PDA

Zobacz pełną wersję : po co dajecie styropian na strop monolityczny ?



homegirl & homeboy
12-01-2009, 10:05
Witam!
Zastanawiam się dlaczego dajecie styropian na podłogi w pomieszczeniach od poziomu 1 w gore. W projekcie nie mam żadnego ocieplenia na stropie (w sensie na podlodze poddasza)
Mam strop w calosci lany (monolityczny), od dołu będzie on 'ogrzewany', ponieważ znajduję się tam salon, kuchnia, hol itp. Tylko tam gdzie mam garaż planuje umieścić 10 cm styropianu, ale przyklejonego do sufitu w garazu. Wole zrobic to w ten sposob, po pierwsze dlatego, żeby nie tracić na powierzchni uzytkowej poddasza, a po drugie że uważanm ze nie ma sensu dawac styropian na 'ogrzewany' strop. Dodam, że bede mial na gorze kaloryfery (w przypadku podlogowki - oczywiste jest to żę należy położyc styro i folie aluminiowa)
Wiem, że poza izolacja ciepną, niektórzy decydują się dać styro po to aby wytłumić halas. Ale czy istnieją jeszcze jakies inne powody dla ktorego docieplanie podlogi na poddaszu ma sens? Jesli czegos nie wiem to będe wdzieczny za stosowne informacje.
Z gory dziekuje!

Zonzi
12-01-2009, 10:47
Zeby wytlumic halas od krokow skuteczniejsza jest welna np stroprock.

Sama konstrukcja stropu nieoddzielona od podlogi na pietrze moze przenosic halasy uderzeniowe. Stosuje sie stryropian bo jest tanszy i mozna w nim np ukryc rozprowadzone kanaly, zasilanie do CO etc.

Pozdrawiam
Zonzi

fil 2871
12-01-2009, 20:15
Zonzi dał C i wyczerpujaca odpowiedz i wszystko w tym temacie. pozdro

EZS
12-01-2009, 21:26
Ja nie mam styropianu. Strop terriva. Nic nie muszę wygłuszać i też nie wiem, po co on...