PDA

Zobacz pełną wersję : Dworek by Sajdak - spełniamy nasze marzenia! - KOMENTARZE



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38

szafran77
11-07-2010, 14:09
Hej Beatko.. troszkę ze spóźnieniem ale muszę to napisać szafa rewelacyjna....Bardzo mi się podoba wprost bajowa...
Pozdrawiam serdecznie i czekam z niecierpliwością na kolejne rzeczy które wyczarujesz w swoim Dworku:)

Beauty
11-07-2010, 18:31
muszę to napisać - jest PIĘKNIE!!!
nie często zaglądam ma FM ale wczoraj z przyjemnością zajrzałam do twojego dziennika - fantastyczny dom Beauty :)

Dziękuje miły głowacu.:):)Przyznam się ,że i ja do Ciebie z przyjemnością zaglądam:)

Beauty
11-07-2010, 18:38
Pozdrawiam serdecznie i czekam z niecierpliwością na kolejne rzeczy które wyczarujesz w swoim Dworku:)
Dzieki!ja niestety nieprędko coś wyczaruje ....Siła wyższa .Czekam tylko jak zakończą mi ogrodzenie,w przyszłym tygodniu będzie balustrada balkonowa,potem obłożony zostanie cokół i we wrześniu zamkniemy wszystko brama wjazdową i furtkami i na razie koniec budowania.Bardzo bym chciała do końca roku wyczarować jeszcze sypialnię i zabudowę ściany telewizyjnej ,ale na realizację są jak na razie marne szanse.O jutra zaczynam wielkie sprzątanie i przewożenie fatałaszków.

Arctica
11-07-2010, 20:38
A co ja Ci mogę napisać.... wszystko już zostało napisane.

Gratuluję pierwszej nocy i ... nie zazdroszczę przeprowadzki, wiem czym to pachnie, ale u Ciebie zapewne będzie wsio poukładane i na swoim miejscu, nie tak jak u mnie, na wariata:rolleyes:

Pozdrawiam i dużo siły życzę:)

monia i marek
11-07-2010, 21:20
Beatko, ekspresowo mur rośnie :) Bardzo jestem ciekawa końcowego efektu :)
Widzę, że i Ty zaplanowałaś białe kwiaty przed domem ;) Pięknie jest :) :)

Beauty
11-07-2010, 21:25
A co ja Ci mogę napisać.... wszystko już zostało napisane.

Gratuluję pierwszej nocy i ... nie zazdroszczę przeprowadzki, wiem czym to pachnie, ale u Ciebie zapewne będzie wsio poukładane i na swoim miejscu, nie tak jak u mnie, na wariata:rolleyes:

Pozdrawiam i dużo siły życzę:)
arctico co tam moja przeprowadzka ! jestem pod ogromnym wrażeniem Twojej.Ja tak się do nowego wybieram jak sójka za morze,trochę tu ,troche tam.... w przelocie...Teraz wcale mi sie nie śpieszy tam ,bo tu mam już ogród ,a u mnie pełno zawsze dzieciorów ,to i mają się gdzie wyładować .Za tydzień córcia wyjeżdża ,to trza będzie podjąć radykalne kroki.Teraz czeka mnie organizacja 18 stki syna dla rodziny i zamierzam już to zrobić w nowym domu!!

Beauty
11-07-2010, 21:31
Beatko, ekspresowo mur rośnie :) Bardzo jestem ciekawa końcowego efektu :)
Widzę, że i Ty zaplanowałaś białe kwiaty przed domem ;) Pięknie jest :) :)
Jakoś te białe mi najbardziej leżą .
A muru już mamy właściwie z jednej strony bramy.Pozostało tylko jeszcze wykonanie łuku,no i słupów ,nazwijmy to głównych. Ja się do tego nie wtrącam ,bo jest to projekt mojego M.Ja jakoś nie bardzo nawet wiem ,jak to ma wyglądać! Zobacz Moniu ,ile tego materiału musieliśmy kupić .Sąsiad myślał ,że będziemy coś jeszcze budować:lol2:

monia i marek
11-07-2010, 21:47
Bo są śliczne :)
Czy mur będzie dookoła całej posesji, czy tylko z przodu? Mój mąż chciałby mur, ja jednak myślałam o czymś mniej zamknietym, żeby pnączami ubarwić. Z kolei na murze też można... No fajnie to wychodzi i szybko idzie, bo głównie z pustaków ;) Nie boisz się, że może pękać tynk, odparzać itp.? Ja bardzo się takich rzeczy boję.

monia i marek
11-07-2010, 21:53
Aaaa, zapomniałam dodać, ze świetnie wyglądają te donice :)

Beauty
11-07-2010, 21:55
Mur będzie z przodu i jakby dwa przęsła od strony sąsiada w stronę garażu .Myślę,ze w przyszłości pociągniemy go dalej, do samego garażu. Moniu a z tynkowaniem na pewno sie wsytzrrzymamy ,aż będzie chłodniej. Ja tez myślę o tym ,aby go obsadzic pnączami ,tak,ze nawet jak pęknie to tego nie będzie tak widać.

Abstrahując ,to dzisiaj dopiero przyszła mi odpowiedz odnośnie głowic i podstaw kolumn.Najszersze robią 43cm ,ja mam 50tki ,ale pytano mnie ,ile bedzie tych podstaw ,to przeliczą ,czy im sie opłaca robić

rasia
11-07-2010, 22:00
Ale SUPER!!!:lol2::lol: Przeprowadzka!!!!!! Moje gratulacje!!! Cieszę się razem z Tobą, bo już wiem jakie to cuuudowne !!! :wiggle:

A obudowa wanny powaliła mnie na kolana!:jawdrop: szafa w wiatrołapie zresztą też!:cool:

monia i marek
11-07-2010, 22:02
Opłaca, skoro mi zrobili ;)
To samo mówili :) Nie martw się, zrobią :)
B.ładnie będzie z murem - dobrze, że zakręcicie troszkę w boku, żeby nie było tylko do granicy i koniec. Zawsze mnie to wkurza w ogrodzeniach, a tak będzie łądnie przechodziło w inne. Przypuszczam, że sporoza materiał zapłacicie na taki mur, ale efekt powinien być super. Trzymam kciuki, żeby nie pękało lub za szybkorosnące pnącza :)

Beauty
11-07-2010, 22:13
Ale SUPER!!!:lol2::lol: Przeprowadzka!!!!!! Moje gratulacje!!! Cieszę się razem z Tobą, bo już wiem jakie to cuuudowne !!! :wiggle:

A obudowa wanny powaliła mnie na kolana!:jawdrop: szafa w wiatrołapie zresztą też!:cool:

Dziękuję Ci Rasiu! Tym bardziej jest mi miło ,bo wiem ,że moje wnętrza to zupełnie nie Twoja bajka

Beauty
11-07-2010, 22:17
Moniu mam nadzieje ,że pękać nie będzie .Tam weszło w fundamenty tyle drutu ,ile pod dom.U naszego znajomego właśnie tak paskudnie popękało ,z przesunięciem ,tylko ,ze on nie robił słupków z cegły ,tylko jednolity mur.

A wracając do kolumn,to jak myślisz ,robić tylko podstawy.?Te moje kolumny nie są tak bardzo wysokie,nawet jutro muszę je zmierzyć.Boje się ,ze przez głowice stały by się takie karłowate.

rasia
11-07-2010, 23:07
Dziękuję Ci Rasiu! Tym bardziej jest mi miło ,bo wiem ,że moje wnętrza to zupełnie nie Twoja bajka

Nie moja bajka, to nie znaczy, że nie mogą mi się podobać piękne wnętrza w innych stylach, szykowne meble i dodatki, sprawne zestawienia innych kolorów niż szary ;) i doskonałe wykonanie!:cool:
Twoje wnętrza są iście królewskie i masz prawo czuć się w nich jak w bajce i jak królowa.:D A ja jestem jestem jak Fiona...;)

monia i marek
12-07-2010, 08:22
Beatko, moje też nie są zbyt wysokie (nie mierzyłam, ale troszkę wolałabym wyzsze). Szkoda, że nie zdecydujesz się na obkucie ich od wys.2/3, żeby nieco zwęzić najpierw po8cm, a na koniec po 5cm i wysmuklić optycznie. W obecnej sytuacji faktycznie górne mogą nieco przytłoczyć. Za chwilę spróbuję to jakoś, choćby nieudolnie narysować, zobaczymy.

