PDA

Zobacz pełną wersję : KOMENTARZ DO USPIONYCH MARZEN



Teska
01-11-2003, 07:38
witajcie...czekam na cd..


a domek chyba z Archipelagu???dobrze obejrzyjcie te wszystkie rozwiazania...albo poczytajcie w watku projekty...

jolana
01-11-2003, 16:41
Cześć bilbo, ciekawie się zaczyna...

Jesteś z Wrocławia, a gdzie budujesz?

P.S. Nie widziałam cię w grupie wrocławskiej, zajżyj czasem :)

bilbo
04-11-2003, 17:47
Dzięki Teska za tak szybką reakcję :D
Domek jest z pracowni Horyzont (http://www.domnahoryzoncie.pl), ale z tego co zauważyłam to te dwie pracownie mają ze sobą dużo wspólnego (obie są z Wrocławia, wymieniają się projektami i architektami, preferują podobny styl).

Jolka budujemy 1 km od północno-wschodniej granicy Wrocławia - w Kiełczowie. W grupie wrocławskiej faktycznie jeszcze nas nie ma, ale obiecuję pojawimy się tam na pewno :D

Ivonesca
05-11-2003, 08:50
bilbo - zapraszamy, zapraszamy do wrocławskiej :-)
gratuluje rozpoczęcia dziennika :-)
domek jest bardzo ładny - nie rozumiem osoby która w tak okrutny sposób krytykowała go w wątku o projektach :(
pozdrowienia

bilbo
05-11-2003, 19:45
Ivonesca
czytając Twój dziennik budowy....ach, rozmarzyłam się by zasiąść już przy ogromnej choince w naszym Bilbusiu....przed nami jednak długa droga!

Ivonesca
06-11-2003, 15:05
bilbo - zobaczysz, zanim się obejrzysz też będzie choinka :-)
tego Wam zyczę :-)

Jolka
07-11-2003, 11:59
Bilbo, jak przeczytałam o tych Twoich ławach, to przez chwilę pomyślałam, że to ta sama ekipa, która zaczęłau nas. Ale my budujemy pod W-wą, to chyba niemożliwe. Nasze ławy nie dosyć, że były krzywe w poziomie, to jeszcze nie zgadzały się długości ścian. W efekcie dom byłby krótszy o 30 cm. Ekipa zwaliła winę na geodetę, a na pytanie, że przecież zbrojenia docinali chyba według projektu i w związku z tym nie powinny im się zmieścić do wykopu, nie wiedzieli co odpowiedzieć. Ekipę wylaliśmy, a ławy zostały wyrwane z gruntu taaakim bardzo fajnym urządzeniem. Dobrze, że dysponował nim nasz dobry znajomy i zrobił nam to po kosztach. Teraz obok domu mamy kupę gruzu, z którym nie bardzo wiadomo co zrobić. Bo częściowe wyłożenie nim podjazdu do garażu (następna ekipa podwyższyła nam poziom "0" o 12 cm) tylko niezauważalnie zmniejszyło całą pryzmę. Myślę, że jeśli użyjemy go przy budowie ogrodzenia, zmniejszy się trochę bardziej. Tylko rozdrabnianie tych wielkich, zazbrojonych kawałów to praca dla Herkulesa.

bilbo
07-11-2003, 20:50
Jolka, my już powoli opadamy z sił, dziś hydraulicy kładli rury, a nas szlag trafiał, bo uważamy, że cały piasek w fundamencie nie jest właściwie zagęszczony. Kierownik budowy twierdzi, że jest. My sprawdzaliśmy wg znanych na forum sposobów z prętem fi6 i uważamy, że zagęszczony nie jest. Wykonawca udaje obrażonego, że mu nie wierzymy. Nas nosi, bo od tygodnia nam obiecywał, że weźmie jeszcze zagęszczarkę i zobaczy jak się to dalej ubija. Myśleliśmy, że po nauczce z ławami będzie już dobrze, ale oni są niereformowalni.

Jolka
12-11-2003, 07:49
Bilbo, żebyś się trochę uspokoił, a "wilk był syty i owca cała" spróbuj zmienić pręt na 12. Tylko, że ten to już nie powinien wchodzić. My robiliśmy to w ten sposób: dziury, jedna obok drugiej prętem 12 i w to lać wodę. Po dniu takiej operacji, piach usiadł co najmniej 10 cm. Warunek, że fundamenty z zewnątrz są obsypane, inaczej mogą popękać. Zagęszczanie ubijarką warstw co 20 cm to utopia, jak Ci wywrotka wsypuje piach do środka co chwilę, to kto za nią nadąży. Chyba, że masz możliwość (i kasę) wynająć sprzęt np. na cały dzień, to można się bawić.

bilbo
12-11-2003, 18:17
Jolka chyba wreszczie jest tak, jak powinno być - piasek został ubity. Teraz zastanawiamy się nad wylaniem chudziaka...czy nie jest przypadkiem za zimno :(
Z drugiej strony bardzo cieszy nas nadchodząca zima, z przyjemnością sobie odpoczniemy od budowlańców.
Justa

bilbo
12-11-2003, 19:38
Więcej o zagęszczaniu naszego piaseczku jest tutaj:
http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=12375#195412

A jednak się dało!
Powtarzamy - nie wierzcie budowlańcom, w to że dobrze zrobili, bo oni tak mówią, ani w to, że Wy Inwestorzy nie macie prawa się znać. Za nami Inwestorami Forumowiczami stoi doświadczenie setek (chyba) ludzi budujących swoje domy oraz wielu piszących wśród nich prawdziwych fachowców. Często okazuje się, że wiemy więcej niż nasi budowlańcy. A wtedy pytają -'Pan jest po jakimś kierunku budowlanym?' (sic! tak było!)

pozdrawiam
Robert

Ivonesca
25-02-2004, 08:33
bilbo - no niestety banki mają to do siebie :evil:
ale udać się musi !!!! :D
PS.
zaglądacie czasem na wrocławską?

bilbo
26-02-2004, 15:27
ale udać się musi !!!! dzięki Ivonesca za słowa otuchy!

magi
26-02-2004, 17:17
Trzymam kciuki

Powiedz w jakim banku się staracie o kredyt?

bilbo
26-02-2004, 19:41
Mamy już w części kredytowaną działkę, więc nie mieliśmy dużego wyboru i wybraliśmy ten sam - Kredyt Bank :-?

magi
04-03-2004, 21:41
Gratulacje
mnie też przyznali 3 marca :lol:
teraz już tylko do przodu