PDA

Zobacz pełną wersję : Rozbudowa poddasza



hensie
11-01-2009, 12:36
Witam,
mam jedno pytanie, chcę w tym Roku rozpocząć rozbudowę poddasza w moim starym budynku mieszkalnym. Budynek ten nie posiada żadnej dokumentacji (nie ma planów wnętrz itp.).
Jakie Dokumenty ( Zezwolenia ) będą mi potrzebne aby rozpocząć rozbudowę i czy wcale potrzebuję jakieś dokumenty ???
Czy w tym przapadku mogę poddasze rozbudować a dopiero po rozbudowie wykonać Inwentaryzację

Za odpowiedzi z góry dziękuję

marecki55
11-01-2009, 14:37
Witam
1. warunki zabudowy i zagospadodarowania
2. inwentyryacja budynku z orzeczeniem konstruktora
3. projekt budowlany
4. pozwolenie na budowę
5. roboty budowlane
6. Parapet :lol: wka

Trociu
11-01-2009, 17:08
A co dokładnie rozumiesz poprzez rozbudowę poddasza?? Jaki zakres prac przewidujesz?

hensie
11-01-2009, 18:03
Z tego co wynika muszę jeszcze dużo spraw papierkowych załatwić. :-?

Na tym poddaszu jest już małe mieszkanie, a reszta to duży strych.
Jest tam dużo do zrobienia:
• Nowa instalacja elekryczna
• Instalacja Sanitarna ( tej to w całym budynku nie ma)
• Instalacja gazowa - grzewcza( obecnie są piece kaflowe )
• Ocieplenie poddasza
• Nowe rozmieszczenie pomieszczeń
• Scianki działowe
• Nowe podłogi (Panele, Kafelki)

Z czym bym musia sie liczyć jakbym to poddasze przebudował bez tych wszystkich pozwoleń i architekta – przecież i tak nie ma ten budynek żadnej dokumentacji , mógł by to być normalny “remont”?? z wymianą wszystkich Instalacji. :wink:


Pozdrawiam

sailor_ro
11-01-2009, 18:17
Pierwsze pytanie czy będziesz ingerował w konstrukcję dach,podnosił ściany kolankowe/szczytowe??
Bo jeśli nie,to znaczy dach zostaje jak jest,a ty będziesz sobie w środku przesuwał ścianki,wymieniał instalacje itd. to zadne pozwolenia Ci nie sa potrzebne,ewentualnie z instalacją gazową może być troszke inaczej,a juz na pewno nalezy zlecić to ludziom z wiedzą i uprawnieniami.

hensie
11-01-2009, 18:49
Konstrukcja dachu, ani ściany nośne nie będą ruszane.
Prace przy instalacji elektrycznej, gazowej i sanitarnej będą robić ludzie z uprawnieniami do tych prac.
Z inwentaryzają nie powinno być później chyba żadnych problemów? O ile ona będzie potrzebna??