PDA

Zobacz pełną wersję : Pr?d budowlany



jerzy33
03-11-2003, 12:23
Hey

Jak się płaci za budowę przyłącza tymczasowego - budowlanego?
Czy w tym przypadku obowiązuje taki sam ryczałt za kW jak przy przyłączu docelowym? Czy też rozliczam się za projekty, słupy, kable itp?

remx
04-11-2003, 20:53
Chyba płacisz za słup, druty itp.
Znalazłem coś takiego:

http://www.zewt.com.pl/obsluga/taryfa_nowa.pdf

Zobacz pkt 8.7
Wynika z niego, że o ile przyłącze to będzie przebudowywane/dostosowywane i zastąpione przyłączem docelowym to ZE pobiera opłąty ustalone w umowie o przyłączenie (a więc nie 95 zł za kW). Gdy przyłącze to będzie wykorzystane do docelowego zasilania obiektu bez żadnych przeróbek/dostosowań to opłata tak jak dla grupy V (95zł za kW).

Wynika z niego że pokrywasz wszystkie koszty.
Teraz rozumiem, dlaczego Pani w ZE powiedziała mi że tymczasowy słup będę musiał koniecznie zlikwidować po skończonej budowie. Jest to przeróbka i powtórnie zapłacę - tym razem za KW. Zresztą przedłużenie linii napowietrznej do domu to jest dostosowanie.

Można by uniknąć tych kosztów ale na przyłącze kablowe (ze słupa odległego od granic mojej działki o ok 4m) każą mi czekać 2 lata.
A taryfy za pobór prądu budowlanego (jak to wyjaśnił mi ktoś w innym wątku) i tak nie unikniesz.

grzegorz&c
06-11-2003, 19:21
Witam
Za prąd budowlany płacisz wszystko sam( wykonujesz w swoim zakresie)
Podpisujesz umowe z ZE(założą licznik w przygotowanej przez ciebie skrzynce po opłaceniu za przyłączenie) Masz z tego taką korzyść,że prąd możesz mieć szybko i używać do chwili wykonania linni docelowej
Prowizorka budowlana nie wymaga odbioru ani uzgodnień ZUD, nie wymagan też pozwolenia na budowę ani zgłoszenia(wg. nowego prawa)

goscik
25-11-2003, 19:53
A, czy prowizorkę budowlaną można podłaczyć jeżeli nie ma jeszcze pozwolenia na budowę domu ? Co na to ZE ? Podpisze umowę na dostawę energii ? Napiszcie proszę :D