PDA

Zobacz pełną wersję : Czy warto teraz kupować wełnę ?



budek835
12-01-2009, 22:46
Witam,
Zastanawiam się czy warto jest teraz kupować wełnę do ocieplania poddasza?
Słyszałem,że teraz jest tańsza.Proszę o dobre rady albo link do podobnego tematu,ja niestety nie znalazłem.

Pozdrawiam.

splinka
13-01-2009, 09:48
jest tańsza i taniej wciąż. dlatego warto czekać , to dotczy wszystkich materiałów. jak teraz porównujemy ceny to cieszymy sie ze nie kupowalismy na zapas.

raafi99
13-01-2009, 10:17
Potwierdzam, byłem pytać o wełnę i znajomy sprzedawca mówił że jak nie trzeba ci na juz to trochę poczekaj. Obecnie wycenił mi URSA DF 40 15,50m2. A jakie ceny u was.

Trociu
13-01-2009, 10:24
Potwierdzam, byłem pytać o wełnę i znajomy sprzedawca mówił że jak nie trzeba ci na juz to trochę poczekaj. Obecnie wycenił mi URSA DF 40 15,50m2. A jakie ceny u was.Oczywiście, jak masz czas i chęci to trochę poczekaj, a:
- cena spadnie i kupisz o jakieś X zł/m2 taniej
- cena wzrośnie, kupisz o jakieś Xzł/m2 taniej

To tak jak było z budowlanką. Mogłeś :
- czekać, bo dalej już rosnąć nie moze
- kupować, bo nie wiadomo czy spadnie

Jak się okazało ceny trochę spadły, więc masz szansę, ze i ceny materiałów polecą.

zbigmor
13-01-2009, 10:32
Potwierdzam, byłem pytać o wełnę i znajomy sprzedawca mówił że jak nie trzeba ci na juz to trochę poczekaj. Obecnie wycenił mi URSA DF 40 15,50m2. A jakie ceny u was.Oczywiście, jak masz czas i chęci to trochę poczekaj, a:
- cena spadnie i kupisz o jakieś X zł/m2 taniej
- cena wzrośnie, kupisz o jakieś Xzł/m2 taniej

To tak jak było z budowlanką. Mogłeś :
- czekać, bo dalej już rosnąć nie moze
- kupować, bo nie wiadomo czy spadnie

Jak się okazało ceny trochę spadły, więc masz szansę, ze i ceny materiałów polecą.

Do tego warto dodać, że w obecnej chwili wełny sprzedało się mało z kilku powodów:
1. Jest po sezonie
2. Zatrzymano wiele inwestycji budowlanych z powodu za wysokich cen oraz strachu przed kryzysem
Sezon przyjdzie nowy, ceny budowlanki już spadły, kryzys w Polsce nie jest kryzysem lecz tylko spowolnieniem.
W związku z tym możesz zgadywać czy wzrośnie czy spadnie, ale do następnej jesieni bym nie czekał z zakupem.

budek835
13-01-2009, 11:10
Witam,
Czyli lepiej poczekać?
A jak jest z innymi materiałami z terakotą i panelami?
Dzięki za pomoc.
Pozdrawiam.

raafi99
13-01-2009, 13:47
Potwierdzam, byłem pytać o wełnę i znajomy sprzedawca mówił że jak nie trzeba ci na juz to trochę poczekaj. Obecnie wycenił mi URSA DF 40 15,50m2. A jakie ceny u was.Oczywiście, jak masz czas i chęci to trochę poczekaj, a:
- cena spadnie i kupisz o jakieś X zł/m2 taniej
- cena wzrośnie, kupisz o jakieś Xzł/m2 taniej

To tak jak było z budowlanką. Mogłeś :
- czekać, bo dalej już rosnąć nie moze
- kupować, bo nie wiadomo czy spadnie

Jak się okazało ceny trochę spadły, więc masz szansę, ze i ceny materiałów polecą.

Do tego warto dodać, że w obecnej chwili wełny sprzedało się mało z kilku powodów:
1. Jest po sezonie
2. Zatrzymano wiele inwestycji budowlanych z powodu za wysokich cen oraz strachu przed kryzysem
Sezon przyjdzie nowy, ceny budowlanki już spadły, kryzys w Polsce nie jest kryzysem lecz tylko spowolnieniem.
W związku z tym możesz zgadywać czy wzrośnie czy spadnie, ale do następnej jesieni bym nie czekał z zakupem.

Eno panowie nie mówimy tutaj o czekaniu do jesieni, tylko kilka tygodni do 2 mcy, jak jest zastój zimowy.

mario1976
13-01-2009, 15:05
Witam,
Czyli lepiej poczekać?
A jak jest z innymi materiałami z terakotą i panelami?
Dzięki za pomoc.
Pozdrawiam.

Ale nie rozumiem. Chcesz terakote i panele na zapas kupować ???? Myślę, że warto ochłonąć. Na zapas to ja musiałem cegły i dachówkę w czasie boomu kupować. Teraz ceny pospadały, w składzie gdzie się zawsze zaopatrywałem puustki....mówię o pustkach klienteli. Natomiast nawet w czasie zeszłorocznego boomu z terakotą kłopotów nie było.

Kupuj powoli, przemyśl zakupy. Niech Ci się wykończenie w głowie poukłada i kafelków/kafelek :wink: na zapas nie kupuj.

budek835
13-01-2009, 20:04
Witam,
Czyli lepiej poczekać?
A jak jest z innymi materiałami z terakotą i panelami?
Dzięki za pomoc.
Pozdrawiam.

Ale nie rozumiem. Chcesz terakote i panele na zapas kupować ???? Myślę, że warto ochłonąć. Na zapas to ja musiałem cegły i dachówkę w czasie boomu kupować. Teraz ceny pospadały, w składzie gdzie się zawsze zaopatrywałem puustki....mówię o pustkach klienteli. Natomiast nawet w czasie zeszłorocznego boomu z terakotą kłopotów nie było.

Kupuj powoli, przemyśl zakupy. Niech Ci się wykończenie w głowie poukłada i kafelków/kafelek :wink: na zapas nie kupuj.

Po prostu zastanawiam się na czym mogę zaoszczędzić jakieś pieniądze.
Pozdrawiam.

facet27
13-01-2009, 20:15
osobiscie uważam że nie musisz się spieszyć, cena wełny teraz jest dużo niższa i raczej nie zejdzie już w dól a jeżeli to niewiele. w chwili obecnej jest więcej towaru niz klientów, powinno tak byc jeszcze maksimum pół roku nie dłużej. Znam ceny hurtowe i są na mniej więcej na stałym poziomie od którego można głównie iśc już tylko w górę.
Pozdrawiam

12marek
13-01-2009, 21:20
Jeśli mogę doradzić to uważaj z wełną aby nie była zleżała a przede wszystkim zawilgocona.
Moja pojechała zpowrotem do hurtowni.
Gdyby była kupiona wcześniej to pewnie by powiedzieli, że u mnie zamokła....

facet27
13-07-2009, 22:05
nie koniecznie takie reklamacje zdarzają się też przy świerzym towarze i sa rozpatrywane zwykle pozytywnie.