PDA

Zobacz pełną wersję : pokój nad garażam-czy to takie uciążliwe?



Cezarr
03-11-2003, 07:01
Witam
W wielu projektach domów z tzw.mieszkalnym poddaszem-nad garażem umieszczona jest jedna z sypialni. Czy naprawde jest to złe rozwiazanie? Może ktoś kto mieszka w takim domku podzieli sie wrażeniami?Mówi sie o spalinach,zapachach itp.Rezygnować z pokoju na rzecz strychu?
Pozdrawiam

Bard13
03-11-2003, 08:43
Zaznaczam, że nie mam w tym doświadczenia, ale o uciążliwości można mówić, jeśli zakłada się, że samochód będzie często wjeżdzał i wyjeżdżał z garażu, wtedy stążenie spalin może w garażu rosnąć i i dostawać się do pokoju, ale tylko przez okno, jeśli będzie blisko wywietrznika wyprowadzonego na zewnątrz.
Jeśli chodzi o hałas, to podobnie.

W jednorodzinnym domku bym się tym nie przejmował

pitbull
03-11-2003, 08:47
Jesli garaz jest prawidlowo zwentylowany i zaizolowany akustycznie nie ma znaczenia.

Wakmen
03-11-2003, 10:13
Jeżeli garaż nie będzie wykożystywany jako zakład blacharski lub wykonywane zbyt często głośne prace, to niczym bym się nie martwił. Niech nawet samochód kilka razy na dobę wjedzie i wyjedzie czy można uważaćto za uciążliwe? Jeżeli tak to proponuję garaż wybudować w dość znacznej odległości od domu (np. 100m :wink: )

Honorata
03-11-2003, 10:44
często korzystam z nocelgu u przyjaciół w których domu pokój gościnny jest właśnie nad garażem, zapachów spalin nie czuję , natomiast dotkliwe zimno tak! Temperatura podłogi w tym pokoju jest wyraźnie niższa niz w innych pomieszczeniach, nawet w wełnianych skarpetach przechodzą cię dreszcze, wogóle w pokoju jest chłodniej. Jeżeli planujesz takie rozwiązanie dobrze by było żebys grzał w garazu i ocieplił w nim sufit. Ja tez maiłam takie rozwiązanie w projkecie, ale z ww.powodów + opinii ze jednak nie koniecznie chce mieszkac pod jednym dachem z samochodem (i szkoda zabierac powierzcjnie mieszkalna na garaz) doprojketowałam wiatę na samochód, a w dawnym garazu będe mieć dużą łazienke, pralnię, spiżarnię i pomieszcenie gospodarcze.

Wakmen
03-11-2003, 11:23
... Temperatura podłogi w tym pokoju jest wyraźnie niższa niz w innych pomieszczeniach, nawet w wełnianych skarpetach przechodzą cię dreszcze, wogóle w pokoju jest chłodniej. Jeżeli planujesz takie rozwiązanie dobrze by było żebys grzał w garazu i ocieplił w nim sufit. ...
Co do ogrzewania garażu to niedawno był już taki temat i jestem za nieogrzewaniem jego ale sufit należy jak najbardziej ocieplić i to tym bardziej kiedy jesienią coś "majstrujemy" w garażu i drzwi mamy otwarte.

alice
03-11-2003, 11:40
W naszym projekcie jest bardzo duże pomieszczenie nad garażem (sam garaż ma 40 m2) ale planujemy tam nie robić pomieszczenia w którym będzie się przebywało dłuższy czas. M.in. z powodu, że garaż będzie nieogrzewany. Wstępne ustalenia małżonki zakładają urządzenie prasowalni z suszarnią, postawienie jakiegoś Atlasa :roll:
Nie przypuszczam, by spaliny były jakimś problemem. Ale prawdziwe pokoje będą nad "normalnym" parterem.

ceka
03-11-2003, 12:43
Moja odpowiedź:

