PDA

Zobacz pełną wersję : sterownik pogodowy a krzywa grzewcza



Rafal111
10-01-2009, 17:07
Własnie mam odpalony piec i CO w nowym domu - stan surowy zamknięty.
Ustawiłem temp na 10stopni i chyba wystarczy.
Ale zauważyłem że piec czasami sie wyłącza - to chyba ok, ale pompy obiegowe chodza cały czas. Czy to normalne?
Jaką krzywą grzania powinienem ustawic? czy to ma wpływ na zużycie gazu?

Piec i instalacja Immergas :)

ROBERT S.
10-01-2009, 17:55
Witam, w sprawie niepokojacej pracy pomp , to normalne pompy rozprowadzaja cieplo w obiegu po chwili praca ustanie .

Rafal111
10-01-2009, 18:03
hm piec działa juz miesiąc. Dostałem rachunek za gaz 360zł :(
a malowałem ostatnio piwnice i pompy przez 4 godziny ani razu nie ucichły

mikolayi
11-01-2009, 12:59
krzywą dobierać zależnie od wymagań i od typu ogrzewania w domu

krzywa ma wpływ na zużycie gazu bo ma wpływ na temperaturę wody pchanej w obieg

Rafal111
11-01-2009, 13:05
to jaka krzywą wybrac?

mikolayi
11-01-2009, 13:33
za mało danych - ile grzejników ile podłogówki ? kocioł kondensat ?

a jaką ustawił serwisant odpalajac kocioł ?

a tak na marginesie - na razie zapomnij o krzywej, że w ogóle istnieje i skup się na ustawieniu odpowiadającej Ci temperaturki w domu

krzywą bedziesz się bawić jak już zamieszkasz

Rafal111
11-01-2009, 13:35
na dole tylko w łązience grzejnik, salon, kuchnia i łazienka - podłogówka
na poddaszu tylko podłogówka w przedpokoju
w piwnicy 3 kaloryfery w sumie
piec kondensacyjny
temp na piecu to widze ze sie dostosowuje do tego co ja ustawiam i teraz pokazuje około 24st.

Hans Kloss
12-01-2009, 09:25
Mam pogodówkę i u mnie pompy obiegowe chodza non stop gdy jest aktywne CO. Przestają pracować, gdy całkiem wyłaczę CO lub gdy piec podgrzewa CWU. To chyba normalne. Sterownik pogodowy zadaje temperaturę CO dla danej temp zewn i obieg sobie pracuje a piec włacza sie czasem, żeby go dogrzac jak sie wychłodzi.
Co do kosztów, to jeśli to nowy dom w stanie surowym zamknietym (i jeszcze może bez drzwi wewn) to z pewnościa duzo Ci skotłuje gazu nawet przy niskich temp w domu. U mnie też tak było.
Jak Ci wszystko dobrze wyschnie i wstawisz drzwi, powinno sie poprawić. Wtedy też na poważnie możesz sie zabrać za krzywe grzewcze.
Ja komuś niedawno radziłem, jak to ustawiać w wątku:
http://forum.muratordom.pl/pogodowka-i-podlogowka-jak-to-pogodzic-i-wyregulowac,t147211.htm?highlight=hans%20kloss

pluszku
12-01-2009, 11:18
U mnie pogodowka gdy pracuje w trybie "ochrony przed zamarzaniem" włącza pompu obiegowe na stałe. Ustawienie na wyzsza temperature powoduje wieksze grzanie, lecz pompa obiegowa pracuje wtedy z przerwami. Gdy lepiej sie temu przyjrzec można zauważyc sensownosc takiego rozwiazania. Gdy na dworze mróz, w domu zimno, pompa pracuje non-stop by zapobiec zamarznieciu wody na jakims gorzej zaizolowanym odcinku. Testowo podnies temperature o kilka stopni np do 15 stopni (przelącz sie w inny tryb niż ochrona przeciwzamrożeniowa) i wtedy poobserwuj prace pompy.