PDA

Zobacz pełną wersję : projekt C99 USTAWNY



tolobie
05-11-2005, 20:39
lub Ostoja ze Studio Atrium

tolobie
04-02-2006, 19:05
Kupiłem ten projekt bez większego zastanowienia, ale przestał mi się podobać. Mam działkę 24x31m. Teraz mam głównie wątpliwości, co do długości korytarza i braku zadaszonego tarasu. Zastanawiam się nad likwidacją pokoju nr 7, gdzie powstałby zadaszony taras z wyjściem z pokoi 8 i 6, a może zrezygnować w ogóle z tego projektu i wybrać inny? Mam 5-cio osobową rodzinę. Proszę więc o opinie na jego temat lub wskazanie innego projektu. :(

http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=309&IdKolekcji=20

trobe
09-02-2006, 12:54
Nie jest zły. Jeśli masz pięcioosobową rodzinę, pewnie każdy chciałby mieć własny kąt. Ja nie rezygnowałabym z pokoju nr 7. Myślę, że skoro tak bardzo zależy Ci na zadaszonym tarasie, może wystarczy przedłużyć połać dachu nad istniejący przy salonie taras, podpierając słupami (rozmiary działki pozwalają chyba jeszcze na 2 metry). Pytanie tylko, jak ustawisz dom na działce i czy nie okaże się, że taras zadaszony bardzo zaciemnia pomieszczenie obok (ale zimą promienie słoneczne padają pod innym katem, więc moze nie bedzie źle). Zastanów się ewentualnie nad markiza, którą można zwinąc na zime?
Co do korytarza, to również jest do zaakceptowania. Zauważ, że dzięki niepełnej przegrodzie stanowi on też część salonu, przez co powiększa jego przestrzeń. Dla pięcioosobowej rodziny 29-metrowy salon na pewno nie jest zbyt duży. Jeśli inne rozwiazania tego domu odpowiadają Ci, ja bym go zaakceptowała. No, chyba że możesz pozwolic sobie na dom zdecydowanie większy - wtedy warto jeszcze poszukać, ale moze to być kłopotliwe ze względu na wymiary działki.

tolobie
11-02-2006, 21:34
Trobe, dzięki za opinię! A może mogłabyś mi podać, jaki mógłby być w Twoim rejonie koszt adaptacji projektu do działki, bo u mnie chcą w granicach 1.000zl za samo przystawienie pieczątki bez dokonywania żadnyc zmian. Na ile oceniasz orientacyjne koszty budowy?

gośka57
12-02-2006, 07:14
Witam :) Ogólnie projekt niegłupi, ale chciałabym ci zwrócić uwagę na jedną rzecz - moim zdaniem nie do zaakceptowania jest centralne położenie sypialni rodziców. Zbyt mało odizolowane od salonu. Poza tym nie wiem, w jakim wieku masz dzieci, ale ja mam nieco starsze i towarzystwo potrafi wychodzić od nich o 2-3 w nocy. Dlatego lepszy jest układ, kiedy sypialnia rodziców jest wycofana w głąb domu (tak mam teraz w mieszkaniu), żeby te całe tabuny nie budziły was, wychodząc. Dzieciom nic nie przeszkadza - i tak mają mocny sen :wink:

trobe
13-02-2006, 17:24
Sorry, ale na temat kosztów budowy nie jestem w stanie się wypowiedziec. Sama jestem zaskakiwana przy swojej budowie, jak bardzo wszystko odbiega od zrobionego na moje zamówienie kosztorysu i to już na etapie fundamentów. Myślę, że w miarę bezpieczne jest liczenie około 2-2,5 tys./metr. Potem w zależności od opcji: buduję z dużym nakładem pracy własnej, wybieram tanie materiały, zwłaszcza wykończeniowe - koszty idą w dół lub buduje firma (nie tylko pod klucz), wybieram średnie/drogie materiały - cena leci niebotycznie w górę.
U nas również za przystawienie pieczątki cena będzie podobna.

Projekt naprawdę fajny. Zastanów się przy adaptacji, czy jest szansa na przerzucenie łazienek w kierunku pomieszczenia gospodarczego (przesunięcie sypialni małżeńskiej w górę). Na pewno zmniejszy to koszty, bo wyeliminuje jeden pion wod-kan. Nie wiem tylko, czy jest to możliwe, bo ściana między sypialnią rodziców a łazienkami jest chyba nośna. W tej kwestii musi wypowiedziec się architekt. Pozdrawiam i życzę spokojnej akceptacji swojego wyboru. :D

zielonooka
13-02-2006, 17:56
Projek fajny jest - nie marudz
a korytarz wcale nia taki dlugi chco lekko zaznaczone to jest jeszcze w salonie ta polka czy czyms (miedzy tymi dwoma (chyba ) slupami - ale przeciez mozna zaaranzowac to inaczej ;)
sypialnie rodzicow b latwo zamienic miejscami z pok nr 8 (wtedy wejscie do laz z innej strony) ale nie wiem czy jest sens - w sumie dzieciaki razem w dalszej czesci domu a rodzice troche od ich pokoi odizolowani