Absolutnie NIE!!
A wiem co mówię, bo mieszkam od ponad 3 lat w takim pokoju!!
Ja widzę tylko same zalety (no oprócz tego że rzeczywiście jest chłodniej niż w reszcie pomieszczeń, ale to można z dużym powodzeniem naprawić zakładając dory grzejnik, broń Boże nie kłaść na podłogę paneli, ani płytek!! Proponuję może jakiś koreczek lub prawdziwe drewienko), A wracając do zalet:
- odosobnienie (sypialnia jak znalazł) - mój pokoik od reszty pomieszczeń dzieli klatka schodowa;
- Ja w ogóle nie czuję spalin ani hałasu (choć mój tato ma disel'a - chodzi jak mały traktorek :lol: )
- to taki zaciszny i intymny kącik w całym domu.
- a ten chłód w zimie w lecie jest po prostu zbawieniem (dodam jeszcze że mam okno na wschód, więc w upalny letni dzień - to wyśmienite miejsce do drzemki!! :D )

Ja nie zamieniłabym mojego ukochanego pokoiku nad grażem na żaden inny.!! :wink:

Jestem jak najbardziej za!!

alice
03-11-2003, 12:49
Sorry, ale było dwa razy to samo.

groszek 3
03-11-2003, 13:01
My również posiadamy pokój na garażem. Pierwotnie miał tam być strych ale po powiększeniu garażu - będzie to pokój w którym dzieci będą mogły oglądać swoje ulubione programy (nie chcę aby telewizory były w sypialniach, bo wówczas nie ma nad tym kontroli), a my rodzice dodatkowo zrobimy sobie tam taką mini siłownię z której i dzieci będą mogły korzystać + duża kanapa na drzemkę w upalne lato (chłód) - taki pokój dla wszystkich.

Pozd..G

03-11-2003, 13:08
10 cm styro na sufit w garażu i 5 na stropie+panele+wykładzina dywanowa załatwiają sprawę. Garażu nie trzeba nawet ogrzewać. Sprawdzone. Pokój nad garażem zajmuje dziecko.

Luśka
03-11-2003, 13:36
U nas pokój jednego z synów jest nad garażem i spisuje się jak na razie znakomicie. Hałasu samochodu nie słychać, żadnych spalin nie czuć. Garaż jest co prawda ocieplony i ogrzewany (jeden grzejniczek), ale ponieważ mieszkamy dopiero od czerwca, to jeszcze pełnych uroków zimy w tym domu nie znamy. Na podłodze w pokoju jest finish parkiet i specjalnego chłodu też nie czuć. Dodam może jeszcze, że część nad garażem stanowi mniej więcej połowę podłogi pokoju. To też pewno istotne.

Wakmen
03-11-2003, 14:43
Myślę, że Gość podał bardzo dobry sposób rozwiązania zimnej podłogi w takiej sypialni.

10 cm styro na sufit w garażu i 5 na stropie... Garażu nie trzeba nawet ogrzewać. ...

_ZBYCH_
03-11-2003, 14:56
http://www.zbychdom.republika.pl/icon/strzalka.gif Spalin nie czuć.

http://www.zbychdom.republika.pl/icon/strzalka.gif Musi być dobre ocieplenie stropu - najlepiej obustronne!!!

http://www.zbychdom.republika.pl/icon/strzalka.gif Większe niż w projekcie grzejniki, bo pomieszczenie będzie użytkowe.

http://www.zbychdom.republika.pl/icon/strzalka.gif Zwróć uwagę na grubość ścianki kolankowej, np. w APS 91 cała część gospodarcza (pomieszczenie gospodarcze, garaż i strych nad nimi) jest z BK 24cm, a reszta domu już BK 36.

http://www.zbychdom.republika.pl/icon/strzalka.gif Napęd bramy garażowej i konstrukcja bramy montowana do sufitu powinna być na izolatorach akustycznych :lol: .

księguś
03-11-2003, 15:35
Mam pytanie jak rozwiązaliście ocieplenie sufitu w garażu. Czy ten styropian przykrywacie potem płytą GK. czy tynkujecie. Bo ciężko mi wyobrazić sobie eleganckie kasetony ze styropianu topiące się w wypadku pożaru.

