PDA

Zobacz pełną wersję : Lukarna - problem z zabudową wewnątrz ??? (pomocy)



Aga_I_Przemek_WCH
15-01-2009, 18:56
Witam,

Zrobił wykonawca lukarnę i w środku pozostała dziura (w czerwonym kółku). Jak to teraz załatać? Co z tym zrobić?

http://lh6.ggpht.com/_beWAOzWPxFQ/SW-EBfdRHtI/AAAAAAAAABI/xzvcE3GN9tg/s720/P1020738.JPG

Proszę o porady.

Przemek

Andrzej Wilhelmi
15-01-2009, 23:15
Zrobił tak jak potrafił, a że nie wiele potrafił to widać. Murłata lukarny powinna wchodzić w głąb budynku dałaby wówczas podparcie dla krokwi odciążając krokiew koszową i umożliwiłaby górne mocowanie np. deskowania. Przy ściance lukarny powinna się znaleźć krokiew, która umożliwiłaby dolne mocowanie desek, dałaby podparcie folii, która teraz zwisa i umożliwiłaby zakończenie dachu. Krokwie najbliżej lukarny są bardzo dociążone (wspiera się na nich krokiew koszowa). W koszu nie zastosowano dodatkowego szal folii. Nie wygląda to zbyt dobrze. Moim zdaniem wymaga to poprawki gdyż po wykonaniu dachu mogą pojawić się problemy. Czy więźba została wykonana zgodnie z projektem? Czy kierownik budowy odebrał więźbę potwierdzając ten fakt wpisem do dziennika budowy? Pozdrawiam.

skryba
15-03-2009, 16:01
jak czytam na forach tych porad czy podpowiedzi jako wybrnięcia z kłopotu proszącego o pomoc to mnie normalnie szlag trafia! co za cymbał takich rad daje, to co ma on teraz zrobić? dach rozebrać? co to da,że mu powiesz, czy widział to kierownik budowy, czy to zgodne z konstrukcją, projektem, jak zrobił to dekarz, nic tutaj już inwestor nie zrobi, co ,będzie się procesował z wykonawcą? a budowa będzie stać? poradź teraz mu np. niech doda jedną krokiew lub ją gdzieś wzmocni lub pomuruje, daj mu taką radę by z tego wybrnął i budowa szła dalej a nie wymądrzasz się, poradź mu tak by z tego był zadowolony i by znaleźć z tego ambarasu jakieś wyjście!

docent56
15-03-2009, 16:27
W takim przypadku może pomóc tylko "zażycie dopalaczy "przez inwestora ,bo skryba już ich zażył.

Andrzej Wilhelmi
15-03-2009, 19:15
... co za cymbał takich rad daje...

Trochę mądrzejszy o Ciebie ty durna pało! Jak potrafisz udzielić kompetentnej rady to jej udziel. Jak trzeba dach rozebrać to trzeba lecz takie decyzje podejmuje kierownik budowy a nie doradzacze na Forum. Pozdrawiam.

arturromarr
16-03-2009, 09:36
Nie wiem co wy chcecie rozbierać.
Nie raz widziałem jak lukarny (przestrzeń pomiędzy murem, a więźbą) wykańcza się drewnem (deski), od zewnątrz na nie styropian jak na ściany, a od środka wełna i płyty G-K, żeby zlicować się z murem.

eviva
16-03-2009, 12:17
My tez mieliśmy taki problem z męzem,bo przesuneliśmy lukarne do przodu i zostało nam wolne miejsce po założeniu krokwi, ale mąz do ściany doczepił płaskownik czy jak to sie fachowo nazywa na którym dobudowali kawałek trójkącika z cegiel i teraz wszystko jest ok dach przykryty!!!!!

eviva
16-03-2009, 12:19
Mówię to co widziałam bo ja sie na tym nie znam, mąż sam robił dach i ja nie wiem czy w danych projektach da sie tak zrobic czy nie. W każdym badź razie rozwiązaliśmy problem i wszystko jest ok.

wartownik
16-03-2009, 17:42
Andrzej ma racje ,
proponuje sprawdzic ,
czy to wogole jest wykonane zgodnie z projektem ,
jak nie ,
to poprawka na koszt wykonawcy