Jedyne na co zwrocilam uwage - to dosyc duze poddasze (znaczy sie wysokie) jak na projet parterowy 0- moze warto pomyslec o jakims stryszku - szkoda tej przestrzeni (albo moze pomyslec o mniejszym spadku - taka polac dachowa tez kosztuje)
na pierwszy rzut oka projet wyglada jak na proj z poddaszem uzytkowym

a tak ogolnie zgrabny ten projekt i niebrzydki - mysle ze to byl dobry wybor
pozdrawiam!

tolobie
19-02-2006, 18:39
Dzięki wszystkim za podpowiedzi!

Zastanowię się nad ich wprowadzeniem w życie. Na razie będę myślał jednak nad przystosowaniem posiadanego już projektu do własnych potrzeb i wstrzymam się nad wydawaniem kolejnych pieniędzy na następne projekty. Z tego co widać na forum, to można powiedzieć, że prawie wszystkie mają jakieś wady i niedoróbki i nie tylko ja jeden marudzę :lol:

zacier
19-04-2006, 17:50
Witam. Kupiłem projekt ustawny i bardzo mi się podoba. Mam dużą działkę i ustawię budynek wykuszem w stronę wjazdu -południe, w związku z czym wejście od wschodu (ze szczytu). Planuję kiedyś w przyszłości (jeśli pieniądze pozwolą) budowę budynku gospodarczego i zrezygnowałem z garażu na rzecz kotłowni (z wejściem z zewnątrz) i wc. Z 11, 12 i 13 wyszedł duży pokój (z jednym oknem), do którego będą duże drzewi z korytarza. Dlatego łazienki połączyłem w jedną. Zrezygnowałem ze spiżarni (duża kotłownia) i wstawiłem w kuchni drugie okno od południa (komin został przesunięty na ścianę z wiatrołapem. Dla mnie w tej chwili domek super. Budowę zaczynam jesienią. Wybierając przejrzałem setki projektów i tak naprawdę każdy z nich wymaga przeprowadzenia zmian.

gourmand
20-04-2006, 18:09
Tak jest,
kruczo-czarny blondyn, włosy proste zęby kręcone, nosi ortalionowy płaszcz z krótkim rękawem i podpinką oraz pali Klubowe.... Tak, wątpliwości można mnożyć i mnożyć.... Przychylam się do opinii moich przedmówców - to jest naprawdę dobry projekt. Nawet wiatrołap jest porządny, a nie często się to zdarza. Nie będę silił się na kolejne sugestie bo sporo ich już otrzymałeś. Skup się raczej na dostosowaniu projektu do własnych potrzeb. Zadaszony taras naprawdę zaciemnia pomieszczenia.
Na jedną sugestię jednak sobie pozwolę. Jeśli wejście miałoby być od północy, to sugeruję zrobić lustrzane odbicie, tak żeby po powrocie do domu np. po pracy, siedząc w wygodnym fotelu na tarasie skorzystać jeszcze ze słoneczka a wieczorem oglądać jego zachód. Także salon lepiej byłby doświetlony.
Powodzenia.

zacier
08-08-2006, 08:40
Hej Kupiłem projekt ustawny i po drobnych zmianach bardzo mi się podoba Budowę rozpocznę na wiosnę. Uważam, że dom będzie bardzo funkcjonalny i nie trzeba szykować poddasza - na parterze jest b. dużo miejsca.

tolobie
09-09-2006, 16:29
Po przeanalizowaniu wszystkich szczegółów, znaleźliśmy w nim kilka błędów, które na stronie Muratora zostały juz sprostowane: np. w katalogu projektów gotowych "Najpiękniejsze Domy" wydawnictwa Murator hol+korytarz=14,0m2, gdy w rzeczywistości jest 25.45m2, pokrycia dachu w katalogu=237,5m2 - w rzeczywistości jest 279,4m2. Właśnie z tych względów zwróciliśmy ten projekt (kupiony zresztą przez internet). Muszę pochwalić zachowanie wydawnictwa, które bez zadnego problemu zwróciło nam pieniądze za ten projekt, oraz przeprosiło za zaistniałe pomyłki.
Aktualnie w fazie końcowej mamy zrobiony projekt indywidualny i cieszymy się, ze zwróciliśmy Ustawny. Mimo to bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi

aguska2006
04-10-2006, 19:04
Witam wszystkich Forumowiczow!

