PDA

Zobacz pełną wersję : automatyczne odpowietrzniki



marek1971
16-01-2009, 21:05
Mam zainstalowane takie odpowietrzniki ale mam watpliwosci co do ich dzialania czy mozna je recznie odpowietrzyc
http://picasaweb.google.pl/lh/photo/_Iud-pVgeA5NOd5nxRyDYQ?authkey=L7S_vNusAsM&feat=directlink

marek1971
17-01-2009, 08:48
Na odpowietrzniku pisze CALEFFI a jednak podaj jak to zrobic.Na wiosne bede przerabiał instalacje jakie odpowietrzniki bys polecił???

pablitoo
17-01-2009, 09:10
Żadne automatyczne - klasyczne ręczne odpowietrzniki do grzejników - małe , zgrabne , nie rzucające się w oczy .
Odpowietrzniki automatyczne tylko na belkach rozdzielaczy i w najwyżej położonym punkcie instalacji ...

U mnie takie odpowietrzanie instalacji funkcjonuje już drugi rok - po uruchomieniu instalacji w przeciągu może miesiąca odpowietrzyłem grzejniki ze trzy razy - i to wszystko . Do dzisiaj żadnego powietrza ani innych gazów w instalacji nie ma / woda w instalacji z dodatkiem inhibitora korozji / .

marek1971
17-01-2009, 09:21
Pablitoo czy myślisz o takich odpowietrznikach czy masz na myśli inne
http://sklep.pgi.com.pl/akcesoria-grzejnikowe-odpowietrzniki-c-9_117_430.html
I jeszcze jedno pytanie gdzie montuje sie separator powietrza na powrocie czy na zasilaniu

pablitoo
17-01-2009, 09:52
Tak .

Jeżeli stosuje się separator to powinno się go zamontować zaraz na wyjściu wody z kotła - czyli na zasilaniu .

daggulka
17-01-2009, 10:07
Rozmawiałam własnie ostatnio z moim instalatorem i dowiedziałam się, że coraz częściej instalują na prośbe klientów grzejniki aluminiowe (ja chyba byłam jednym z pierwszych egzemplarzy :oops: :wink: ).
I co ciekawe: firma której grzejniki montuja (nie dopytałam nazwy- ale dopytam jak będa u mnie w przyszłym tygodniu :wink: ) ma napisane w instrukcjach, że do ich grzejników jest wymagany montaż automatycznych odpowietrzników pod groźbą utraty gwarancji. .
I jeszcze ciekawsze - moje grzejniki z KFA takiego zapisu nie miały , co więcej - miały zapis , że mogą współpracować z instalacją w miedzi ... a niestety wydziela sie wodór.
I tak sobie mysle, że może ten wydzielający się wodór w pracy intalacji miedź/aluminium występuje częściej niż się niektórym ludziom wydaje :wink: :D ..... i w takiej sytuacji może lepiej mieć te automatyczne odpowietrzniki dla swojego świętego spokoju. A można również mając instalację miedź/aluminium dla jeszcze większego świętego spokoju wlać ten inhibitor- kosztuje to coś koło 200zł - zaszkodzić nie zaszkodzi, pomóc może.

marek1971
17-01-2009, 11:54
Po dokłwadnych ogledzinach zauwazyłem że jeden z odpowietrzników przecieka tzn jest mokro w tych rowikach jednak faktycznie jakies badziewiaste sa te odpowietrzniki :cry:

marek1971
18-01-2009, 08:24
A powiedzcie mi której firmy najlepsze są automatyczne odpowietrzniki