PDA

Zobacz pełną wersję : POROTHERM z nowej fabryki - czy trzyma jakość?



himlaje
16-01-2009, 23:16
Mam pytanie, czy cegła ceramiczna, a dokładnie porotherm (by jeszcze uścislić to Wienerbergera) może miec gorsze właściwości jezeli pochodzi z pierwszych serii produkcji z nowo otwartej fabryki.
Niedawno otworzono nowa fabrykę (bodajże w Olesnicy) i na tamtejszą cegłę (25-tkę) sprzedawcy podaja dobre warunki cenowe (większe rabaty=mniejsza cena ostateczna), ale... zawsze jest jakies ale, i w tym przypadku też, ano słyszałem (z niejednego źródła, choc głównie od innych sprzedawcow poprostu), że taka cegła co pochodzi z pocżatkowych serii nowej fabryki ma gorsze właściwości dlatego producent oferuje ja w lepszych cenach by łatwiej bylo mu upłynnić ten towar.
Co o tym sądzicie? Macie jakąś wiedze w tej kwestii czy taka cegła jest faktycznie gorsza od cegły ze starszej cegielni czy nie?

himlaje
19-01-2009, 14:54
Co... nikt się nie wypowie? Tyle mądrych głów na forum i nic? Nie wierze...

admiro
19-01-2009, 15:25
A czy na tym wyrobie jest napis II klasa, czy ma on inną gwarancję?

Jak nie to nie wierzę w różnice partii towaru - wątpię żeby eksperymentowali, zamówili pewnie maszyny do produkcji sprawdzone w innych fabrykach a glina to glina.

himlaje
19-01-2009, 16:02
Nie no, formalnie jest to klasa 15, gatunek I. Formalnie nie ma żadnych wskazań, że jest to produkt niższej klasy. Moje skromne przypuszczenia ida w w kierunku takim, że może każdy piec wypalający cegłe osiąga swoje optymalne parametry po wypaleniu jakiejś ilosci cegieł. Może w początkowych seriach te piece nie, mimio, iz napewno sa najwyższej klasy, spełniającej obecne kryteria, to jednak nie produkuja tak dobrych cegieł jakie, np. będa produkować po kilku miesiącach/tygodniach swojej eksploatacji.
Dla porównania np. nowe silniki samochodów też swoje optimum osiągaja po przejechaniu okreslonej ilości kilometrów.

Tylko od razu prosze teraz nie rozwijąć ubocznego wątku docierania silników samochodowych :D bo niektórym może sie taka chęc od razu pojawić :D

Pozdrawiam