PDA

Zobacz pełną wersję : ogrzewanie sufitowe



zofia c
02-11-2003, 20:08
Wlasnie dowiedzialam sie ze u mojej znajomej zalozyli ogrzewanie sufitowe z pieciokrotna wymiana cieplna i wymiennikiem pradu, ktory przepuszcza wode odparowana z kominka z plaszczem a dodatkowo sterowanie systemem wspomaga rura o przekroju fi 277 na ktorej koncu zamocowano zbrojenie z preta to wszystko pokryto warstwa papy na blasze dachowkopodobnej.
Moj kierownik mowi ze w sumie jest okej ale do calosci systemu powinnam dodac zbiornik na wode deszczowa do ktorego mozna by bylo zbierac styropian ekstrudowany ale tylko na rapowce i to z podwojnej rynny.
Juz sama nie wiem co o tym myslec ?
jakies sugestie?

02-11-2003, 20:30
System b.dobry.Tylko,czy rynna nie powinna być potrójna?

Andrzej K
02-11-2003, 20:43
Gosciu. Co ty piszesz? Jaka potrojna? Podwojna wystarcza w zupelnosci.
Zosiu C. Mam ten sam system co u Ciebie tylko wersje z wejsciem nad drzwiami garazowymi. A wszyscy wiemy jakie to ma znaczenie.
Swoja droga, to czy przypadkiem nie robil tego u Ciebie Pan Henryk W.?
Gdzie budujesz moze gdzies blisko?
Wyslij mi swoje zdjecie na priva: [email protected], to moze sie spotkamy? Mam dwa psy i kota.

DOZORCA
02-11-2003, 20:45
WSZYSTKO W PORZĄDKU ALE U MNIE JEST RURA FI 377 :o

DOZORCA
02-11-2003, 20:47
NA WSZELKI WYPADEK ZWOLNIJ KIEROWNIKA BUDOWY , A RESZTE POD SĄD.

02-11-2003, 20:58
Dozorco,przy rurze 377 nie będziesz mógł wejść na sufit,podeszwy Ci się rozkleją.

DOZORCA
02-11-2003, 21:17
W BUTACH !!!? . NA TAK ZAAWANSOWANY TECHNOLOGICZNIE SUFIT?

02-11-2003, 21:24
Swięta racja.Lepiej mieć bąble na stopach,jak profanować TAKI sufit.

wlowik
02-11-2003, 21:33
A w czym ?! W smokingu i bamboszach będziesz paradował ? To może jeszcze gumofilce ?!
P.S. Ten steropian extradurowany na rapówce to będziesz siporexem zbierać do fi 277 ? Bo myślałem o takim rozwiązaniu, ale u mnie wody gruntowe odeszły przedwcześnie i nawet kaliber 420 nie wystarcza na bociany. Poza tym , to przy takim fi nad garażem, to może się zalęgnąć węgiel w kanale...

DOZORCA
02-11-2003, 21:45
TAK TAK, O TYCH WODACH PISAŁO KIEDYŚ W MURATORZE. A MOŻE ZA BARDZO PARŁEŚ?

zofia c
02-11-2003, 21:51
Drogi Andrzeju K.
Jakie to mile, ze sa jeszcze ludzie ktorzy tak jak Ty i Ja dbaja o swoich milusinskich. Ja dla odmiany mam wiecej kotow. Ale psa tez mam. Barry.
Jakze sie ciesze, ze poszlam po rozum do glowy i zamontowalam sobie ten wspanialy system sufitowy z wymiennikami pradu. Teraz moje zwierzaki (12 kociat i pies) nie poparza sobie lapek o goraca podloge i uciekajac nie zabija sie o najnowoczesniejszy system alarmowy (prondoraziciel 2007/3 v 12 na kolektory swiatla ksiezycowego).
Moim wykonawca byl Wieslaw Z. kuzyn pana Henia o ktorym wspominasz w poprzedniej wypowiedzi.
Pan Henio jest wlasnie specjalista od systemow sufitowo-nadwyjsciowych, ze wzgledu na koniecznosc przejscia przez wieniec. Pan Wiesio, jest niezwykle delikatnym czlowiekiem i powiedzial, ze u mnie mozemy (a nawet bylo wskazane) zamontowac system poddachowy.
Jakze jednak wspaniale zesmy sie p. Andrzeju odnalezli na tym forum.
Przesylam pozdrowienia
Zosia

janek v
03-11-2003, 07:07
:) :) :)

trebor
03-11-2003, 09:38
A tak ogólnie to o co chodzi? :o

03-11-2003, 10:45
Zosiu, radzę uważać, bo przy podwójnej rynnie i rurze fi277 ściany mogą dostać zadyszki i przestaną oddychać. Możecie sie podusić!!!

03-11-2003, 10:58
Nic się nie poduszą, w koncu to BK 200 najnowszy produkt, oddycha w każdych warunkach, ma wprawdzie jedna wadę że podczas oddychania zmienia gabaryty domu i do końca nie wiadomo co podac do odbioru końcowego, ale to jest problem raczej geodety, którego najlepiej wezwać wieczorem i tuz po zachodzie słońca, wtedy mniej to widać. Wszystkiego dobrego w nowym domku i do szybkiego następnego budowania. PUNB!!!

samuel x
03-11-2003, 11:02
A ja mam w domu taki system od 2 lat i bardzo sobie chwale. Place niskie rachunki. Goraco polecam !

