PDA

Zobacz pełną wersję : Dlaczego jest szron na deskowanym dachu ?



radlid
14-01-2009, 16:13
Dlaczego wyszedł szron na deskach poddasza od wewnątrz .Dach jest odeskowany , opapowany i blacha położona.Są powstawiane okna , tynki były robione w pażdzierniku .Szron się pojawił tydzień temu i nie schodzi.Czy to jest wilgoć z tynków która zamarzła.Czy mróz przechodzi przez blache pape i deski .Dom nie jest ogrzewany.

TOMASZQS
14-01-2009, 16:17
Bo jest zima, w zasadzie to sam sobie odpowiedziałeś na pytanie (tynki i brak ogrzewania) prawa fizyki po prostu

radlid
14-01-2009, 16:42
Czyli przyjdzie wiosna i lato to wszystko wyschnie i na drugi rok nie będzie szronu ?. Do tego czasu mam pootwierać okna , jest mróz i czy się nie pogorszy?

mucha50
14-01-2009, 16:54
Witam mam taki oto problem dobudowałem pokój i jest nad nim mały skośny daszek który z rana jest cały zarosiały od wewnątrz i ta woda póżniej po blasze ścieka na belek do którego przymocowany jest daszek, a po belku na strop i jest tej wody dosyć dużo bo aż mam zawilgocony strop w pokoju w tym miejscu .Jak można temu zaradzić i np. jak bym pod tym daszkiem w murze wybił dwie dziury na wentylację to czy wtedy daszek by nie rosiał ?
dzięki i pozdro