PDA

Zobacz pełną wersję : Dom jak mieszkanie a jednak dom :D Klejnot 68m/kw- i 150tys



kar
15-01-2009, 09:50
NA CO MI WSYTARCZY?

Witam, :D
Planujemy budowę malutkiego domku-68m/kw, wydaje nam sie ze budowa 68m domu a kupienie mieszkania w bloku o takiej powierzchni będzie dużo tańsza a że mamy działeczke 10a to zawsze ta przestrzen swoja jest..., malutki żeby go ładnie skończyć a nie budować kolosa i kończyć go latami.

Projekt nazywa sie Klejnot:
http://www.mgprojekt.com.pl/domki/klejnot/index.php

Zawsze na stronach sa podane różne kosztorysy ale Wy wycenicie mi go najlepiej, jestescie w temacie, jak myslicie ile moze kosztowac tzw. budowa pod klucz, dodam ze moj chlopak sam bedzie malował i ukladal plytki.
Działka jest uzbrojona.
Proszę Was o pomoc :lol: :wink:

ps. Rzeszów.

Habier
15-01-2009, 11:23
NA CO MI WSYTARCZY?

Planujemy budowę malutkiego domku-68m/kw,


ładny :)



wydaje nam sie ze budowa 68m domu a kupienie mieszkania w bloku o takiej powierzchni będzie dużo tańsza


wydaje się - to dobre stwierdzenie.



Zawsze na stronach sa podane różne kosztorysy ale Wy wycenicie mi go najlepiej, jestescie w temacie, jak myslicie ile moze kosztowac tzw. budowa pod klucz,


Wszystko zależy co chcecie mieć pod tym kluczem (okna drewniane/plastikowe, pokrycie dachu, parkiet/panele, jakie ogrzewanie... i jeszcze milion innych).
Ja bym stawiał na 250-300k



dodam ze moj chlopak sam bedzie malował i ukladal plytki.
to odlicz 10k



Zanim podejmiecie decyzję pamiętajcie o tym:
Koszt całkowity nie spada wprost proporcjonalnie do odchudzania domu z m2 (sa tam pewne koszty jednostkowe).

kar
15-01-2009, 11:31
Okna raczej plastikowe, dach-blachodachówka, nie dodalam ze parkiet panele tez ulozy moj chlopak, wyszpachluje i pomaluje wszystko. Ogrzewanie planujemy tylko kominkowe jak narazie... tez sam zrobi
ale 300tys.... myslalam ze mniej...

Habier
15-01-2009, 12:10
Ogrzewanie planujemy tylko kominkowe jak narazie...


A to ciekawe - no ale co kto lubi.
Rozumiem, ze instalacji nie bedziecie robić (podłogówka/grzejniki) a jak się jednak zdecydujecie to remont domu zrobicie...


ale 300tys.... myslalam ze mniej...

Nie no, spokojnie. Nie mówię, że to bedzie 300k i nic mniej. Niestety każdy dom trzeba policzyć indywidualnie... A tak to można rzucać 250-300k.

Jest tu wielu forumowiczów, którzy zrobili większość prac samemu i koszty dużo spadły... więc nie poddawajcie się - a dokładnie policzcie i czekajcie na opinie innych....

zbigmor
15-01-2009, 12:29
Jeśli prawidłowo wnioskuję, że chcecie za małe pieniądze stanąć na swoim to myślę, że kwota 200kPLN jest kwotą realną. Zastanowiłbym się tylko nad tym ogrzewaniem, lub chociaż przygotowałbym instalację elektryczną do ogrzewania prądem.

kar
15-01-2009, 18:58
moj chlopak pracowal w komikach i robil ogrzewanie kominkowe z dogrzewaniami na pokoje ale tak naprawde tez nie wiem czy sie to sprawdza...
woda boiler zwykly
mhm ale 200tys trzeba miec pewnie

Yamnik
15-01-2009, 23:07
Bez ogrzewania (innego niż kominkowe) nie będziecie mogli zrobić odbioru budynku....

zezo
16-01-2009, 07:28
Yamnik napisał

Bez ogrzewania (innego niż kominkowe) nie będziecie mogli zrobić odbioru budynku....
Pewnie wiesz co mówisz, ale nikt w PINB nie wnika w takie szczegóły, przynajmniej w moim regionie

kar napisała

Witam,
Planujemy budowę malutkiego domku-68m/kw, wydaje nam sie ze budowa 68m domu a kupienie mieszkania w bloku o takiej powierzchni będzie dużo tańsza a że mamy działeczke 10a to zawsze ta przestrzen swoja jest..., malutki żeby go ładnie skończyć a nie budować kolosa i kończyć go latami.

