PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zaadoptować wentylację mechaniczną?????



banko
11-01-2009, 18:37
Jak w temacie. Kupiłem projekt gotowy. Oczywiście z wentylacją grawitacyjną. Projekt adoptowała Pani pz "uprawnieniami" przytuliła niemałą kaske i zadowolona. Nikt kiedyś mi nie wspominał o czymś takim jak WM. Teraz jak sobie poczytałem to CHCE TO MIEĆ. Pytanie moje: co zrobić formalnie, żeby jak przyjdzie kominiarz na odbiór nie czepiał się że nie mam typowych kratek wentylacyjnych. Czy muszę kupić projekt i jakimś cudem (projekt zastępczy budowanego domu) go nanosić czy poprostu zrobić WM i na odbiorze kominiarzowi udowodnić że działa jak należy??

banko
12-01-2009, 14:43
I nikt nie wpadł na pomysł wentylacji mechanicznej po uprawomocnieniu sie pozwolenia na budowę?? Wszyscy mieli to odrazu w planach?? Może jednak ktoś wie jak to ugryźć??

civic9
12-01-2009, 15:02
to tak jak z innymi instalacjami w domu. póki co, z wyjątkiem gazowej na wszystkie się patrzy przez palce. czasami w ogóle nie ma w projekcie wod-kan, elektryki i też przechodzi jakoś cała budowa. analizując przepisy dogłębnie pewnie dojdziemy do wniosku, że należy skorygować projekt domu o zaznaczenie, że jest tam WM, a samą WM zaprojektować przez kogoś z uprawnieniami.

ale wiele osób to olało, tak jak olewają zmiany w instalacjach wod-kan, elektrycznych (o ile w ogóle mają projekty) i jest ok. co nie znaczy, że do tego namawiam tylko piszę co widziałem :)

z tego co ludzie tu pisali, to czasami bywają problemy z kominiarzami, ale zwykle z powodu ich niedouczenia w tym temacie i nadinterpretacji przepisów - należy wtedy zmienić kominiarza albo go douczyć, jak kto woli.

banko
12-01-2009, 18:49
Więc to tak się robi ;-)
dzieki za info.