PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wyciszyć ścianę?



MamusiaTomusia
12-01-2009, 00:19
Jak w temacie. Zabudowa szeregowa, ściana z czerwonej cegły z dziurami (porotherm ?) - budował developer. Niestety słyszymy się z sąsiadami. Czym to wyciszyć bez robienia dużej demolki. Teraz jest tak, że w nocy słyszę jak sąsiadka kaszle. Nie chcę za bardzo rujnować wszystkiego, bo segment ma 1,5 roku więc burzenie ściany czy zrywanie parkietu byłoby zbrodnią. Może jest jakiś prosty sposób. Myślałam o wyklejeniu ściany tapetą korkową, ale to chyba za cienkie. Może deski z parkietu (zostało mi dość dużo) ale czy to wygłuszy?

adam_mk
12-01-2009, 01:58
Prosty sposób - to sprzedać i kupić coś innego...
Bez demolki się nie da.
Żeby odciąć dźwięk potrzebna jest spora masa przegrody lub... próżnia!
Dostawić ścianę z silki? :o
Żadne tapety czy styropiany tu nie pomogą...
Adam M.

blindmen
12-01-2009, 06:46
Nie zauwazyłas wczesniej na projekcie ze nie ma to dobrej izolacji akustycznej to widac po materaiałach. mozesz walnąć 15cm wełny mieralnej i tyle mozna poradzić

zbigmor
12-01-2009, 07:05
Jak w temacie. Zabudowa szeregowa, ściana z czerwonej cegły z dziurami (porotherm ?) - budował developer. Niestety słyszymy się z sąsiadami. Czym to wyciszyć bez robienia dużej demolki. Teraz jest tak, że w nocy słyszę jak sąsiadka kaszle. Nie chcę za bardzo rujnować wszystkiego, bo segment ma 1,5 roku więc burzenie ściany czy zrywanie parkietu byłoby zbrodnią. Może jest jakiś prosty sposób. Myślałam o wyklejeniu ściany tapetą korkową, ale to chyba za cienkie. Może deski z parkietu (zostało mi dość dużo) ale czy to wygłuszy?

Wydaje mi się, że najlepiej w tym przypadku zrobić ruszt stalowy lub drewniany i wpakować to wełnę. Potem przykryć folią i położyć na to płytę K-G.

MamusiaTomusia
12-01-2009, 08:42
W projekcie nie widzialam bo nie ogladalam przed kupnem. Wiem wiem...

15cm bardzo zwezi mi pokoj. Nie musi byc super wyciszone, choc troche zeby bylo lepiej.

Nefer
12-01-2009, 08:48
Są jeszcze maty wygłuszające - profesjonlane do studia nagrań na przykład. Ale to droga impra.
Szukaj pod maty i panele akustyczne na przykład.

Cpt_Q
12-01-2009, 08:53
Są jeszcze maty wygłuszające - profesjonlane do studia nagrań na przykład.....
tylko żeby były naprawdę skuteczne, to powinny znaleźć się... u sąsiadki 8)

adam_mk
12-01-2009, 11:41
:o
Z OBU stron!
To lustrzane zjawisko!
:lol:
Adam M.

Cpt_Q
12-01-2009, 11:45
:o
Z OBU stron!
To lustrzane zjawisko!
:lol:
Adam M.

Ale przecież MY nigdy nie hałasujemy, tylko ONI ;)

adam_mk
12-01-2009, 11:56
Fakt!
Sama prawda!
Ale...
SWOJE im tam zanosić?!!! :o :o :o :lol:
Adam M.

Bigbeat
12-01-2009, 12:13
Teraz jest tak, że w nocy słyszę jak sąsiadka kaszle.
Hehe, dobrze że tylko kaszle, a nie krzyczy na przykład...