03-11-2003, 11:17
Niestety ogrzewanie sufitowe , podobnie zresztą jak podłogowe nie pozozstaje bez wpływu na zdrowie mieszkańców domu. Ogrzewanie sufitowe ma swoje dobre strony a ujawnia się to zwłaszcza wtedy gdy z takich czy innych powodów chodzimy na głowie, wtedy docenimy zalety tego rozwiązania. Miłego pomieszkiwania.
P.S. Gruba rura to dobre rozwiazanie ale koniecznie musi być dobrze ocieplona i połączona z szambem przez rekuperator.

wlowik
03-11-2003, 15:40
...bo jak nazwa wskazuje, re-kuperator jest do szamba :o

Luśka
03-11-2003, 18:16
Zakladanie ogrzewania sufitowego przy kotach jest niezgodne z Konwencją Genewską. W/g ostatnich badań koty dostają rozmiękczenia mózgu i mózg może wypłynąć uszami, powodując stany zapalne uszu. A uszy u kotów szczególnie trudno się leczy. Koszt leków może nawet przekroczyć wartość domu.

jonasz kangor
03-11-2003, 21:06
U mnie na osiedlu byl podobny problem. Sasiadce zachorowal legwan syberyjski przez take wlasnie ogrzewanie i nie pozostalo nic innego jak powolac specjalna komisje do zbadania sprawy.
Narazie na swiadka powolali zamroczynca polowatego ktory sie kolegowal z legwanem i przebywal u niego czasami.
Jak sprawa sie rozwinie dam znac.............narazie :)

03-11-2003, 21:35
Hmm. Ten system juz jest lekko przestarzaly... Obecnie uzywa sie systemów plaszczyznowo-powierzniowo grzewczych obrotowych. Mozna je wykorzystac w zaleznosci od potrzeb i przyzwyczajen roznych domowników, np. gdy taki kot lubi lezec na tapczanie stojacym przy scianie, system grzewczy obraca sie na sciane, a gdy sie ma papuzke i ta lubi siedziec na lampie system obraca sie na sufit. Tak, tak pomieszczenia z obrotowym ogrzwaniem wypieraja juz tradycyjne budownictwo na zachodzie, tylko u nas sie wprowadza wycofywane z zachodu przestarzale technologie np. ogrzewanie sufitowe... :lol:
Pozdrawiam
Profesor X

naturalna blondynka
04-11-2003, 14:03
Miałam zamiar robić ogrzewanie podłogowe.O sufitowym nic nie słyszałam.Po przeanalizowaniu Waszych postów zaczęło mi się ono podobać,wręcz się na nie napaliłam.
A teraz ktoś pisze,że to przestarzałe i nie modne.
Co mam w tej sytuacji zrobić?
Błagam ,pomóżcie. Największe zaufanie i nie tylko, miałam do naszej Kochanej Redakcji, może i tym razem specjaliści zabiorą głos.
A może jakiś spec-forumowicz np Henok.Prześlę swoje zdjęcie.Obiecuję.

Profesor X
04-11-2003, 15:30
Obecnie najmodniej jest wyjechac do cieplych krajów na zime. Po co montowac drogie i skomplikowane systemy grzewcze, skoro mozna pobyczyc sie w slipkach pod palma?

Pozdrawiam
Profesor X

wlowik
04-11-2003, 20:53
Racja, ciepłe kraje to nie to co rura fi 277... Plaża Beringa, zatoka Rossa, Murmańskie noce...to jest życie.

HenoK
04-11-2003, 21:30
:lol: :lol: :lol:

naturalna blondynka
04-11-2003, 21:43
Jestem załamana.
Nie dość, że mi nic nie poradził,nie chce mojego zdjęcia,to na dodatek jest żonaty. I to z kim !
Cała nadzieja w Redakcji. Może tam kochają jeszcze blondynki.
Pozostaje mi tylko się upić. I to w samotności. Bee,bee,beeeeee....

wlowik
04-11-2003, 21:56
Beee...beee...bebechy mi się wywracają kiedy blondynka płacze !
Mientki chyba jestem, nie? Ale wracając do tematu, to ile tego fi , w końcu , powinno być ? Wie ktoś, czy będę sam musiał mierzyć ?

04-11-2003, 22:00
Pewnie jesteś mientki tam gdzie powinieneś być twardy.

wlowik
06-11-2003, 21:40
A tobie Gościu co od łez blondynek twardnieje ? Korzonek ?
Może ty burak jesteś ?

dr DRE
07-11-2003, 13:35
hiehiehie

Andrzej K
12-11-2003, 00:08
Droga Zosiu C.

Przepraszam, za tych kilka dni zwłoki w odpowiedzi na Twoją ostatnią wiadomość. Nie napisałaś jak dotąd do mnie na priva, więc nie mam jak zareagować.
Wracajac do sedna sprawy. Czy p. Wiesio pamietal o ekstrawagnackiej pulapce na myszy i inne gryzonie? Nikt tu na forum nie pisze o zdradliwej wadzie, zle wykonanengo systemu sufitowego, jaka jest brak wentylacji dachowo stropowo nieuziemionej. Wszyscy wykonawcy na stale uszczelniaja swoje instalacje. P. Henio (moj wykonanawca) twierdzi, ze konieczne sa lapki na myszy polne i inne gryzownie, gdyz wentylacja (zwlaszcza w systemach z turbo odwilzaniem) jest wielce wskazana.
Ilosc Twoich kociat jest imponujaca. Czy jeden pies daje sobie z nimi rade? Napisz jakie sa Twoje obecne doswiadczenia w tej kwestii? Zamierzam poszerzyc swoja obecna hodowle zwierzat przydomowych o stadnine koni. Nie wiem, czy sobie poradze.

Pamietam taki jeden park w mojej okolicy, moze bysmy sie tam spotkali? Czy Ty tez go pamietasz?

Finansowo Niezalezny
Andrzej K