PDA

Zobacz pełną wersję : dachówki krawędziowe czy obróbka blacharska??



Arek99
03-11-2003, 11:52
czy stosujecie u siebie strasznie drogie dachówki krawędziowe/końcowe, czy robicie deskę szczytową lub/i obróbkę blacharską? Mi osobiście podobają się dachówki końcowe ale ich cena jest tak wysoka, że zaczynam się skłaniać ku desce z wywiniętą obróbka blacharską

Gregor_R
03-11-2003, 12:07
Rzecz gustu...
Ja chcialem miec na dachu z dachowka jak najmniej blachy...
Na szczyty poszla zaimpregnowana deska (tak, zeby zaslonic krokiew) i na to dachowki boczne.

Dekarz oczywiscie radzil wykonczyc blacha, bez wzgledu na to czy beda dachowki boczne, czy nie - bo to trwalsze...
A mnie sie po prostu nie podobaja wykonczenia szczytow blacha na dachach z dachowka...
A bez dachowek bocznych to juz w ogole... ale to tylko moje osobiste odczucie :wink:

Wowka
03-11-2003, 12:27
Z ekonomicznego punktu widzenia - blacha
A z estetycznego - tylko dachówka
Jeśli kupując dachówkę powiedziało się A to teraz kolej na wypowiedzenie B

wasanna
03-11-2003, 12:47
Tylko dachówka, blacha wygląda paskudnie.

pirat
03-11-2003, 13:26
U mnie też dachóweczki skrajne .... fakt 1 dachówka cena 13 zł ale wygląd zupełnie inaczej niz blachy .... dekarz za darmo tez nie zrobi opierrzenia ..blacha tez kosztuje .... przy zakupie kompleksowym dachu dostałem 10 % rabatu na podstawową i chyba 20 % na skrajną , gąsiory, wentylacyjną (dachówka VanMUller)

Tommco
03-11-2003, 13:33
U mnie jest dachowka katowa, a pod nia obrobka blacharska. Wszystko sie ladnie komponuje. Pozdrawiam

zbyszekP
03-11-2003, 18:22
U mnie tak samo jak u Tommco

Snowdwarf
04-11-2003, 10:52
dachówki kątowe, pod spodem obróbka blacharska
wygląda bardzo ładnie (blacha w kolorze dachówek)
uważam że warto było tym bardziej że cena kątowych nie była wysoka

pozdrawiam

pingo
04-11-2003, 12:01
A umnie jest blacha, wcale nie wygląda źle, no i jakieś 1,5 tysiąca zostalo w kieszeni.

Leszko
04-11-2003, 18:45
Też popieram dachówkę kątową ,zastanawiałem nad blachą położyłem d.kątową nie żałuję niech wygląda jak się należy w końcu robi się na całe życie a nie na sezon, jest powiedzenie -poszła krowa niech idzie ciele 8)

04-11-2003, 19:39
Do obróbki blacharskiej trzeba mieć prawdziwego fachowca - my nie mieliśmy i wzięliśmy dachówki szczytowe. Jednak cenowo jest dużo taniej zrobić obróbki - jak masz fachowca i nie musisz mieć koniecznie dachówek szczytowych - to rób obróbkę - różnica ok. 2 tys. złotych

Snowdwarf
07-11-2003, 08:08
że oszczędności rzędu kilkuset złotych na dachu mijają się z celem - tym bardziej że blacha nie jest niezniszczalna - po kilku latach pewnie trzeba będzie ją wymienić - dachówki pod tym względem są o wiele trwalsze...

choć blacha wyjdzie taniej (to pewne), czy nie będzie trzeba za kilka lat jej wymienić?
dochodzi niepewność o jakość wykonania...

dla mnie sprawa była oczywista......
choć i u mnie jest obróbka blacharska - jako pas nadrynnowy.......

pozdrawiam

Maluszek
07-11-2003, 08:34
My wybraliśmy dachówki boczne (krawędziowe) bo nie chcielśmy mieć widocznych obróbek blacharskich. Wiązało się to oczywiście z dużo większymi kwotami ale nie żałujemy bo tak jest ładniej :D