PDA

Zobacz pełną wersję : Ile za położenie płytek podłogowych/ściennych?



brqsl
15-01-2009, 20:29
Jak w temacie:
- koszt kładzenia płytek ściennych (30x45) fugowe/bezfugowe za m2
- ścienne (10x10) fugowe/bezfugowe za m2

- koszt kładzenia płytek podłogowych (30x30) fugowe/bezfugowe za m2

jeżeli chodzi o "fugowe/bezfugowe" taki tekst usłyszałem przy pytaniu o orientacyjne koszty przyszłego wykonawcy. Podobno jest różnica. Wycenę mam dostać w najbliższym czasie (po konsultacji ze wspólnikiem).

chodzi o prostą łazienkę 2x3m bez wanny i żadnych pólek
region: okolice Krakowa.

Pozdrawiam

sudmir
16-01-2009, 12:22
Nie ma płytek bezfugowych. Jakie są ceny w okolicach Krakow niestety nie wiem ,ale wiem że w Ostrowcu Św. zaczynają się od 25zł\m2 a małe tzn 10x10 od 50 zł\m2

brqsl
16-01-2009, 13:36
Tak myślałem, że jakaś ściema z tymi bezfugowymi. Wiem skądinąd, że fachowiec ma zamiłowanie do grubych fug - pewnie o to mu chodziło. Jutro dzień prawdy - rozmowa kosztowa. Proszę o więcej informacji n/t Waszych kosztów.

P.

Powerhouse
16-01-2009, 14:38
Legalna firma:
- 20x25 od 40,-/m2,
- 30x45 od 50,-/m2,
- 10x10 od 50,-/m2'
podłoga 30x30, 35x35 od 40,-/m2, w karo + 6,-.
Ostateczna cena zależy od jakości płytek, ilości metrów do położenia w jednym pomieszczeniu, cięcia, szlifowania, wiercenia otworów. Cokoły, listwy ozdobne, "cygara" osobno, tak samo przygotowanie podłoża /prostowanie ścian,poziomowanie posadzki/ jeśli zachodzi potrzeba.
Oczywiście "na czarno" biorą mniej.

Powerhouse
17-01-2009, 11:00
Podane wyżej ceny są cenami netto /tak podaje większość firm/.

sudmir
18-01-2009, 11:41
Takie ceny to może zapłacić tylko firma , która wliczy je w koszta działalności i póżniej ściągnie je z klijenta.
Prywatny inwestor inaczej na to patrzy.
A praca na czarno ma też swoje zalety;
- mniej płaci zleceniodawca
- wykonawca ma ciągłość pracy
- minister finansów nie ma dylematu , czy pieniądze z podatków przeznaczyć na kanelarię Prezydenta czy Premiera

Mymyk_KSK
18-01-2009, 19:57
Podane wyżej ceny są cenami netto /tak podaje większość firm/.

A powinni podawać ceny brutto...
Cena która w ofercie otrzymuje klient/cena wystawiona (np. w sklepie na "metce") musi być podana jako brutto, ewentualnie netto+... i tu podana % stawka VAT. Jeśli oferta ma podaną określoną kwotę i nie jest wyraźnie zaznaczone iż jest to cena netto oraz brak dopisku iż "informacja nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów..." itd. to klient - gdyby się na taką ofertę zdecydował miałby prawo nie dopłacac domniemanego VATu.

A w temacie: w KRK płaciliśmy - 35 zł/m2 (30x30) - ale to było ponad rok temu.

