PDA

Zobacz pełną wersję : Rdza na suficie



beniamin79
16-01-2009, 20:39
Witam wszystkich bardzo serdecznie. Starałem się precyzyjnie i szczegółowo znaleźć na forach informacje na temat rdzy na syficie i niestety nie udało mi się nic znajeźć stąd mój post. liczę bardzo na waszą pomoc. ale od początku.
Kilka tygodni temu w całym domu wykonano u mnie sufity podwieszane z karton gipsu. oczywiście zastosowano do ich łączenia taśmy papierowe a wnarożnikach ściana sufit zastyosowano traśmy papierowe z wkładkami metalowymi. Niestety w ostatnich dniach pojawił się problem mianowicie zaczynają pojawiać się ogniska rdzy (czerwono pomarańczowe plamki). Nie wiem co jest tego przyczyną i co powinienem z tym zrobić. Proszę was bardzo o pomoc i wsparcie.

grzegorz1
16-01-2009, 20:46
przyczyną mogą byc wkręty słabej jakości

beniamin79
16-01-2009, 20:49
Ale miejsca jej wystąpuienia nie pokrywają się z częstotliwością mocowania wkrętów. To raczej wyglada jak forma takich nacieków rdzawych (ale stosónkowo niewielkich 3, 4 mm) jednak zastanawiam się jak można to usunąć?

beniamin79
16-01-2009, 20:50
A i wystąpienie tej rdzy jest tylko na połączeniu sciana - sufit.

wingerman
16-01-2009, 21:09
Wyglada na to ze rdzewieja stalowe wstawki w tasmie papierowo/stalowej do naroznikow wewnetrznych.

Jesli wszytko juz dobrze wyschnie (mam nam mysli tynki, gladzie, malowanie i inne rzeczy jakie robisz w domu) naszykuj suszarke i malym waleczkiem lub pedzelkiem zrob zaprawki na tych rdzawych miejscach dosuszajac odrazu by rdza nie zdarzyla przejsc przez mokra farbe (przez sucha nie przejdzie).

Swoja droga ciekawe bo kiedys uzywalem takich tasm (teraz uzywam zupelnie innych) i nie mialem podobnego problemu.

Jak umiescisz fotki, to moze znajdzie sie tez inna teoria :) ;)

beniamin79
16-01-2009, 21:13
A jest taka możliwość aby lekko zeszlifować gładz która zsotała dodakowo położona na suficie i w tych narożnikach położyć ją jeszcze raz ? Czy należało by jeszcze przed tym zagruntować ?
Kolejność:
1. zeszlifować
2. zagruntować
3. gładź
4. Farba emulsyjna

lub:
1. zeszlifować
2. farba gruntująca śnieżka
3. emulsja

???

wingerman
16-01-2009, 21:16
Jesli juz to wersja pierwsza.

Czy dobrze rozumiem, ze masz niepomalowane jeszcze te sufity?

piotrynski
16-01-2009, 21:18
Ale miejsca jej wystąpuienia nie pokrywają się z częstotliwością mocowania wkrętów. To raczej wyglada jak forma takich nacieków rdzawych (ale stosónkowo niewielkich 3, 4 mm) jednak zastanawiam się jak można to usunąć?
..na początek zbadaj przyczyne(scyzorykiem otworz miejsce występowania rdzy) i cierpliwie czekaj az wszytkie plamki wyjdą ,a pozniej usuwac. :wink:

beniamin79
16-01-2009, 21:24
Tak jestem przed etapem wykańczania, ściany jak i sufity są jeszcze nie pomalowane, kartony na suficie są w razy zaszpachlowane i przejechane gladzią gipsową

coulignon
16-01-2009, 21:36
jest specjalna farba odcinająca (blokujaca) ze śniezki. Rdza nie będzie wyłazić. Taki sam efekt (lub lepszy) uzyskasz przemalowując te miejsca farbą alkidową.

beniamin79
16-01-2009, 21:40
Wilkie dzięki za info wykorzystam wasze rady.
A co do tej farby ze śnieżki to wiesz moze dokładnie jaka jest nazwa ?

coulignon
16-01-2009, 21:43
http://www.przemaluj.pl/1131_322.htm

Rom-Kon
16-01-2009, 21:44
...a ja chyba znam przyczynę tych plam....
Wykonawca ułatwił sobie robotę przy mocowaniu taśm... przyczepił je zszywaczem tapicerskim na zszywki ze stali bardzo rdzewnej....

zbigmor
19-01-2009, 08:41
Witam wszystkich bardzo serdecznie. Starałem się precyzyjnie i szczegółowo znaleźć na forach informacje na temat rdzy na syficie i niestety nie udało mi się nic znajeźć stąd mój post. liczę bardzo na waszą pomoc. ale od początku.
Kilka tygodni temu w całym domu wykonano u mnie sufity podwieszane z karton gipsu. oczywiście zastosowano do ich łączenia taśmy papierowe a wnarożnikach ściana sufit zastyosowano traśmy papierowe z wkładkami metalowymi. Niestety w ostatnich dniach pojawił się problem mianowicie zaczynają pojawiać się ogniska rdzy (czerwono pomarańczowe plamki). Nie wiem co jest tego przyczyną i co powinienem z tym zrobić. Proszę was bardzo o pomoc i wsparcie.

A co jest nad tymi płytami? Skąd pewność, że to rdza, a nie na przykład brudna woda?

beniamin79
19-01-2009, 20:04
Bo nie ma tam zadnej instalacji wodnej. Nad kartonami są tylko aluminiowe profile do mocowania płyt.

edde
19-01-2009, 20:12
aluminiowe? a nie stalowe ocynkowane?

a w ogóle jeśli to dom który budujesz sobie to rób odkrywkę żeby znaleźć przyczynę, potem usunąć przyczynę i skutki, jeśli nie Ty tam zamieszkasz - olej przyczynę zajmij się skutkiem (zamaluj np.), przyczyna kiedyś wylezie ale moze nie Tobie...

zbigmor
20-01-2009, 07:31
Bo nie ma tam zadnej instalacji wodnej. Nad kartonami są tylko aluminiowe profile do mocowania płyt.

A nad tymi profilami aluminiowymi (chyba raczej stalowymi)?
Woda może być z kondensacji.