PDA

Zobacz pełną wersję : Wymiennik ciepła do ogrzewania wody zamiast Junkersa



mavic
16-01-2009, 12:16
Witam.
Mam aktualnie w domu urządzenie typu Junkers. Niestety Junkersy się czasem psują a największym minusem jest to, że ciepła woda ze względu na ich ograniczony przepływ jest tylko w 1 kranie na raz (jak żona myje naczynia to nie mogę wziąć prysznica). Myślę w "wpięciu" w CO (miejskie) wymiennika ciepła. Czy ktoś może mi doradzić w tej sprawie ?

HenoK
16-01-2009, 21:21
Nie pomyślałeś o tym, żeby o to zapytać u dostawcy ciepła do Twojego domu ?

mavic
16-01-2009, 21:32
Oczywiscie, ze myslalem. Zaproponowano mi jako JEDYNE wyjscie zrobienie nowego wezla cieplej wody ze sterowaniem elektronicznym za 13 tys zl. Wydawal mi sie, ze po to jest dzial "wymiana doswiadczen" zeby sie nimi wymieniac :lol:

HenoK
16-01-2009, 21:50
Oczywiscie, ze myslalem. Zaproponowano mi jako JEDYNE wyjscie zrobienie nowego wezla cieplej wody ze sterowaniem elektronicznym za 13 tys zl. Wydawal mi sie, ze po to jest dzial "wymiana doswiadczen" zeby sie nimi wymieniac :lol:A jak Ty sobie wyobrażasz "wpięcie" wymiennika do instalacji c.o. ? Sęk w tym, że oprócz wymiennika mi tam być jeszcze pompa obiegowa, zawory regulacyjne, termostaty, opomiarowanie poboru ciepła, być może zasobnik ciepłej wody. To wszystko kosztuje. Druga sprawa, że u monopolisty zazwyczaj kosztuje drożej, i przekonanie go do alternatywnego tańszego rozwiązania raczej będzie trudne.
Skoro masz gaz, to może pomyśl o alternatywie, pojemnościowym podgrzewaczu gazowym, np.
http://www.armaland.pl/pojemnosciowy-podgrzewacz-wody-ariston-eurogas-16-pl.php?off=13

edde
16-01-2009, 21:58
ale czy rozwiązanie tego problemu nie jest czasem narzucone przez dostawcę ciepla? i chyba samowolek typu "wymiennik od c.o. sobię wstawię na cwu" raczej te dostawca nie zaakceptuje :(

mavic
16-01-2009, 22:49
Prosze Was czytajcie ze zrozumieniem. Pytalem wyraznie o doswiadczenie dot takiego wymiennika a nie jakie musze spelniac wymagania albo czy musze miec pozwolenie. Interesuje mnie jak sprawdza sie takie rozwiazanie.