Powerhouse
19-01-2009, 09:43
sudmir - wszystko pięknie, ale nie mając rachunku/faktury na wykonaną usługę w razie jakichkolwiek problemów z jakością wykrytych w póżniejszym czasie inwestor może się "bujać" ... Rachunek jest jedyną podstawą prawną do roszczeń z tytułu gwarancji, rękojmi itd. Wiedzą o tym wszyscy wykonawcy proponując często cenę bez 7%VAT, ale bez wystawiania rachunku. A co można powiedzieć o wykonawcach pracujących na czarno - w większości ludzie z marnymi umiejętnościami, biorący tylko prostsze zlecenia, dorabiający renciści i emeryci i różni cwaniacy uczący się dopiero zawodu ...
Psują rynek pracy zaniżonymi cenami, odbierając chleb legalnie pracującym.Nie płacąc podatków od prowadzonej działalności okradają Państwo - czyli każdego z nas, a w razie reklamacji śmieją się prosto w twarz mówiąc "za takie pieniądze to nie można wymagać cudów"...Tanio i dobrze - te dwie sprawy wykluczają się wzajemnie ...

sudmir
19-01-2009, 19:57
sudmir - wszystko pięknie, ale nie mając rachunku/faktury na wykonaną usługę w razie jakichkolwiek problemów z jakością wykrytych w póżniejszym czasie inwestor może się "bujać" ... Rachunek jest jedyną podstawą prawną do roszczeń z tytułu gwarancji, rękojmi itd. Wiedzą o tym wszyscy wykonawcy proponując często cenę bez 7%VAT, ale bez wystawiania rachunku. A co można powiedzieć o wykonawcach pracujących na czarno - w większości ludzie z marnymi umiejętnościami, biorący tylko prostsze zlecenia, dorabiający renciści i emeryci i różni cwaniacy uczący się dopiero zawodu ...
Psują rynek pracy zaniżonymi cenami, odbierając chleb legalnie pracującym.Nie płacąc podatków od prowadzonej działalności okradają Państwo - czyli każdego z nas, a w razie reklamacji śmieją się prosto w twarz mówiąc "za takie pieniądze to nie można wymagać cudów"...Tanio i dobrze - te dwie sprawy wykluczają się wzajemni....




Zapewne masz racje , ale znam życie i wiem ile jest takich osób dla których jedynym kryterium jest cena.

Zaś co do jakości to nie podzielam twojego zdania , niższa cena nie musi oznaczać gorszego wykonania.

Kasia242
20-01-2009, 08:31
Sam wykonuje takie zlecenia,dodam że legalnie i moje wnioski....
większośc ludzi jak słyszy ze pracuje legalnie to mówi że nie chce rachunku byle tylko było taniej,ja natomiast mam zawsze taką samą cenę czy z rachunkiem czy bez(wystawiam zawsze,a że klient nie chce...)
Takze w całym roku chciało rachunek 1 osoba,to co się dziwic ze większość na czarno robi.
Osobna kwestia to jakość...tu zalezy duzo od człowieka..widziałęm łazienki piękne zrobione przez ludzi dokładnych ,którzy jednak nie mieli duzego dośw w zawodzie i odwrotnie widziałem kaszane robioną przez fachowców z papierami..nie ma zasady.
Jak jest termin i metry to bajki nie bedzie i basta.
Są ludzie którzy mają talent ,po prostu wszystko im wychodzi,robią szybko,dobrze,dokładnie,mają uczciwe ceny,szanują klientów itd ale to jest 0,1% wszystkich budowlańców.
pozdrawiam

Powerhouse
20-01-2009, 09:55
front247 - masz rację, większość inwestorów kupuje "cenę" a nie usługę czy produkt. O jakości to sobie przypominają znacznie póżniej, a wtedy jest już za póżno... i zostają najczęściej ze spapraną "robotą", ale za to mieli tanio ...

bunclik
20-01-2009, 18:22
a poprawki po kimś kosztują wiele drożnej niż odrazu zapłacić nawet z rachunkiem, masz wtedy podkład żeby walczyć o poprawienie przez firmę co spaprała
osobiście nie podejmuje się poprawek po kimś innym a jeśli mój klient dzwoni i mówi ze mam coś poprawić to jadę i poprawiam żaden problem
a zdarza się tak ze wystarczy ze przyjadę pokręcę się, powiem ze poprawione wtedy klient patrzy i mówi oo właśnie tak miało być a tylko tyle zrobiłem ze popukałem, postukałem wystarczyło mu ze po prostu przyjechałem, mieliście tez takie coś

sudmir
20-01-2009, 19:47
Dlaczego wszyscy żeście się uparli że wysoka cena to wysoka jakość.
Znam przypadki dobrze wykonanej roboty za może nie małe , ale powiedzmy z dolnej strefy cen średnich .

