PDA

Zobacz pełną wersję : kominki FONTE FLAMME - opinie



demjan
02-11-2003, 10:42
witam, jestem na etapie wyboru wkladu kominkowego majacego ogrzewac caly dom. Z duzym zaciekawieniem przeczytalem wszystkie opinie na temat kominkow Tarnawa.
Chcialbym zapytac o zdanie na temat kominkow FONTE FLAMME, wiele slyszalem o tych wkladach,
bede wdzieczny za kazda informacje, pozd

demjan

Forest-Natura
03-11-2003, 22:51
Witam.
A który model Cię interesuje?
Pozdrawiam.

04-11-2003, 14:09
powiem szczerze ze trudno mi sie zdecydowac, chcialbym nim ogrzac ok 150-170 m2, jestem bardzo zainteresowany kazda opinia na ten temat, dziekuje za odpowiedz, pozd

08-11-2003, 16:24
Fonte Flam to jeden z najgorszych wkładów dostepnych na rynku. Cienizna z idiotycznym sposobem spalania , jakies szparki w ruszcie. Szyba czarna po 20 minutach palenia. Te szyby samoczyszczace to kicha. Model o szybie 88cm i podawanej mocy 28kw !!!!! jest ciepły po "łyknieciu" taczki drewna, i napewno nie 28kw. Ale są FIRMY co na forum opychają C O S I E D A . Panie Forest proponuje sklep internetowy zamiast "porad za darmo". Ostatnio zaschalał Pan Tarnave, czy pana "miłość" do marki zależy od aktualnego zainteresowania kupnem wybranego modelu wkładu ? Oferuje Pan wszystko co jest na rynku??

Teska
08-11-2003, 17:55
Gosciu...przesadzasz....


Forest musze stwierdzic udziela opinii na kazdy wkład....i nie kaze Tobie kupic akurat tego czy innego....sama korzystałam z jego porad....a mimo to kupiłam inny wkład..podobno tez nie zły....

zaloguj sie....nie tak anonimowo

rml2
08-11-2003, 18:30
Może ty masz jakis wkład z odrzutu ( albo kopię piracką )bo ja w domu mam wkład 18kW i wcale nie narzekam-palę od jesieni do póżnej wiosny prawie naokrągło - popiół wywalam raz na miesiąc- z popielnika nie korzystam i nic z niego nie wyrzucam bo to jakaś dziwna atrapa ( ale w niczym nie przeszkadza ). Szybę czyściłem w poprzednim sezonie jeden raz i to przed przyjazdem teściowej ( paliłem czym sie dało )- potwierdzam ,że z całej powierzchni przezroczyste jest około 80% powierzchni ale widzę co za zabawę mają ludzie u których nie ma szyby z pirolizą to wolę ciągle widzieć 80% wnętrza niż codziennie 100%ale po własnoręcznym czyszczeniu. W tym roku pale wyłacznie suchym drewnem brzozowym i po 15 min . od rozpalenia w pokoju gdzie jest zainstalowany kominek jest ciepło. Aha - powierzchnia mojuej chatki to 200m2 i rozprowadzenie ciepła grawitacyjnie ( jednak ze względu na długość niektórych przewodów teraz zrobiłbym jakieś dodatkowe mechaniczne wspomaganie ciągu w rurach rozprowadzających ciepło ). To co mi się nie podoba to śmieszna rączkia do otwierania wszybrów w kominku i niedawno zaczęło ciężko chodzić cięgno od jednego z szybrów. Ogólnie jestem zadowolony ale nie mam porównania z innymi kominkami . Z tego co o nich czytam to chyba bym sie zdecydował na Tarnawę ale to tylko takie gdybanie.

Forest-Natura
09-11-2003, 20:17
Witam.
Na naszym rynku naliczyłem ok. 30 firm produkujących wkłady kominkowe.
Najlepszej nie ma.
Ale w ofercie każdej można znaleźć wkłady zarówno mniej udane, jak i te, którym nie można zarzucić nic zarówno pod względem technicznym, jak i użytkowym.
Twierdzenie że jakaś firma jest do bani na podstawie "znajomości" jednego modelu wkładu może świadczyć tylko o niewiedzy wypowiadającego się w tym względzie.
Pozdrawiam.

...:::banzaj:::...
11-11-2003, 08:44
xfxzcxz

Teska
11-11-2003, 08:57
banzaj

jesteś ufoludkiem :o :o :lol:

14-11-2003, 17:17
Popiół raz na miesiac?? Komu takie kity wciskasz?? "Ktoś" podawał podobne sensacje o paleniu 48 godzin z jednego zaladunku drewna... To o wybieraniu popiołu co miesiac to podobna bujda na resorach. A FN opyli wszystko co da sie opylić. W środe byłem w Orzeszu szukałem pewnej firmy znanej z internetu, efek ?? " Panie jaka firma od kominków?" , "Jaki XY ?" . Orzesze to mała wioska i wszyscy tam sie znają. Ale w internecie....

Forest-Natura
14-11-2003, 22:54
Witam.
Słabo szukałeś.
Mogłeś zapytać Burmistrza, albo Policję, może też Straż Miejską, albo chociaż żula spod sklepu. Z piątaka powie Ci wszystko co chcesz.
Mogłeś zadzwonić to bym powiedział jak dojechać.
Mimo wszystko pozdrawiam.
Jak się nazywasz ? - bo zapomniałem.

