PDA

Zobacz pełną wersję : jakie współczynniki mają okna nieotwieralne?



loolek
16-01-2009, 18:38
Witam,
mam w projekcie dużo okien , część z nich chciałabym zastąpić Fixami. Kto wie jakie współczynniki U mogą mieć takie okna? I jakie są ceny?

dzięki za odpowiedź

acha- szukałam w necie ale na stronach producentów sam bełkot, żadnych konkretów.

jareko
16-01-2009, 18:53
fix szklony w ościeżnicy będzie na pewno cieplejszy - o ile? a skąd możemy dać ci konkretna odpowiedz nie znając stosunku ościeżnicy do powierzchni szyby? Poza tym - sorki - ale na takie szczegóły szkoda czas
Fix szklony w skrzydle - realnie różnicy nie będzie żadnej - tyle samo profila i tyle samo szyby co w oknie otwieranym

jeżyk
16-01-2009, 19:00
wsp. przenikania dla okien mozna okreslic jako srednią ważoną po powierzchniach U=(Uramy x Aramy) + (Uszyby X Aszyby) / Aszyby+Aramy A- powierzchnie. U szyby zawsze podaje sprzedawca (nie wspomina o ramie 8) ), ale zapytany zapewne ma takie dane.

jareko
16-01-2009, 19:04
a jak nie ma to mozna poszperać w sieci i znaleźć do danego profilu dokładne dane w aprobacie technicznej

jareko
16-01-2009, 20:07
..Część sprzedawców podaje (chodzi o pakiet 3 szybowy) U=0,7; część U=0,8; część U=0,6szpeniem od szyb jest tu Charlie :)

Jedni mówią, że dane producenta dotyczą optymalnego punktu szyby, czyli jej środka. Inni, że to średnia dla całej szyby - po zmierzeniu w kilku punktach, w różnych częściach szyby.
powiem szczerze - nie wiem jakie parametry oni podają ale pamiętaj o jednym, tak jak z oknem i szyba i współczynnikiem zależnym od proporcji jednego do drugiego tak i tu to ma miejsce
Poza tym, producenci wybierają taka metodę pomiaru jaka gwarantuje najlepszy wynik :lol:
Chyba najuczciwszym jest podawanie k dla środka szyby

Czy prawdą jest, że zwiększenie np. przerwy między szybami z 14 mm do 16mm poprawia parametry szyby jako całości?tak

I ostatnie pytanie, bardziej w temacie wątku, okno 1500x1500 w jednej tafli (cały czas chodzi o 3 szyby) będzie cieplejsze (jako całość) od takiego samego okna podzielonego na pół, prawda ?prawda

Barbossa
16-01-2009, 20:32
czyli du.. dają profile :-?

jareko
16-01-2009, 20:39
czyli du.. dają profile :-?no cóż.... dają

ProStaś
16-01-2009, 20:55
I dlatego producenci profili (i firmy <składające> okna) zaczynają się prześcigać w pomysłach jak polepszyć ich wsp.
Jedni pogrubiają ścianki profili (Deceunnick Zendow), inni zwiększają ilość komór (Schuco SI-82 i SI - 82 plus), inni pchają ocieplacze obok wzmocnień stalowych (Veka alphaline) inni zamiast wzmocnień stalowych dają kompozyty wypełnione pianką (MS OKNO).

A i tak du...

pzdr

jareko
16-01-2009, 20:58
wiesz jak to jest :)
du... du...ie nie równa :)))))
i tez różnią się szczegółami.... widocznymi szczegółami :)

majkoski
16-01-2009, 21:47
o, to może "obok" wątku głównego takie pytanko: Czy w otworach okiennych 150x150cm (+- 3cm) da sie zamontować okna z roletami zewnętrznymi (Integro) czy to juz "musztarda po obiedzie" dla wyglądu tego okna? i dlaczego? a pytam dlatego, że jak oglądam teraz swój SSO to mam taaaaakie duuuużeee oooknaaaa i jest ich taaak duuużooo :wink: Tylko sie ze mnie nie śmiejcie. A poradźcie. Pozdrawiam

Cpt_Q
16-01-2009, 23:43
czyli du.. dają profile :-?

Takie nie:

http://asia.cnet.com/cnet/i/r/2008/pg/62039175/sc001.jpg

loolek
17-01-2009, 05:42
ile informacji wydobyłam z waszych odpowiedzi hohoho..

a tak na poważnie - możnaby założyć , że taki fix ma U=0,8 W/m2K?

w kilku watkach przeczytałam, że fixy są cieplejsze - dlaczego one niby są cieplejsze? jak określić np okno 150x150? jesli takie okno miałoby wsp 1,1 to tej samej wielkości fix miałby ile?

podobno fixy są tańsze, to jak ja w jednym pokoju mam 3 okna (tak mam niestety), to wstawię dwa fixy a jedno otwieralne..

a co gdyby zamiast okien o wsp U=0,8 W/m2k zamontować okna 1,1 W/m2K plus do tego rolety zewnetrzne, to znowu :) możnaby założyc, ze taki zestaw byłby tez na poziomie U=0,8?

może ktoś zna metodę na obliczanie zysków ciepła ze względu na zamontowane rolety?

jak to ująć w obliczeniach zapotrzebowania na ciepło???

dzieki za odpowiedzi