Pozdrawiam.

bunclik
20-01-2009, 19:57
wejdź na moja stronę i tam jest zakładka cennik
poczytaj i powiedz czy mam ceny z górnej polki ok

sudmir
20-01-2009, 22:48
Dzięki za cennik. Twoje ceny są ok. Zaliczyłbym je do jednych z niższych.
Mówiąc o wysokich cenach miałem na myśli prezentowane na tym forum przez niektórych wykonawców ceny zaczynające się od 50-60 zł\m2 zwykłych płytek 20x25 czy 30x30.
Sam chyba przyznasz że to trochę przesada.
Pozdrawiam.

bunclik
20-01-2009, 23:33
masz racje moje ceny są na rynek inowrocławski i okolice podejrzewam ze nawet na warszawskim rynku bym zarobił (przychody-rozchody)jednak patrząc z drugiej strony to ludzie mowie o warszawie sami tego chcą jeśli cena m2 mieszkania jest droższa o 3 razy a może i więcej niż w Inowrocławiu to taki ktoś sobie liczy, aha jak za m2 mieszkania zapłaciłem 3 czy 4 tys.zł a może i więcej to co będę żałował 10 czy 20 zł więcej za położenie płytek itd. no i to ze później może powiedzieć ze wykończenie mieszkania kosztowało mnie 28 tys. a ciebie tylko 17 tys . i już się czuje lepszy
hahah bo go stać na droższych majstrów bo przecież on nie weźmie tych tańszych bo mu spaprają robotę a jak ci drodzy mu spaprają to się nie przyzna ze spaprali tylko powie ze tak chciał
wiec jak dają to się bierze no nie
jak wchodzisz do klienta i on mówi na dzień dobry "koszty nie graja roli "
itd .wtedy każdy myśli no to cie podliczę a jak raz się udało zarobić to później trudno za mniejsze ceny robić no nie

bunclik
21-01-2009, 14:46
jeśli uważasz ze warto i sprawdzony jest to nie szukaj kogoś innego bo po co tu wiesz czego możesz się po nim spodziewać
znajdziesz trochę tańszego ale nie będziesz wiedział co cie czeka

MISIUŚ
10-02-2010, 20:21
U mnie cena za położenie płytek to od 40 do 60 zł. za metr no chyba że sciany wymagają prostowania to i cena inna!!!! wyższa rzecz jasna

leszek187
11-02-2010, 10:17
A zauważyłeś, że minął rok od poprzedniego posta? Rynek trochę się uspokoił, deweloperka przysiadła, budowy indywidualne też jakby trochę. Część ludzi wróciło z emigracji, zima trzyma itd. Chyba trochę większa konkurencja w branży, tzn. więcej chętnych do podziału tego tortu. Zacząłem robić wstępne rozeznanie i jakby glazurnicy chętniej są skłonni trochę zejść ze swojej pierwotnej ceny. Cóż, zawód wymaga dokładności, cierpliwości i trochę doświadczenia. Nie są tu wymagane żadne uprawnienia ani żaden super specjalistyczny sprzęt.

daszaA
11-02-2010, 11:52
W środku 50zł/m2
na zewnątrz 60zł/m2
szlifowanie 120zł/mb.