_ZBYCH_
03-11-2003, 15:58
Mam pytanie jak rozwiązaliście ocieplenie sufitu w garażu. Czy ten styropian przykrywacie potem płytą GK. czy tynkujecie. Bo ciężko mi wyobrazić sobie eleganckie kasetony ze styropianu topiące się w wypadku pożaru.

W wykonaniach, które widziałem, ocieplenie stropu nad garażem było wykonane twardą wełną. Wełna dodatkowo zabezpiecza przed rozprzestrzenianiem się pożaru :D .

Grzegorz63
03-11-2003, 16:39
Garaż mam w piwnicy, nad garażem będzie pomieszczenie typu "sport+rekreacja+sauna", a nad tym wszystkim na poddaszu pralnia+suszarnia. Wszystko to od strony pólnocnej.

jurg
03-11-2003, 18:01
Mam pytanie jak rozwiązaliście ocieplenie sufitu w garażu. Czy ten styropian przykrywacie potem płytą GK. czy tynkujecie. Bo ciężko mi wyobrazić sobie eleganckie kasetony ze styropianu topiące się w wypadku pożaru.

W bloku w którym mam garaż na suficie jest 5 cm styropianu +siatka+klej+tynk. Wszystko tak jak przy docieplaniu scian metodą lekką-mokrą. Garaż jest na poziomie piwnic, nieogrzewany i temperatura przez ostatnie parę lat nie zeszła poniżej +8 st.C. Brama uchylna Hoerman z dociepleniem. Na parterze lokatorzy mają mieszkania w całości nad takimi garazami. Nie słyszałem, aby ktokolwiek skarżył się na zimne podłogi.

Wakmen
03-11-2003, 18:17
Mam pytanie jak rozwiązaliście ocieplenie sufitu w garażu. Czy ten styropian przykrywacie potem płytą GK. czy tynkujecie.
Proponuję sturopian zatrzeć klejem z siatką a na to najzwyklejszy tynk cementowo - wapienny. Ja tak właśnie robię u teściów.

... ciężko mi wyobrazić sobie eleganckie kasetony ze styropianu topiące się w wypadku pożaru.
Jestem ciekaw jak często widujesz pożary w garażu, bo ja tylko widuję w niskobudrzetowych filmach sensacyjnych :wink: .

Dejvid
03-11-2003, 18:21
z tym ze w blokach jest z reguły cieplej, w naszym domu w stanie surowym mamy akurat pod salonem garaz na calej powierzchni, tak wiec mimo wszystko zastanawiamy sie wlasnie czy nie zalozyc na calosci podłogówki? czy bedzie to dobre rozwiazenie?

mark0
04-11-2003, 00:35
W naszym projekcie "drobilismy" pokój nad garażem - ma tam być sypialnia rodziców - taka trochę na uboczu... :wink:

Krystian
04-11-2003, 08:33
Nad garażem są dwa pokoje:
-jeden (ok.11m2), północny, przeznaczony na bikliotekę- moją i tylko moją... :wink:
- drugi (ok.19m2), południowy, przeznaczony na ,,salon kwiatowy"... cokolwiek to znaczy w zamysłach mojej mądrzejszej połowy... :roll:
Obydwa pomieszczenia mają mieć z założenia niższą temperaturę niż pozostała, mieszkalna, część domu...bo i ja i kwiatki lubimy, gdy jest chłodniej... 8)
Izolacja na stropie garażu - 10cm styropianu.

12-11-2003, 12:22
Nad garażem są dwa pokoje:
-Izolacja na stropie garażu - 10cm styropianu.

