PDA

Zobacz pełną wersję : JAK POłOżYć PAPę NA DACHU W CZASIE LEKKIEGO MROZU



wbarbus
15-01-2009, 08:34
PROSZę O POMOC I RADę

PAPę KłADę NA PEłNE DESKOWANIE I MOCUJę PAPIAKAMI. NA WIOSNę CHCę POłOżYć DACHóWKę.
NIESTETY NIE ZDążYłEM ZAPAPOWAć CAłEGO DACHU PRZED MROZAMI. CHCIAłBYM DOKOńCZYć PRACę I ZABEZPIECZYć DOM, ALE OBAWIAM SIę, żE PAPA BęDZIE PęKAć PRZY ROZWIJANIU (PAPA W64 NA WEONIE SZKLANYM).
CZY Są JAKIEś SPOSOBY ABY TEGO UNIKNąć I CZY DA SIę ZAPAPOWAć DACH DO KOńCA PRZY OBECNEJ POGODZIE.

POZDRAWIAM
WB

zbigmor
15-01-2009, 08:37
PROSZę O POMOC I RADę

PAPę KłADę NA PEłNE DESKOWANIE I MOCUJę PAPIAKAMI. NA WIOSNę CHCę POłOżYć DACHóWKę.
NIESTETY NIE ZDążYłEM ZAPAPOWAć CAłEGO DACHU PRZED MROZAMI. CHCIAłBYM DOKOńCZYć PRACę I ZABEZPIECZYć DOM, ALE OBAWIAM SIę, żE PAPA BęDZIE PęKAć PRZY ROZWIJANIU (PAPA W64 NA WEONIE SZKLANYM).
CZY Są JAKIEś SPOSOBY ABY TEGO UNIKNąć I CZY DA SIę ZAPAPOWAć DACH DO KOńCA PRZY OBECNEJ POGODZIE.

POZDRAWIAM
WB

No to odpowiedź jest chyba prosta. Trzymaj papę w podgrzewanym pomieszczeniu i szybko montuj po wyniesieniu. Sam musisz określić graniczną temp. na zewnątrz, kiedy jest jeszcze możliwe przeprowadZenie tych prac.

mala_lenka
15-01-2009, 10:47
Dokładnie. Papa w ciepłym, ogrzewanym pomieszczeniu. Przybijasz kilka desek na to od razu papę( z ogrzewanego po rolce), potem znów kilka desek i papa. U mnie tak robili i wszystko pięknie wyszło. Gołych desek nie trzymaj bo ci zamokną i będzie kiepsko.
No i nie pisz wielkimi literami na litość...

wbarbus
15-01-2009, 11:55
Dziękuję za podpowiedzi :)

wushu77
15-01-2009, 18:48
mam podobny problem, z tym że papa jest na budowie, stoi w salonie, ale bez okien itp. wiec jest zimna. Ostatnio dekarze probowali polozyc ale pekala. powiedzieli ze trza czekac az sie ociepli troche, tzn. na dniach ma byc cieplej :/ a dach juz od 2 tyg. odeskowany jest :( zaimpregnowany ale mimo wszycho wystawiony na deszcze, mrozy itp. :(

monia i marek
15-01-2009, 22:30
Kup kozę (albo jakikolwiek grzejnik)i podgrzewaj ten salon z papą. U nas też tak robotnicy zrobili i udało się położyć w grudniu kiedy przyszedł mrozik :wink:

mala_lenka
16-01-2009, 07:26
Niech zafoliują w jednym pomieszczeniu okna i drzwi (tu taka zasłona z foli) a tam albo koza do grzania albo coś na prąd. Jak zrobią to szybko i sprawnie będzie ok.