PDA

Zobacz pełną wersję : Wysokość komina



grzechk
16-01-2009, 19:42
Witam,
w projekcie nie mam określonej dokładnie wysokości komina. Może ktoś może doradzić ile komin powinien wystawać nad kalenicą? Dach 42*, odległość komina od kalenicy 70 cm. Wysokość domu 9m.
Dzięki za odpowiedzi

jacekp71
17-01-2009, 23:40
dymowy od kominka ?

Gościk
18-01-2009, 00:08
Witam,
w projekcie nie mam określonej dokładnie wysokości komina. Może ktoś może doradzić ile komin powinien wystawać nad kalenicą? Dach 42*, odległość komina od kalenicy 70 cm. Wysokość domu 9m.
Dzięki za odpowiedzi
Komin nie musi wystawać nad kalenicę. To naprawdę zależy od wielu innych czynników.Popatrz sam na dach wg projektu, strony świata, zabudowa obok, gdzie komin wentylacyjny, a może ten o który sie pytasz to właśnie wentylacyjny ? Projektant, kierownik budowy powinien dać Ci odpowiedź.
Pozdrawiam

listek
18-01-2009, 09:09
Witam,
w projekcie nie mam określonej dokładnie wysokości komina. Może ktoś może doradzić ile komin powinien wystawać nad kalenicą? Dach 42*, odległość komina od kalenicy 70 cm. Wysokość domu 9m.
Dzięki za odpowiedzi

"Wyloty przewodów dymowych należy wykonac wg. natępujących zasad:
- przy dachach stromych o kącie nachylenia połaci dachowych powyżej 12 stopni i pokryciu:
a) łatwo zapalnym, wyloty przewodów powinny znajdowac się na wysokości co najmniej o 0,6m wyżej poziomu kalenicy
b) niepalnym, niezapalnym i trudno zapalnym, wyloty te powinny znajdowac się co najmniej 0,3m wyżej od powierzchni dachu oraz w odległości mierzonej w kierunku poziomym od tej powierzchni co najmniej 1m"

PN-89/B-10425


Napisałem do konkretnego przypadku, bo jest tego dużo więcej (też sa odpowiednie odległości przy przeszkodach umieszczonych obok komina)