Witam wszystkich,
czy lepiej dać tę izolację, od zimnego czyli na suficie garażu czy na podłodze już w tym pomiesczeniu nad garażem ?
co radzicie ? to drugie jest dużo łatwiej wykonać na etapie budowy.
Artur

aka z Ina
27-01-2008, 00:17
Nasza sypilania będzie się mieścic nad całym 2-stanowiskowym garażem :D

Jrrzy
27-01-2008, 12:36
Dom parterowy z użytkowym poddaszem, garaż dwu stanowiskowy a nad nim pokój o pow. podłogi ok. 36 m2 - 3 okna dachowe i jedno półokrągłe na ścianie. Pokój o przeznaczeniu telewizyjno - rekreacyjnym. Ocieplenie jak reszty dachu - 20 cm. wełny, styropian pod wylewką, panele na podłodze, oraz grzejniki o odpowiedniej mocy. W stosunku do innych pomieszczeń jest tu cieplej kiedy grzeje piec i chłodniej kiedy piec przestaje grzać, podejrzewam, że jest to ,,zasługa'' okien dachowych. Myślę,że ten pokój równie dobrze mógłby być sypialnią. Marnotrawstwem była by rezygnacja z takiej dodatkowej powierzchni. Ja mając solidny dach wykorzystałem go nawet nad tarasem ciągnącym się wzdłuż całego domu - zrobiłem podłogę z wełną między krokwiami, ociepliłem dach, dałem okienko dachowe oraz przebiłem drzwi z sypialni uzyskując nieplanowaną garderobę o pow.14 m2.

w.m.
27-01-2008, 13:51
Witam

Z kolej ja mam mieć nad garażem dwustanowiskowym 5,9m * 5,9m ( dach kopetowy) łazienkę. Czy takie rozwiązanie w niczym nie koliduje, gdyż nikt do tej pory o takim układzie nie pisał. Każdy z przedmówców ma w tym miejscu pokój. Planuję ocieplić i położyć ogrzewanie podłogowe w tej łazience
Co o tym sądzicie. Z góry dziękuję.

w.m.

bar_kam
27-01-2008, 21:25
Nad garażem będę mieć sypialnię (przeszło 40m2) i właśnie ze względu na to,że spodziewam się że to pomieszczenie będzie chłodniejsze,dostawiłem dodatkowy komin,żeby podpiąć w sypialni kozę:D
bajka:),nie mogę się doczekać;)

pablitoo
27-01-2008, 22:03
Nad garażem / dwustanowiskowym / mam pokój o powierzchni około 25m2 / 36m2 podłogi / , dach dwuspadowy , w ścianie szczytowej okno plus dwa duże okna połaciowe / 176x68 / na połaci skierowanej na południe .
Nie jest to sypialnia ale pokój gościnny i/lub moje biuro :lol: - bardzo lubię w nim przebywać / często zdarza mi się do późna w nocy ślęczeć przed komputerem / - oczywiście mowy nie ma o żadnej uciążliwości związanej z garażem pod nim . Nic nie słychać , nie widać ani nie czuć . Pokój dobrze ocieplony - połacie dachu 20cm wełny , w podłodze 10cm styro , ścianka kolankowa Max30cm + 10cm styro , poniżej ogrzewany garaż .
Powiedziawszy szczerze nie widziałbym żadnego problemu gdyby to miała być główna sypialnia - jednak ja dla mnie i mojej żony - zdecydowanie za duża :lol: :D

seba_x
28-01-2008, 07:23
a ja mam w projekcie strop ze zbrojonego betonu komórkowego ytonga , budowlańcy twierdzą że nie trzeba ocieplać sufitu w garażu , pożyjemy/pomieszkamy zobaczymy ;-)

Sasha
28-01-2008, 08:08
a ja mam w projekcie strop ze zbrojonego betonu komórkowego ytonga , budowlańcy twierdzą że nie trzeba ocieplać sufitu w garażu , pożyjemy/pomieszkamy zobaczymy ;-)

sufit masz z ytonga ??

jeżeli nie to na 100 % będziesz musiał ocieplać

seba_x
28-01-2008, 09:04
a ja mam w projekcie strop ze zbrojonego betonu komórkowego ytonga , budowlańcy twierdzą że nie trzeba ocieplać sufitu w garażu , pożyjemy/pomieszkamy zobaczymy ;-)

sufit masz z ytonga ??

jeżeli nie to na 100 % będziesz musiał ocieplać

sufit w garażu czy pomieszczeniach ponad nim ?