Cpt_Q
12-01-2009, 12:23
Teraz jest tak, że w nocy słyszę jak sąsiadka kaszle.
Hehe, dobrze że tylko kaszle, a nie krzyczy na przykład...

działanie przeciw kaszlowe maja alkaloidy fenantrenowe, opium oraz inne narkotyczne leki przeciwbólowe. W tym celu stosowane są pochodne morfiny np. Dextrometorfan. Ze względu na efekt narkotyczny i możliwość uzależnienia, ich zastosowanie jako leków przeciw kaszlowych jest ograniczone. Występująca w Opium alkaloid Noskapina ma ośrodkowe działanie przeciw kaszlowe, stosowana jest w lecznictwie w postaci chlorowodorku. W odróżnieniu od alkaloidów fenantrenowych nie powoduje euforii i uzależnienia.

wybór należy do Ciebie... 8)

MamusiaTomusia
12-01-2009, 15:42
Cpt_Q z kaszlem sobie poradzę, bo jestem nieludzkim doktorem.
Sąsiadów lubię więc nie chciałabym im przeszkadzać, bo czasem krzyknę na dziecko. Poza tym odczuwam pewien dyskomfort kiedy wiem że przez ścianę słychać.

Nefer
12-01-2009, 15:44
Fakt!
Sama prawda!
Ale...
SWOJE im tam zanosić?!!! :o :o :o :lol:
Adam M.
Jak zrobią orgietkę ze zwierzątkami to może być i chęć na wygłuszenie z drugiej strony ściany ( szczególnie jak mają małe dzieci :)) :)

sSiwy12
12-01-2009, 15:50
Jeśli "większość" dźwięku "przenika" przez ścianę, to najtańszym i skutecznym sposobem jest wyłożenie ściany korkiem. Oczywiście najbardziej bedzie to "filtrowało" dźwięki "wychodzące z pomieszczenia, a w mniejszym zakresie odzizoluje od dźwieków "przychodzących".

adam_mk
12-01-2009, 15:55
Rozumiem zamysł!
Makiawelizm pierwszej wody!!! :lol:

MamusiaTomusia

Musicie zrobić sobie kilka razy jaką orgietkę!
Dość jednoznaczną w wymowie części akustycznej!
(wystarczy głośniej puszczony jaki dobrze dobrany film, żeby się nie przemęczać osobiście!!! :lol: )

Jak sąsiedzi mają dzieci, to szybciutko sami przylecą ustalić, czy mały remont polegający na wyciszeniu tej ściany Ci nie przeszkodzi...

Samo życie!
A ten deweloper to lepszy numer jest!
Takiego stresa komu serwować! :o

Adam M.

To jedyny sposób, aby ten ekran znalazł się tam, gdzie powinien - czyli TAM.

Nefer
12-01-2009, 15:57
Ja czekam na post sąsiada zza ściany :)

MamusiaTomusia
12-01-2009, 18:53
To muszę mu powiedzieć żeby zajrzał :), myślę że poczyta i się razem pośmiejemy.


(wystarczy głośniej puszczony jaki dobrze dobrany film, żeby się nie przemęczać osobiście!!! )

Coś takiego robiliśmy sąsiadowi w bloku. Nie specjalnie go lubiłam i nas dręczył że się za głośno w sypialni zachowujemy.

Obecnie szkoda mi sąsiadki, chodzi wcześnie spać bo rano wstaje do pracy a ja mam dziecko grzeczne inaczej, które dość często przebywa z nami w sypialni.

adam_mk
12-01-2009, 19:10
Wydaje mi się, że chyba byłby dość skuteczny sposób.
Trzeba by podnieść masę tej przegrody.
Obustronnie obłożyć ją takimi bardzo płaskimi płytkami z silki.
Kleić zaprawą ciepłochronną. Jest na perlicie, który też bardzo tłumi.
Konieczna warstwa podzielona na dwa. Wspólny remont (latem na ten przykład)
Stracicie po 6cm i zyskacie wdzięczność.

Po każdej stronie ściany tak samo! (te zyski i straty :lol:)
Adam M.

MamusiaTomusia
12-01-2009, 20:04
Adam czyli co? Napisz mi proszę jak chłop krowie, bo ja blondynka i niezorientowana w temacie.

