PDA

Zobacz pełną wersję : Co wybrać na poddasze? HELP



piotrm74
13-01-2009, 16:42
Czy lepiej:
- Matę z mineralnej wełny szklanej np. DF 35 URSA
- Matę z wełny mineralnej z włókien szklanych np. UNI-MATA ISOVER
Poddasze użytkowe.

Co jest lepsze???

genesis
13-01-2009, 16:59
ja bym sugerował to co ma większy opór cieplny. Izolacja to w dzisiejszych czasach podstawa, nie można na niej oszczędzać. Ja u siebie zastosowałem gulfibera ISO-Matę (ma większy opór cieplny niż Uni-Mata) - dałem 25 cm i myślę że to jest optimum. Taką warstwę dobrze się układa: 15 cm między krokwie + 10 cm w poprzek. Na to idealnie pasuje system mocowania profili, Zaczepu do mocowania profili głównych idealnie pasuje.
Pamiętaj o paroizolacji od wewnątrz, i membranie o wysokiej paroprzepuszczalności na zewnątrz. Jeżeli masz już dach i folię lub deskowanie z papą to nad watą musisz pozostawić szczelinę wentylacyjną, co skutkuje iż między krokwie nie włożysz 15 cm grubości :cry: (tutaj często ludziska robią błędy :evil: , można dać i 30 cm, ale bez wentylacji w tym przypadku po pewnym czasie wszystko wilgotnieje i dramatycznie spada opór cieplny :cry: ) .
Pozdrawiam
genesis

genesis
13-01-2009, 17:01
oczywiście gulfiber a ISOVER to to samo :D

Rom-Kon
13-01-2009, 17:05
...obojętnie co... mogą to być nawet zgrabione jesienią liście... tylko by "To' było prawidłowo ułożone...

Miki79
13-01-2009, 18:44
...obojętnie co... mogą to być nawet zgrabione jesienią liście... tylko by "To' było prawidłowo ułożone...

popieram 039 a 040 tak naprawde nie odczujesz