MISIUŚ
12-02-2010, 08:23
moje ceny są orientacyjne. tzn inna cena będzie za położenie podłogi powiedzmy 15-20 metrów a inna łazienki gdzie masz dekory ,otwory itd itd.... a co do rynku to może może troszke masz racji ale ja narazie tedo nie odczuwam ,może dlatego że wykonujemy całe remonty od a do z wiec robota jest

maikel1001
13-02-2010, 17:19
Co do kryzysu nie odczułem nawet podniosłem stawki. Zeszłego roku w październiku przyjmowałem zlecenia na maj/czerwiec tego roku, a teraz mam terminy wolne na wrzesień/październik.

Cena za położenie płytek ściana/podłoga (gdy pojedyncza powierzchnia nie przekracza 3m2 typu łazienki itp) od 60 zł w zależności jaki na format z ew. wierceniem otworów. Szlif 65 zł. Gwarancja jakości max. 0.5mm/1m.

maro74
19-02-2010, 11:00
A zauważyłeś, że minął rok od poprzedniego posta? Rynek trochę się uspokoił, deweloperka przysiadła, budowy indywidualne też jakby trochę. Część ludzi wróciło z emigracji, zima trzyma itd. Chyba trochę większa konkurencja w branży, tzn. więcej chętnych do podziału tego tortu. Zacząłem robić wstępne rozeznanie i jakby glazurnicy chętniej są skłonni trochę zejść ze swojej pierwotnej ceny. Cóż, zawód wymaga dokładności, cierpliwości i trochę doświadczenia. Nie są tu wymagane żadne uprawnienia ani żaden super specjalistyczny sprzęt.

Uprawnienia może i nie ale doświadczenie na pewno. A co do sprzętu to się kolega grubo myli. Szanujący sie glazurnik musi posiadać może nie kosmiczny ale na pewno dobrej klasy sprzęt. Ludzie mają coraz to większe wymagania i kupują coraz to droższe materiały o coraz to większych formatach np: twarde gresy. Aby takie coś przeciąć dokładnie a potem np oszlifować narożniki to niestety zwykła gilotynka za kilkaset złotych nie wystarczy. Porządna przecinarka do cięcia na mokro to wydatek min 4000 zł a dla większych formatów cena może byc i 2 razy wyższa. Do tego cała masa innych specjalistycznych narzędzi np do wycinania otworów w gresie jak koronki diamentowe i wiertła, tarcze. Taka koronka dla jednego wymiaru może kosztować nawet kilkaset złotych, Polecam zobaczyć ile kosztują porządne maszyny takich firm jak RUBI , MONTOLIT, KAUFMANN, SIGMA. Co niektórym się wydaje, że glazurnikowi wystarczy wiadro do mieszania kleju, i kilka prostych narzędzi. Do położenia płytek w garażu to może wystarczyć ale na wymyślne łazienki juz nie.

maciek777
25-02-2010, 18:17
W Sieradzu podłogowe 30x30 kłade za 35zł a ścienne 10x10 45zł

wingerman
27-02-2010, 09:15
W kwestii wycen zarówno orientacyjnych jak i tych niby zobowiązujących, proponuję zapoznać się z tym tematem. (http://forum.muratordom.pl/koszt-lazienki,t165618.htm)

moje4katy
04-11-2013, 19:44
Jest pełno cenników w internecie np. ten (http://www.eurobudowa.pl/cenniki-budowlane/cennik-prac-budowlanych/remonty-cennik-uslugi-wykonczeniowe-cennik/remonty/). Przy wykańczaniu naszego domu podane w tabeli ceny sprawdziły się. Oczywiście negocjacje wchodziły w grę.

Tabu04
12-01-2014, 10:30
Tak domyślam się że to jest Twój cennik w niektórych przypadkach bardzo śmieszny np;układanie płytek 61 brutto a w karo 57 zł/m2 gdzie docinek jest 5 razy więcej ,raczej słaba reklama samego siebie :bye:

orchii
22-03-2014, 13:20
w tym temacie http://forum.muratordom.pl/showthread.php?136106-u%C5%82o%C5%BCenie-glazury/page3
podałam jak różne mogą być ceny układania płytek:)
pozdrawiam