Gosiek33
12-07-2010, 08:44
Beauty hol w Twoim Sajdaku jest wielce imponujący taki przestronny i tak pięknie przez Ciebie umeblowany :) ech tylko zazdraszczać mogę :cool: i jak wiesz Twoje meble robione przez stolarza to absolutnie moja bajka, które niestety u mnie się nie ziści - kasy brak, a istyl u mnie nie taki - i tym się pocieszam

Bardzo ciekawa jestem płotu, zapowiada się imponująco :)

monia i marek
12-07-2010, 08:56
Eee, jednak b.dobrze wyglądają górne - zobacz:
http://img85.imageshack.us/img85/5559/p1010587f.jpg (http://img85.imageshack.us/i/p1010587f.jpg/)

monia i marek
12-07-2010, 09:04
i jeszcze zbliżenie
http://img34.imageshack.us/img34/2203/p1040448s.jpg (http://img34.imageshack.us/i/p1040448s.jpg/)

Gosiek33
12-07-2010, 09:09
Monia ma rację, tak lepiej :)

Beauty
12-07-2010, 16:19
Twoje wnętrza są iście królewskie i masz prawo czuć się w nich jak w bajce i jak królowa.:D ..;)

Ładna mi królowa .która tyra od rana do nocy:):)

Beauty
12-07-2010, 16:25
Beatko, moje też nie są zbyt wysokie (nie mierzyłam, ale troszkę wolałabym wyzsze). Szkoda, że nie zdecydujesz się na obkucie ich od wys.2/3, żeby nieco zwęzić najpierw po8cm, a na koniec po 5cm i wysmuklić optycznie. W obecnej sytuacji faktycznie górne mogą nieco przytłoczyć. Za chwilę spróbuję to jakoś, choćby nieudolnie narysować, zobaczymy.
Moniu ,bardzo mi pomogłaś tymi rysunkami!!1 Bardzo dziękuję .Mam przynajmniej wyobrażenie ,jak to może wyglądać .I cieszy mnie bardzo ,ze nie jest tak źle ,jak myślałam:):) o kuciu to już nie ma mowy ,nawet nie usiłuje tego powiedzieć M .

Beauty
12-07-2010, 16:30
Beauty hol w Twoim Sajdaku jest wielce imponujący taki przestronny i tak pięknie przez Ciebie umeblowany :) ech tylko zazdraszczać mogę :cool: i jak wiesz Twoje meble robione przez stolarza to absolutnie moja bajka, które niestety u mnie się nie ziści - kasy brak, a istyl u mnie nie taki - i tym się pocieszam

Bardzo ciekawa jestem płotu, zapowiada się imponująco :)

Gosiu dziękuję bardzo.Ten hol ,to jest mój wymysł żeby wyciąć strop i zrobić antresolę.Wcale tego nie żałuję ,może zabrałam nieco powierzchni ,ale zyskałam przestrzeń ,której mi jak dotąd brakowało. Nawet przypomniałaś mi ,abym wysłała zdjęcie projektantowi ,bo sam był ciekaw jak to wszystko wyjdzie.....

A płot się robi....

monia i marek
12-07-2010, 21:03
Nie, nic nie trzeba kuć - zrobiłam rysunek i sama stwierdziłam, że jest b.dobrze :) Ja swój domek też mam obrysowany na tysiąc sposobów, zanim coś zrealizuję (okna, drzwi, gzymsy,kolumny ) - to b.pomaga. Moim zdaniem, te głowice i podstawy nadadzą Twoim kolumnom eleganckiego wyglądu i dopełnią całości przy ogólnym widoku. Kiedy planujesz te wykończenia? My przykleiliśmynna razie podstawy. Może jutro zacznę wycinać krążki styropianowe na pogrubienie kolumn. Wciąż mam tysiąc spraw do zrobienia i odwleka mi się to w czasie.

Beauty
15-07-2010, 12:10
Mój m tez ciągle rysuje to nasze ogrodzenie ,ale nie wiem i tak ,czy majstry tak do końca załapały...Wiesz...upał jest zbyt duży ,aby szare komóry pracowały jak należy.. w związku z powyższym coś tam m wczoraj k......wał,:) te wszystkie wykończenia i elewacje chyba przeniesiemy na przyszły rok .Musimy wziąć na razie głębszy oddech i co najważniejsze uzbierać kasy .A tu urlop się zbliża ....

doctor.jk
16-07-2010, 18:44
Dzień dobry p. Beauty. :rolleyes:Napisałaś że wszystkie uwagi mile widziane , nawet te nie miłe . No to zaczynamy :rolleyes:Tak wielki mur w ogrodzeniu ma rację bytu gdy jest oddalony od domu conajmniej 50m. Według mnie oczywiście. :rolleyes:Choć to moje pewno subiektywne zdanie , Najgorsze jest to że z tych zdjęć co widzę , to fundament jest za niski a to są pewno pustaki Max, mogą ciągnąć wilgoć ,a co za tym idzię mogą sie rozmrażać . Nie wiem czy była izolacja pozioma zrobiona ;)To by miało rację bytu gdyby było murowane z kostki betonowej.;)Przy takim murze muszą być zachowane procedury jak przy budowie ścian domu ... Nie przejmuj się, nic nie może wiecznie trwać , nawet chiński mur kiedyś się rozleci ...:cool: Ps. myślę że dalej jestem twoim przyjacielem :rolleyes:
Beauty........A mówiłem że tak będzie , tylko dlatego tak wczas.........

Beauty
16-07-2010, 20:36
Oooo!doctor,tak się cieszę ,ze Cię widzę!!I

Szybciorem odpowiadam ,idea muru wydaje mi sie jak najbardziej odpowiednia ,by uchronić sie przed wścibskimi oczami ludziów.Mam ich dość na co dzień w pracy.Jaką widziałbyś alternatywę dla muru by osiągnąć ten cel ?ogrodzenie kute?...ble... Odległość od drogi do domu mam 30 m ,to już chyba nieźle. Izolacja pozioma jest zrobiona ,drutu wlazło tam co niemiara ,mur jest przewiązywany co drugą warstwę.Tak ,ze myślę ,że on mnie na pewno przeżyje,a potomni niech się martwią później.... Dzięki wielkie za uwagi ,chociaż nie były niemiłe:) a przyjaciel moich przyjaciół możne być tylko i wyłącznie moim przyjacielem:):)

doctor.jk
16-07-2010, 21:28
Wiesz co Beauty, bardzo bym się cieszył gdybyś wymieniła tych moich przyjaciół (chociaż jednego ) ;) Sam mam dylematy czym ogrodzić .Jak jadę samoch.. to teraz ciągle patrze po płotach , wcześniej jak budowałem to podczas jazdy moim zainteresowaniem były dachy(dobrze że nie skończyłem w parku sztywnych );) .Ale to normalne bo my żyjemy po to żeby budować ,zamiast budować żeby mieć gdzie żyć (trochę to głupio nap.) hi hi ;) AAA wracając do twojego murku , hmm... to mnie chodzi tylko o tą wysokość fundamentu, bo jak będziesz chciała ziemi nadwieźć, albo spadnie dużżżżo śniegu ... aa... zresztą żuć problem swojemu GURU... ( jak byś nie wiedziała, kto to Guru , to Ci powiem, to twój mąż )

szafran77
17-07-2010, 09:46
Beatko kuchnia robi ogromne wrażenie ... Bardzo mi się podoba...:)

dardurdka
17-07-2010, 10:32
Kochana te rolety to był po prostu strzał w 10!!! Kuchnia wygląda ELEGANCKO A ZARAZEM TAK DOMOWO, że aby kapciuszków brak - tak żebym mogła w nie wskoczyć i siedzieć tam bez końca ;-) a MUR mnie się też wydaje solidny i uzasadniony - sama bym tak zrobiła, ale u mnie jest 40m do drogi i jakieś 10m trzeba się odsunąć, ale kto wie ;-) Mnie np. za takie pomysły opierdzielają znajomi, że chcę przysłaniać "taki ładny dom", a ja podobnie jak Ty stronie od gapiów :) choć czasami muszę przyznać, że to miłe jak ktoś obcy zachwyca się twoich domem, prawda??? hihihihi

monia i marek
17-07-2010, 11:18
Meblościanka - ja zdecydowanie jestem na nie, ale to rzecz gustu.
Za to meble w kuchni - piękne :)

Beauty
17-07-2010, 11:23
Wiesz co Beauty, bardzo bym się cieszył gdybyś wymieniła tych moich przyjaciół (chociaż jednego ) ;) Sam mam dylematy czym ogrodzić .Jak jadę samoch.. to teraz ciągle patrze po płotach , wcześniej jak budowałem to podczas jazdy moim zainteresowaniem były dachy(dobrze że nie skończyłem w parku sztywnych );) .Ale to normalne bo my żyjemy po to żeby budować ,zamiast budować żeby mieć gdzie żyć (trochę to głupio nap.) hi hi ;) AAA wracając do twojego murku , hmm... to mnie chodzi tylko o tą wysokość fundamentu, bo jak będziesz chciała ziemi nadwieźć, albo spadnie dużżżżo śniegu ... aa... zresztą żuć problem swojemu GURU... ( jak byś nie wiedziała, kto to Guru , to Ci powiem, to twój mąż )


