PDA

Zobacz pełną wersję : współudział gminy w budowie przylacza wodnego



19robert78
03-11-2003, 11:23
Witam
Mam pytanie, woda na ulicy przy ktorej chce sie budowac znajduje sie jakies 400 m ode mnie. w gminie powiedziano mi ze na wlasna reke musze pociagnac wode na ulicy pod swoja dzialke. Czy gmina ma obowiazek polozyc ta wode za mnie, a do mnie nalezy tylko przylaczenie jej do dzialki? czy musze sam sobie wszystko sfinansowac?

robert

Wowka
03-11-2003, 11:26
19robert78 - Gdyby taki obowiązek był to 100% sołectw w Polsce byłoby podłączone do wodociągów. Ale niestety tak nie jest.

Wakmen
05-11-2003, 18:20
Powiem jak to jest z moją wodą.
Otóż tego roku założyliśmy komitet budowy wodociągu w skład którego wchodzi 12 inwestorów. Na zebraniu komitetu (jak w PRL'u :D ) napisaliśmy pismo z prośbą do Gminy o zakup materiałów na naszą inwestycję związaną z budową wodociągu. My zobowiązujemy się zająć częścią projektowo - wykonawczą. Pytanie: jak długi jest (będzie) nasz wodociąg? Otóż 2,5 km. Dużo co nie.
Było to z miesiąc temu i wiem, że gmina zgodzi się na taki układ aby w przyszłym roku po żniwach zacząć go budować. Gdyby nie nasza inicjatywa i już ponad roczne staranie się niektórych osób wodę miałbym tylko z dachu.
Proponuję iść w nasze ślady.

19robert78
05-11-2003, 19:36
Niestety ja jestem sam, wiec pewnie tak latwo nie bedzie, ale zobacze co da sie 'wywalczyc' :)

robert

Wakmen
05-11-2003, 19:41
Ja bym na Twoim miejscu bardzo milutko porozmawiał z panią w urzędzie czy są jakieś szanse na podział kosztów, czy jakąś inną pomoc z ich strony.
Powodzenia.