Dobrze kombinujecie, popieram,
sam jestem zwolennikiem małego budownictwa, jeżeli rozchodzi się o wycenę, wszystko zależy o wielu czynników, np w jakim regionie kraju chcecie się budować? jak się cenią fachowcy itp drobiazgów.
Ja jednak myślę że 200 tys zł powinno wystarczyć, oczywiście zależy w jakim standardzie a z tym bywa różnie.
Proponuję się zastanowić nad dodatkowym ogrzewaniem, ja w swoim małym domostwie mam elektryczne, dół akumulacyjne podłogowe, góra zwykłe konwektory, nie są to aż tak duże koszty, a jak się nie zrobi np akumulacyjnego ogrzewania na odpowiednim etapie to już się nie da racjonalnie rozwiązać tego problemu później.
i jeszcze taka uwaga
proponuję więźbę zrobić pod dachówkę, pewnie i tak jest przygotowana pod dachóweczkę, nie słuchajcie innych nie zmieniajcie przekroju więźby dachowej, nie za wiele kasy się zaoszczędzi a nie wiadomo jakie pokrycie wyjdzie taniej, są różne promocje i może się okazać że koszt dachówki do blachodachówki to większy wydatek np o 2000 zł, ale co dachówka to dachówka a nie blacha.
Myślę że strop też jest drewniany?

kar
16-01-2009, 07:43
myslę, ze wlasnie nad tym ogrzewaniem trzeba sie zastanowic, macie racje, moze nie ze względu na odbiór ale wogole zycie tam pozniej heh..

tak jak pisalam jestesmy z Rzeszowa, ceny mieszkan sa naprawde wysokie, jak na dzis podają ze srednio srednia 4600zł m/kw nowego deweloperskiego, ale najtaniej mozna za 4100zł/m a z budowlancami jak to jest nie wiem tak naprawde...

Z cenami dachówki i blachodachówki pewnie muszę sie rozeznac, moze naprawde bedzie to jakaś mala rozbierzność

Standard... zwykły, poprostu ładnie i dobrze, nie mamy zadnych planów na marmury, granity, klinkiery itd
:wink:

Szkoda ze nie mam jeszcze rozeznania w tym ile buduje firma i ile bierze za metr domu, tak z dachem zi instalacjami tynkiiem-deweloperski stan

zezo
16-01-2009, 08:08
kar napisała

Szkoda ze nie mam jeszcze rozeznania w tym ile buduje firma i ile bierze za metr domu, tak z dachem zi instalacjami tynkiiem-deweloperski stan
no jak Ty tak chcesz tanio budować to ja wysiadam z takiego taniego budowania :wink: :wink:
Dziewczyno
a kto zapłaci za mercedesa Prezesa firmy, a kto zapłaci za"waciki" kochance prezesa ? lub za wczasy na Karaibach ?
:lol: :lol: :lol: :lol:
Nie znam realiów ale z tego co mi się wydaje to w podkarpackim jest raczej duże bezrobocie ? wsi w pobliżu Rzeszowa pewnie też sporo, a jak wieś to i budowlańcy są, a jak się jedno z drugim poukłada to i tanio można postawić domek :wink: :wink:
:lol: :lol: :lol: :lol:

kar
16-01-2009, 08:59
Zezo :wink:
chodzi mi tylko o rozeznanie wogóle, nie jestem zdecydowana na budowe przez firmę, jestem ciekawa ile sobie liczą

