PDA

Zobacz pełną wersję : mam nowo pobudowany domek iniemoge palic w piecu poniewaz



jolanta1
09-01-2009, 19:30
mam nowo pobudowany domek i nie moge palic w piecu poniewaz czad wychodzi na dom koszmar kominiarz byl i powiedzial ze jest wszystko w porzadku a czad jak szedl tak idzie na dom co mam robic i jaka moze byc tego przyczyna

Rom-Kon
09-01-2009, 19:46
A skąd wiesz że to czad? Czujesz jego zapach? Widzisz go? Jeśli tak to nie jest czad tylko zwykły dym.... Gdyby to był czad nie napisałabyś już tego postu...

jajmar
09-01-2009, 19:55
jaka moze byc tego przyczyna

Żeby ktokolwiek cokolwiek doradził muisz dokładnie opisac problem. Jak na razie wiemy jedno że nie jest to czad bo jak Rom-Kon pisze nie pisałabyć tego postu.
Powoli dokładnie co i jak. Jaki piec, jaki komin, jaka kotłownia jaka wentylacja itd itp.

jaro'71
09-01-2009, 20:05
To był jednak czad :cry:

Rom-Kon
09-01-2009, 20:13
To był jednak czad :cry:
...miejmy nadzieję że jednak nie... ale zobaczymy czy się odezwie...

retrofood
09-01-2009, 20:19
w nowo wybudowanym domu trzeba zacząć palić tak, aby komin złapał "cug" czyli ciąg. Sposobem na to jest zapalenie czegoś - np. gazet - głęboko w piecu, tak, aby rozgrzać słup powietrza we wnetrzu komina. Ciepłe powietrze ujdzie do góry i wtedy ciąg powinien "zaskoczyć". Potem trzeba paręnaście minut popalić coraz bliżej drzwiczek, aż ciąg się ustabilizuje i to wszystko. Oczywiście, nalezy to robić w warunkach pełnej wentylacji z dużym dostepem świeżego powietrza. Ja otwieram wszystkie drzwi, nawet gdy jest zimno. Bo w domu wtedy wiele cieplej nie jest.
Ja nie bywam w moim domu tygodniami, a po takiej przerwie komin jest tak wystudzony, że muszę taką operację robić.

I nie przesadzajmy z tym czadem. Czad wydziela się z gazu lub węgla w procesie niepełnego spalania, tzn. słabego natleniania. Przy rozpalaniu drzewem czy tam papierami, to wydziela się zwykły dym, a nie czad.

beton44
10-01-2009, 05:41
w nowo wybudowanym domu trzeba zacząć palić tak, aby komin złapał "cug" czyli ciąg. Sposobem na to jest zapalenie czegoś - np. gazet - głęboko w piecu, tak, aby rozgrzać słup powietrza we wnetrzu komina. Ciepłe powietrze ujdzie do góry i wtedy ciąg powinien "zaskoczyć". Potem trzeba paręnaście minut popalić coraz bliżej drzwiczek, aż ciąg się ustabilizuje i to wszystko. Oczywiście, nalezy to robić w warunkach pełnej wentylacji z dużym dostepem świeżego powietrza. Ja otwieram wszystkie drzwi, nawet gdy jest zimno. Bo w domu wtedy wiele cieplej nie jest.
Ja nie bywam w moim domu tygodniami, a po takiej przerwie komin jest tak wystudzony, że muszę taką operację robić.

I nie przesadzajmy z tym czadem. Czad wydziela się z gazu lub węgla w procesie niepełnego spalania, tzn. słabego natleniania. Przy rozpalaniu drzewem czy tam papierami, to wydziela się zwykły dym, a nie czad.

no wiesz Retrofucie :oops:

negujesz możliwość wytworzenia się tlenku węgla
w procesie spalania drewna/gazet
przecież celuloza główny ich składnik zawiera jednak węgiel :-?

co innego gdybyś spalał np czysty wodór to przyznaję
nie występuje przy tym możliwość powstania tlenku węgla

retrofood
10-01-2009, 07:18
no wiesz Retrofucie :oops:

negujesz możliwość wytworzenia się tlenku węgla
w procesie spalania drewna/gazet
przecież celuloza główny ich składnik zawiera jednak węgiel :-?

co innego gdybyś spalał np czysty wodór to przyznaję
nie występuje przy tym możliwość powstania tlenku węgla

nie neguję.
tylko od teorii do praktyki tutaj daleko. Piszę przecież wyraźnie: "w warunkach pełnej wentylacji z dużym dostepem świeżego powietrza."
gdzie tu miejsce na niepełne spalanie? :o :o :o :o

PS. nie przekręcaj żebyś se nie ukręcił.

I.W.
10-01-2009, 21:35
Ja nie bywam w moim domu tygodniami, a po takiej przerwie komin jest tak wystudzony, że muszę taką operację robić.
Zauważyłem tutaj zalete systemowców w porównaniu z ceglanym. Odpala od "pierwszego kopa"no ale i stygnie krócej.

11-01-2009, 07:39
... co mam robic i jaka moze byc tego przyczyna
przyczyna - brak cugu
co robic - nauczyc sie palic

Trociu
11-01-2009, 08:31
mam nowo pobudowany domek i nie moge palic w piecu poniewaz czad wychodzi na dom koszmar kominiarz byl i powiedzial ze jest wszystko w porzadku a czad jak szedl tak idzie na dom co mam robic i jaka moze byc tego przyczynaToż przecież kominiarz powinien się znać na rzeczy. Trzeba było go poprosić o poprawne rozpalenie ;) Siedlibyście sobie przy kominie razem, pogadali.

Kris2222
11-01-2009, 09:29
właśnie kominiarz pogrzebał by w kominie i było by jak w niebie :lol: :lol: :lol:

nie mogłem sie powstrzymać :lol: :lol:

Kulin
11-01-2009, 10:04
jak rozpalasz to otwórz jkaies okno, może to pomoże.

jaro'71
11-01-2009, 10:56
Teraz to i okno nie pomoże :wink:
Sory, ja też nie mogłem się powstrzymać...

cieszynianka
11-01-2009, 16:56
mam nowo pobudowany domek i nie moge palic w piecu poniewaz czad wychodzi na dom koszmar kominiarz byl i powiedzial ze jest wszystko w porzadku a czad jak szedl tak idzie na dom co mam robic i jaka moze byc tego przyczyna

Gdyby to był czad, to tak, jak piszą poprzednicy nie napisałabyś tego postu. Czad jest bezwonny, niewidoczny, zabija cicho :-?

jaro'71
13-01-2009, 13:26
Napisać zdążyła :cry:

tadzel
13-01-2009, 19:41
przy rozpalaniu kominka nalezy uchylic okno ponieważ.
Przy rozpalaniu za mało dochodzi powietrza kanałem zewnatrznym, więc uchyla sie popielnik co powoduje pobieranie powietrza z pomieszczenia..Okna szczelne wiec powstaje w domu podciśnienie.Wentylacja grawitacyjna zaczyna pracowac odwrotnie. i zaciaga dym do wewnątrz.