PDA

Zobacz pełną wersję : Wizyta kominiarza ...



pablitoo
16-01-2009, 16:23
Mam pytanie

Czy przegląd przez kominiarza kanałów wentylacyjnych i spalinowych/dymowych w domu jest wymagany co roku ??
Robiłem odbiór domu w PINB rok temu, więc siłą rzeczy miałem ekspertyzy kominiarskie - potrzebne do odbioru budynku - a teraz własnie minął mi rok - czy trzeba ponownie takowe wykonywać ?? Oczywiście nie mówię o takim przeglądzie szczególnie kanałów dymowych i spalinowych wykonywanym dla własnego bezpieczeństwa - czy taka coroczna ekspertyza jest jeszcze do czegoś potrzebna ?? Wymagana przepisami czy cuś takiego ??

marek1971
16-01-2009, 17:01
Jak kominiarz odbierał mi wentylacje i komin do pieca gazowego to pytałem sie czy trzeba robic przeglady mówił ze trzeba albo samemu dbac oto.Był to mój znajomy ale jak pójdziesz do obcego to co pól roku bedzie kazał robicc ci przeglady zeby kase za to brac u nas 100zł ta przyjemnośc kosztuje

Lookita
16-01-2009, 18:21
owszem Koledzy Szanowni,sprawdzic warto,ale...nie wiem,czy wiecie,ale ,ubezpieczyciel,zada po cichu karteczki corocznej o przegladzie,jak jej nie macie,gdyby katastrofa ogniowa nie daj Boze bylaby,ubezpieczyciel...ma Was w d....e...ost. sie o tym dowiedzialem od kogos z firmy ubezp....oni nic nie powiedza...bo czekaja na jelonkow....

marek1971
16-01-2009, 18:30
OOOO widzisz tu powiedziałes bardzo istotna rzecz.

Lookita
16-01-2009, 18:31
a gdzie indziej ,nie mowie?;-)

pablitoo
16-01-2009, 18:52
a gdzie indziej ,nie mowie?;-)

Ha ha ha ha :lol:

Mam w domu zainstalowany również system przeciwpożarowy i wykrywania gazu - jako integralna część systemu alarmowego .
Ale mimo tego przegląd kominiarski trzeba będzie zrobić ...