To moj pierwszy, ale na pewno nie ostatni post na tym Forum. Jestem pod wrazeniem Waszych dziennikow, zdjec WAszych domkow i checi dzielenia sie WAszymi doswiadczeniami w budowaniu. To na "mur beton" :) jedno z najsympatyczniejszych miejsc w necie i wcale sie nie podlizuje! ... ale do rzeczy.... Wertujemy z mezem teraz mnostwo projektow, ale sami wiecie, ze ten wymarzony b. trudno jest znalezc... Mamy dzialke z wjazdem od poludniowego wschodu, co dosyc mocno ogranicza nam wybor projektu, ale wymiary ma o.k. 29x36 wiec nie ma co na nia tak narzekac :) . Z tych przejrzanych projektow najbardziej odpowiada nam chyba "Ustawny" pracowni Jota. Domek jest tak jak chcemy - parterowy, ma calkiem ciekawy uklad pomieszczen, pasuje do naszej dzialki, mozna wygospodarowac tam strych, ale ma oczywiscie minusy nie podobaja sie nam zadaszenia, chcielibysmy powiekszyc wc i moze czesciowo zadaszyc taras i polaczyc pokoje 6 i7. Co sadzicie o "Ustawnym", bedziemy wdzieczni za kazda sugestie, moze ktos z Was buduje, zbudowal lub przymierza sie do budowy "Ustawnego", byloby super dowiedziec sie czegos o Waszych doswiadczeniach, sugestiach, ale pytanie kierujemy oczywiscie do wszystkich Forumowiczow. A moze zasugerowalibyscie nam cos podobnego jak "ustawny" tak do 160m. Z gory wielkie dzieki! Pozdrowienia. Aguska 2006

-------------------------------------------------------------------------------------
Witam wszystkich!

W poprzednim poscie nie dodalam linku do "Ustawnego", prosze powiedzcie co o nim sadzicie :), a moze ktos z Was go buduje? Bede wdzieczna za wszelkie uwagi. Chcialabym rowniez zapytac, jakie macie doswiadczenia z projektami pracowni Jota, czekam na Wasze opinie i pozdrawiam!

http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=309&IdKolekcji=

Agnieszka :)

darrrrek
10-10-2006, 12:44
Witam!

Jestem teraz na etapie kupna dzialki i wyboru projektu. Ten projekt jest naprawde spoko! Wieczorem przeanalizuje jeszcze raz rzuty i zapytam czy mojej Pani on odpowiada i skrobne do Ciebie.
Pozdrowienia

Darek

zielonooka
10-10-2006, 13:11
Podoba mi sie uklad salonu , kuchni, garazu itp.- generalnie caly "przod domu" z tylem ciut gorzej :)

Jak rozumiem ten projekt (czy tez jego wersja lustrzana) pasuje Ci do stron swiata na dzialce itp? :wink:

Troche dziwnie z ta sypialnia (11) bo tak "na widoku" z salonu no ale coz... ale za to ciekawie wygosp. osobna lazienke )
Nie wiem czy nie polaczylabym malego kibelka (13) z pom gosp (12) likwidujac ten pseudokorytarzyk :-? (mozna by zostawic sciane nawet z dzrwiami odgradzajace jedno pom od drugiego - ale zeby wejscie bylo wspolne - ale sie nie upieram)
Malutkie sypialnie - no ale to masz pewnie tego swiadomosc
Nie podoba mi sie ten waski jak kiszka korytarzyk prowadzacy do pryw. czesci domu - ale za bardzo nie da rady z tym pokombinowac...

Zauwazylam tez jedna rzecz - to parterowka a kat nachylenia dachu 35 stopni - sporo - robi sie niewykorzystana przestrzen na poddaszu - moze warto wygosp . jakies miejsce na schody i urzadzic na poddaszu stryszek, lub ew. jakis pokoj? :)

aguska2006
10-10-2006, 20:35
Zielonooka i Darek! Wielkie dzieki za Wasze posty!