Obustronnie obłożyć ją takimi bardzo płaskimi płytkami z silki. napisz jaśniej co to, może jakis obrazek? :)

Kleić zaprawą ciepłochronną. Jest na perlicie, który też bardzo tłumi.
tu też poproszę np nazwę i firmę. Jak będę wiedziała co z czego to kupię i bedę pokazywać panu co ma zrobić i jak. Zwykle jest tak ze panowie remontujacy maja swoje pomysly na zycie i je chca realizowac, wiec wole pokazywac palcem a materialy kupic sama, bo w sklepie budowlanym tez roznie bywa.

Rom-Kon
12-01-2009, 21:31
...postawić ściankę z profili CW50 w odległości 10cm od ściany... oczywiście z zastosowaniem taśm głuszących... za profile ułożyć 5cm wełny Akupłyta i drugą warstwę w stelaż... łącznie straci się 11.5 cm pomieszczenia... wiem że lepsze efekty przynosi ściana "z masy" ale taka GK też spełni zadanie. Już coś takiego zrobiłem ale tylko z jedną warstwą wełny i przyniosło zamierzony skutek... teraz trzeba bardzo chcieć usłyszeć sąsiadów...

MamusiaTomusia
12-01-2009, 22:25
Mnie nie przeszkadza to że ich słyszę, bardziej chodzi mi o to zeby oni mnie nie słyszeli. Dziecko czasem mi płacze w nocy, często późno zasypia i przy zasypianiu są cyrki.
Myślałam o korku, bo byłoby to najprostsze rozwiązanie i chyba nie jakos kosmicznie drogie. Poza tym zostało mi dużo desek bambusowych z podłogi i np. się zastanawiałam, czy deski przyklejone na scianę (tylko czym i jak) dadzą efekt nieco wygłuszający.
Jeśli powyzsze moje pomysły są głupie to proszę o wybicie mi ich z głowy.

Martwią mnie wszelkie demolki typu murowanie ściany czy płyta g-k, bo na podłodze mam parkiet-deski bambusowe ułożone prostopadle do ściany więc pewnie trzebaby je obcinać żeby ta konstrukcję postawić, a jak się na tych dechach postawi to moze np. nie wyciszyć. Ponadto sufit mam z płyty g-k i nad tą płyta jest strych, więc też moze być taka sytuacja że postawię ścianę czy stelaż a będzie się niosło przez sufit, bo nie wyciszona ściana bedzie nad sufitem z g-k. Dlatego wymyśliłam powyższe.

adam_mk
12-01-2009, 23:15
http://pl.wikipedia.org/wiki/Silka

To taka cegła biała...
Adam M.

Jacek Dudek
13-01-2009, 01:29
kiedyś poruszałem ten wątek w sprawie sufitu i odgłosu króków.
Znająć życie strop jest wspólny :-( Podstawą jest odcięcie zródła hałasu tam gdzie ono powstaje. Proponuję dogadać sie z siąsiadem i z obu stron zrobić to co opisuję poniżej. Konstrukcja K-G koniecznie po obwodzie zamontowana na grubej gumie. Po 5 cm wełny mineralnej o jak największej gęstości (określana w kg/m3). konstrucja zamocowana do ściań również na podkładkach gumowych. Na to wszystko podwójna płyta k-g. Po wykończeniu warto powiesić na tej ścianie ciężki materiał, najlepszy by był dywan. Niestety dzwięk to energia, a by skutecznie ją wytłumić, istnieją dwie możliwości 1. rozproszyć 2. zamienić np. w energię cieplną (cząsteczki materiału poruszając się między sobą w wyniku tarcia, zamieniają ją w energię cieplną) stąd też potrzeba zastosowania przedrody o jak największej masie. Kiedyś wyciszając PUB między płytami z należytą izolacją od otoczenia, założyłem "blachę" 2mm z ołowiu. efetk był doskonały. Są też specjalne płyty z gipsu "podbite" warstwą izolacji.
Montuje je się na drewnianej konstrucji.

sasey
13-01-2009, 05:27
Ruszt z profili wełna i regipsy. U mnie pomogło. Sąsiedzi mają tak dziwnie położone rury instalacji wodnej,że jak puszczają wodę, to u mnie słychać to strasznie głośno. Tylko wełna mineralna przynajmniej z 10cm wygłuszy to w sposób pozwalający normalnie funkcjonować