PDA

Zobacz pełną wersję : Brudna woda w centralnym



bladyy78
10-01-2009, 22:43
Ostatnio uruchomiłem kominek i zalałem go czysta wodą z wodociągów, po kilku dniach jak ta wodę spuściłem z kominka to była czarna. Przepłukałem wiec kominek pod ciśnieniem wodą z wodociągu do momentu aż zaczęła płynąc czysta. Dziś odpuściłem wiadro wody z układu i niestety woda znowu jest brudna tak samo jak wczesnej czy to jest normalne? Czy woda w układzie zawsze po jakimś czasie będzie brudna?

Lookita
10-01-2009, 22:54
Slyszalem,ze jeden z producentow kominkow z pw,stosuje do testu szczelnosci dym,wprowadzajac go w obudowe kominka.Wowczas ,moze jakies odbarwienia pozostaja...moj kominek testowi owemu losowemu nie byl poddany,ale z ukladu kominek -co-zasobnik,rowniez brud sie jakis wyplukal.....To chyba syf poprodukcyjny....

piotrynski
10-01-2009, 22:59
...daj spokoj,to nie labolatorium :wink:

adam_mk
10-01-2009, 23:01
Obudź się i zacznij pisać prawdę zamiast jakichś zwidów! :evil:
Co SANEPID stwierdził?
Salmonella czy Coli?

Ta woda JEST CZYSTA!!!

Przecież ją grzałeś tak, że nawet wszelkie szczepy legionellozy już wyzdychały z upału!
A że wytrąciło się trochę żelazaII?
W żelaznych rurach, i to ciepłych, zawsze tak jest!
Trzeba lat i wielu wymian, żeby warstwa kamienia kotłowego, jaki powstaje z wytrącenia się węglanów powyżej 53stc, była na tyle gruba, że odetnie żelazo od ciepłej wody!
Wtedy i tak inne reakcje doprowadzają do zaszlamienia instalacji...
Rude wtedy leci...
Ale dalej czyste!

A nie chodzi Ci może o krystaliczną przejrzystość tego medium?! :roll:

No, to trzeba by walnąć tam najpierw jakiego inhibitora korozji a potem wodą jonitową napełniać...
Śliczny seledynek nieomal krystalicznie przejrzysty wtedy tam płynie...

Tylko... KTO go tam ogląda?
I - KIEDY?
I - PO CO?
:roll:
Generalni - przesadzasz!
Wszystko jest o.k.!
Adam M.

bladyy78
10-01-2009, 23:02
Może przesadzam wiecie nie znam się zbytnio na tym zrobiłem pierwszy raz w życiu instalacje c.o i pierwszy raz obsługuje kominek. Do tej pory mieszkam w bloku i nie zaglądam do tego co płynie w grzejnikach.Wszystko tylko znam z teorii. Wiec rozumiem że mam się tym nie przejmować. Bo woda zawsze taka będzie.

piotrynski
10-01-2009, 23:04
No właśnie ja teraz nie wiem, czy mam ten kominek codziennie, lub co kilka dni płukać do momentu aż woda w nim będzie już czysta, czy nie ma sensu tego robić bo wada w układzie zawsze będzie brudna.
...zawsze

adam_mk
10-01-2009, 23:59
:o :roll:
Nie!
Pisałem przecież, że z czarno-szarej przejdzie w rudą...

A jak chcesz mieć przejrzystą i klarowną - to zainwestuj! W chemię!
Tyle, że obaj wiemy, ze to zbędne!

Pić jej nie będziesz!
A ciepełko nosi tak, jak powinna!
(A ruda to tak za jakie 5 lat się zacznie robić!)
Adam M.

Trociu
11-01-2009, 08:34
[quote="adam_mkA ruda to tak za jakie 5 lat się zacznie robić![/quote]E tam za 5 lat. U mnie ruda już jest a palę dopiero pierwszy sezon... Czarna to tylko z końcówek kaloryfera wypływała.

Lookita
11-01-2009, 08:40
a jaki specyficzny zapaszek ma....

bladyy78
11-01-2009, 09:22
Wiec kominka nie będę już płukał, skoro to nie ma sensu, tylko szkoda do nowiutkich grzejników taki syf wpuszczać :lol: . Zapachu moja woda nie ma żadnego.
Tak na marginesie to rok albo dwa temu podawali w tv ze strasznie dużo ubywa wody z instalacji ciepłowniczych i mówili że biedni ludzie odpuszczają taka wodę i się w niej myją i kąpią. I właśnie stad się wzięło moje pytanie, myślałem ze ta woda jest czystsza :) bo jak się można umyć w czymś takim.

adam_mk
11-01-2009, 09:37
:o :o :o :roll:
TAMTA jest taka ślicznie seledynowo - krystaliczna!!!
Mają potężne kolumny jonitowe i w drodze wymiany jonów jest w nich demineralizowana.
Podgrzana jest odgazowana i po prostu - bierna.

To ta ciepłowniana.
Lokalne systemy pracują na "chlorovicie rurzanym".
Adam M.

Myć się da! Jest kompletnie miękka to mydełko ślicznie się pieni!

bladyy78
11-01-2009, 09:44
Czekaj Adam pisz troszkę jaśniej taka na chłopski rozum czy woda z elektrociepłowni jest lepsza od tej kranówy która leje do c.o? Może ja se odpuszczę z grzejników w bloku takiej wody i zaleje układ :) hehe. To oczywiście żart jak bym miał możne mniej tej wody to by był sens ale 1000l to bym miał mały problem :lol:

adam_mk
11-01-2009, 09:56
:o :o :roll:
Są takie pojemniki w klatce po 1000 literków i nawet niedrogo...
Jak masz jaką EC w okolicy - to za śmieszną kwotę tam napełniasz (bo ta woda demineralizowana jest stosowana w wielu procesach i to normalna procedura jej pozyskiwania!!!).
Tylko konika, jaki wóz drabiniasty lub bardziej współczesny jego odpowiednik - i da się!!!
W blokowej piwnicy najczęściej stoi wymiennik ciepła. Elektrowniana lata w płaszczu a rdzeń to klasyczna, lokalna - rurzana.
Spuszczana na lato, bo ludziska różne cuda uskuteczniają i by się pozalewali a potem pozabijali!!!
Administracja co sezon wywala ostrzeżenia :
BYĆ W DOMU! PATRZEĆ GDZIE SIĘ LEJE - BO NAPEŁNIAMY!!!
ZIMA IDZIE!!!

Na jakiej planecie Wy żyjecie? :o :o :lol:
Przecież to powszechne i codzienne i WSZYSCY się o to ocierali!
Tak!. Tylko jeszcze trzeba widzieć to, na co się patrzy....
:roll:
Adam M.

Nie jest "lepsza". To woda zmiękczona. Pozbawiona twardości, kamienia kotłowego, tego co Ci się w czajniku odkłada.
Świetnie nadaje się do zalewania akumulatorów i sporządzania elektrolitu.
Masz jaką bandę wózków akumulatorowych w okolicy? (na kolei np.) Tam też można dostać.