PDA

Zobacz pełną wersję : Przeciekajacy Dach?



amrrowke
11-01-2009, 19:00
po zrobieniu dachu i pokryciu go blachodachowka, wszystko bylo ok bylo to wiasna 2008 r niegdzie nie zaobserowalem przeciekow, nastepnie zostalo wykonane poddasze ocieplone welna i polozone zostaly plyty GK rowniesz jak padal deszcz ok, ale teraz jak popadalo troche sniegu i zaczal sie on topic w doch miejscach zaczelo mi przeciekac do mieszkania czy trzeba rozebrac poddasze uzytkowe czy tez poczekac do wiosny zdjac blachodachowke i odnowa polozyc pape aha dach jest typu deski papa blachodachowka jaka jest rada?

pawelgorczynski
11-01-2009, 21:53
mam podobny problem, ale potencjalnych przyczyn trochę więcej

Ostatnio konsultowałem swój przypadek i proponowałbym ci weryfikację blachy pod kątem uszczelek. Zawołaj dekarza, niech pobiega po dachu i sprawdzi uszczelki w szczególności w okolicach rynien koszowych, okien dachowych, lukarn.

Śnieg jest o tyle wredny że może go podwiać a potem się roztapia po kilku dniach.

A tak z ciekawości spytam, kiedy robiłeś poddasze, kiedy zacząłeś grzać i kiedy zakończyłeś roboty mokre. Może to jakaś wilgoć technologiczna z wnętrz?

Andrzej Wilhelmi
12-01-2009, 00:43
Krycie wstępne (papa na deskowaniu) poprawnie wykonane daje 100% szczelność dachu. Przewiewanie śniegu nic do tego nie ma. Poprawnie zamontowana folia paroizolacyjna sprowadzi ewentualny przeciek do ścianki kolankowej. Z tego co piszesz w wykonaniu Twojego dachu popełniono więc wiele błędów. Pozdrawiam.

amrrowke
12-01-2009, 21:04
roboty mokre zakonczylem w lipcu wylewki na podlogi, grzac dopiero zaczalem w grudniu okolo 5 z powodu oczekiwania na podlaczenie gazu.

amrrowke
12-01-2009, 21:15
roboty mokre zakonczylem w lipcu wylewki na podlogi, grzac dopiero zaczalem w grudniu okolo 5 z powodu oczekiwania na podlaczenie gazu.

Mirek_Lewandowski
23-01-2010, 15:45
Krycie wstępne (papa na deskowaniu) poprawnie wykonane daje 100% szczelność dachu. Przewiewanie śniegu nic do tego nie ma. Poprawnie zamontowana folia paroizolacyjna sprowadzi ewentualny przeciek do ścianki kolankowej. Z tego co piszesz w wykonaniu Twojego dachu popełniono więc wiele błędów. Pozdrawiam.

No autor nie wspomina o posiadaniu takowej...

Andrzej Wilhelmi
24-01-2010, 00:46
No właśnie, więc napisałem jak powinno być wykonane! Pozdrawiam.