PDA

Zobacz pełną wersję : gwarancja na dachówkę



m.trybulec
15-01-2009, 16:46
Dzień dobry
Mam pytanie. Z rożnych opisów pokryć dachowych, na które trafiłem, za najbardziej długowieczne uważane są dachówki ceramiczne. Jak to się ma do udzielanych przez producentów gwarancji? Czy 30 lat na dachówkę zakładkową (np. Roben) to dobre warunki czy standard?

tomihawk
15-01-2009, 17:02
hmm... Dachówka ceramiczna Tandem Junior ma np. 50 lat gwarancji, palona dachówka 33 lat. Producenci dają gwarancje na kilkadziesiąt lat i jest to raczej standard, ale właściwości dachówek mogą być niezmienne znacznie dłużej.

Andrzej Wilhelmi
15-01-2009, 23:21
Należy dokładnie zapoznać się z warunkami gwarancji (czego dotyczy). Szacunkowa żywotność dachówki ceramicznej przy profesjonalnym wykonaniu dachu (właściwej wentylacji) to około 100 lat. Pozdrawiam.

m.trybulec
20-01-2009, 17:27
Dziękuję.
Mam jeszcze jedną wątpliwość. Różnice w cenie między dachówkami angobowanymi i naturalnymi są wirtualne czy rzeczywiste? Ceramiczne dachówki angobowane wyglądają znacznie ładniej (przynajmniej w słońcu). Czy jednak angoba dodaje jakieś dodatkowe atuty poza estetycznymi?

Andrzej Wilhelmi
20-01-2009, 22:00
Angoby półszlachetne i szlachetne wygładzają i uszczelniają powierzchnię co skutkuje faktami przedstawionymi przez "mpoplaw". Natomiast estetyka to oczywiście rzecz gustu. Mnie najbardziej podoba się krzywa dachówka naturalna z plamami i przebarwieniami, trochę zabrudzona i porośnięta. Określam taki dach mianem "dachu z duszą". Pozdrawiam.