PDA

Zobacz pełną wersję : ocieplenie fundamentu od środka 5cm.



siwyra
14-01-2009, 21:39
co sądzicie o takim ociepleniu bo zamierzam zrobić chociaż na gł. 50 cm.od styropianu który będzie na chudziaku i jaki gruby ten styropan na posadzkę przy takich warunkach,
fundament mam ocieplony z zew. na gr. 5cm. do samej ławy fundamentowej,bloczek na 25cm.

tomihawk
15-01-2009, 00:58
hmm rozumiem ze chodzi ci o temperaturę w piwnicy. Myślę że jak temperatura w piwnicy klaruje się 15 stopni wzwyż to jest to zbędny wydatek. Dom już stoi czy będzie dopiero stać?

siwyra
15-01-2009, 16:36
dom stoi w połowie,mam zalany strop i przymierzam się do wylania chudziaka na piasku,nie mam piwnicy i właśnie o ten mostek termiczny mi chodzi, nie jest przecież duży wydatek,
hymmm,nisko energetyczny :o :) gdzieś tam kiedyś spotkałem się z takim określeniem a jesli ci to pomoże to staram się nie oszczędzać na ociepleniu i będę gasił światło w lodówce :D :D :D
a tak poważnie to w norwegii spotkałem się nawet z takim rozwiązaniem że styropian został zakopany w ziemi na zew. budynku prostopadle do ściany a oni wiedzą co to mróz.
Pozdrawiam.

Barbossa
15-01-2009, 17:52
ocieplenie u norków powodowane jest raczej trudnymi warunkami gruntowymi, a jest jak najbardziej poprawne
u nas tego nie praktykują, choć można i będzie to praktycznie tak samo skuteczne jak pionowo (zważywszy, że i tak trzeba dać na jakiejś tam głębokości ze względu na zabezpieczenie przed mechanicznym uszkodzeniem)


a na posadzkę i tak daj min 10cm, choć więcej nie zaszkodzi