PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z grzejnikami



lukevid
12-01-2009, 12:41
Witam,
Wprowadziłem się kilka dni temu do świeżo wykończonego domu i zauważyłem, że w dwóch pomieszczeniach grzejniki grzeją znacznie słabiej niż pozostałe. Sprawdziłem i wydaje mi się (porównując z innymi), że został w nich wpływ zamieniony z odpływem - tj odpływ znajduje się pod głowicą. Czy to rzeczywiście może rzutować na pracę grzejnika? Jeśli tak to czy można to w jakiś sposób zmienć?

Pozdrawiam,

lukevid
12-01-2009, 12:43
Dodam jeszcze, że grzejniki to Brugman, podłączane od dołu

zbigmor
12-01-2009, 12:49
Dodam jeszcze, że grzejniki to Brugman, podłączane od dołu

Jak najbardziem może to rzutować na moc.

tuzin
12-01-2009, 17:56
Witam.

Brugmany -rewelacyjne grzejniki. Jezeli tj piszesz są to grzejniki typu Vk to zailenie w tego typ[u grzejnikach jest zawsze pierwsze od srodka. Czyli: Patrząc na grzejnik mamy w górnej czesci wkładk.ę termostatyczną . Na dole grzejnika mamy dwa wejscia do grzejnika pierwsze wejscie od strony wkładki termostatycznej jest to powrót drugie zaś zasilenie. Jezeli jest podłączone inaczej grzejnik bedzie słabo grzał, baz wogóle przestanie grzac. Poza tym na słabą wydajnośc grzejnika może mieć także wpływ kryzowanie wkładki termostatycznej.


Pozdrawiam Tomek

lukevid
14-01-2009, 08:06
Jezeli jest podłączone inaczej grzejnik bedzie słabo grzał, baz wogóle przestanie grzac.


W takim razie jak najlepiej jest to poprawić? Instalacja jest z miedzi, w rozdzielaczu nie da rady po prostu zamienić przewodów, bo są różnej długości. Przyciąć i dolutować?

Pozdrawiam

jajmar
14-01-2009, 08:29
A masz je napewno odpowietrzone ?
Może masz przydławiony na jakims zaworze przy grzejniku przepływ?

lukevid
14-01-2009, 09:02
A masz je napewno odpowietrzone ?
Może masz przydławiony na jakims zaworze przy grzejniku przepływ?

Odpowietrzone, instalacja w pełni napełniona.

adrianek9999
14-01-2009, 09:35
Poszukaj na necie są takie X na krzyż robione i wtedy dajesz do grzejnika od dołu i on CI te rury wyprostuje

pierwek
14-01-2009, 09:42
Brugmany -rewelacyjne grzejniki.

kurcze mam Brugmany od 13 lat i nie zauważyłem żeby były jakoś szczególnie rewelacyjne... po prostu grzeją

lukevid
14-01-2009, 09:58
Poszukaj na necie są takie X na krzyż robione i wtedy dajesz do grzejnika od dołu i on CI te rury wyprostuje

to byłoby najmniej inwazyjne rozwiązanie - możesz mi nieco zawęzić zakres poszukiwań - jak się taki X fachowo nazywa?

Trociu
14-01-2009, 11:48
a co na to hydraulik, ktory wykonywał instalację?

lukevid
14-01-2009, 13:25
a co na to hydraulik, ktory wykonywał instalację?

Jeszcze z nim nie rozmawiałem, ale na wszelki wypadek wolę mieć gotowe rozwiązanie, gdyby upierał się, że nic już nie da rady z tym zrobić :)

tuzin
14-01-2009, 18:01
Brugmany -rewelacyjne grzejniki.

kurcze mam Brugmany od 13 lat i nie zauważyłem żeby były jakoś szczególnie rewelacyjne... po prostu grzeją

Witam.

Brugmany w porównaniu z innymi grzejnikami mają rewelacyjne zabezpieczenie antykorozyjne wewnątrz grzejnika. Poza tym sama grubośc blach wpływa na dużą wydajnośc grzejnika w porównaniu z konkurencją. To są głowne zalety Brugmana.

Pozdrawiam Tomek

tuzin
14-01-2009, 18:04
a co na to hydraulik, ktory wykonywał instalację?

Jeszcze z nim nie rozmawiałem, ale na wszelki wypadek wolę mieć gotowe rozwiązanie, gdyby upierał się, że nic już nie da rady z tym zrobić :)


Witam.

Jezeli faktycznie jesteś pewny, że masz pomylone zasilenie z powrotem a pod grzejnikami masz tzw okulary (zarory odcinające)to nalezy kupić okulary krzyżowe. Nie bedziesz miał zadnych przeróbek związanych z cieiciem i lutowaniem instalacji. Krzyzowe tzn zasilenie z prawej strony bedzie z lewej strony zas powrót z lewej strony do prawej.

Pozdrawiam Tomek

mb104
15-01-2009, 15:11
Oventrop robi caly typo-szereg takich "zamieniaczy" zasilania z powrotem - nazywa sie to u nich przylacze krzyżowe.

http://www.oventrop.com/products/pg.asp?wg=014&pg=1&sprache=PL

W sklepach mowia na to "zemsta hydraulika" ;)