PDA

Zobacz pełną wersję : Izolacja przeciwwilgociowa słupa/kolumny wewnętrznej



Cezarr
14-01-2009, 11:25
Witam
Mój projekt przewiduje wykonanie dwóch słupów podtrzymujących elementy stropu. Słupy stoją oczywiście na łapach fundamentowych, wylane są mniej więcej do wysokości chudziaka i zatopione są w nich druty konstrukcyjne wystajace powyżej. Czy zalewajac chudziak - aby zrobić poprawna iziolacje podłogi na grunice ów słup powinien kończyś się na poziomie chudziaka?Czyli ucinam druty i dalszą częśc słupa w górę rozpoczynam zalewając go od poziomu zaizolowanej np papą podłogi?

civic9
14-01-2009, 12:23
nie, nic nie ucinaj.

mam 10 takich słupów i jest ok.

Cezarr
14-01-2009, 13:08
Ale wtedy słup przechodząc przez warstwę podłogi nie ma w tym miejscu izolacji poziomej. Może to i szczegół, nie wiem dlatego pytam. Może jeszcze się ktoś wypowie

revalidon
14-01-2009, 13:18
Było o tym na forum... Słup lejesz z B-20 i to załatwia problem...

Cezarr
29-01-2009, 10:23
W części fundamentowej słup juz mam.A może lepiej zakończyć go do wys chudziaka i potem wyżej już na izolacji poziomej? (nie mogę znaleźć tego wątku na forum)

majkii
29-01-2009, 11:27
eee tam... daj spokoj z ta ilozacja- na bagnach sie budujesz ?
jak tak bardzo ci zalezy to posmaroj to jakims bitumexem z zewnatrz i styknie...
no chyba ze ten slup to z BK robisz :)
tak jak pisano powyzej: zalej B20 i zapomnij o sprawie

Haynauer
29-01-2009, 11:38
Tu jest na ten temat:

http://forum.muratordom.pl/czy-daje-sie-izolacje-pozioma-przy-stopach-fundamentowych,t123613.htm

29-01-2009, 12:38
Ale wtedy słup przechodząc przez warstwę podłogi nie ma w tym miejscu izolacji poziomej...
prawdopodobnie byłes straszony /na forum/ tzw. kapilarnym podciaganiem wody
(jesli czytałes duzo postów, a na dodatek sugerowałes sie tytułami przy nicku
mozesz miec w takim wypadku uraz na tym tle ...)

mimo to odpuść sobie izolowanie