PDA

Zobacz pełną wersję : problem w instlacji podlogowka + grzejniki - prosba o pomoc



The_Pooh
12-01-2009, 07:31
Witam,
Mam pewien problem z instalacja. Wiekszosc podłogówki, trochę grzejnikow, piec kondensat Viessmana. Piec dziala w obiegu z mieszaczem tzw M1, ale oczywiście grzejniki tez grzeją. Na poddaszu podłogówki jest niewiele w stosunku do parteru, szybko się nagrzewa. W obiegu podłogówek sa zainstalowane zawory, które przy określonej temperaturze obiegu danej płyty nie „wypuszczaja” wody. I tu problem. Otoz jak podłogówka na poddaszu się nagrzeja to zawor powoduje, ze woda z zasilania „wraca” od razu. Jest on na tyle ciepła, ze blokuje obieg grzejników. I grzejniki sa zimne. Czy ktos ma jakiś pomysł? Z gory diex za pomoc.

SławekD
12-01-2009, 07:39
Nie wiem jak masz zrobioną instalację bo opis nie do końca o wszystkim mówi. Istnieje możliwość że grzejniki masz podłączone na powrocie z podłogówki. Jak RTL zamknie pętlę podłogówki to brak przepływu w grzejniku powoduje że jest on zimny. Grzejniki nie powinny być zależne od podłogówki, powinny być podłączone niezależnie. Musiałbyś to sprawdzić. W tej sytuacji to tylko takie moje gdybanie.

The_Pooh
12-01-2009, 10:33
Dzieki za szybka reakcje.
A da sie podpiac neizaleznie grzejniki i podlogowke?
Grzejniki są wpiete do zasilania i powrotu. Wszystko jest ok gdy powrot z podlogowki jest zimny. Np. gdy wylacze pompe obiegu poddasza i woda z zasialnia "wchodezi" do podlogowki na parterze - wszystko wtedy hula. lae gdy uruchomie poddasze i ono sie rozgrzeje, powrot z poddasz satej sie cieply i wtedy blokuje obieg grzejnikow.
Pozdrawiam,