Zielonooka dziekuje Ci bardzo za wszystkie wskazowki :) . Tez planowalismy poszerzenie wc kosztem korytarzyka, wejscie do pom. gosp. byloby od garazu, mozna byloby tez polaczyc pokoje 6 i 7, do tego domu dodatkowo jest dostepny projekt poddasza. Masz racje, korytarzyk w czesci sypialnianej jest kiszkowaty, nie podoba mi sie rowniez daszek nad drzwiami wejsciowymi, zawsze chcialam tez miec czesciowo zadaszony taras, no coz, nie ma idealnych projektow gotowych. Zastanawiamy sie tez, czy nie lepiej jednak zdecydowac sie na projekt indywidualny, szukamy tez dalej odpowiedniego projektu gotowego, moze slyszalas o czyms ciekawym z wjazdem od pld ? Jeszcze raz dzieki za rady i mam nadzieje, ze zostaniemy w kontakcie!
Pozdrawiam

Agnieszka

P.S. Dziwi mnie, ze tak malo osob interesuje sie tym projektem, jest przeciez o.k.

zielonooka
11-10-2006, 15:00
bede miala za jakis tydzien wycene tego Twojego ustawnego - Klient sobie u nas zamowil i Kumpel mu ja robi (klnac pod nosem :))
jak chcesz to moge ci ja potem wrzucic - tzn pokrycie dachowe, okna, wiezbe , elewacje itp

zielonooka
11-10-2006, 15:23
Hmmm.... z wjazdem od poludnia?
moze
http://www.projekty.murator.pl/projekt_rzuty?IdProjektu=157&IdKolekcji=&action=showRzuty

moze lustrzanka 102?
http://www.projekty.murator.pl/projekt_rzuty?IdProjektu=211&IdKolekcji=&action=showRzuty

lustrzanka migdalowego?
http://www.projekty.murator.pl/projekt_rzuty?IdProjektu=286&IdKolekcji=&action=showRzuty


lustrzany Bliski (fajny projekt :))
http://www.projekty.murator.pl/projekt_rzuty?IdProjektu=251&IdKolekcji=&action=showRzuty

Vis a vis (tez bede miala wycene za ok tydzien :):)

http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=347&IdKolekcji=

Moj swiat (fajny projeckcik)
http://www.projekty.murator.pl/projekt_rzuty?IdProjektu=358&IdKolekcji=&action=showRzuty



to samo Znany
http://www.projekty.murator.pl/projekt_rzuty?IdProjektu=371&IdKolekcji=&action=showRzuty


tylko ze pewnie i te ogladalas :

ew. moge ci poszukac po innych pracowniach :)

Mikazuu
11-10-2006, 20:03
Wpraszam się do grona zainteresowanych tego typu projektami, tzn z wjazdem od południa, a szczegółnie Vis a vis, czyli C126 z muratora.
Mam do na tapecie juz od kilku tygodni i nic lepszego dla mnie nie znałazłam.

Byłabym baaaardzo zainteresowana wyceną. Zielonooka, czy ja także mogę ja poznać?
Bedę bardzo wdzięczna! :)

zielonooka
11-10-2006, 20:21
bede miala za jakis tydzien pewnie to wrzute w ten watek - z tym ze - pokrycie (blacha vs cementowka vs ceramika) wiezba, okna i elewacje

to wszystko - scian ani fundamentu nie wycenie :)

aguska2006
11-10-2006, 20:24
Czesc Zielonooka!

Jestes niesamowita! :D :D :D Wielkie dzieki za Twoje zaangazowanie! Wiesz, ze tez bralismy pod uwage domek vis a vis? Teraz go dzieki Tobie jeszcze raz przeanalizowalismy i stwierdzilismy, ze lepiej pasowalby do stron swiata na naszej dzialce. Wczesniej go odrzucilismy, poniewaz ma niski dach i chyba? nie pozwolilby na wygospodarowanie strychu. Pozostale projekty tez sa ok, ale vis a vis doskonale pasuje do naszej dzialki. Trzeba sie jeszcze zastanowic nad zaletami i wadami obydwu projektow, ale lepiej jeszcze teraz poglowkowac niz doznac olsnienienia, ze inny dom by nam odpowiadal, po... :wink: zalaniu fundamentow.

Zielonooka byloby suuuuuuuuuper, gdybys mogla przeslac mi te wyceny do Ustawnego i Vis a vis! Jeszcze raz wielkie dzieki za wszystko, pozdrawiam Cie serdecznie!

Agnieszka
:P

Mikazuu
17-10-2006, 08:54
Hej Zielonooka! Czy masz juz wycene dla C126 Muratora (vis a vis)?

Tylko sie ptzypominam i czekam bardzo niecierpliwie...

:)

aguska2006
23-10-2006, 09:40
Witam wszystkich :P !

Chcialabym ponownie zapytac, czy ktos z WAs moze zbudowal, buduje lub jest zainteresowany projektem "Ustawnym" pracowni Jota. Bardzo zalezaloby mi rowniez na opiniach innych forumowiczow o tym projekcie :).

