PDA

Zobacz pełną wersję : Czy ocieplać pustki między murłatą a krokwiami



manieks21
12-01-2009, 21:13
Witam.
Mam nadzieję, że dobrze trafiłem.
Jestem na etapie montażu okien w ścianach, lecz moi budowlańcy się upierają, że najpierw trzeba uszczelnić pustki powietrzne pomiędzy krokwiami a murłatą. A ja wolałbym cały dach ocieplać wraz z tymi "dziurami" gdy już wykonam wylewki i tynki.
Nigdzie nie mogę nic na ten temat znaleźć. Może ktoś doradzi?
Dzięki za pomoc.

TINEK
12-01-2009, 22:34
Masz rację, pustki wypełnisz sobie ociepleniem, połączysz styropian (na sianach) z ociepleniem skosów (wełną), i tak jest dobrze bo zachowasz ciągłość ocieplenia, a jak majstry chcą ci to podmurować to sie nie zgadzaj, bo zrobią niepotrzeby mostek cieplny (nie wiem dlaczego, ale tak robią w 90% obserwowanych przypadków)
U mnie też są zostawione dziury, na zimę dociąłem deseczki od krokwi do krokwi i przybiłem tymczasowo do murłaty, śniegu i ptaków nie naleci (fotki - link w stopce)
pozdrawiam
TINEK

Jacek Dudek
13-01-2009, 01:35
zdecydowanie TAK !!! choć różnie to wygląda w praktyce, musi być zachowana ciągłość izolacji termicznej. Jeżeli jest deskowanie i zostawiona szczelina wentylacyjna dla wełny, trzeba zadbać by jej w ten sposób nie "zatkać" ale dalej obowiązuje zasada - zachowanie ciągłości izolacji termicznej

kolorado
13-01-2009, 13:09
Nie napisałeś jak chcą to zrobić.

Ja pozatykałem wełną, tak jakbym ocieplał, tyle że tylko do wysokości około 60cm (połówka rolki). Dzięki temu nie wieje, a nie mam żadnych dodatkowych a niepotrzebnych prac. Początkowo też chciałem pozatykać styropianem, ale ostatecznie kupiłem dwie rolki wełny i zrobiłem wełną. Jak skończę mokre prace pociągnę to ocieplenie dalej.

manieks21
13-01-2009, 18:04
Oni chcą te pustki zapchać wełną, bo twierdzą, że jak będą założone okna i będzie wiał wiatr to może nastąpić "podnoszenie" dachu. Według mnie czegoś takiego nie będzie..., ale może ja się nie znam a oni mają większe doświadczenie...
Ja natomiast wolałbym to zrobić na końcu i ocieplić cały dach razem z tymi pustkami między krokwią a murłatą.

TINEK
13-01-2009, 18:28
Jak wełną to OK, niech zatkają (tymczasowo), później zrobisz "po swojemu"

KonradJot
13-01-2009, 22:54
Oni chcą te pustki zapchać wełną, bo twierdzą, że jak będą założone okna i będzie wiał wiatr to może nastąpić "podnoszenie" dachu. Według mnie czegoś takiego nie będzie..., ale może ja się nie znam a oni mają większe doświadczenie...
Ja natomiast wolałbym to zrobić na końcu i ocieplić cały dach razem z tymi pustkami między krokwią a murłatą.

ale chodzi Ci o tę część bezpośrednio nad murłatą , która się znajduje pomiędzy krokwiami ?? I o jakie okna Ci chodzi ? dachowe??to Co że niby teraz koniecznie musisz wełnę wsadzać ?E coś kombinujesz ? Można to wszystko zrobić później , nie ma problemów. :wink:

manieks21
14-01-2009, 14:52
Dachowe mam już założone. I teraz chcę zakładać okna w pokojach. Chodzi Ci mi o tę część bezpośrednio nad murłatą , która znajduje się pomiędzy krokwiami. Wg mnie nie ma potrzeby jej teraz ocieplać i niepotrzebnie wydawać pieniądze, jak później mozna to zrobić za jedym zamachem.

I dlatego też moje pytanie. Czy jst potrzeba ocieplania tego teraz?