PDA

Zobacz pełną wersję : jaka wysokość od podłogi do krawędzi okna na piętrze



josephine
10-01-2009, 10:06
Obiło mi się o uszy, że na pięrze/poddaszu domu dolna krawędź okna nie powina być niżej nad podłogą niż 85 cm. Zburzyło mi to spokój, bo okazało się, że u mnie obecnie jest tylko 80, a jak będzie wlana podłoga, to zrobi się jeszcze mniej :evil: .

Czy możecie napisać jak jest u Was i jeśli mniej niż 85, czy urzędnik przed wydaniem pozwolenia na zamieszkanie zwrócił na to uwagę?

moniss
10-01-2009, 22:17
Zgodnie z przepisami 85 cm to minimalna odległość między podłogą a górną krawędzią parapetu okna w pomieszczeniach na piętrze. Okno z niżej umieszczonym parapetem wymaga zabezpieczenia balustradą o wysokości 80 cm lub zastosowania wersji nieotwieralnej z szybą o podwyższonej wytrzymałości.

11-01-2009, 07:55
Obiło mi się o uszy, że na pięrze/poddaszu domu dolna krawędź okna nie powina być niżej nad podłogą niż 85 cm. Zburzyło mi to spokój, bo okazało się, że u mnie obecnie jest tylko 80, a jak będzie wlana podłoga, to zrobi się jeszcze mniej ...

mogą Ci dzieci przez okna wypadac /urzedników to raczej mało interesuje, raczej BHP - owca /
p.s.
wysokość po parapet dotyczy wszystkich okien /nie tylko tych na poddaszu/

jareko
11-01-2009, 09:36
tylko czy dotyczy to wszystkich budynkow? Bo tego nie jestem pewny - Czy aby budownictwo jednorodzinne nie jest wylaczone z tych przepisow?

jajmar
11-01-2009, 09:54
Obiło mi się o uszy, że na pięrze/poddaszu domu dolna krawędź okna nie powina być niżej nad podłogą niż 85 cm. Zburzyło mi to spokój, bo okazało się, że u mnie obecnie jest tylko 80, a jak będzie wlana podłoga, to zrobi się jeszcze mniej :evil: .



A jaką masz wyskośc otworu na okno? Czasem murarze zostawiają wyższy otwór który można podmurować dołem. Szczególnie jak im "tak wyjdzie" z wysokości bloczka/pustaka i nie chce sie im docinać.