PDA

Zobacz pełną wersję : projekt C188 NOWOCZESNY



Karolinazet
13-01-2009, 21:54
Witam wszystkich od jakiegoś czasu przeglądam projekty domów i wydaje mi się że w końcu znalazłam to o co mi chodziło, jednak bardzo prosiłabym o jakieś obiektywne oceny, bo już sama nie wiem.
http://www.mkprojekt.pl/domow.php?id=4

Trochę obawiam się tego, że jest za duży, że jest za dużo przeszkleń i że pomieszczenie gospodarcze jest za małe, będę wdzięczna za każdy komentarz.[/code]

piwona
14-01-2009, 12:16
Bardzo trudno o obiektywną ocenę, więc pozwolę sobie ocenić domek z mojego punktu widzenia. Bardzo podoba mi się bryła budynku i myślę, że bez względu na kolory elewacji czy użyte materiały będzie się on z zewnątrz prezentował naprawdę ciekawie (no chyba, że ktoś coś ewidentnie spaści). Natomiast wnętrze domku wcale mi się nie podoba. No, może źle się wyraziłam- widzę rozrzutność i bezroskę projektanta wobec wykorzystania przestrzeni. Gdybym chciała zakupić projekt z 5 pokojami o podobnej powierzchni (chodzi mi o pow. tych pokoi), to znalazłabym dom o p.u. ok130m. Nie wiem też jak jest usytuowana twoja działka względem stron świata. Ten domek pasuje chyba tylko na działkę z wjazdem od wschodu.

Karolinazet
14-01-2009, 14:18
Dziękuję za odpowiedź i będę wdzięczna za dodatkowe uwagi dotyczące zamieszczonego projektu oraz zmian jakie planuję. Wjazd na działkę jest od wschodu więc pod tym względem jest to duży plus dla c188. Zmiany o których myślałam są następujące:

PARTER:

1. Przedsionek zamknęłabym

2. Wejście do garderoby na dole przesunęłabym w stronę przedsionka, powiększając tym samym garderobę i ewentualnie wejście do pomieszczenia gospodarczego byłoby przez garderobę, a nie z garażu, myślę również o powiększeniu pom. gospodarczego przesuwając ścianę zewnętrzną w stronę ogrodu i ewentualnie od tej strony byłyby dodatkowe drzwi zewnętrzne.

3. Klatkę schodową zwęziłabym i zrezygnowałabym z przeszkleń głównie z powodu nie ciekawego widoku od strony północnej, a również dlatego że planuję schody betonowe i chciałabym wykorzystać przestrzeń pod schodami. Klatkę schodową doświetliłoby okno połaciowe. po za tym od tej strony nie mogę liczyć na ogrzewanie przez słońce.
4. Wejście do łazienki od str. korytarza, z łazienki przejście drzwiami przesuwnymi pod schody gdzie znajdowałaby się pralnia-(jeszcze się nad tym zastanawiam).

5. Marzy mi się jeszcze „pseudo” spiżarka na dole w której trzymany byłby raczej sprzęt AGD i jakieś nadmierne ilości zapasów nie potrzebujących” specjalnych” warunków do przechowywania.

PIĘTRO

1. Wejście do łazienki z sypialni małżeńskiej (dodatkowo trochę zmniejszyłabym łazienkę)-przesunięcie okna dachowego.

2. Garderoba wraz z korytarzykiem prowadzącym do łazienki przerobiona na łazienkę dla dzieci i tam znajdowałoby się okno dachowe.

3. Zastanawiam się czy nie będzie mi brakować garderoby u góry, ale z doświadczenia wiem, że zimowe rzeczy typu kurtki itp. lepiej trzymać na dole, a sypialnia małżeńska jest na tyle duża że spokojnie można w niej umieścić pojemną szafę.

Chyba zbyt dużo tych przeróbek :( , nie poruszam na razie kwestii okien, bo musiałabym się nad tym jeszcze zastanowić raczej okna na parterze od strony zachodniej nie byłyby balkonowe. Ostatecznie gdybym stwierdziła, że bardzo mi brakuje garderoby u góry i że się nie pomieszczę to zrezygnuje z pustki nad jadalnią i wykorzystałabym tę powierzchnię, a tak w ogóle zastanawiam się jak jest z ta pustką czy potem nie okazuje się że u góry jest zbyt głośno, i że za bardzo się niosą odgłosy z dołu?
Bardzo proszę o uwagi, ocenę-bardzo mi się przydadzą ewentualnie o propozycje innych projektów.

Dziękuję

pumka_gumka
01-03-2009, 07:26
Tez sie zastanawiam nad tym projektem :) Poczatkowo bylam juz nastawiona na 200% na Melise z Archonu, ale poniewaz prawdopodobnie moja dzialka bedzie z wjazdem od zachodu, to zaczelam szukac dalej. Szukam dalej, rowniez z tego wzgledu, ze Melisa wydaje mi sie troche ciasna. O dzialce pisze "prawdopodobnie", bo dopiero jutro udaje sie do urzedu gminy zapytac o warunki zabudowy na tym terenie, o ile w ogole sa... Na razie jest do dzialka rolna.... mam nadzieje jednak, ze problemy nie beda mi sie pietrzyly na kazdym kroku.
Co do zmian w tym projekcie: kombinujesz bardzo dobrze. Gore rozwiazalabym identycznie.
Na dole szkoda mi tylko zamurowywac okno od strony schodow, ale poniewaz wychodzi na polnoc, to raczej jest zbedne..., a poza tym, przydalby sie jakis schowek na szczotki pod spodem.
garaz rowniez przesunelabym w strone ogrodu, aby pom. gosp. bylo ciut wieksze. Tam mam zamiar rowniez umiescic pralke, wiec musi byc jeszcze miejsce na rozwieszenie prania. Mysle, ze tam tez moglaby byc namiastka spizarni, a przynajmniej kartonow mleka i butelek wody mineralnej. Nie chce podpiwniczac domku, bo 1. nie znosze piwnic, nawet sterylnych i jasniutkich, 2. teren jest przy stawie i jest bardzo prowdopodobne, ze poziom wod gruntowych jest wysoki.
Poza tym zastanawiam sie nad oknami:
1. w kuchni na scianie ogrodowej raczej drzwi do ogrodu, a na scianie od frontu okno na srodku i zlikwidowanie okna bocznego od strony wejscia. Wejscie natomiast powiekszone o szklany wiatrolap, czyli zamkniecie tej wneki.
2. drzwi balkonowe w gabinecie zamienione na okno, ale jeszcze nie jestem tego pewna
3. okno w jadalni tylko jako witryna, bez drzwi
Co do innych zmian, to dach nad tarasem skrocony do wysokosci tego nad kuchnia. Prawdopodobnie zrobilabym tam taras duzo wiekszy i moze juz z innym dachem. Mam pewna mysl.

To tak po krotce :)
jak mi cos jeszcze przyjdzie na mysl, to sie podziele
Poki co, musze walczyc z biurokracja, a potem z kredytem, czyli kolejna biurokracja, a potem pewnie z cala budowa :)