Sasha
28-01-2008, 09:24
napisałeś że masz strop z ytonga więc faktycznie byłby ciepły - ja i tak bym ocieplił

pomieszczenia standardowo należy ocieplić jeżeli chłód przedostaje się od dołu to również od dołu

Adamol
28-01-2008, 09:57
Według mnie w garażu trzeba koniecznie docieplić sufit - conajmniej 10 cm styropianu. Garaż może być nie ogrzewany, ale musi być ocieplony jak pozostała część domu, łącznie z izolacją posadzki - conajmniej 10 cm styropianu EPS200 oraz ociepleniem ściany oddzielającej garaż od części mieszkalnej - też conajmniej 10 cm zwykłego styropianu.
U mnie nad garażem jest sypialnia wraz z łazienką i garderobą. Nie widzę powodu, żeby nie korzystać z pomieszczeń nad garażem.
Pozdrawiam

androzek
28-01-2008, 13:10
Pokój syna jest nad dwustanowiskowym garażem.
Spaliny - jak Wartburg,Syrena lub Trabant to jest problem.
Hałas - jak ciągłe wjazdy to tak.
Temperatura - z dachu pozostała mi wełna 18 cm - ociepliłem strop i wykończyłem płytami g-k - tempertura jak wszędzie.

Ajur
28-01-2008, 13:21
Witam

Z kolej ja mam mieć nad garażem dwustanowiskowym 5,9m * 5,9m ( dach kopetowy) łazienkę. Czy takie rozwiązanie w niczym nie koliduje, gdyż nikt do tej pory o takim układzie nie pisał. Każdy z przedmówców ma w tym miejscu pokój. Planuję ocieplić i położyć ogrzewanie podłogowe w tej łazience
Co o tym sądzicie. Z góry dziękuję.

w.m.\

Ja również mam łazienkę nad garażem. Garaż ocieplony tak, jak reszta domu, izolacja w posadzce 5 cm, grzejnik. Mam nadzieję, że to wystarczy. W lazience oczywiście ogrzewanie podłogowe.
Ajur

aka z Ina
28-01-2008, 23:28
naszą sypialnie nad 2-stanowiskowym garażem ocieplilismy tak:dach dwuspadowy wełną 25 cm(15 i 10 cm), podłoga pod nieogrzewanym garażem-15 cm styropianu, na całej podłodze-podłogówka :D

anetina
30-04-2009, 09:46
Witam
W wielu projektach domów z tzw.mieszkalnym poddaszem-nad garażem umieszczona jest jedna z sypialni. Czy naprawde jest to złe rozwiazanie? Może ktoś kto mieszka w takim domku podzieli sie wrażeniami?Mówi sie o spalinach,zapachach itp.Rezygnować z pokoju na rzecz strychu?
Pozdrawiam

o czymś takim nie pomyslałam :oops:
nad garażem będzie mały pokoik - z oknem, no i łazienka

naprawdę jest to złe rozwiazanie :( ???

Hans Kloss
30-04-2009, 09:55
Ja mam taki duży pokój nad garażem. Super sprawa, mozna np tupać, imprezować i nikt na dole nie krzyknie, ze hałas. Żadnych spalin i zapachów przy normalnym, tradycyjnym stropie. Bardziej oczywiście słychać jak sie brame w garażu otwiera i wjeżdza/wyjeżdza samochodem - zależy od wygłuszenia stropu.
Wyrto tylko dobrze ocieplić strop - to również wygłuszy. Jeśli tego sie nie zrobi, ten pokój będzie "zimniejszy" od tych nad częścią mieszkalną.

anetina
30-04-2009, 10:06
czyli muszę pamiętać o ociepleniu sufitu w garażu :)

aka z Ina
02-05-2009, 10:06
potwierdzam- u nas zero smrodu spalin i dzięki temu, ze dobrze ociepliliśmu sufit- zero hałasu dobiegajacego z garażu :D

naLeśnik
02-05-2009, 14:43
ja też ocieplam sufit w garażu, styro 5cm
Nad garażem będzie sypialnia.