Habier
16-01-2009, 09:24
Zezo :wink:
chodzi mi tylko o rozeznanie wogóle, nie jestem zdecydowana na budowe przez firmę, jestem ciekawa ile sobie liczą

w związku z tym musze podnieść moją prognozę do 300-350k :)

kar
16-01-2009, 09:30
300tys/85m(pow.calk.) = 3500zł/m?
350tys/85m=4100zł?

oj to chyba za duzo mowisz.
Jest wiele mniejszych tanszych firm sądzę...
Jak w Twojej miejscowosci się te ceny ksztaltują?

kar
16-01-2009, 09:33
to np Wawa http://www.dombud-3.com.pl/oferta.php


Stan surowy (Robocizna + Materiał) 140

Prace deweloperskie (razem ze stanem surowym) 270

Pod klucz (razem ze wcześniejszymi etapami) 376
Dom pow. użytk. 130 m2
pow. całk. 193 m2

moj dom jest 3 razy mniejszy a interesuje mnie tylko deweloperski....

Habier
16-01-2009, 10:07
300tys/85m(pow.calk.) = 3500zł/m?
350tys/85m=4100zł?

oj to chyba za duzo mowisz.


możliwe...

Czyli Panowie wykonują stan developerski za 1400PLN/m2?
Najlepiej zadzwoń do nich i zapytaj czy zbudują Ci za tę cenę dom o pow 84 m2
Zapytaj czy podają cenę brutto czy netto.

ale przytoczę jeszcze raz:

Koszt całkowity nie spada wprost proporcjonalnie do odchudzania domu z m2 (sa tam pewne koszty jednostkowe).



Jest wiele mniejszych tanszych firm sądzę...
Jak w Twojej miejscowosci się te ceny ksztaltują?


Zapewne jest wiele mniejszych i tańszych.
Nie mam pojęcia jak się ceny kształtują - budowałem metodą "gospodarczą".

Ach, jeszcze jedno:

Ich stan developeski nie obejmuje stolarki...

kar
16-01-2009, 10:10
a metodą gospodarczą jakie koszta poniosles za dom jakiego metrazu? i ile czasu trwała budowa?

kar
16-01-2009, 10:12
ładny ten Twój domek

Habier
16-01-2009, 10:56
a metodą gospodarczą jakie koszta poniosles za dom jakiego metrazu?


Nie wiem czy można cokolwiek prównywać ale...

Początek III.2007. Wprowadzenie IV/V.2008
Dom ma po podłogach 188m2. Ale użytkowej to chyba jest ze 130m2 (skosy są).

Wg mnie dosyć tanio wybudowałem. Ekipę na stan surowy miałem jeszcze zaklepaną w 2006. Materiały (większość) kupiona przed szaleństwem cenowym.
Stan surowy otwarty kosztował jakieś 130k. (ekipy wzięły 35k)
Potem okna,brama, elektryka. Wszystko ze 25k. Czyli zamknięty był około 155k.
I potem się zaczęło..... :) Ale nie pamiętam już konkretnie. Wiem tylko, że jednostka monetarna przy wykończeniu wzrasta do 10000PLN :)

Prawie wszystko zlecałem "fachofcom". Na szczęście obyło się bez wpadek.
Pewne rzeczy robiłem sam... z tego co pamiętam.... alarm, izolacja na podłodze (papa, styropian,folia), okablowanie strukturalne.

Zaoszczędziłęm na tym niewiele - tyle, że miałem trochę satysfakcji.


A pamiętaj jeszcze o kosztach przyłączy! Elektryka, woda, kanalizacja.
No i ogrodzenie działki.


Moja rada: poświęćcie trochę czasu i poczytajcie forum, pojedźcie do 2-3 hurtowni, spotkajcie się z 2-3 ekipami. Potem przygotujcie sobie kosztorys. Będziecie wiedzieć na czym stoicie. I pamiętajcie o zapasie - teroie są różne +10% +40%.

kar
16-01-2009, 11:05
Dzialka ogrodzona i uzbrojona, z dojazdem asfaltowym do działki

No trafiles na moment przed szalenstwem cenowym, szczescie ! :) :D


Moja rada: poświęćcie trochę czasu i poczytajcie forum, pojedźcie do 2-3 hurtowni, spotkajcie się z 2-3 ekipami. Potem przygotujcie sobie kosztorys. Będziecie wiedzieć na czym stoicie. I pamiętajcie o zapasie - teroie są różne +10% +40%.

