PDA

Zobacz pełną wersję : klasa gruntu



02-11-2003, 14:38
Co oznacza ze grunt jest klasy V i VI, czy to bardzo żle. Myślę o kupnie działki która teraz jest rolnicza, u uwagach jest taka informacja.
Pozdrawiam.

02-11-2003, 15:41
To oznacza piach.I brak podatku gruntowego.

ziaba
02-11-2003, 16:31
To się zgadza.Wszystkie ziemie orne są kwalifikowane od 1-6,jeszcze z podgrupami.Oznacza to,że im wyższa klasa- 1,2,3.. tym lepsza ziemia-tym wieksze możliwości zbioru wg.tzw.hektara przeliczeniowego.W każdym roku jest ustalana stawka -ilość żyta* cena kwintala=jednostka przeliczeniowa.I teraz sedno sprawy- klasy 5 i 6 oznaczają najniższy gatunek ziemi- w związku z tym,jako że i przelicznik jest niski,wręcz zerowy-to i podatek lichy...

Gosc123
02-11-2003, 16:49
Niektóre gminy rezygnują z pobierania podatku przy tak niskiej klasie ziemi... Trzeba się dobrze zastanowić przed zakupem, bo może niewiele będzie rosło na takiej działce, ale za to... łatwiej uzyskać pozwolenie na budowę... ;)

sara
03-11-2003, 16:29
Ja mam działkę z ziemią klasy VI. Gmina rzeczywiście od tego roku nie pobiera podatku :) . Na działce posadziliśmy z mężem kwiaty, krzewy ozdobne i owocowe. Mamy również drzewka owocowe. W tym roku posadziliśmy pomidory, szczypior, natkę pietruszki, dynię, cukinię, koper, fasolkę (wymieniam wszystko, żebys miał pełny obraz). Faktem jest, że nawoże rosliny i daję kompost. Inaczej byłoby marnie.

05-11-2003, 01:07
Dziekuje bardzo za slowa otuchy. Tak bardzo podoba mi sie ta dzialka ze chyba sie na nia zdecyduje. Jedyne ale to jej wielkosc ponad 2h, co ja na niej zrobie, a marzyl mi sie piekny ogrod.
Powodzenia.

sara
05-11-2003, 17:04
No....możesz puscic wodze fantazji.. :wink: i wprowadzić w czyn :P

agnikkrol
04-12-2003, 11:50
Na budowę domu taka działka jest świetna bo to piasek a więc naturalna dylatacja fundamentów. Tylko pozazdrościć. A co do ogrodu trawa wszędzie urośnie a tam gdzie nie będzie trawy możesz nawieść torfu.I wszystko będzie Oki.