Pozdrawiam

aguska

eli2
28-02-2007, 08:56
Czy ktoś z Was buduje C99 "Ustawny" z kolekcji Muratora. Proszę też wszystkich Forumowiczów o wytknięcie ewentualnych wad tego projektu. Chciałbym w tym roku zacząć budowę. Niestety systemem gospodarczym, gdyż mnie na developerski mnie nie stać. Tak właściwie to od kilku dni się zastanawiam jak zabrać sie za fundamenty. He he he

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=309&IdKolekcji=

CityMatic
30-08-2007, 21:54
Hej Kupiłem projekt ustawny i po drobnych zmianach bardzo mi się podoba Budowę rozpocznę na wiosnę. Uważam, że dom będzie bardzo funkcjonalny i nie trzeba szykować poddasza - na parterze jest b. dużo miejsca.


Witam i jak z budową ???
A może ktoś jeszcze przeczyta ten post i napisze coś o projekcie
Bardzo mi na tym zależy(jakoś dziwnie sie przeszukuje wyszukiwarkę?może to wina przeglądarki)ale jesli jest jakiś wątek o projekcie to proszę podajcie"sznurek"

zacier
03-09-2007, 19:38
Witam budowa powoli się posuwa do przodu jeszcze z miesiąc i będę miał pod dachem. Wszystko zależy od ekipy a moja lubi od czasu do czasu zrobić sobie urlop (zwłaszcza w poniedziałki :D ) Przyznaję, że domek w rzeczywistości wygląda bdb - nie mam jeszcze dachu. W środku również bardzo ładnie się zapowiada. Po zmianach, które wprowadziłem, według mnie wszystko będzie funkcjonalne i ładne. Nie żałuję wyboru Pozdrawiam.

CityMatic
19-09-2007, 22:56
Witam budowa powoli się posuwa do przodu jeszcze z miesiąc i będę miał pod dachem. Wszystko zależy od ekipy a moja lubi od czasu do czasu zrobić sobie urlop (zwłaszcza w poniedziałki :D ) Przyznaję, że domek w rzeczywistości wygląda bdb - nie mam jeszcze dachu. W środku również bardzo ładnie się zapowiada. Po zmianach, które wprowadziłem, według mnie wszystko będzie funkcjonalne i ładne. Nie żałuję wyboru Pozdrawiam.

Witam i dzięki za odpowiedz-bardzo bym prosił o jakie fotki i ewentualnie wygląd zewnętrzny tego domku.
Nieraz w znaczący sposób taki domek rożni sie od tego z aranżacji komputerowej bo widziałem już wiele i różnice są znaczne
Pozdrawiam

CityMatic
24-09-2007, 18:13
No to ja podnoszę temat ...może ktoś pochwali sie tym ładnym domkiem bardzo chciałbym go zobaczyć jak wygląda jako dom a nie tylko wizja komputerowa :wink:

CityMatic
10-10-2007, 21:54
:D

Witam
podnoszę wątek aby dowiedzieć sie czegoś nowego ....może zobaczę wybudowany domek USTAWNY :o

Bardzo mi na tym zależy :roll:
Chciałbym postawić go na "makowej działce"
http://autokacik.pl/files/279701707-Zdj%EAllcie001.JPG

CityMatic
08-11-2007, 18:51
Jestem ciekaw czy ktoś budował ten dom?i jakie są z nim problemy-odezwijcie sie Proszę :cry:

Asia&Arek
05-12-2007, 23:50
witam,
My juz go zbudowaliśmy, dodaliśmy troche od siebie i prezentuje sie ładniutko.
Obecnie kończymy instalacje i przymierzamy sie do tynków wewnetrznych.

Pzdr

CityMatic
06-12-2007, 05:55
witam,
My juz go zbudowaliśmy, dodaliśmy troche od siebie i prezentuje sie ładniutko.
Obecnie kończymy instalacje i przymierzamy sie do tynków wewnetrznych.

Pzdr


:wink: A może coś więcej?jakieś fotki?może jakieś "kruczki" na co trzeba uważać jakieś problemy ?
Bardzo mnie to interesuje
Pozdrawiam Serdecznie

stare_lwisko
02-02-2008, 22:07
Po zmianach, które wprowadziłem, według mnie wszystko będzie funkcjonalne i ładne. Nie żałuję wyboru Pozdrawiam.

Bardzo poważnie zastanawiamy się nad tym projektem. Możesz napisać jakie zmiany wprowadziłeś?

Pozdrawiam,

J

stare_lwisko
02-02-2008, 22:11
Witam i podciągam do góry.
Może ktoś doda coś nowego.
Było kilka tematów z informacją o budowie wg. tego projektu, może jakieś fotki jak wygląda w rzeczywistości?
Uwagi, ew. przeróbki?

