PDA

Zobacz pełną wersję : kominek przy drewnianej scianie



magdali
01-11-2003, 22:26
witam, mam zamiar ogrzewac caly dom drewniany kominkiem. Czy w zwiazku z tym kominek moze byc zamontowany przy scianie drewnianej??czy dobra izolacja tu wystarczy??
czy tez nalezaloby fragment tejze sciany zmienic przykladowo na murowna?? pozd

Bimba
02-11-2003, 09:42
Musi być zachowana zasada- 30cm od ściany przewodu dymowego do elementu drewnianego.

magdali
02-11-2003, 11:29
dziekuje za odpowiedz,
czyli jest to mozliwe??? jekie materialy izolacyjne powinny byc uzyte?
pozd

paj^
02-11-2003, 12:46
wbij slowo: kominki w zakladce SZUKAJ i znajdziesz dokladne opisy

Ryszard1
03-11-2003, 20:12
witam, mam zamiar ogrzewac caly dom drewniany kominkiem...
Wazna jest tez nosnosc podlogi pod kominkiem - ciezar nieraz przekracza 500 kg. Mozna komin dac na zewnatrz, kominek w sumie tez - tylko okienko z paleniskiem do wewnatrz.
Ja w swoim domku, tez drewnianym niestety nie zaplanowalem kominka w projekcie i teraz pozostala mi ew. wersja z promiennikiem. Bede mial kominek ktory bedzie grzal i swiecil, a nie bedzie potrzebowal ani komina ani mocnych fundamentow,

Zdun Darek B
03-11-2003, 21:20
Kominki w budynkach drewnianych stawiamy od ponad dwudziestu lat..w czym problem??? Ostatnio jedni z kupujacych dopytywali sie bo w wilu "sklepach z kominkami " słyszeli że jest to awykonalne... "Sklepy z kominkami" to taki fajny wynalazek... sami fachowcy. Komin i kominek musi byc odpowiednio odizolowany od drewna i to wszystko..

04-11-2003, 15:15
moje pytanie wynika wlasnie z rad sklepow kominkowych - wszyscy odradzaja, choc slyszalem ze dobra izolacja w zupelnosci wystarczy, wielkie dzieki za odpowiedz, pozd

27-06-2013, 18:42
No dobrze, ale czy w końcu ktoś wie ile od ściany powinna być izolacja, ile od izolacji ścianakominka no iprzede wszystkim jak przeprowadzić rurę przezścianę do komina zewnętrznego (jak odizolowaćją od ściany) ? Tego nigdzie w internecie nie znalażłem....

Kominki Piotr Batura
27-06-2013, 18:56
Bo to nie jest zadanie dla internetu.

10-10-2013, 22:53
Oj, elita,elita.... Co ty wiesz o internecie....
Chociaż, fakt, praktyka pokazuje, że że internet najczęściej służy do wygłaszania wydumanych przez siebie pierdół...

niktspecjalny
15-10-2013, 10:54
Oj, elita,elita.... Co ty wiesz o internecie....
Chociaż, fakt, praktyka pokazuje, że że internet najczęściej służy do wygłaszania wydumanych przez siebie pierdół...

Oni wiedza wszystko:jawdrop: