PDA

Zobacz pełną wersję : ?ciany zewn?trzne jednowarstwowe 36 cm z betonu komórkowego



Mariusz W
03-11-2003, 07:56
Ściany zewnętrzne jednowarstwowe 36 cm z betonu komórkowego - proszę o opinie

rogi
03-11-2003, 08:18
osobiście nie mam do konca wyrobionego zdania, ale uważam , że tej grubosci ściana i tak wymaga docieplenia styropianem, a co się z tym wiąże to i elewacją(klej, siatka, tynk). W związku z tym może lepiej obniżyć koszty zakupu bk i postawic na 24 cm +10-12 styropianu. Koszt 24 to około 4,8 -5,0 zł. a 36 (chyba z 7 zł.).
Osobiscie będę stawiał z 24 i dawał 12 styropianu, chyba, że przekanam sie do porothermu 30 cm (jesli będzie promocje cenowa)

Metal
03-11-2003, 17:00
Idź za radą, która jest pod Twoim nickiem: Nie pytaj, szukaj najpierw odpowiedzi!. Użyj opcji "Szukaj" w górnym Menu, a dostaniesz tyle opinii, że się zdziwisz.

Bimba
03-11-2003, 17:55
Współczynnik przenikania ciepła dla tej ściany jest podobny jak dla ścian dwuwarstwowych podawanych przez moich przedmówców.
Ja wybrałam ścianę jednowarstwową (keramzyt) ponieważ jestem przeciwniczką ocieplania styropianem, a ocieplenie wełną to już spory wydatek.Ściana jednowarstwowa ma swoje zalety i wady. Wybór zależy od oczekiwań inwestora.

03-11-2003, 18:16
to prawda,

ściana dwuwarstwowa BK600 + 10 cm styropianu + tynki cw. dają współczynnik przenikania ciepła k =0,31.
Dla 12 cm styropianu k=0,27

Ściana jednowarstwowa 36 cm z BK400 + tynki cw. to k=0,3

Różnice pomijalne. wybrałbym to co tańsze i według upodobania.

Jeśli miałbym budować ścianę dwuwarstwową, wybrałbym BK500 + 15 cm styropianu, uzyskując k=0,22 a więc znacząco lepiej.
A i tak straty ciepła to także podłoga, strop, okna i wentylacja.
Pogoń za niskim k tylko dla ścian, które mają udział strat ciepła ok. 25%
mija się z celem, jeśli nie pomyślimy o pozostałych elementach domu.

Na styropian można dać tynki akrylowe, a więc intensywne kolory,
NA BK400 byłoby grzechem, może nawet błędem technologicznym - nie znam się na tym, pozostają np. cementowo-wapienne i farba lub mineralne,

Cz.