Pozdrawiam,

J

Asia&Arek
07-02-2008, 15:05
Witam,
Mój mąż niewiele napisał. Może ja coś dodam.
Dom jest bardzo ładny i faktycznie ustawny i duuuuży :P
Wprowadziliśmy w nim jednak trochę zmian. Najważniejsze z nich to :
1) przedłużenie garażu o 1m
2 )zadaszenie wejścia (jedna strona dachu nad garażem tworzy dach nad wejściem- rewelacyjne rozwiązanie bez tego ten oryginalny daszek nad wejściem to nieporozunienie.
3) osobna ubikacja została połączona z kotłownią (mamy piec na ekogroszek) a wejście do niej jest przez wiatrołap i garaż (wydaje mi się, że to też jedno z lepszych posunięć ponieważ z takiej kotłowni śmierdzi węglem). To połączenie pozwoliło nam na przyklejenie schodów na poddasze do ściany.
4)kuchnię przenieśliśmy do pokoju nr 11 skąd jest wejście do spiżarni (zrobionej z 10). Dzięki tej zmianie mamy rewelacyjny wielki salon. Łączna otwarta przestrzeń salonu i korytarzyka to jakieś 65m2. Do kuchni jest łukośne przejście szerokie bez drzwi. Z kuchni droga prosta na taras.
5) pokoje6i7 połączyliśmy uzyskując piękną słoneczną bawialnię dla dziecka.
6) do pokoju 8 wejście na wprost. Ściana i fundament w kształcie litery T na końcu korytarzyka zostały zmienione. Pokój nr 8 powiększył się, a korytarzyk jest krótszy. Łazienkę i spiżarnię troszkę poszerzyłam przesuwając ściankę dzałową w stronę pokoju 8- ma on u mnie 3 m szerokości.

Po tych zmianach nie mam w domu małych pomieszczeń. Osobiście nie lubie klitek.

7) strop też zmieniliśmy na lany żelbetowy.terriva w projekcie ma bardzo dużo podwójnych belek i wzmocnienia z zeliwnych eowników - szok!

I jeszcze coś o poddaszu. W projekcie nie było planu poddasza (przynajmniej jak ja go kupowałam) ale była informacja o tym, że jest to poddasze do zagospodarowania. Sami wymyślaliśmy projekt poddasza i musze powiedzieć, że jest ono naprawdę duże.Wyszły nam 3 pokoje, antresola i duża łazienka. Pozatym na około spory strych, a nad garażem też duże pomieszczenie ale za niskie na pokój, czyba zrobię tam suszarnię.

Dodam jeszcze tylko, że nad wykuszem zrobiliśmy otwarcie dachu i piękny zadaszony balkon. Zmieniło to zupełnie wygląd domku, jak każdy mówi na duży plus. Z drugiej strony domu też jest trójkątna lukarna oświetlająca naszą antresolę.

Chyba już za dużo się rozpisałam. Reasumując musze przyznać, że jestem bardzo zadowolona z wyboru. Jeśli ktoś chce budować etapami to ten projekt jest super, bo z powodzeniem na początku można mieszkać tylko na dole. Sama się nieraz zastanawiam czy ta góra mi jest potrzebna, będę tam chyba tylko spała :roll:

Jak mi się uda to wkleję jakieś fotki. Łatwiej będzie chyba na maila. Więc jak ktoś będzie zainteresowany to wyślę.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów

stare_lwisko
07-02-2008, 16:13
Witam,

Niektóre z tych zmian nam też chodzą po głowie.
Np. to z pomieszczeniem gospodarczym.
Ciekawie wyglądają zmiany w przodzie budynku, bardzo chętnie zobaczymy fotki. Adres mailowy już wysyłam na priva.

Pozdrawiam,

J

Asia&Arek
07-02-2008, 23:48
http://images30.fotosik.pl/155/8d89a6d9ea20a04c.jpg (www.fotosik.pl)


a tak oto nasz domek prezentował się w październiku

Jarek_P
30-04-2008, 13:38
witajcie
kupilismy z zona tej projekt, czekamy na pozwolenie na budowe, jesli ktos jest z dolnegoslaska to taki domek stoi w Walbrzychu, bylismy go ogladac, bardzo sympatycznie wyglada

Edmar70
02-05-2008, 11:02
Ja tak sobie wpadłam na chwilę koniecznie pochwalić projekt tego domeczku. :D Ustawny był moją wymarzoną parterówką i pod niego właśnie robiłam WZ. Ale z racji tego, że w warunkach jasno było określone, że dom może mieć do 15 m. długości, z wielkim żalem musiałam pożegnać się z tym projektem. :(


Tak naprawdę to nic bym w nim nie zmieniała. :D W 100% był dostosowany do moich potrzeb. Spory przestronny salon, sypialnie też nie jakieś tam klitki no i coś co było zawsze moim marzeniem - łazienka od sypialni mojej i męża oczywiście. :lol: Jedyną rzeczą do której można sie przyczepić to trochę mały garaż, taki trochę na ścisk :roll: wiem coś o tym, bo teraz mam 20m. i jest taki akurat na nieduży samochodzik. :wink: Ale kto by się garażem przejmował, przecież to taki drobiazg. :lol: :lol: :lol:

Życzę powodzenia wszystkim budującym Ustawnego i czekam cierpliwie na pierwszą realizację. :D

zacier
04-05-2008, 13:47
Witam Mam wybudowany w surowym stanie i po przeróbkach, jakich dokonałem, dom jest idealny. Jeśli ktoś się zastanawia nad tym projektem to wybotu nie będzie żałował. Pozdrawiam.

zacier
04-05-2008, 14:03
Witam. Mam dużą działkę i ustawię budynek wykuszem w stronę wjazdu -południe, w związku z czym wejście od wschodu (ze szczytu). Planuję kiedyś w przyszłości budowę budynku gospodarczego i zrezygnowałem z garażu na rzecz kotłowni (z wejściem z zewnątrz) i wc. Z 11, 12 i 13 wyszedł duży pokój (z jednym oknem), do którego będą duże drzwi z korytarza. Dlatego łazienki połączyłem w jedną. Zrezygnowałem ze spiżarni (duża kotłownia) i wstawiłem w kuchni drugie okno od południa (komin został przesunięty na ścianę z wiatrołapem). Jeszcze to tego schody gospodarcze na strych z kotłowni (zrezygnowałem z jednego okna w ,,garażu"). Mam już stan surowy budynku pod dachem i nie żałuję wyboru. W rzeczywistości dom jest bardzo przestronny, dużo pomieszczeń. Nie lubię klitek a wszystkie pomieszczenia wypadły bardzo ładne. Pozdrawiam.

Edmar70
05-05-2008, 11:44
Witam Mam wybudowany w surowym stanie i po przeróbkach, jakich dokonałem, dom jest idealny. Jeśli ktoś się zastanawia nad tym projektem to wybotu nie będzie żałował. Pozdrawiam.

Co tak lakonicznie? :lol: :wink:
Napisz jakich zmian dokonałeś i fotki jakieś może dasz radę wkleić? :roll:

zacier
06-05-2008, 20:00
Witam. Mam dużą działkę i ustawiłem budynek wykuszem w stronę wjazdu -południe, w związku z czym wejście od wschodu (ze szczytu). Planuję kiedyś w przyszłości budowę budynku gospodarczego i zrezygnowałem z garażu na rzecz kotłowni (z wejściem z zewnątrz) i wc. Z 11, 12 i 13 wyszedł duży pokój (z jednym oknem), do którego będą duże drzwi z korytarza. Dlatego łazienki połączyłem w jedną. Zrezygnowałem ze spiżarni (duża kotłownia) i wstawiłem w kuchni drugie okno od południa (komin został przesunięty na ścianę z wiatrołapem). Jeszcze to tego schody gospodarcze na strych z kotłowni (zrezygnowałem z jednego okna w ,,garażu"). Mam już stan surowy budynku pod dachem i nie żałuję wyboru. W rzeczywistości dom jest bardzo przestronny, dużo pomieszczeń. Nie lubię klitek a wszystkie pomieszczenia wypadły bardzo ładne.
Zdjęć jeszcze nie mam ale jak będę to wstawię.
Pozdrawiam.

CityMatic
18-08-2008, 18:58
Bardzo ładny-ja niestety nie będę go budował -plany i decyzja padła na M36a Spokojna przystań

Pozdrawiam serdecznie i życze wszystkiego dobrego :wink:

eli2
11-09-2008, 13:27
Jestem na etapie wykończeniówki. Za miesiąc, góra dwa - przeprowadzka. Jeśli ktoś ma jakieś pytania - proszę, chętnie odpowiem.

..Hm - zanalazłem ten wątek przez przypadek - na codzień jestem w grupie bygosko-toruńskiej, więc na priva będzie pewniej, ze odpowiem.

dragasia
18-09-2008, 20:17
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=309&IdKolekcji=17&nr=71


Czy ktos juz wybudowal taki dom? Co myslicie o nim? Chodzi mi glownie o sprawy techniczne, bo rozmiarowo nadaje sie dla naszej rodzinki idealnie :D

ProStaś
19-09-2008, 08:08
Tylko dwie wady:
- aż 4 kominy
- wąski korytarz z przesuwanymi drzwiami

Poza tym, bardzo przyzwoity projekt. Można śmiało budować.

Pozdrawiam.

dragasia
19-09-2008, 08:38
A czy ten projekt da sie troche przerobic tj. rozszerzyc troche dom, zeby byl szerszy korytarz?

