PDA

Zobacz pełną wersję : CO! czy to drogo!



splinka
11-01-2009, 12:15
W domku jednorodzinnym 120 m2 parter + poddasze. Instalacja na alu-pexie. Hydraulik wycenil CO + woda + kanalizacja na 25000 zl bez uwzglednienia kosztu pieca. W tej cenie robocizna + grzejniki (7) + podlogowka(2 lazienki i kuchnia) + bojler. jak myslicie czy to duzo? ile u Was kosztowala CO ? zaznacze ze CO nie szeregowe tylko do kazdego grzejnika osobno. bede wdzieczna za jakiekolwiek info.

Krzysiek@Z
11-01-2009, 12:23
Znajdź innego dla porównania niech Ci wyceni. Będziesz miała przegląd sytuacji :)

MARTiiii
11-01-2009, 12:33
Jeśli robi na Rehau to moze tyle kosztowac ;) - czyli niby najwyzsza jakosc. Poró kilka wycen bedziesz miec przeglad sytuacji.

U mnie cala instalacja WK, CO z Piecem tyle kosztowala (Buderus kondesat 120l, 40m2 podlogowki z mieszaczem, 9 grzejnkow)

MARTiiii
11-01-2009, 12:59
Ma ci podac koncowa cene za wszsytko, zeby potem sie nie okazalo ze te pkt tak ci policzy ze wyjdzie wiecej niz myslales.

splinka
12-01-2009, 12:30
Dzięki za odp. zleciłam drugą wycenę , ale bardzo ciekawa jestem jak to u Was wyglądało . proszę wszystkich, którzy mają już te instalacje za sobą - napiszcie jak Was skasowali? Wątek taki wprawdzie już był , ale rozwinął się w stronę instalacji elektrycznej.

Broda79
12-01-2009, 13:25
MI wycenił podobne mieszkanie na 25000 zł razem z piecem i instalacja wody...

kasia w
12-01-2009, 14:03
U nas instalacja co kosztowała 14 tys. - materiał + robocizna
80 m2 ogrzewania podłogowego + 7 kaloryferów (w tym 2 łazienkowe)

pozdrawiam, kasia

mynia_pynia
12-01-2009, 14:09
Na razie zapłaciłam 19 tyś.
Dom 160 m2, 1/3 podłogówka reszte kaloryfery.
Instalacja kanalizacyjna, centralnego ogrzewania i wody.
Do zrobienia zostało:
- kupić piec na pelet
- kupić zbiornik na wodę
- kupić kaloryfery
To wszystko podłączyć i uruchomić.
Myślę że cenowo to jeszcze około 15 tyś.

tuzin
12-01-2009, 18:10
W domku jednorodzinnym 120 m2 parter + poddasze. Instalacja na alu-pexie. Hydraulik wycenil CO + woda + kanalizacja na 25000 zl bez uwzglednienia kosztu pieca. W tej cenie robocizna + grzejniki (7) + podlogowka(2 lazienki i kuchnia) + bojler. jak myslicie czy to duzo? ile u Was kosztowala CO ? zaznacze ze CO nie szeregowe tylko do kazdego grzejnika osobno. bede wdzieczna za jakiekolwiek info..

Witam.

Za mało informacji, aby dokonać wyceny. Generalnie w wycenie najważniejsze sa materiały. Nie którzy inwestorzy dziwią sie , że wycena przykładowo firmy x jest o 30%tansza niz firmy y. W zestawieniu jest prawie to samo czyli jak piszecie rura Pex. Pex jaki pex jakiej firmy to jest bardzo istotne. Na rynku jest mnóstwo szajsu pod nazwą Pex podobnie ma to sie do kształtek, złączek i rur PP. W momencie wyceny wykonawca powinien określić sie na jakich materiałach robił wycene, jaką daje gwarancje na wykonane roboty oraz najważniejsze czy jego firma jest ubezpieczona. Są to podstawy. Dobre materiały kosztuja i zawsze tak bedzie. Jęzeli szukamy oszczedności to nie na materiałach, które sa z posadzki nie wynienne. Musimy spobie zdawać z tego sprawę. To są podstawy całej układanki. Moja firma zawsze udziela wszystkich informacji w wycenie. Na swoje roboty udzielam 10-ciu lat gwarancji w danym systemie, a także jestem jako firma ubezpieczony. Inaczej w dzisiejszych czasach nie da sie istniec na rynku jako powazna i rzetelna firma