PDA

Zobacz pełną wersję : Proszę o pomoc



megi
08-04-2002, 21:16
--------------------------------------------------------------------------------
Mam problem, w tym roku zamierzam zakończyć budowę mojego wymarzonego domku, ale co rusz pojawiają się nowe problemy. Jeżeli ktos potrafi na nie odpowiedzieć to czekam na pomoc:
1. Okna połaciowe posiadają u dołu ciemną izolackę, mój dach jest czerwony i teraz wygląda tak jakby zabrakło mi trochę dachówki. Czy można tę izolację przemalować i czym?
2. Czy instalacka kanalizacyjna musi mieć odpowietrzenie wychodzące przez dach, jeżeli tak to jak to zrobić, żeby była jak najmniej widoczna?
3. Mam dużą łazienkę, ale tylko teoretycznie, gdyż mieści się onan na poddaszu i są duże skosy. chciałam mieć ładną narożną wannę i szklaną kabinę prysznicową. ale niestety kabina się nie mieści i trzeba dobudować ścianki, a wszystko i tak musi być trochę odsunięte bo pod skosem się nie da. Więc wpadłam na pomysł pięknej narożnikowej, kształtnej wanny z zaokrągloną szklaną osłoną na prysznic. Może ktoś wie gdzie taką kupić i oczywiście nie drogo?
Proszę o pomoc?
Megi

KDJ
14-08-2002, 00:26
On 2002-04-08 21:16, megi wrote:
--------------------------------------------------------------------------------
Mam problem, w tym roku zamierzam zakończyć budowę mojego wymarzonego domku, ale co rusz pojawiają się nowe problemy. Jeżeli ktos potrafi na nie odpowiedzieć to czekam na pomoc:
1. Okna połaciowe posiadają u dołu ciemną izolackę, mój dach jest czerwony i teraz wygląda tak jakby zabrakło mi trochę dachówki. Czy można tę izolację przemalować i czym?
2. Czy instalacka kanalizacyjna musi mieć odpowietrzenie wychodzące przez dach, jeżeli tak to jak to zrobić, żeby była jak najmniej widoczna?
3. Mam dużą łazienkę, ale tylko teoretycznie, gdyż mieści się onan na poddaszu i są duże skosy. chciałam mieć ładną narożną wannę i szklaną kabinę prysznicową. ale niestety kabina się nie mieści i trzeba dobudować ścianki, a wszystko i tak musi być trochę odsunięte bo pod skosem się nie da. Więc wpadłam na pomysł pięknej narożnikowej, kształtnej wanny z zaokrągloną szklaną osłoną na prysznic. Może ktoś wie gdzie taką kupić i oczywiście nie drogo?
Proszę o pomoc?
Megi

KDJ
14-08-2002, 00:30
[quote]
On 2002-04-08 21:16, megi wrote:
-----------------------------------------------------------------------------Izolacje można pomalować farbą do zaprawek blachodachówki maja odpowiedni odcień jednak jest bardzo droga mozna ja kupić u każdego przedstawiciela z takim asortymentem , jeśli chodzi o odpowietrzenie kanalizacji piony nie musza wystawać ponad dach można je zakończyć automatami odpowietrzającymi

KDJ
14-08-2002, 00:31
Izolacje można pomalować farbą do zaprawek blachodachówki maja odpowiedni odcień jednak jest bardzo droga mozna ja kupić u każdego przedstawiciela z takim asortymentem , jeśli chodzi o odpowietrzenie kanalizacji piony nie musza wystawać ponad dach można je zakończyć automatami odpowietrzającymi

Danajot
14-08-2002, 12:14
KDJ - co to są automaty odpowietrzające ?, czy to zdaje egzamin ?
Robię właśnie adaptację strychu i mój majster uważa,że trzeba wyprowadzać wentylację z łazienki na poddaszu ponad dach lub przez ścianę szczytową.

bigmario4
14-08-2002, 21:05
W każdym sklepie z armaturą jest takie coś(drogawe)Są na rurę 50 i 110,z tym że gdybys musiała lub chciała zabudować rury to musisz zostawic otwory w zabudowie.Mario

sanipro
17-08-2002, 21:09
Zawory napowietrzające nie służą tylko do zakorkowania rury kanalizacyjnej. Do zakorkowania można kupić tańsze korki.
Pion kanalizacyjny powinien być wyprowadzony ponad dach i na zakończeniu pionu na dachu montuje się rurę wywiewną. Aby uniknąć dziurawienia dachu zamiast rur wywiewnych stosuje się obecnie zawory napowietrzające. Zwykle zawory napowietrzające spełniają swoje zadanie. Zdarzają się jednak przypadki, że zawory napowietrzające nie są skuteczne. Powinno się praktykować, że instalacja jest wyposażona przynajmniej w jedną rurę wywiewną. Należy zwrócić uwagę, że rura wywiewna posiada dwie funkcje:
- wentylacja kanalizacji
- i wyrównywanie ciśnienia w instalacji kanalizacyjnej z ciśnieniem atmosferycznym.
Zawory napowietrzające mają zadanie wyrównywania ciśnienia w instalacji kanalizacyjnej z ciśnieniem atmosferycznym. Brak rury wywiewnej i zaworu napowietrzającego może być przyczyną nieprzyjemnych zapachów w pomieszczeniu w którym zamontowane są przybory sanitarne.