No jak to ,a MONIa??????:???:

A z tym rozglądaniem się na boki,to mamy tak samo .Juz kilka razy skasowałabym tyłek samochodowi przede mną.Mało tego ,że się rozgladfam ,to jeszcze robię fotki..:)

Rzuciłam hasełko guru i powiedział mi ,że" będzie pani zadowlona"...:)

Podpowiedz mi lepiej czym zakończyć ten mur ,przęsła ,bo jak dotąd to koncepcyi brak

Beauty
17-07-2010, 11:24
Beatko kuchnia robi ogromne wrażenie ... Bardzo mi się podoba...:)

Dziękujębardzo ,zapraszam na kawkę:):)

Beauty
17-07-2010, 11:32
Kochana te rolety to był po prostu strzał w 10!!! Kuchnia wygląda ELEGANCKO A ZARAZEM TAK DOMOWO, że aby kapciuszków brak - tak żebym mogła w nie wskoczyć i siedzieć tam bez końca ;-) a MUR mnie się też wydaje solidny i uzasadniony - sama bym tak zrobiła, ale u mnie jest 40m do drogi i jakieś 10m trzeba się odsunąć, ale kto wie ;-) Mnie np. za takie pomysły opierdzielają znajomi, że chcę przysłaniać "taki ładny dom", a ja podobnie jak Ty stronie od gapiów :) choć czasami muszę przyznać, że to miłe jak ktoś obcy zachwyca się twoich domem, prawda??? hihihihi

No nareszcie się pokazałaś Iwonko.Mam nadzieję ,że u Ciebie wszystko ok?

Powiem Ci ,że ta kuchnia to mi się najbardziej podoba i w miarę jak ją oswajam ,to zakochuję się w niej coraz bardziej .Zapraszam Cie Iwonko , bo w realu wygląda o wiele lepiej. A propos muru ,to u nas jeszcze będzie pełnił funkcje "wyciszająca ,bo drogą do naszej równoległą jest dość hałaśliwa obwodnica i pomimo ,że dom stoi w oddaleniu ,to jednak trochę słychać ....

Beauty
17-07-2010, 11:35
Meblościanka - ja zdecydowanie jestem na nie, ale to rzecz gustu.
Za to meble w kuchni - piękne :)
Monia wiedziałam ,że Ci się ta zabudowa nie będzie podobać:):) .Ja jeszcze na 100wę nie jestem na nią zdecydowana .Tak se wkleiłam.... Za parę godzin jedziemy 350km,to się teraz przed kompem relaksuję....:)

Beauty
17-07-2010, 11:37
Jeszcze apel do wszystkich odwiedzających dziewczynek i chłopaków


Podpowiedzcie mi ,czym zakończyć przęsła muru .Jakimś daszkiem (ale to będzie Biskupin).Może na jedną stronę tylko?

Beauty
17-07-2010, 12:03
Tak to wygląda
http://img683.imageshack.us/img683/9186/p1040461t.jpg

Słupki między przęsłami będą od muru wyższe .Tylko czym (jak?) zakończyć tę ścianę??????????



No to na razie .Muszę pakować dziecię do babci i jazda......jutro powrót

tabita85
17-07-2010, 12:54
Dziękuję za informacje Beauty i za zaproszenie, na pewno będę często wpadać:)

monia i marek
17-07-2010, 14:14
Czym wykończyć mur? To zależy co będzie na słupach?
Meblościance mówię NIE, bo zupełnie mi się takie coś nie widzi, zwłaszcza w takim domu, jak Twój/nasz. Poza tym mam nieciekawe skojarzenia z meblościankami sprzed lat ;) Nawet, jeśli współczesna miałaby być inna, to i tak pozostaje mebloscianką, jak zabudowa w ciasnym, blokowym pokoiku. Przypuszczam jednak, że wielu osobom się takie rozwiązanie spodoba. Wiesz.... bierz jednak poprawkę na to, że ze mną to jest tak, iż jestem mocno wybredna :)

Takie znalazłam, choć raczej nie wiele pomogą :(
http://www.fototube.pl/pix/img5/org/d41d8fd2f04a080438383b5cd9b62613.jpg (http://www.fototube.pl)

http://www.fototube.pl/pix/img2/org/d41d8e3d121eeb4b2ff67e2eac246da7.jpg (http://www.fototube.pl)

http://www.fototube.pl/pix/img6/org/d41d890f1b8e1e9eb46588a5e176590f.jpg (http://www.fototube.pl)

Cegłę łatwiej wykończyć, niż taki mur.
Jeśli na słupach położycie daszki, to można mur wykończyć takimi dwuspadowymi wykończeniami - można zamówić tam, gdzie wykończenia kolumn ;).

Arctica
17-07-2010, 18:54
Albo przykryć karpióweczką:rolleyes:... ze spadeczkiem:rolleyes:

Ja tam mocno wybredna nie jestem, ale meblościanka jest beee... Jak dla mnie zbyt niedawno były "na czasie" by już je powielać:)
I nawet superancka reszta nic tu nie da.

Beatko... mocne te roletki sobie strzeliłaś... mam nadzieję, że się nie gniewasz, nieee przecież Ty się nie gniewasz, ale pasują mi dopiero na zdjęciu na którym widać podłogę... idealny duet:)

doctor.jk
17-07-2010, 21:49
No jak to ,a MONIa??????:???:

A z tym rozglądaniem się na boki,to mamy tak samo .Juz kilka razy skasowałabym tyłek samochodowi przede mną.Mało tego ,że się rozgladfam ,to jeszcze robię fotki..:)

Rzuciłam hasełko guru i powiedział mi ,że" będzie pani zadowlona"...:)

Podpowiedz mi lepiej czym zakończyć ten mur ,przęsła ,bo jak dotąd to koncepcyi brak



Hej Beauty,:rolleyes: mówisz że Monia ;)to raczej nie możliwe noo bo ona jest kobietą ... No i wyobraż sobie jak ja idę z takim przyjacielem na ryby ,np,:offtopic: ;)Nie ładnie tak pisać o kimś ,ale nie mogę sie powstrzymać będę musiał prosić o wybaczenie :)Mnie to się tak wydaje, że ona najbardziej ze wszystkiego to lubi róże, dlatego że tylko one są piękniejsze od niej .... pewno mi się oberwie... hi hi, ze wszystkich stron , ..AAA co do murku to według mnie to on musi być przedewszystkim dobrze przykryty bo ten pustak porothermu tego wymaga :)

szafran77
18-07-2010, 10:51
A dziękuję ci bardzo za zaproszenie:) Właśnie goszczę w twojej kuchni z kawą :) Smakuje wyśmienicie ... ( w takiej kuchni:)) wystrój wzmacnia aromat i nadaje smaku.
Chciała bym ci coś doradzić odnośnie muru ale się na tym nie znam. Na pewno będzie dobrze. Pozdrawiam.

konstancja30
18-07-2010, 22:34
Nadrobiłam zaległości i ciesze sie bo jest na czym oko zawiesić :) .i nie tylko o roletach mówie;).....kuchnia nastraja do nasiadówek .......piękna

zatrzymam się na murze ........w moim małym swiatku miałam bowiem z nim doczynienia .......ratowałam sie przed eestetyczna ruiną skazana kolejny rok na sąsiedztwo garażu do wyburzenia z tarasem .......mur stary cudnie zmruszały był ale nie do zniesienia też był ...........zbiłam co sie dało ........pomalowałam i zaczełam buczec za tym starym ....:bash:
i wtedy wpadłam na genialny pomysł ..........wytapowania go ......czarnym rozwodnionym .........uzyskałam efet cieniowanego popielu z szarym .........może to wskazówka .......

wiem że chiński mur wokół posiadłości to pewnie ładny kawałek ........ale wielka szmata .wiadro .no niech profesjonalnie będzie bejcy .......poczernonej i tapowanie ........troche pracy jest ale dla uzyskania wiekowego oddechu na nowym ogrodzeniu ............wiem wariatka jestem

a donice ........myslałam że tylko ja to mam ........przerobiłam .....teraz jest folia i kolejne traktowałam gruntem przed malowaniem a na koniec lakier poliuretan .......pare upstrzyłam dekorem z kameą bo wszystko teraz pstrzę zafascynowana decoupage ........

Beauty
19-07-2010, 10:19
Monia dziękuję Ci za zapodane zdjęcia.Daje to jakiś pogląd .Po drodze do Białej oczywiście rozglądałam się z nadzieją ,że znajdę jakieś cudowne rozwiązanie,ale tak jak pisałaś ,mało jest takich tynkowanych murów ,wszędzie króluje klinkier.Na Podlasiu znalazlam stary dwór otoczony takim samym murem jak nasz ,nawet wklęsłości muru są takie same i podjęliśmy decyzje ,że zakończymy go na prosto ,ewentualnie z lekką wypukłością.Jak będę na działce to obfocę te nasze słupy dokładnie,to bedzie widac w czym rzecz.A swoją drogą zakochałam się wczoraj w tym nowopoznanym miejscu ,kompletna dziczyzna ,tak ,jak lubię i ten starodrzew....a naszymi drzewami to będą się cieszyć dopiero wnuki i prawnuki....
arctico tez kiedyś rozważaliśmy karpiówkę,ale doszliśmy do wniosku ,ze raz- drogo ,a dwa -dworek nasz bardziej przypominałby Biskupin...

doctor a co to kobiety do łowienia ryb się nie nadają???Chętnie złowiłabym jakiegoś......leszcza

Beauty
19-07-2010, 10:22
A dziękuję ci bardzo za zaproszenie:) Właśnie goszczę w twojej kuchni z kawą :) Smakuje wyśmienicie ... ( w takiej kuchni:)) wystrój wzmacnia aromat i nadaje smaku.
Chciała bym ci coś doradzić odnośnie muru ale się na tym nie znam. Na pewno będzie dobrze. Pozdrawiam.
zapraszam ,wpadaj ,jak tylko bedziesz miała ochotę ....co prawda brakuje mi w tej kuchni stołu ,ale już czynie pierwsze kroki ,by jakiś maleńki stoliczek się w niej znalazł.

Beauty
19-07-2010, 10:26
konstancjo miło mi ,ze wdepnęłaś do mnie. Jestem zauroczona Twoimi pomysłami i uporem z jakim dążysz do celu.Na pewno wiele z nich wykorzystam u siebie. A z tym murem to zadałaś mi niezłą zagwozdke .Poczekam ,aż chłopaki wytynkują i wezmę sie do dzieła... Dzięki

konstancja30
19-07-2010, 10:27
:) jak nie dasz rady ..wołaj ....pomoge :)

Beauty
19-07-2010, 11:59
Już teraz jestem pewna ,że nie jeden raz będę wołać o pomoc.Jestem "zielona" w tym temacie...ale całe życie się człowiek uczy..

monia i marek
19-07-2010, 18:38
Beatko, stolik piękniutki, absolutnie w moim typie ;)
Co do muru i słupów - są rewelacyjne!!! Chyba będę robić mur dookoła domu ...

Beauty
19-07-2010, 18:50
Wow Monia ,ale się cieszę:hug::hug:

googulek
19-07-2010, 19:02
prawda, stol piekniutki :) moze przegapilam ale chwalilas sie juz gdzie go zdobylas?

konstancja30
19-07-2010, 19:05
uwielbiam mury ......i mam niesamowity sentyment do zamków ....pałacycyków ...........starych murów jednym słowem .....

i wbrew temu co jeden pan powiedział :) pewnie mądrze ale cóż kobieta ..........zamierzam popełnić mur i dopracować go a la "tajemniczy ogród " ......:) a mam dużo mniej do granic ........ale za to za granicą .....same skarby i mur potrzebny :)

a to moje bramy marzeń
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=16967&d=1279562623 (http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=16967&d=1279562623)

[/URL]


yhm furtka powinna być wyyyyyyyysoka (sama mam 160 cm więc pojęcie wysoka bierzemy przez palce :cool:).....i skrzypiąca .....i kuta jeszcze ..........

a tam w tle cudo ......mur i pnącza ......

[URL="http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=16966&d=1279562607"]http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=16966&d=1279562607 (http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=16968&d=1279562625)

inspiracji na wykończenie muru szukałabym w stronach Gogulka ..........francuskie kamienne posiadłaści chateau ......moim zdaniem recepta na uniknięcie Biskupina :)

konstancja30
19-07-2010, 19:17
wiesz że mam stolikowego świra ............stolik świetny :) i gotowy do użycia ......a ja na moim ukochanym drugi rok zdzieram paznokcie .......ale jestem na finiszu

googulek
19-07-2010, 19:28
skoro o stolikach mowa, to pochwale sie moim. dostal drugie zycie od mojego meza i wyglada tak :

[IMG]http://img80.imageshack.us/img80/9925/dscf4074r.jpg (http://img80.imageshack.us/i/dscf4074r.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

pocieszcie ze tez ladniutki :)

monia i marek
19-07-2010, 20:38
Wow Monia ,ale się cieszę:hug::hug:
Beatko, z czego się cieszysz? Że chcę przez Ciebie lity mur? Ja bym się tak nie cieszyła, bo w razie czego zamęczę Cię pytaniami :lol:

Beauty
20-07-2010, 08:00
prawda, stol piekniutki :) moze przegapilam ale chwalilas sie juz gdzie go zdobylas?

Angie stół miał być zupełnie inny ,bardzo podobny kształtem i po dziadku ,ale po zdarciu farby olejnej ,która był pieczołowicie pomalowany okazało się ,ze za duzo było w nim kornika .A jako ,że moj kolega ze szkolnej ławy zajmuje sie trochę renowacją ,to wyszukał mi bardzo podobny .Zapłaciłam za niego 800zł.

Beauty
20-07-2010, 08:16
Konstancjo aleś mi tu cudeńka pokazała.Patrząc na pierwsze zdjęcie ,zapraszające do ogrodu juz chciałam wskoczyć w monitor... Natomiast na drugim toskańskie klimaty...,żeby choć w malutkiej części zrealizować to u siebie... Planuję zrobić podział działki(55arow) m.w. w połowie.Oczywiście będzie tam stał murek z rozbiórkowej poniemieckiej cegły i furta

Beauty
20-07-2010, 08:21
Beatko, z czego się cieszysz? Że chcę przez Ciebie lity mur? Ja bym się tak nie cieszyła, bo w razie czego zamęczę Cię pytaniami :lol:
moja radość jest podwójna -- z tego ,że Ci się mur podoba i że Cię nim zaraziłam:):)A pytaniami zamęczaj ,chętnie odpowiem

Beauty
20-07-2010, 08:24
skoro o stolikach mowa, to pochwale sie moim. dostal drugie zycie od mojego meza i wyglada tak :

[IMG]http://img80.imageshack.us/img80/9925/dscf4074r.jpg (http://img80.imageshack.us/i/dscf4074r.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

pocieszcie ze tez ladniutki :)


Oj ładniutki ,ładniutki i na pewno cena była równie ładniutka.A tak na marginesie ---zdolniacha z tego Twojego M

monia i marek
20-07-2010, 08:27
Beatko, oglądam fotki tych murów. Twoje słupy są rewelacyjne - nawet takie ceglaste ładne. Podoba mi się też takie rozwiązanie muru, jak kiedyś wrzuciłaś w dzienniku - z kamienną podmurówką, a słupy betonowe. Też ładnie się prezentuje, choć droższe w wykonaniu i to sporo droższe przez ten kamień. Jak nie pomalujecie tynku niczym, to szybko sam się ładnie zestarzeje.

monia i marek
20-07-2010, 08:29
... Planuję zrobić podział działki(55arow) m.w. w połowie.Oczywiście będzie tam stał murek z rozbiórkowej poniemieckiej cegły i furta
Co będzie za murkiem?

Beauty
20-07-2010, 08:33
Praktycznie na tym ogrodzeniu sie wzorowałam .Tylko zrezygnowalismy z boniowania.Natomiast tam ,gdzie był kamień ,na podmurówce u nas bedzie cegla rezcznie formowana (kominowa i z cokołu domu) Bedzie to wtedy jakaś spójność ,.Chociaż niewykluczone jest ,że będzie polny kamień .Jak na razie jest to jeszcze sprawa otwarta

Beauty
20-07-2010, 08:35
Co będzie za murkiem?
dalej planuje zrobic przejście z pergoli obrosniętych ,nie wiem zlotokapem ,pnączami i dalsza część ogrodu.po cichu cCi powiem ,ze m się jednak zdecydował na kopanie stawu.Ale kiedy to wszystko będzie ......????????

monia i marek
20-07-2010, 08:40
Czyli będziecie ciąć w plastry i kleić na te pustaki?
Ja myślałam o zrobieniu od razu z kamienia całego, ale faktycznie cięte i klejone wyjdzie taniej. U Was chyba bardziej pasuje cegła, skoro cokoły z cegły. Pięknie będzie jak skończycie. Czy całość będzie zakończona w tym roku?

monia i marek
20-07-2010, 08:40
Staw ... super sprawa :)

Beauty
20-07-2010, 08:45
Moniko ,ogrodzenie będzie skończone na pewno i murek przedzielający też .Cokół domu będzie okładany w przyszłym tygodniu.Natomiast elewacja ,taras od strony ogrodu przełożymy na przyszly rok

monia i marek
20-07-2010, 08:50
I tak jesteście luksusowo urządzeni, więc elewacja i taras to juz pestka ;) Bardzo jestem ciekawa efektu kończowego - zarówno muru, jak i murku w ogrodzie :)
Miłego dnia - ja uciekam do pracy 'w polu i zagrodzie' :lol:

googulek
20-07-2010, 08:52
Oj ładniutki ,ładniutki i na pewno cena była równie ładniutka.A tak na marginesie ---zdolniacha z tego Twojego M

Co ty, stolik darmowy bo znaleziony na ulicy przez moje go M. Boczne drewniane dekoracje ze starej ramy lustra (tez z ulicy), jedyne co kupione to farba zeby go przemalowac, groszowe sprawy :) dopoki sie nie dorobie lepszego, bedzie stal przy kanapach w polsce :)

Beauty
20-07-2010, 08:56
Oj ładniutki ,ładniutki i na pewno cena była równie ładniutka.A tak na marginesie ---zdolniacha z tego Twojego M

Co ty, stolik darmowy bo znaleziony na ulicy przez moje go M. Boczne drewniane dekoracje ze starej ramy lustra (tez z ulicy), jedyne co kupione to farba zeby go przemalowac, groszowe sprawy :) dopoki sie nie dorobie lepszego, bedzie stal przy kanapach w polsce :)

Ty to już mi w ogóle nie pisz ,za ile co kupiłaś.,bo mnie nerwa bierze ,że ja za wszystko płacę jak za zboże...:D:D:bash:

googulek
20-07-2010, 09:00
no bo ja ''smieciara'' jestem, a moj maz zawsze powtarza jak mantre '' kto rano wstaje, temu ulica daje'' i coz :) :) :)

Beauty
20-07-2010, 09:06
No to ja już idę na ulicę....:D:D:lol2:

googulek
20-07-2010, 09:13
:) :) :)

konstancja30
20-07-2010, 10:27
Beauty ....mam myśl ...(normalnie po tych sowach małż mi zamiera i oczka mu sie robią przerażone takie ;)) ............choć pojedziemy do przybytku ulicznych skarbów (z przyczepą oczywiście ) .....nawet biorąc pod uwagę odległość ........to jak nazbieramy staroci .......i tak się zwróci :wiggle:okropna prawda jest taka że u nas naprawdę za wiele rzeczy płaci sie dużo .......i są to ceny wygórowane niestety

w moim ulubionym sklepiku typu szperalnia pani ma ceny godne prawdziwych antyków ........a niestety są ludzie którzy kochają stare ale nie wszystko co stare to antyk ......tylko jak to wytłumaczyć :bash:

dlatego Gogulkowy stolik choć sliczny ale nie antyczny został postawiony na ulicy ......ktoś będzie chciał to go sobie odnowi i może u niego postoi chwilke ........ale w taki zdrowy sposób za grosze plus troche radochy z pracy .........
u nas panie w szperalni zwyczajnie bachneły by cene zaporową ............i rzecz stałaby się poważna :)

konstancja30
20-07-2010, 10:35
ale to o starociach ........piękne meble u ciebie to klasa sama w sobie :) to dobry gatunek i dobrze wykonany ........musi kosztować :)

googulek
20-07-2010, 10:42
swieta racja konstancjo ! dlatego tak bardzo sie upieram przy kupowaniu mebli we francji. Znajomi tego nie rozumia, mysla ze to forma snobizmu a mnie po prostu przerazaja polskie ceny ! no a ze uwielbiam te adrenaline jaka mi towazyszy kiedy ''wywacham'' jakas okazje to juz inna sprawa :) moje mebelki to nie antyki, wartosci ''pienieznej'' nie maja albo maja taka jaka jestem gotowa za nie zaplacic. Ale jak juz kupuje to tylko i wylacznie dlatego ze serducho mi do nich zapuka, czasami z roznych powodow ale puka :) byl okres ze myslalam to wozic do polski i otworzyc fajny skeplik z takimi meblami i pierdolkami ale ja nie mam duszy handlowca, za bardzo sie do tych rzeczy przywiazuje i ciezko by bylo sprzedac. Czasami wolalabym chyba oddac, jezezli widze ze komus sie bardzo podoba a mi milosc minela :)

konstancja30
20-07-2010, 10:54
otwórz sklepik ........będę wierną kupującą .:)

Beauty
20-07-2010, 22:25
:(Dziewczyny ,dzisiaj okazało się ,że nie jestem już taka anonimowa ,jak mi się wydawało.W związku z tym poważnie zaczynam się zastanawiać nad skasowaniem dziennika;)

konstancja30
20-07-2010, 22:29
epidemia ............dopiero odpłakałam zniknięcie Iwy .....a teraz ty .........to smutne :bash:

rasia
20-07-2010, 22:31
Śliczna, co się stało???:eek:

konstancja30
20-07-2010, 22:37
to minus netu .........a my tu pokazujemy siebie takimi jakimi jesteśmy ........i często zapraszamy sie tam gdzie goście nie wchodzą .........sama mam dylematy czasmi dotyczące tego czy moja otwartość nie sprawi problemów ..........ale gdzie ich nie ma ......

anonimowa nie jestem dawno ....koleżanki .......bratowa mi kibicują .........pozostaje kwestia czegoś co ucieka w aureoli radości tworzenia i możliwości porozmawiania o tym .......kwestia bezpieczeństwa ......sama zastanawiam się czy nie zamienić forum na blog ......????????

z drugiej strony ........mysle że to przesada ........dylematy :) no nie

sam brak anonimowości mnie nie przeraża .......mysle że wiele osób istnieje tu właśnie dla rozpoznawalności ...... ........i może to pomaga zaakceptowac siebie i dodac odwagi .......mnie chyba tak ......sorki znowu mnie poniosło ;)

rasia
20-07-2010, 22:41
Powiedz, powiedz, czy ten Twój kolega od pięknistego stołu zajmuje się renowacją mebli całkiem, całkiem...:rolleyes: bo ja mam dwie szafy i biurko babciowe do odnowienia i nie mogę nikogo sensownego znaleźć...???:(

Beauty
20-07-2010, 22:53
Śliczna, co się stało???:eek:
Łoj ,,przez przypadek mój ojciec będąc w miejscowym sklepiku został zapytany ,czy córka już się przeprowadziła,? Po udzieleniu zdawkowej odpowiedzi usłyszał ,ze nie będąc w moim domku ,można sobie wszystko pooglądać klikając w klawiaturę.Trochę mnie to ruszyło ,bo jestem osobą dość znaną nie tylko w naszym grajdołku ,ale i w okolicach..Chyba za bardzo się uzewnętrzniłam...;)

rasia
20-07-2010, 23:00
Łoj ,,przez przypadek mój ojciec będąc w miejscowym sklepiku został zapytany ,czy córka już się przeprowadziła,? Po udzieleniu zdawkowej odpowiedzi usłyszał ,ze nie będąc w moim domku ,można sobie wszystko pooglądać klikając w klawiaturę.Trochę mnie to ruszyło ,bo jestem osobą dość znaną nie tylko w naszym grajdołku ,ale i w okolicach..Chyba za bardzo się uzewnętrzniłam...;)
Eee... już myślałam, że coś strasznego!:) A tak, to będziesz tylko jeszcze bardziej znana i podziwiana! ;) :D

Beauty
20-07-2010, 23:01
Powiedz, powiedz, czy ten Twój kolega od pięknistego stołu zajmuje się renowacją mebli całkiem, całkiem...:rolleyes: bo ja mam dwie szafy i biurko babciowe do odnowienia i nie mogę nikogo sensownego znaleźć...???:(
Rasiu on sie tym trudni od lat .Jeżeli będziesz chciała ,to dam Ci na niego namiar(tylko go wpierw zapytam).Robi to solidnie i w miarę tanio.Ale najlepiej jak się go sama wypytasz. Mogę dać Ci też kontakt do profesjonalnego fachowca z Włocławka ,ale ten nie jest tani....

Beauty
20-07-2010, 23:02
Rasiula ,ale w miejscowym sklepie ,przy piwie???o mnie?Pewnie komentarzy jest więcej ,niż na forum....:)

rasia
20-07-2010, 23:05
Rasiu on sie tym trudni od lat .Jeżeli będziesz chciała ,to dam Ci na niego namiar(tylko go wpierw zapytam).Robi to solidnie i w miarę tanio.Ale najlepiej jak się go sama wypytasz. Mogę dać Ci też kontakt do profesjonalnego fachowca z Włocławka ,ale ten nie jest tani....

Kochana! Zapytaj się proszę, czy takie "nieantyki" też robi? Mogę przesłać Ci zdjęcia na priv.:rolleyes: Bardzo mojemu Księciuniowi zależy na nich, bo to po jego Śląskiej Babci.:)

rasia
20-07-2010, 23:08
Rasiula ,ale w miejscowym sklepie ,przy piwie???o mnie?Pewnie komentarzy jest więcej ,niż na forum....:) Wiesz... przy piwie to zawsze o fajnych rzeczach i ludziach się gada najlepiej...;):)

Beauty
20-07-2010, 23:20
Prześlij zdjęcia,to zobaczymy co się da zrobić . A czy te mebelki mają w sobie takie malutkie żyjątka ,co się kornikami zwą?

A za tych Fajnych ludzi ,to dzięki...:):):)

konstancja30
20-07-2010, 23:27
dziewczyny ja kupiłam na allegro stół z kasyna z Ameryki podobno ................i tak siem zastanawiam ........korniki ........ czy jakieś termity mi ewentualnie na krzywy ........pomieszkują ????????;)

Beauty
20-07-2010, 23:33
A sypie się z niego?? qrcze z kasyna?? ,Ty popatrz dobrze ,może zamiast korników ,tam jakies dulary zabunkrowane leżą....??

konstancja30
20-07-2010, 23:43
:):);)dularów ............nie ma ..........nie sypie sie na szczęście :) a czasami jak się zadumam i pomyśle co on widział .........to w kompleksy wpadam .....on taki światowy a ja w makao nawet nie pamiętam jak się gra :)

Beauty
20-07-2010, 23:50
Ale masz te możliwość by zrobić sobie namacalną wizualizację.Co wieczór wyobraź sobie te sterty kasy ,które tam leżały ,a nadejdzie ten dzień .kiedy ona do Ciebie przyjdzie...:):) no i co? ,będziesz sobie mogła tylko tworzyć ,tworzyć.....

konstancja30
20-07-2010, 23:54
i z tą wizją zasne ................nie powiem, :wiggle:że by sie nie przydało

rasia
21-07-2010, 00:15
Prześlij zdjęcia,to zobaczymy co się da zrobić . A czy te mebelki mają w sobie takie malutkie żyjątka ,co się kornikami zwą?

A za tych Fajnych ludzi ,to dzięki...:):):)

Drewnojadów brak :D

monia i marek
21-07-2010, 06:11
BEATKO, ABSOLUTNIE NIE KASUJ DZIENNIKA!! Przecież ja tam zaglądam codziennie, żeby nabrać energii na cały dzień. Nie rób mi tego i nie przejmuj się :( Jak wiesz, mnie też znają tu i ówdzie i też mnie rozszyfrowano, ale już się z tym jakoś przegryzłam.

monia i marek
21-07-2010, 08:28
Zobacz, co znalazłam w gazecie. Jak zobaczyłam, to od razu skojarzyłam z Twoją wanną, bo górna część (blat i cokolik nad blatem) chyba identyczna :) Piękna ta łazienka. Czy takie okiennice wewnętrzne miałaś na myśli? B.mi się podobają.

http://www.fototube.pl/pix/img7/org/d41d887dc2a5b137038f776146118340.jpg (http://www.fototube.pl)

http://www.fototube.pl/pix/img1/org/d41d806d1b328d3f8eee38bdd3c14771.jpg (http://www.fototube.pl)

Beauty
21-07-2010, 09:45
Moniko ,przemyślałam to i nie będe kasować dziennika ,przynajmniej na razie .Dziękuję Ci za słowa pocieszenia.....

A jeżeli chodzi o tn pokój kąpielowy ,to właśnie on był moją inspiracją .W dzienniku mam dokładnie to samo zdjęcie:):) Należy on do właścicielki Maison Creative ,o ile dobrze pamiętam . Jej cały dom jest niesamowity , utrzymany w stylu francuskim. a schuttersy takie właśnie u mnie mają być .Tylko ,kiedy? Póki co będę zasłaniać się kartonami:) Pozdrawiam

konstancja30
21-07-2010, 10:18
schuttersy ........są wspaniałe .........kiedyś zanim dowiedziałam się ile kosztują (mam okno w salonie 4x3.........) twierdziłam że bez tego nie da się żyć :) ..........żyje 6 rok .....pozwoliłam sobie na namiastkę w sypialni w postaci rolet .........ale kiedyś musze je mieć :)

monia i marek
21-07-2010, 14:18
Moniko ,przemyślałam to i nie będe kasować dziennika ,przynajmniej na razie .Dziękuję Ci za słowa pocieszenia.....

A jeżeli chodzi o tn pokój kąpielowy ,to właśnie on był moją inspiracją ...
Beatko, Twoja wanna piękniejsza, dzięki drewnianej obudowie :) Myślę, że każdy to przyzna. Teraz Twoja wanna może być nie lada inspiracją ;)
Nie kasujesz dziennika ... ufff :) :) :)

szafran77
21-07-2010, 19:45
Hej Beatko nie będę już oryginalna ale napiszę nie kasuj dziennika. Zgadzam się z dziewczynami ...
A pod sklepem przy piwie co ci ludzie mogą mówić doszukują się wszędzie sensacji to takie ich" życiowe pasje" bo nie mają nic lepszego do roboty to plotkują:)
Zgadzam się z Moniką wanna może być nie lada inspiracją:) Pozdrowionka...:))

zuz@nka
21-07-2010, 21:34
widzę że tu też dylamat kasacji pojawił się w ramówce :eek:
Beauty - dołaczam się do bardzo szerokiego grona forumowiczów błagających o dalsze wpisy w Dzienniku :rolleyes:

zaległości nadrobię w przyszłym tygodniu bo budowę mam już zakończoną i teraz odpoczynek :wiggle:

Beauty
22-07-2010, 14:34
Zu wszelki duch.... Wcięło Cie tam na tej Twojej budowie,ale na szczęście już się uwolniłaś .Gratuluję SSO.To baaardzo cieszy .W takim tempie to choinka na pewno już będzie w nowym domu.Życzę Ci tego z całego serducha

Arctica
22-07-2010, 20:39
Co????? Kasacja??? Dobrze, że się rozmyśliłaś... bo i tak bym się nie zgodziła:P;)

doctor.jk
22-07-2010, 21:52
hej Beauty :rolleyes: Nie wiem dlaczego wszyscy do Ciebie Beatko wołają ;) zdementuj to, bo twój nick w tłumaczeniu brzmi slicznotka , a tak sobie myślę , że z imienia (strzelam ) to prędzej Ci do Basi ;) AAA jeżeli chodzi o zamykanie dziennika , to jaki to teraz ma sens , kto Cie miał rozpoznać z miejscowych to juz to zrobił , zakładając dziennik niestety trzeba się z takimi ewentualnościami liczyć, bo internet to miejsce publiczne .... aa leszcze są trującymi rybami i niebezpieczne są zwłaszcza dla eeeee kurcze jak późno już muszę lecieć .... Pa ślicznotko :rolleyes:

Beauty
22-07-2010, 22:33
Co????? Kasacja??? Dobrze, że się rozmyśliłaś... bo i tak bym się nie zgodziła:P;)
a aaa,już się przymierzam kolejny raz ,ale to przyzwyczajenie.... nie ,no jak ja mogłabym żyć bez forum? To jest chyba niemożliwe....

Beauty
22-07-2010, 22:41
Doctor ,może być i Baśka....Kiedyś pływaliśmy na łódce o takim imieniu na Mazurach .... Każdy kanał był mój ,bo wtedy królowała piosenka "baśka miała fajny biust"i przy każdej mijance młodzież mi t o śpiewała .Czułam się wtedy taka dowartościowana:lol2::lol2: A propos kasacji dziennika - Masz rację w całej rozciągłości .Kto Miał przeczytać ,to przeczytał i tyle... Mea culpa ,że tak się uzewnętrzniłam .Trzeba bylo sie wcześniej z tym liczyć...

monia i marek
22-07-2010, 23:16
Beatko, odbierz p.w.

doctor.jk
23-07-2010, 08:57
Hej Beauty :rolleyes: Pamiętam , kurcze to Ty byłas wówczas na tej łódce :rolleyes:Nooo fajny był ;);) ale cóż nie dla psa kiełbasa , nie dla kota szpyrka ;)

grazi
24-07-2010, 17:26
Beatko, gratulacje, ale nie znikaj z FM :))

Arctica
24-07-2010, 19:48
W takim razie... "definitywnie i ostatecznie"

GRATULUJĘ!!!!!!

monia i marek
25-07-2010, 01:00
Gratulation :) Na pewno jest cidownie :) :) :) :) :)

Karolina i Artur :)
25-07-2010, 10:40
GRATULACJE!!!
NARESZCIE BĘDZIECIE W SWOIM UKOCHANYM DOMKU!!! :)

Jak tam przeprowadzka????

monia i marek
25-07-2010, 20:01
Beatko, jak się mieszka?