basia_z_lasu
03-05-2009, 15:40
W garażu na suficie lepsza jest wełna - za względów przeciwpożarowych, no i dźwięki chyba lepiej tłumi.

anetina
04-05-2009, 06:44
W garażu na suficie lepsza jest wełna - za względów przeciwpożarowych, no i dźwięki chyba lepiej tłumi.


muszę to zapamiętać :)

Dzejson
06-05-2009, 19:22
Ja również jestem za pokojem nad garażem. u mnie bedzie to pomieszczenie kinowo-rekreacyjne. ten "zimny" pokój liczy sobie 36m2. planuje zrobić sufić na "V" jako ze mam dach dwuspadowy, jętki oheblować i zabejcować. będzie git!

el-ka
22-05-2009, 15:41
Po zimie (strop terriva, ocieplony styropianem od strony garazu) nie było zadnych trudności w ogrzaniu, chociaż ten pokój jest od północy.
Co do hałasu, to lekko bramę słychać, ale przecież to nie garaże publiczne ! Poza tym w zasadzie wszędzie słychać jak auto wjeżdża na posesję - przynajmniej moja stara skodówka :oops: Smrodu oczywiście żadnego, bo i którędy by się dostał. W garażu jest grzejnik, ale uzytkowany sporadycznie przy największych mrozach i jak mąż coś chciał w garażu robić.

mk CocaYna
26-05-2009, 10:23
A co zrobić jeśli zapomnieliśmy o ociepleniu stropu nad garażem, a jest nad nim umiejscowiony pokój synka?

zbigmor
26-05-2009, 10:25
A co zrobić jeśli zapomnieliśmy o ociepleniu stropu nad garażem, a jest nad nim umiejscowiony pokój synka?


Ocieplić.

mk CocaYna
26-05-2009, 10:31
Sęk w tym, że zamontowano już brame garażową właśnie na połowie sufitu :roll:

matam
26-05-2009, 11:01
Sęk w tym, że zamontowano już brame garażową właśnie na połowie sufitu :roll:
Dac wieksza grubosc styropianu na podloge

Veronique
14-09-2009, 02:53
Nie sądzę aby było to uciążliwe chociaż preferuję taras nad garażem heh :)

lotnik
19-09-2009, 19:49
Myślę, że Gość podał bardzo dobry sposób rozwiązania zimnej podłogi w takiej sypialni.

10 cm styro na sufit w garażu i 5 na stropie... Garażu nie trzeba nawet ogrzewać. ...

Musiałbym na głowe upaść żeby na sufit garażu dawać styropian!!!
Oczywiście trzeba docieplić ale wyłacznie wełną (twarda taką jak do BSO)
Oczywiście ze wzdględów przeciwpożarowych.
Koszt nie jest duzo większy niz styropian a bezpieczeństwo jest wazne.

Poza tym wełna wygłusza a styropian pogorsza akustyke

madzioras
20-09-2009, 17:53
A ja nad garażem mam łazienkę :-)

gabba
23-09-2009, 21:40
A ja nad garażem mam łazienkę :-)
I jakie wrażenia?
A jak masz ocieploną podłogę?

waldi8321
24-09-2009, 20:50
My nad garażem będziemy mieć siłownię i pralnię :) nie wiem jeszcze,jak będzie z ciepłem :roll: na podłodze będziemy mieć styropian Termoorganiki Platinum Dach i podłoga 5cm...2 grzejniki....powinno być ok :wink:

Marlena&Marcin
25-09-2009, 13:23
My w pokoju nad garażem mamy największa sypialnie z garderobą..
jakoś nie widzę/ nie czuję problemu ze spalinami (hmm.. spaliny to chyba problem samochodu a nie garażu) .. z drugiej strony jak ktoś ma potrzebę uzywania samochodu naście razy w ciągu dnia, to przynajmniej ja raczej bym nie parkowała w garażu bo to uciązliwe tylko obok domu :)

Browar
25-09-2009, 23:56
Napęd bramy garażowej i konstrukcja bramy montowana do sufitu powinna być na izolatorach akustycznych :lol: .