co racja to racja
a niedawno dowiedzialm sie ze mamy znajomego z ekipą...ciekawe jak on policzy hehe

Habier
16-01-2009, 11:55
Dzialka ogrodzona i uzbrojona, z dojazdem asfaltowym do działki


czyli wpinasz rure do kanalizacji, podłączasz nadprądowy do licznika i już?
żadnych dodatkowych projektów, wcinek, podłączeń, odbiorów?
Ile macie kW wykupionych?



a niedawno dowiedzialm sie ze mamy znajomego z ekipą...ciekawe jak on policzy hehe

no, to zacznijcie od niego - on pewnie Wam podpowie jak to wszystko wygląda.

Powodzenia

zezo
16-01-2009, 12:05
kar a jest GAZ ?

kar
16-01-2009, 19:04
o a na ostatnie pytania nie odpowiem:D musiałabym zapytać ale teraz nie mam jak

Habier
19-01-2009, 11:03
o a na ostatnie pytania nie odpowiem:D musiałabym zapytać ale teraz nie mam jak

Jeszcze sobie przypomniałem "a propo" kosztów budowy. Tak mała rzecz, nikt o niej nie wspomina nie pamięta.
Śmieci. Ogromna liczba śmieci produkowana w trakcie budowy....

Ja wywiozłem chyba ze 4 kontenery.
Sprawdz ile u Was kosztuje jeden kontener... (u nas chyba 300-400 PLN).
To 1% Waszego budżetu.


P.S.
Mam nadzieje, że nikt mi nie napisze, że wywoził smieci z budowy do miejskich/spółdzielczych smietników.... bo już widziałem misiów jeżdżących "super" furami, którzy wyrzucają smieci do nie swoich śmietników... buractwo

kar
19-01-2009, 11:31
pewnie tez trzeba bedzie pomyslec i o tym...

jesli juz bedziemy budowac to tak w kwietniu bedzie rozstrzygac się wszystko , ciekawe... narazie jestesmy dobrej myśli :oops: :D :D :D

zezo
19-01-2009, 14:04
Habier napisał

Śmieci. Ogromna liczba śmieci produkowana w trakcie budowy....
Ja wywiozłem chyba ze 4 kontenery.
Sprawdz ile u Was kosztuje jeden kontener... (u nas chyba 300-400 PLN).
To 1% Waszego budżetu.
P.S.
Mam nadzieje, że nikt mi nie napisze, że wywoził smieci z budowy do miejskich/spółdzielczych smietników.... bo już widziałem misiów jeżdżących "super" furami, którzy wyrzucają smieci do nie swoich śmietników... buractwo

Nie wiem czy to jest taka jak to piszesz ogromna ilość śmieci, a niby z czego ma być tyle śmieci w trakcie budowy?

śmieci które miałem wywoziłem na gminne wysypisko gdzie za kilka zł miałem załatwioną sprawę śmieci, a na końcowym etapie budowy podpisałem umowę z odpowiednią firmą i aktualnie płacę coś około 9 zł miesięcznie.

zezo
19-01-2009, 14:05
ups
nie 9 zł miesięcznie tylko 13 zł, ale nie jest to duża różnica :wink:

Habier
19-01-2009, 15:04
Habier napisał

Śmieci. Ogromna liczba śmieci produkowana w trakcie budowy....
Ja wywiozłem chyba ze 4 kontenery.


Nie wiem czy to jest taka jak to piszesz ogromna ilość śmieci, a niby z czego ma być tyle śmieci w trakcie budowy?

hmm... nie pamiętam już ale pomyślmy... wszelkiego rodzaju folie po opakowaniach materiałów budowalnych (np. z palet), worki po cemencie, opakowania po farbach, piankach, silikonach, dysperbitach i setki innych.... co jeszcze.... resztki styropianu, rur ... i co jeszcze tam tylko miałem.