ProStaś
19-09-2008, 13:43
A czy ten projekt da sie troche przerobic tj. rozszerzyc troche dom, zeby byl szerszy korytarz?

Pewnie się da, tyle tylko, że to już nie będzie trochę. Przy prawie 19 m. ściany przesunięcie jej o 0,5 m. da około 9,5 m. kw. dodatkowej powierzchni, a to kosztuje. Samo przeprojektowanie też będzie kosztować. :roll:
Prościej jest zmienić konstrukcję stropu z Terivy na wiązar kratowy (drewniany), unikniesz wewnątrz wszystkich ścian nośnych. Możesz wtedy swobodnie ustawiać ściany działowe i np. zmniejszyć trochę sypialnie po lewej stronie korytarza. Zyskasz też około 24 cm. szerokości korytarza nie robiąc zmian w przebiegu ścian, na zmniejszeniu grubości muru: 24 cm. nośna (strop teriva), 12 cm. działowa (strop z wiązarów).

Pozdrawiam.

dragasia
23-09-2008, 17:06
Hopne moze jeszcze ktos sie dopisze?

dragasia
23-09-2008, 21:09
Zacier jak tu zagladasz to napisz jak budowa? masz jakies zdjecia? Ustawny jest moim faworytem jak na razie :) Do Plonska niedaleko,moze sie kiedys spotkamy? :wink:

dragasia
02-10-2008, 18:22
Nikt nie buduje tego domu? :(

dragasia
07-10-2008, 20:56
Moze jednak ktos gdzie widzial ten domek? albo wybudowal?

Jarek_P
20-12-2008, 15:42
ja buduje taki dom, mam juz stan surowy zamkniety, czy ktos tez buduje dom według projektu c99 ustawny z muratora?

domi27
09-01-2009, 15:10
Czy ktoś może wybudował ten domek? Pytam bo u mnie są już fundamenty i za 2 miesiace ruszamy dalej- chcualabym wieziec jak w rzeczywistosci wyglada ten domek? Czy ktos ma moze zdjecia? I czy jest drogi pozniej w utrzymaniu? Czekam na odpowiedzi. Dziekuję!

stare_lwisko
28-07-2009, 21:38
Drodzy mieszkańcy Ustawnego/budujący w.w., jakie macie okna, na jakiej wysokości i jak się to Wam sprawuje?

Nasz domek teraz wygląda tak:
http://i18.photobucket.com/albums/b114/lefff/DSCN3441A.jpg

stare_lwisko
28-07-2009, 21:40
Drodzy mieszkańcy Ustawnego/budujący w.w., jakie macie okna, na jakiej wysokości i jak się to Wam sprawuje?

Nasz domek teraz wygląda tak:
http://i18.photobucket.com/albums/b114/lefff/DSCN3441A.jpg

adamdolega
13-09-2010, 14:08
Witam.
Jestem szczęśliwym posiadaczem "Ustawnego". Myślę, że to była naprawdę dobra decyzja.
Dom jest bardzo funkcjonalny aczkolwiek wymagał drobnych zmian.
W tym roku domek jest na etapie-stan surowy otwarty.
Zainteresowanym zdecydowanie polecam!!
Pozdrawiam
http://img685.imageshack.us/img685/4201/ustawny1.jpg (http://img685.imageshack.us/i/ustawny1.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
http://img651.imageshack.us/img651/6598/ustawny2.jpg (http://img651.imageshack.us/i/ustawny2.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

adamdolega
13-09-2010, 16:09
Witam Asia&Arek
Jestem pod wrażeniem Waszego domu.
Prezentuje się rewelacyjnie.
Jak sie okazuje "Ustawnego" mozna zbudować na wiele sposobów.
Miłego użytkowania ;)

adamdolega
18-01-2011, 14:56
http://picasaweb.google.com/108952367432417050315/USTAWNYC99ODSRODKA?feat=directlink

7bialy
01-07-2011, 11:14
Witam
Szykujemy się z żoną do budowy tego domu.
Czy możecie powiedzieć coś o kosztach?

LUCAA
21-05-2014, 20:04
Witam,
Znalazłem taki projekt link podam ponizej, murator c99a. Co sadzicie o kosztach budowy takiego domu?Jakies opinie?sugestie?Czy mozna zastosowac tanszy strop?Na czym mozna uciac koszty?

http://projekty.muratordom.pl/projekt_ustawny-wariant-i,2684,0,0.htm?c=105

Dziekuje za pomoc!

Elfir
28-05-2014, 17:42
Forum podzielone jest na działy. Trochę własnej pracy z myszka komputerową i znajdziesz wielki dział poświęcony tylko projektom Muratora podzielony na osobne tematy - kazdy poświęcony tylko konkretnemu projektowi