Arctica
25-07-2010, 20:38
Mam nadzieję, że nie znikniesz po tej przeprowadzce???:(

Beauty
26-07-2010, 09:45
Dziękuję dziewczyny! Oczywiście jest pięknie ,cudownie i same achy i ochy tylko wkurza mnie brak netu.Miało wszystko śmigać ,a nie śmiga.Przenosiliśmy numer ze starego domu wraz z neostradą .No nic ,dzisiaj musimy to pchnąć . W sobotę przenosiliśmy się w strugach deszczu,już sama nie wiem ,czy niebo smuciło się ,czy wzruszyło tę nasza przeprowadzką? Do czwartej rano walczyłam z rozpakowywaniem kartonów i i ciuszyska mam z głowy , garderoby dzieci są mimo wszystko bardzo pojemne ,tak ,że parę półek mam jeszcze wolnych.Nie wspomnę o szafie ,bo włąściwie upchnęłam tam wszystkie nasze rzeczy i w zasadzie stwierdziłam ,że szafa w sypialni wcale nie jest mi potrzebna .Wczoraj miał być ciąg dalszy ,ale niestety wypadła nam nieoczekiwanie imprezka ,po której nie mogę dojsc do siebie .Piszę bez ładu i składu,więc może później coś skrobnę ,bo w głowie mam jedynie chaos.

Arctica
26-07-2010, 19:37
Widać imprezka udana była;)

wadera
26-07-2010, 19:38
Witam!
Macie piękny dom. Mam duży dystans do domów w dworkowym stylu, bo najczęściej są to zwykłe domy z kolumnami i tryptykiem nad schodami. Zwykłe w sensie proporcji. Nie podoba mi się to. A tu wszystko jak być powinno - styl, proporcje, wykończenie - pasuje do siebie, niezwykła dbałość o szczegóły urzeka. Jedynie kuchnia jest - jak dla mnie - trochę z innej bajki (czy tez innego kraju), ale sama w sobie piękna.
Beauty, takie pytanie na marginesie (jeśli zbyt prywatne, to powiedz) - skąd Ty jesteś? Bo pisałaś, że Koło po sąsiedzki, do IKEA macie około 100k, na Podlasie 250. Z ciekawości pytam, bo ja koninianka z urodzenia, wrocławianka w sercu i mazowszanka z przymusu :)

monia i marek
26-07-2010, 20:57
Zobacz, Beatko, jak wiele danych podałaś nieświadomie, zapewne ;)
Jak minął kolejny dzień w nowym domku? Obiadek gotowany w Twojej kuchni smakował niezwykle, prawda?

zuz@nka
27-07-2010, 09:57
Gratulacje !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Samych Wspaniałych Chwil w Nowym Domu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

anjamen
27-07-2010, 16:15
przylaczam sie do gratulacji. niech wam sie cudownie mieszka :)

zuz@nka
27-07-2010, 17:14
Beciu, gdzie się zaszyłaś??? w sypialni,kuchni,łazience....

no tak - w każdym pomieszczeniu po trochu, czyli zajrzysz do nas za jakiś miesiąc :)

wiem że Ci tam cudnie ale zajrzyj do nas i opowiedź trochę !

Beauty
28-07-2010, 14:22
Dziękuję dziewczyny ,że do mnie wpadacie ,że kibicujecie i gratulujecie. Niestety nie mogę poczytać co u was ,bo dostep do netu mam tylko z doskoku.Mam nadzieje ,ze to wktrótce sie zmieni i będę mogła pogościć w Waszych domkach. U mnie faktycznie bardzo wiele sie dzieje .Sprawą priorytetową jest na dzień dzisiejszy organizacja urodzin syna połączonych z parapetówą .Zjedzie się najbliższa rodzina ,w sumie ok.40 osób.mam letką tremę.Faktem jest ,ze zamówione mam żarcie w formie cateringu.Ekipa przyjeżdża ze wszystkim łącznie ze stołami ,zastawą ,świecami i nawet lampami ,bo przecież żyrandoli jeszcze w salonie nie mam.Są sprawdzeni ,jedzonko wyśmienite.Ciasta ,natomiast i wyszynk kupujemy sami.A w międzyczasie zrobiło sie prawie ogrodzenie ,jest zarapowane i czeka na otynkowanie .Przyjechała balustrada na balkon ,ale nie mogą jej zamontować ze względu na paskudna pogodę.Dzisiaj miał przyśc facet do skoszenia mojej nadzwyczaj dorodne lebiody ,ale leje jak z cebra .Zaczęli tez okładać cokół i lipa ,bo leje..

W domku oraz bardziej się zadomowiamy,wsłuchujemy się we wszystkie dźwięki ,które domek wydaje.a jest tego sporo...mam tez już pierwsze spostrzeżenia .Otóż dziekuje Bogu ,że podsunął mi myśl o spiżarni .rzecz przy kuchni uważam ,nieodzowna.Cięsze sie tez ,ze dom ma taki właśnie metraż ,dzieki czemu nikt nikomu w droge nie wchodzi ,czuje się te przestrzeń na każdym kroku.Warto tez zainwestować w dobre agd. Zmywarka jest cichutka ,pomimo tego ,że jest cała zabudowana ,to wiem ,ze pracuje po migoczącym światełku.Dotąd miałam hałaśliwego grzmota więc mam porównanie.Wanna okazała sie byc strzałem w dziesiątke ,w ogóle z niej bym nie wyłazila i co najwazniejsze nie pokopalo mnie:) No to na tyle ,bo muszę zmykać do pracki .Przykro mi ,że nie mogę teraz sprawdzić co u Was ,bo baaaardzo się za Wami stęskniłam:hug::hug:

rasia
28-07-2010, 14:30
Noooo... to już wiemy gdzie się zaszyłaś;) ... w takiej wannie to każdy by chciał...:D
Przyjęcie szykujesz imponujące!!! Pozostaje tylko życzyć szampańskiej zabawy!!! :D

monia i marek
28-07-2010, 14:39
Beatko, co to za zmywarka? Jak drzwi wejściowe? Są wygodne?
Widać, że radość tryska w Twojej wypowiedzi, więc cieszę się razem z Tobą :wiggle:.
Imprezka szykuje się wyjątkowa i na pewno będzie udana. Taka pomoc cateringowa to poowa sukcesu, zwłaszcza, że firma sprawdzona.
Bardzo niecierpliwie czekam na zdjęcia ogrodzenia i balustrady - pochwal się koniecznie :).
U nas myślimy o ociepleniu, bo bardzo mokną nam ściany pod czas takich ulew, jakie mamy od 3 dni, zwłaszcza północna. Niestety koszt nas przerasta na obecną chwilę. Był już u nas fachowiec na wstepnych oględzinach i radzi, żeby ocieplać chociaż te jedną ścianę (styropian mamy, ale to dopiero namiastka całego kosztu), bo ściany nie są wykończone i wciąż się leje wzdłuż całego cokołu. Najgorsze, że wlewa się woda za folię kubełkową (nie jest dobrze zabezpieczona, bo nie chcieliśmy przycinać do czasu obróbek styropianowych) i zaczyna moknąć ściana w piwnicy :( Nie wiem, co robić.