śmieci które miałem wywoziłem na gminne wysypisko gdzie za kilka zł miałem załatwioną sprawę śmieci,

Świetny sposób - jeśli tylko mogłeś zrobić to samemu - super podpowiedz dla "nowobudujących".
Ja nie miałem czasu/miejsca w samochodzie/ochoty na takie zabawy.



a na końcowym etapie budowy podpisałem umowę z odpowiednią firmą i aktualnie płacę coś około 9 zł miesięcznie.

To już "normalne" smieci :). Ja płacę za śmieci 13PLN za wywóz 1 pojemnika 120L. Zabierają co 2 tygodnie.

zezo
19-01-2009, 15:31
Habier
z całym szacunkiem ale warto jeszcze zwrócić uwagę na pewne aspekty np wielkość budynku - im mniejszy tym mnie śmieci :wink: sposób zagospodarowania śmieci,np: piszesz że worki po cemencie wyrzucałeś a ja paliłem wszak to papierowe worki dlaczego mam je wyrzucać do śmieci jak mogę spalić.

Tak więc ja uważam że zamawianie kontener na śmieci z budowy to lekka przesada ale oczywiście jest to moje zdanie Ty możesz mieć inne.

Pozdrawiam

Habier
19-01-2009, 15:37
warto jeszcze zwrócić uwagę na pewne aspekty np wielkość budynku - im mniejszy tym mnie śmieci :wink:


jak najbardziej się zgadzam :)
tylko, że ja nie miałem jakiegoś wielkiego budynku ...



sposób zagospodarowania śmieci,np: piszesz że worki po cemencie wyrzucałeś a ja paliłem wszak to papierowe worki dlaczego mam je wyrzucać do śmieci jak mogę spalić.


Palenie - też sposób.
Ale folie po tych wszystkich paletach? Pamiętam, że było tego strasznie dużo.



Tak więc ja uważam że zamawianie kontener na śmieci z budowy to lekka przesada ale oczywiście jest to moje zdanie Ty możesz mieć inne.
Pozdrawiam

Tu nie chodzi o zdanie tylko o doświadczenia. Może "nowobudujący" wyciągną jakieś wnioski.

zezo
19-01-2009, 16:14
Habier napisał

Tu nie chodzi o zdanie tylko o doświadczenia. Może "nowobudujący" wyciągną jakieś wnioski.
Oczywiście niech wyciągają wnioski :wink: Ty wydałeś kilkaset zł i jesteś zadowolony, ja nie wydałem i też jestem zadowolony
Powodzonka życzę przy rozwiązywaniu budowlanych dylematów

simluc
19-01-2009, 20:18
NA CO MI WSYTARCZY?

Witam, :D
Planujemy budowę malutkiego domku-68m/kw, wydaje nam sie ze budowa 68m domu a kupienie mieszkania w bloku o takiej powierzchni będzie dużo tańsza a że mamy działeczke 10a to zawsze ta przestrzen swoja jest..., malutki żeby go ładnie skończyć a nie budować kolosa i kończyć go latami.

Projekt nazywa sie Klejnot:
http://www.mgprojekt.com.pl/domki/klejnot/index.php

Zawsze na stronach sa podane różne kosztorysy ale Wy wycenicie mi go najlepiej, jestescie w temacie, jak myslicie ile moze kosztowac tzw. budowa pod klucz, dodam ze moj chlopak sam bedzie malował i ukladal plytki.
Działka jest uzbrojona.
Proszę Was o pomoc :lol: :wink:

ps. Rzeszów.

Czesc Kar,
Poniewaz jeszcze nie jest praktykiem a wciaz teoretykiem to napisze tak:
powinno sie dac.

najpierw oferta firmy:
http://domymax.pl/.


