PDA

Zobacz pełną wersję : Temperatura na rozdzielaczu????



kaczor79
12-01-2009, 22:30
Posiadam ogrzewanie podłogowe od kilku dni zastanawia mnie jaka powinna być temperatura na rozdzielaczu zasilającym a na powrotnym w moim przypadku to jest to różnica w granicach 30 °C czy jest to prawidłowe?
Kolejne pytanie to czy można w dość dobry sposób sterować podłogówka chodzi mi o moduł sterujący który mierzył by temperaturę w salonie i wysyłał sygnał do kotła olejowego zaznaczę że posiadam kocioł który podobno "uczy się" i po pewnym czasie sam ustala krzywa grzewczą :) jak to wygląda z ogrzewaniem podłogowym czy może lepszym rozwiązaniem było by zastosowanie termostatów elektronicznych na rozdzielaczu wraz z czujnikami pokojowymi:) Dzięki wielkie za odpowiedź

adam_mk
12-01-2009, 23:37
:o
Masz w domu "wielki niezidentyfikowany pożeracz ciepła!"
albo..
Właśnie włączyłeś tę podłogówkę i nawet 10 min nie ma jak ona "chodzi"
albo..
Nogami i po pijaku Ci to składali...
albo..
Kompletnie nie to opisujesz, co tam jest
albo..
Ja nie umiem czytać! :o

Sterować podłogówką się da, tylko czy Ty masz tam podłogówkę?...

Podłogówka z dobrym , systemowym sterowaniem jest lepsza niż bez niego..

Adam M.

kaczor79
13-01-2009, 08:11
:o
Masz w domu "wielki niezidentyfikowany pożeracz ciepła!"
albo..
Właśnie włączyłeś tę podłogówkę i nawet 10 min nie ma jak ona "chodzi"
albo..
Nogami i po pijaku Ci to składali...
albo..
Kompletnie nie to opisujesz, co tam jest
albo..
Ja nie umiem czytać! :o

Sterować podłogówką się da, tylko czy Ty masz tam podłogówkę?...

Podłogówka z dobrym , systemowym sterowaniem jest lepsza niż bez niego..

Adam M.


Więc odpowiadam
Może jakiś pożeracz ciepła jest nie wiem podłogówka to jakieś 150 m2 na rozdzielaczu który dzieli ja na 8 pętli wszystko działa już jakieś 4 dni wiec jest to więcej niż 10 min:P przyglądałem się jak składali cala podłogówkę nie zauważyłem ich żeby byli w stanie %%%%% upojenia zabierali się całkiem nieźle odstęp jaki stosował to 15 cm materiał to złączki i rurki (900 mb) firmy Wawin
Co miałeś na myśli pisząc o systemie który steruje cała podłogówka może znasz dobre rozwiązania jeśli tak fajnie by było jak byś coś więcej napisał.
Później dodam kilka zdjęć z podłogówki aby pokazać jak ona wygląda:)
pozdrawiam

jajmar
13-01-2009, 08:30
Biorąc pod uwagę że u mnie piec daje na podłoge temperature wody rzędu 35-40 stopni przy -15 na zewnątrz to na powrocie muisłbym mieć 5-10 stopni.

Jaką masz temp zasilania tej podłgówki i temp powrotu? Z jakiego kotła to zasilasz?

adam_mk
13-01-2009, 09:49
"wszystko działa już jakieś 4 dni "

Wyjaśniło się!
Masz spory, murowany kloc, który przy niskich zewnętrznych temperaturach grzejesz nie za wysokimi temperaturami medium (wody w podłogówce) -ale tak trzeba!
Rozgrzanie tego klocka musi trwać.
DLATEGO woda wraca tak zimna!
Dom bierze "ile dają".
Powoli to się zmieni, jak bryła domu się ogrzeje.
Tam jest naprawdę kupa wody technologicznej.
Adam M.

kaczor79
13-01-2009, 13:32
Biorąc pod uwagę że u mnie piec daje na podłoge temperature wody rzędu 35-40 stopni przy -15 na zewnątrz to na powrocie muisłbym mieć 5-10 stopni.

Jaką masz temp zasilania tej podłgówki i temp powrotu? Z jakiego kotła to zasilasz?

Więc tak piec który pracuje nad calą podłogówka to De Dietrich GTU 1200 V (http://www.dedietrich.com.pl/k08/1/f5/3.html) tak jak w Twoim przypadku temperatura na rozdzielaczu zasilającym jest w granicach 35-42 stopni a na powrocie jest różnica dość spora woda wydaje się ze ma 5 stopni pytanie jest takie czy jest w normie?



Podłogówka z dobrym , systemowym sterowaniem jest lepsza niż bez niego..
Właśnie chciałbym dowiedzieć się coś więcej o systemie sterującym podłogówka sprawa jest dosyć poważna osoby które zakładały mi centralne stwierdziły że jest to dość trudne a wręcz niemożliwe aby sterować podłogówka ponieważ jest za duża bezwładność podłogi za wolno stygnie i za wolno się nagrzewa. kocioł który posiadam ma sterowanie DIEMATIC 3 (http://www.dietherm.pl/katalog/kotly10_2006.pdf)
chciałem jeszcze do tego podpiąć moduł zdalnego sterowania cdi 2 oczywiście odradzono mi Pytanie jest takie czy dobrze??

civic9
13-01-2009, 15:24
tak jak w Twoim przypadku temperatura na rozdzielaczu zasilającym jest w granicach 35-42 stopni a na powrocie jest różnica dość spora woda wydaje się ze ma 5 stopni pytanie jest takie czy jest w normie?

wydaje się? a jak to mierzysz?

kaczor79
14-01-2009, 17:45
wydaje się? a jak to mierzysz?

Wiec pomiaru dokładnego nie mogę przeprowadzić ze względu na brak odpowiedniego sprzętu ale moja ręka jest strasznie wrażliwa i polegałem właśnie na niej :)