No... najlepiej to na amortyzatorach... np. olejowych ;)

Jak brama dobrze zamontowana to nie słychać... choć czasem to może być minus - znajomemu z garażu w nocy samochód podpieprzyli, a jak by brama trzeszczała to może by się obudził.. :roll:

Browar

jarte
22-01-2010, 11:00
Myślę, że Gość podał bardzo dobry sposób rozwiązania zimnej podłogi w takiej sypialni.

10 cm styro na sufit w garażu i 5 na stropie... Garażu nie trzeba nawet ogrzewać. ...

Musiałbym na głowe upaść żeby na sufit garażu dawać styropian!!!
Oczywiście trzeba docieplić ale wyłacznie wełną (twarda taką jak do BSO)
Oczywiście ze wzdględów przeciwpożarowych.
Koszt nie jest duzo większy niz styropian a bezpieczeństwo jest wazne.

Poza tym wełna wygłusza a styropian pogorsza akustyke


Też mam pokój nad garażem. Jeszcze nie mieszkamy, ale każdy kto tam wejdzie, mówi ze super pokój - ( może dlatego ze po podłodze ma 35m2, skosy dodają mu przytulności). Będziemy mieć tam pokój rekreacyjny, choć w projekcie była przewidziana tam pralnia - nie wiem po co komu taka duża pralnia.
Na podłogę daliśmy 8cm styropianu a od strony garażu damy 5cm twardej wełny i nawet nie tylko ze względów przeciwpożarowych, ale przedewszystkim dlatego, że nie powinno się zamykać ani stropu ani ściany z dwóch stron styropianem. Jak z jednej strony daje się styropian to z drugiej koniecznie wełnę, w przeciwnym razie ściana , czy strop nie będzie"oddychać"
Jeszcze tej wełny nie daliśmy i jest odczuwalna różnica temperatur miedzy tym pokojem a innymi.

Claudii
23-01-2010, 20:45
my nad garażem (ok36m2) mamy garderobę ,suszarnię i prasowalnię
pomieszczenie ocieplone 10cm styropianem

lasagna
26-01-2010, 10:02
my nad garażem będziemy mieć sypialnię ok 32 m, z czego 10 m będzie oddzielone jakąś ścianką i tam będzie nasza garderoba, garaż oczywiście ocieplimy wełną a w sypialni na podłodze marzy mi się wykładzina.

Iwa_P
30-01-2010, 22:22
Nad garazem mam olbrzymia garderoba z wygodna kanapa do przebierania. Nigdy nie czylam tam zadnych spalin. Spaliny wychodza wentylacja na dach.

Nefer
30-01-2010, 22:28
NIe korzystamy jeszcze z garażu, bo nie mamy kostki :) Ale mamy sypialnię nad garażem. Garaż ogrzewany. W -25 było w nim +12. Na suficie 10 styro, na stropie 10 styro.
Nie jest chłodniej w sypialni.

perpetummobile
11-07-2010, 17:02
Podobnie jak jarte, mamy nad garażem duży pokój ze skosami - według projektu (Dom w kokosach z Archonu) pralnia - w praktyce pokój telewizyjny. Nie odczuwa się żadnych niedogodności - trzeba tylko odpowiednio docieplić.

Nadulka
11-07-2010, 20:11
U nas też ten pokój jest jako telewizyjny,w niczym to nie przeszkadza, że jest nad garażem.

tablo
16-07-2010, 13:19
u mnie pokoj nad garazem to sypialnia z osobna lazienka i garderoba, absolutnie nie widze tam zadnych problemow. Najzimniejsze pomieszczenie to moja pralnia-prasowalnia-suszarnia, umiejscowione od strony zachodniej, pomimo ocieplenia silny wiatr wywiewa tam cieplo