Abdank
16-11-2003, 13:11
Fajnych masz kumpli.

demjan
16-11-2003, 19:42
z ilosci postow wynika ze uzytkownikow ww wkladow jest niewiele, jesli jednak ktos posiada jakies doswiadczenia prosze o opinie, pozd

Forest-Natura
16-11-2003, 22:40
Witam.
Wkłady dobre, ale drogie.
Najciekawsze (o przystępnej cenie) propozycje wg mnie to seria Clairflam (bardzo się klientom podobają) z trzema wielkościami (szer.68, 78 i 88 cm), możliwością podłączenia czerpni powietrza z zewnątrz i bardzo ciekawym rozwiązaniem szybra połączonego z deflektorem (pionowy deflektor). Dobrą wypadkową ceny, wyglądu i dobrej jakości jest najtańszy model Flashvision. Totalvision - to jedna z nielicznych "pryzm" na rynku z francuską klasyfikacją CSB (ogień ciągły).
No i na "deser" Splendiflam pozwalający robić nawet okrągłe kominki (drzwiczki obrotowe i ciekawe wykończenie wnętrza). Oprócz nich jeszcze inne modele - wudziałeś ich stronę?
Najczęściej mi "idą" Clairflam 685 - duża powierzchnia szyby, duża moc przy standartowej wielkości i ozdobny wygląd przy jego całkiem dobrej cenie (nieco ponad 2 tys. zł) to jego atuty.
Ciekawą ofertą jest montowany do nich ruszt wodny do CO i wody użytkowej.
Pozdrawiam.

KP
17-11-2003, 10:55
Od miesiące użytkuję Clairflam 685. Sprawdza mi się możliwość doprowadzenia powietrza z zewnątrz, szyba z pirolizą, po 3 tyg palenia faktycznie widoczność 80% a nie 20% jak u znajomych w markowym kominku ze zwykłą szybą. Najbardziej podoba mi się bardzo duży zakres regulacji zarówno szybrem jak i niezależnie dwoma wlotami powietrza. Paląc mokrym drewnem i trochę resztami drewna z budowy czyszczę go raz na 2 tyg.
Na razie jedyną wadą która wyszła to jest niewielkie opuszczenie się drzwiczek. Mam nadzieję że firma monterska mi to poprawi, jak nie to będę reklamował.

Zdun Darek B
17-11-2003, 16:57
Montowałem [w zasadzie poprawiałem podłaczenie ] i robiłem obudowe z kafla na modelu 880 . Wielka szyba i wszystko. Podawana moc tego modelu to podobno 28kW , realna raczej sporo w dół . Człowiek palacy w tym wkladzie [w zastepstwie wlaściciela] mówił o sporych ilosciach drewna na jeden zaladunek ale i wklad jest ogromny. Budowa wkladu ? raczej bez rewelki ale ta szyba!! W pomieszczeniu ok 60 [ ???] metrów i wysokim na dwa pietra przy zabudowie na prawie 3m to ciekawa propozycja. Brakowalo mi kurtyny i odpowiednio wielkiej góry do tak ogromnego wkladu. Szyba naparowana - samoczyszczaca. Efekt ogólny po tygodniu pracy całkiem dobry. Acha dodalismy radiator aby dokrecić mocy , wyjście spalin ma fi 270!!! Uwaga naodpowiedni komin !!!

demjan
17-11-2003, 20:13
dzieki za odpowiedzi, jestem caly czas ciekawy opinii uzytkownikow, czy warto kupic ten wklad??/pozd

rml2(dwa )
18-11-2003, 12:34
Z anonimem ciężko0 sie dyskutuje- właśnie przymierzam sie po około 1,5 miesiąca do wywalenia popiołu ale paląc porządnie rocznyą brzozą zawsze jak wracam z pracy po połóudniu mam żar i nie chce mi sie tego wyciągać i rozrzucać po podwórku bo jeszcze coś podpalę i zaświnię trawę. Oczywiście ,że ze względów estetycznych można wywalać żar codziennie - tylko po co - tutaj dyskutujemy o funkcji grzewczej przede wszystkim - no wizualna tez jest ważna. Na podstawie swojego kominka podkreslam jeszcze raz ,że raz w miesiącu wywalam popiół a to ,że w tym miesiący przekroczyłem limit czasowy to wina mojego lenistwa . Jakoś gośc COSIEDA krytykujący wszystko przymknął się co do czyszczenia szyby z pirolizą - szyby nie chcę i nie muszę czyścic - 80% widoczności w zupełności mi wystarcza. Jeżeli on ma byc może coś skopane czy ( jak juz piosałem ) wkład "piracki" to jego zmartwienie ale niech nie szkaluje innych opinii i osób.

PS. Zapomniałem się zalogować -rml2

rml2
18-11-2003, 12:36
Jak wyżej.

Pozdrawiam wszystkich rml2

gregg
18-11-2003, 14:54
Witam,
użytkowuję FF830 z pompą, chodzi super i spoko grzeje ponad 160m2,paliłem wszystkim - tzn mokrym drewnem po budowie z gwoździami i szyba tylko w rogach była zabrudzona jakieś 20%, wkład jest duży, mokre drewno wypala się po ok 4h a such brzoza trzyma ponad 7h.
brak usterek po miesiącu ciągłego palenia,
aha cały montaż wykonała sprawdzona ekipa,
cena obecna tego pieca to ok.4,800 PLN,
polecam i pozdr,

18-11-2003, 16:55
Ile drewna spaliłeś przez 1,5 miesiąca? Ja za swoiego wkladu wybieram co dwa dni...

gregg
19-11-2003, 09:43
z popielnika wyrzucam co 3 dni
pozdr,

19-11-2003, 17:39
Te 1.5 miesiaca to troszke wcześniej ,co 3 dni dam wiare.

mariof
18-03-2005, 19:37
A wiec ostatecznie co z tymi fonte flamme????
Mam zamiar kupić 775c z rusztem wodnym
Jak odbywa sie połączenie takiego kominka do instalacji cieplej wody i ogrzewania? Czy miedzy kominkiem a kotłownia wymagane sa jakie przewody do sterowania lub czujników?