Najlepiej pojedz do nich, sprawdz czy sa cos warci, i pamietaj , zeby wynegocjowac jak najmniejsza wplate poczatkowa (20, maks 30 procent)- wplaty rzedu 80 procent calosci spowoduja, ze wykonawca nie bedzie mial motywacji do zrobienia czegokolwiek wiecej poza zapewnianiami, ze juz jutro ekipa bedzie montowac dom na twoje dzialce :).

maja strone we flashu stad nie podam dokladnie odnosnika do podobnego do klejonota domu, za to wrzucam zrzuty ekranu:

http://simluc.kei.pl/pref/oferta.jpg
http://simluc.kei.pl/pref/rzut.jpg
http://simluc.kei.pl/pref/dom.jpg

Z opisu wykonania wynika , ze jest to stan tzw. developerski- czyli zeby zamieszkac potrzeba polozyc panele/terakote (pisalas, ze mozecie wykonac te prace we wlasnym zakresie), sciany i sufit zaszpachlowac/pomalowac i zamontowac sprzet do lazienki, i piec- ktory tez trzeba kupic.
Przy wariancie oszczednosciowym, co wcale nie musi oznaczac kiepskim - zmiescisz sie w 30 tys zl.
(dobrej jakosci ceramika- polecam nowa serie kolo style, kabina i baterie deante etc, panele drewaniane)

inna firma to www.mabudo.pl
dom w ich technologii stawial CuoreRosso (moze napiszesz wiecej o swoim domu- zdjecia, rozwiazania , koszty)- tez ciekawe technologia- stawiaja domy w stanie surowym otwartym za okolo 900 zl/metr.
http://simluc.kei.pl/pref/mabudo2.jpg


Na koniec zawsze warto sprawdzic ceny rynkowe i rzeczywiste uslug budowlanych na dany dzien , czyli dzial allegro: http://allegro.pl/16741_uslugi_budowlane.html?order=t&view=gtext
i porownac z cenami proponowanymi przez lokalnego budowlanca.

uff. to chyba tyle.

dolaczam pozdrowienia
szymon

kar
19-01-2009, 20:27
Strasznie Ci dziękuję Simulc zaraz poparzeglądam te oferty a szczególnie http://domymax.pl/ aha, szkoda ze pisze ze sa z daleka (bielsko-biała) ale w cenach mozna sie troche poorientować, taki stan deweloperski chyba najbardziej mi odpowiada, zaraz zaczynam wykopaliska na ich stronie...hiih
jeszcze raz thx

a co do sprawy smieci to ciekawa jestem ile tego bedzie, papierowe spalimy;] :P

zezo
19-01-2009, 20:52
kar
uważaj na wszelkie oferty firm, dokładnie należy czytać umowę, wiele razy na tym forum czytałem że domek miał być w takim a takim standardzie a okazało się że jest w całkiem innym.
Pamiętaj nikt nic Ci nie da za darmo, smutne to jest ale prawdziwe
Pamiętaj nie daj się wkręcić.

Ja postawiłem malutki domek w/g tego projektu
http://www.male-domy.com.pl/projekty_domow/45/45.html
oczywiście troszkę zmieniłem to i owo, powierzchni użytkowej mam coś ponad 70 m2, całkowitej po podłodze ponad 90m2
Koszt za mój domek to lekko ponad 120 tys zł, tak jak teraz mam /jeśli chcesz foty z mojego domostwa to mogę kilka wrzucić na pocztę e-mail/ domek mam oddany,kilka rzeczy mi brakuje ale nie jest to istotne.
Dasz maila to zobaczysz.

zezo
19-01-2009, 20:54
jeszcze jedno
Nie wierzę w to że jakaś firma wystawi dom taniej niż inwestor systemem gospodarczym

kar
19-01-2009, 21:01
tylko ze tym gospodarczym to trzeba miec czas na stawianie, szukanie i pilnowanie ekip... ale mysle ze napewno taniej

Bylam BARDZO wdzieczna za zdjecia, masz fajny malutki domek, nasz metrazowo tez jest podobny

[email protected]
Mam nadzije, ze bede mogla je dzis juz zobaczyc a jak nie to raniutko wejde

Sposobem gospodarczym 120tys za stan surowy zamkniety tak?

