PDA

Zobacz pełną wersję : beton chudy



adamoff
13-01-2009, 13:22
Witam
Chcialbym podłoge w moim lokalu oblozyc styropianem 5cm na to siatke i wylac beton o grubosci ok 3 cm, gdyz na gubszy nie moge sobie pozwolic. Powiezchnia uzytkowa to 52m2. Prosze o pomoc w obliczeniu zuzycia cementu oraz innych srodkow gdyz nie mam o tym zielonego pojecia. Dziekuje

zbigmor
13-01-2009, 13:23
Witam
Chcialbym podłoge w moim lokalu oblozyc styropianem 5cm na to siatke i wylac beton o grubosci ok 3 cm, gdyz na gubszy nie moge sobie pozwolic. Powiezchnia uzytkowa to 52m2. Prosze o pomoc w obliczeniu zuzycia cementu oraz innych srodkow gdyz nie mam o tym zielonego pojecia. Dziekuje

Daruj sobie beton. Wylej wylewkę samopoziomującą. Ten beton to zbierzesz łopatą po jakimś czasie, ale specjalistą od betonu to ja nie jestem.

adamoff
13-01-2009, 13:28
a jakie sa koszta takiej wylewi i czy jest to duzo drozsze? Jeszcze jedna sprawa dotyczy tego, ze chcialem w niektorych miejscach zalozyc ogrzewanie podłogwe, wiec nie wiem czy mozna by ja bylo zastosowac w takim przypadku

zbigmor
13-01-2009, 13:34
a jakie sa koszta takiej wylewi i czy jest to duzo drozsze? Jeszcze jedna sprawa dotyczy tego, ze chcialem w niektorych miejscach zalozyc ogrzewanie podłogwe, wiec nie wiem czy mozna by ja bylo zastosowac w takim przypadku

Wg mnie 3cm betonu to pomyłka, ale jak pisałem nie jestem specjalistą. Jeśli chodzi o cenę to jest sporo droższa od betonu. szczególnie tego mieszanego betoniarką na budowie.

adamoff
13-01-2009, 13:43
hmm taka intrukcje otrzymalem przy ogrzewaniu podłogowym
- Pomieszczenie wyłożyć styropianem lub innym izolatorem ciepła o grubości 4cm...8cm.
- Na styropianie rozłożyć metalową siatkę zbrojeniową z drutu fi 3mm.
- Siatkę należy uziemić, przylutować do niej miedziany przewód 1,5mm2, w miejscu lutowania nałożyć koszulką termokurczliwą, drugi koniec przewodu przylutować do przewodu uziemiającego przy kablu zasilającym.
- Siatkę zalać zwykłym „chudym” betonem o grubości 3...6cm. Jeżeli nie mamy dużo miejsca na posadzkę lub gdy jest słaby strop to należy styropian zalać betonem lekkim ( z tzw. plastyfikatorem, uplastyczniaczem ) o grubości ok. 1,5cm.

ewentualnie 3 moze 4 cm wylewki dlatego prosilbym o pomoc w wyliczeniu zuzycia skladnikow

Aedifico
13-01-2009, 22:56
Nie ma możliwości wylania chudego betonu 3 cm....

Zresztą to nie beton tylko powinna być wylewka, szlichta i tak około 5 cm.

14-01-2009, 03:25
... Prosze o pomoc w obliczeniu zuzycia cementu oraz innych srodkow gdyz nie mam o tym zielonego pojecia. Dziekuje

450 - 500 kg cementu jedynki
i ~ 2 m3 piasku /ostra płuczka/
plus plastyfikator i ekofiber /na opakowaniu znajdziesz recepture - w zaleznosci od rodzaju środka i wielkosci opakowania/

p.s.
to o czym piszesz w temacie nie nazywa sie "beton chudy" lecz jastrych