PDA

Zobacz pełną wersję : zmiana materialu na sciany a wymiary domu



chrobry
13-01-2009, 17:06
Witam !

Chciałbym zmienic material na sciany z pustaka szer 25cm na 29cm oraz zamiast 10cm ocieplenia dać 12cm. Jak to sie ma do zmiany wymiarów zewnętrznych budynku ? Czy moge tak zrobic ? Dodam ze siane fundamentową z bloczków juz mam postawioną (szer 38cm).

siwyra
13-01-2009, 17:46
witam
ja również w projekcie miałem scianę zew. 25 i ocieplenia 15,postawiłem z 29-tki a ocieplenia jeszcze nie mam,najważniejsze w tym temacie jest żeby przed inwentaryzacą domu nie zwiększyć wymiarów domu od tych w projekcie,radze ci wybudowac z 29,dokonczyć dom,zrobić inwentaryzacje,ocieplić i sie wprowadzić,ja tak zrobie dla śwętego spokoju zeby jakiś tam urzędas mi się nie dowalił 8) :D

siwyra
13-01-2009, 17:50
aha ścianę z bloczków mam na 25 i nie stanowi to żadnego problemu,jest jeszcze jedno wyjście,murem możesz uciec do środka tylko wtedy zmniejszą ci się wymiary pomieszczeń,mi to za bardzo nie pasowało i wystawiłem na zew. :D
pozdrawiam

Miki79
13-01-2009, 18:40
ja mialem w projekcie 24 a postawilem z 30 takie rzeczy sa nie istotne dla urzedu oni nie mierza dlugosci a 6 cm to murarz sie moze walnac
pozdrawiam

Miki79
13-01-2009, 18:40
ja mialem w projekcie 24 a postawilem z 30 takie rzeczy sa nie istotne dla urzedu oni nie mierza dlugosci a 6 cm to murarz sie moze walnac
pozdrawiam

siwyra
13-01-2009, 18:48
pewien nie jestem ale inwentaryzacje robi też geodeta i oddaje to do władz wraz z pomiarami które muszą pasować do projektu,nie jest to takie proste,strzeżonego Pan Bóg strzeże,znajdzie się jakiś upierdliwy i problem murowany :D :D
pozdrawiam

plulka
13-01-2009, 21:38
Nie dajmy sie z powodu "wladzy" zwariowac, przeciez to wladza jest dla nas a nie my dla nich (teoretycznie oczywicie) pozdrawiam :)

14-01-2009, 03:53
Nie dajmy sie z powodu "wladzy" zwariowac, przeciez to wladza jest dla nas a nie my dla nich (teoretycznie oczywicie) pozdrawiam :)
inwentaryzacje powykonaczą robi geodeta/tka/ a nie "władza"
uwazasz, ze jesli zapłacisz geodecie to (teoretycznie oczywiscie) on/ona/ ma wrysowac wszystko co mu podyktujesz lub wpisac to co Ci pasuje ?
mozesz mu/jej/ za przeproszeniem nawet na łeb nas ...ac ? :roll:

siwyra
14-01-2009, 18:17
prawda jest taka że jak nie ma się mamony to my jesteśmy pod tą wielką dupą urzędową i na nas srają a jak ją mamy to stoją obok t zaglądają do kieszeni,dla mnie ten przepis to już jest jeden wielki szwindel,narzucaja bo mają do tego prawo a ja uważam że każdy ma prawo się bronić jak chce. :)
Pozdrawiam.

jacekp71
14-01-2009, 21:51
coście się czepili tego styropianu ?
dla celów inwentaryzacji istotna jest ściana bez warstwy ocieplenia,