zezo
19-01-2009, 21:04
Poczekaj chwilkę zaraz wyślę foty

kar
19-01-2009, 21:16
oj cos nie mam, mam jeszcze kilka minutek bo musze jeszcze zaraz gdzies wyjsc, ale juz z góry dzięki :) :wink: :wink: :wink: :wink:

zezo
19-01-2009, 21:24
Poszło :lol:

zezo
19-01-2009, 21:29
Oj właśnie przyszło mi potwierdzenie że masz przepełnioną szkrzynkę

simluc
19-01-2009, 21:44
Oj właśnie przyszło mi potwierdzenie że masz przepełnioną szkrzynkę
Kar, zaloz konto na http://poczta.o2.pl/. Tu trudno przepelnic skrzynke (drobne 10 GB:) ).

szymon

zezo
19-01-2009, 21:57
jeszcze raz wysłałem fotki,
musiałem zmniejszyć ich rozmiar, troszkę to trwało :wink:

zezo
19-01-2009, 22:05
kar napisała

Sposobem gospodarczym 120tys za stan surowy zamkniety tak?
NIE NIE
nie stan surowy zamknięty :lol: :lol:
na gotowo
budynek oddany do użytkowania, w stanie jak na zdjęciach z drobnymi zakupami, jak lodówka, mebelki do kuchni żyrandole i inne co drobniejsze zakupy :lol: :lol:
Zresztą sama zobaczysz fotki :wink: tylko nie pisz mi że to nie jest możliwe, :lol:
jak bym jeszcze raz budował to można by jeszcze z tej kwoty coś urwać i nie było by to kilkaset zł :wink: :wink:

kar
20-01-2009, 07:20
ja uzywam Outlooka i sciaga mi na dysk odrazu wiec na necie nie mam w skrzynce nic ale wczoraj byly problemy z onetem od popoludnia juz jakies

juz zerkam na poczte...

arktyk
20-01-2009, 12:00
Zezo,

Wyrazy wielkiego szacunku, jeśli postawiłeś taki domek o pow. użytkowej 70 metrów za 120 tys. na gotowo. Ja budowałem trochę większy o pow uzytkowej 120 metrów, po podłogach 160 metrów i zleciłem większość prac warszawskiej firmie budowlanej. Ale wydałem już około 400.000 zł i jeszcze sporo zostało do zrobienia, choć budynek juz jest zgłoszony do Nadzoru jako wykończony. Cóż metoda gospodarcza jest jednak dużo tańsza.

Pozdrawiam,

null
30-01-2009, 10:11
Witajcie,

też stawiam mały domek, pow. użyt. 78m kw. Nasz świeży kosztorys, zatwierdzony przez kierownika wyniósł jakieś 180 tyś, jednak dla bezpieczeństwa mamy doliczyc jeszcze jakies 40 tys, bo w tym mają być jeszcze meble do kuchni i ogrodzenie.
I to nam musi wystarczyć :D

Pozdrawiam właścicieli obecnych i przyszłych małych domostw.

piotrulex
30-01-2009, 11:53
NA CO MI WSYTARCZY?

Witam, :D
Planujemy budowę malutkiego domku-68m/kw, wydaje nam sie ze budowa 68m domu a kupienie mieszkania w bloku o takiej powierzchni będzie dużo tańsza a że mamy działeczke 10a to zawsze ta przestrzen swoja jest..., malutki żeby go ładnie skończyć a nie budować kolosa i kończyć go latami.

Projekt nazywa sie Klejnot:
http://www.mgprojekt.com.pl/domki/klejnot/index.php

Zawsze na stronach sa podane różne kosztorysy ale Wy wycenicie mi go najlepiej, jestescie w temacie, jak myslicie ile moze kosztowac tzw. budowa pod klucz, dodam ze moj chlopak sam bedzie malował i ukladal plytki.
Działka jest uzbrojona.
Proszę Was o pomoc :lol: :wink:

ps. Rzeszów.

ladniusi domek

pewnie ze lepsze to niz mieszkanie w bloku

tej wielkosci nowe deweloperskie mieszkanie w Toruniu to z 300 tysi

develoersko ten domek wedlug mnie przy sprzyjajacych wiatrach zrobisz za 150-200 tysi

do zamieszkania za 200-250

rozpisywac sie nie bede ale przy ekstremalnie swietnych wiatrach opisywanych w innych tematach nasz postawilismy za 250-260 a projekt masz w podpisie

taki jak Wasz mielibysmy pewnie za 150 do zamieszkania :D