PDA

Zobacz pełną wersję : peszel na wjeżdzie



siwyra
12-01-2009, 21:46
Posiadam dość wąską działkę i bardzo mokrą,przez całe lato woda stała 25 cm. pod gruntem,opasałem już dom jak robiłem fundament i z całego wjazdu(40m.)zdarłem humus,wysypałem na ten wjazd tony gruzu i miałem szczerą nadzieje ze się poprawi,owszem jest w miarę twardo ale w gruzie stoi woda :evil: dlatego zamierzam położyć peszel tylko na jakiej głębikości?,narazie nie zamieżam robić kostki bo dom ważniejszy,nie chce przy pierwszej lepszej okazji go zarwać :o :)
pozdrawiam.

Rom-Kon
13-01-2009, 00:57
...pewnie chodzi Ci o dren wyglądający jak peszel... to taki peszel tylko ponacinany... poszukaj tematów gdzie chodzi o dreny i odwodnienie działki.

pierwek
13-01-2009, 10:52
właśnie się zastanawiałem po co ten peszel? bo ani słowa o kablu :o

cieszynianka
13-01-2009, 11:27
Ten dren ma odprowadzać wodę, więc musi być położony z odpowiednim spadem i to właśnie pomoże Ci określić głębokość. Masz gdzie ją odprowadzić? My musieliśmy w jednym miejscu zrobić studzienkę, bo inny dren dało się podpiąć do kanału biegnącego przez działkę. Nasz pan "koparkowy" robiąc dren w drodze dojazdowej używał nawet niwelatora i mam nadzieję, że wszystko będzie spełniać swoje zadanie jak należy, czego i Tobie życzę :wink:

siwyra
13-01-2009, 18:01
no dobra,niech wam będzie dren :D ,zwał jak zwał ważne że wiadomo o co chodzi,mam gdzie odorowadzić tylko że będę wjeżdzał często na posesje autem ciężarowym,i właśnie o tą głębokość chodzi i czym go zasypać nie licząc oczywiście żwiru.