PDA

Zobacz pełną wersję : Czy ma ktoś tynk perlitowy?



goike
09-01-2009, 19:02
Naczytałem się o tynku perlitowym, że jest ciepły, że 2cm tynku zastępują 0,5 styropianu. Czy ktoś kładł taki tynk? Jakie są koszty w przeliczeniu na m2. Jak wygląda jego nakładanie. Czy poradzi sobie z tym ekipa kładąca zwykłe tynki cementowo-wapienne? Jaką firmę - producenta tynku polecacie?

Pytanie powstaje stąd iż mam następujący problem. Ściana zewnętrzna to pustak keramzytowy 24 cm + 10 cm styropianu i na to jak narazie klej. Zastałem takie coś gdy kupiłem rozpoczętą budowę. Sam bym sobie takiej szkody nie zrobił i położył od razu 15 cm styropianu, bo wydaje mi się że te 10 cm to trochę mało.



rozważam 2 opcje. Nie wiem która wyjdzie taniej.

doklejam 2 cm styropianu i na to zwykły tynk cienkowarstwowy (czy będzie się to trzymać bez kołkowania? bo jeżeli nie to lepiej dać od razu 5 z kołkowaniem)

kładę tynk perlitowy o grubości 3-4 cm

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie

coulignon
10-01-2009, 06:13
Naczytałem się o tynku perlitowym, że jest ciepły, że 2cm tynku zastępują 0,5 styropianu.


Czy jest to potwierdzone jakimiś badaniami czy są to tylko pobożne życzenia producenta?




rozważam 2 opcje. Nie wiem która wyjdzie taniej.

doklejam 2 cm styropianu i na to zwykły tynk cienkowarstwowy (czy będzie się to trzymać bez kołkowania? bo jeżeli nie to lepiej dać od razu 5 z kołkowaniem)

kładę tynk perlitowy o grubości 3-4 cm

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie

Styropian kosztuje 100 zł/m3. Tynk ile? 20 razy drożej?

10-01-2009, 08:14
... kładę tynk perlitowy o grubości 3-4 cm ...


:o

Arol_62
10-01-2009, 14:33
Tynki perlitowe (np.Thermoputz firmy Baumit )stosuje sie na sciany jednowarstwowe . :wink:

goike
10-01-2009, 21:19
Tynki perlitowe (np.Thermoputz firmy Baumit )stosuje sie na sciany jednowarstwowe . :wink:

Na pewno?? Są to informacje od producenta? Sprawdzę to. Jeżeli tak to ta opcja odpada.

goike
10-01-2009, 21:24
Naczytałem się o tynku perlitowym, że jest ciepły, że 2cm tynku zastępują 0,5 styropianu.


Czy jest to potwierdzone jakimiś badaniami czy są to tylko pobożne życzenia producenta?




rozważam 2 opcje. Nie wiem która wyjdzie taniej.

doklejam 2 cm styropianu i na to zwykły tynk cienkowarstwowy (czy będzie się to trzymać bez kołkowania? bo jeżeli nie to lepiej dać od razu 5 z kołkowaniem)

kładę tynk perlitowy o grubości 3-4 cm

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie

Styropian kosztuje 100 zł/m3. Tynk ile? 20 razy drożej?


Ciepłochronność tynku perlitowego jest raczej sprawdzona. Widziałem takie opinie i nie były to strony producentów. Ale kwestia jest jeszcze do sprawdzenia

Tak styropian kosztuje 100 zł za m3 a tynk dużo drożej ale jak doliczyć do styropianu kleje, siatkę, kołki no i jakiś tynk na zewnątrz to czy wyjdzie tak dużo taniej???