Juszczakówka
28-07-2010, 14:59
beauty śliczności nasza z imprezką się szybko uwijaj i baw się dobrze... dom prawdziwa perła, roletki w kuchni :jawdrop: wszystko:jawdrop: pozdrawiam niestety deszczowo i wietrznie..... i Dunajec zaś wylał i nie chcę myśleć co będzie tam dalej.......:bash: szafa to jest TO

zuz@nka
29-07-2010, 11:25
Udanej imprezki i koniecznie przekaż życzenia synowi i mocno go wysciskaj od nas !
Niech mu droga pełnoletności przyniesie same przyjemne doświdczenia :)

I zrób coś z tym netem bo nas złe udusi ;)

raz jeszcze Gratulacje !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

monia i marek
29-07-2010, 14:43
Beatko, nie wyświetlają mi się Twoje parapety zewn.
Mogłabym prosić o jakieś fotki? Dzisiaj oglądałam granit na parapety. W zasadzie już się zdecudowałam na kolor Vanga 200zł/szt. gotowy parapet z kapinosem, ale jeszcze chcę pooglądać na forum jak to wygląda i porównać inne kolory. Nie pamniętam jak się nazywa Twój - może pamiętasz? Wiem, ze kiedyś pisałaś, ale nie jestem w stanie przerzucić tylu stron komentarzy. Mam też dylemat czy zamówić 3cm, czy 4cm grubości i co do montażu. Jeden kamieniarz mówić, że na 15cm ocieplenie (takie u nas będzie) nie trzeba żadnych wsporników, a drugi nam powiedział, że dobrze by było dać jakieś wzmocnienie pod parapety. Jak u Was to wygląda? Mało osób na forum ma granitowe parapety zewn., niestety, ale szukam wszelkich inf. na ten temat. No i mam dylemat co do wewnętrznych. Oglądałam i ładne z marmuru (ok.160zł/szt.) i aglomarmuru (ok.100-120zł/szt.), czy jak się to tam zwie. No i kolor... jest taki wybór... Zdecydowanie za duży :)

Juszczakówka
30-07-2010, 12:11
Coś mi się zdaje, że mega kaczora leczycie po tej "małej" imprezie......;):wiggle: Wróć do nas.......

monia i marek
31-07-2010, 10:01
Hej, Beatko, czemu się nie odzywasz? Wszystko w porządku?

zuz@nka
04-08-2010, 18:59
Beauty co się dzieje z netem :eek: wciąż problemy :(

a ja mam pytanko: czym malowaś donice przed domem że są białe ?

Juszczakówka
05-08-2010, 12:01
Puk, puk, stuk, stuk.....kompa dalej niet?

Beauty
05-08-2010, 18:02
Dziewczyny ,nareszcie jezdem:)powoli dochodzę do siebie po dość dużych emocjach związanych z przeprowadzką i urodzinach mojego syna ,które ciągnęły się kilka dni...coś zaraz skrobnę w dzienniku i spróbuję odnaleźć się znowu na fm.A tak na marginesie powiem ,że cieszę się niezmiernie ,ze pomimo mojej nieobecności ktoś tu jeszcze zagląda:)

monia i marek
05-08-2010, 21:17
Nareszcie jesteś :)
Niezła imprezka była :) Salon na szczęście duży, więc na imorezki idealny :)
Beatko, piękna balustradka - skromna, ale b.elegancka :) Cokolik b.dobrze pasuje do elewacji. Jak będzie gotowy, to pokaz cały domek. Dziękuję za fotkę parapetu, chyba jest ciut inny niż oglądałam u kamieniarza - kolor, który wstę[nie wybrałam to Vanga.

Beauty
05-08-2010, 22:22
Witam!
Macie piękny dom. Mam duży dystans do domów w dworkowym stylu, bo najczęściej są to zwykłe domy z kolumnami i tryptykiem nad schodami. Zwykłe w sensie proporcji. Nie podoba mi się to. A tu wszystko jak być powinno - styl, proporcje, wykończenie - pasuje do siebie, niezwykła dbałość o szczegóły urzeka. Jedynie kuchnia jest - jak dla mnie - trochę z innej bajki (czy tez innego kraju), ale sama w sobie piękna.
Beauty, takie pytanie na marginesie (jeśli zbyt prywatne, to powiedz) - skąd Ty jesteś? Bo pisałaś, że Koło po sąsiedzki, do IKEA macie około 100k, na Podlasie 250. Z ciekawości pytam, bo ja koninianka z urodzenia, wrocławianka w sercu i mazowszanka z przymusu :)

waderko,wybacz ,że ja nikczemna istota ,nie zauważyłam Twojego wpisu!Witaj w moich progach i dzięki za wszystkie miłe słowa pod adresem mojego niby dworku.Jeżeli chodzi o pochodzenie ,to ja jestem po trosze kaliszanką ,łodzianką i prawie koninianką .Mieszkam w samym sercu Wielkopolski,w małym spokojnym miasteczku,aczkolwiek spokojnego życia nie prowadzę:)

Beauty
05-08-2010, 22:32
beauty śliczności nasza z imprezką się szybko uwijaj i baw się dobrze... dom prawdziwa perła, roletki w kuchni :jawdrop: wszystko:jawdrop: pozdrawiam niestety deszczowo i wietrznie..... i Dunajec zaś wylał i nie chcę myśleć co będzie tam dalej.......:bash: szafa to jest TO Oj bawiłam się świetnie ,chociaz nie obyło się bez nerwów! Impreza zaplanowana była na godzinę 16 stą ,a o 14 jeszcze nie dobiła firma cateringowa.Już byłam święcie przekonana ,że będę podejmować gości tylko kawą ciastem i trunkami.Ale 15 minut po 14-stej panowie wpadli jak burza i migiem rozstawili stoły i zastawę .Chwilę później dojechało żarełko.Szczerze mówiąc byłam w lekkim szoku!!Summa summarum jestem niesamowicie zadowolona z obsługi i na pewno jeszcze nie jeden raz będę z ich usług korzystać

Beauty
05-08-2010, 22:42
Moniu czytałam ,że ,ze zabieracie się ostro za dalsze budowanie!Brawo! Jeżeli Ci woda wchodzi do piwnicy ,to może dobrze byłoby zrobić odwodnienie? U moich rodziców tak bylo i odkad opasali dom wężami jest spokój.Jeżeli chodzi o parapety ,to niestety nazwy tego granitu nie pamiętam .Nawet chyba nie zwracałam na to uwagi.Po prostu ten mi najbardziej odpowiadał i go wzięliśmy. Montaż też u nas był inny ,ponieważ my mamy scianę trójwarstwową ,nie ma styropianu,na pewno kamieniarz będzie wiedział jak je zamontować.Pytałaś o drzwi ,spisują się jak dotąd pierwszorzędnie.Może do bardzo szerokich nie należą ,ale osobnik o powiedzmy -normalnych gabarytach swobodnie się prześlizgnie.Są wygodne.

Juszczakówka
06-08-2010, 11:15
To bardzo się cieszę ,że wszystko było O.K, ja też mam doświadczenia (notabene bardzo pozytywne) z firmą cateringową, gdzie przywozili mi wszystko począwszy od zastawy po kuchenkę i gary :rolleyes:, robiliśmy na budowie komunię mojego pierworodnego i muszę przyznać, że wszystko było zapięte na ostatni guzik. Tak więc tylko firmy cateringowe zamawiać:). Odpoczywaj dziewczyno i pałaj się świeżością nowego domku, a meblowanie i dopieszczanie pozostaw na dalsze dni, miesiące, lata..... na to zawsze jest czas i wena, ja mieszkam rok i dalej coś dodaję i upajam się do bólu dalszym gwoździkiem w ścianie, lampą .........itp. :cool:

mariomili
06-08-2010, 14:57
Oj jak pięknie u Ciebie!!

Stół bardzo ładnie udekorowany, ciekawe czyja to robota?;)

Pozdrawiam

szafran77
07-08-2010, 10:39
Hej Beatko...
Gratuluję... Życzę wam samych cudownych i radosnych chwil ....
Beatko lustro wygląda olśniewająco.

konstancja30
07-08-2010, 11:58
Beauty ...zazdraszczam wylegiwania w bąbelkach ...:) i gratuluje już mieszkania w domku :)

ogrodzenie wyszło świetnie ..nawet takie surowe

po przeprowadzce ja też oklapłam ...i to na dość długo ...ale to mija :) powodzenia :)

monia i marek
07-08-2010, 19:48
To lustro jest przepiękne. Nie zmieniałabym ustawienia - wg mnie jest OK :) Gdzie kupiłaś to lustro?

Beauty
08-08-2010, 12:23
Witajcie
juszczakówna pierwszy raz korzystałam z usług takiej firmy i jestem pozytywnie zaskoczona.Obsługa profesjonalna -sprawnie ,szybko i elegancko.A jezeli chdzi o dopieszczanie ,to masz rację ,trzeba podchodzić do tego z dystansem i cieszyć się każdą nowonabytą skorupą. Chociaż skorup mam jeszcze trochę w starym domu ,tylko niestety nie mam ich gdzie wkładać,bo mebli z wiadomych przyczyn brakuje.Na razie mszę trochę sobie dać odpocząć,chociaz nie ukrywam ,że z trudnością mi to przychodzi.Ja ,typowy pracocholik ,w pierwszych dniach urlopu mam nieskończone ilości różnych dolegliwości.....no nic jakoś muszę się z tym uporać
mariomili dziękuję ,miło ,ze zajrzałaś

Szafran,dzięki wielkie.Mam nadzieję ,że mieszkać nam się tu będzie cudownie ...klimat nam chyba sprzyja ,bo śpimy tu jak mopsy:)
konstancjo w bąbelkach pławie się codziennie i stwierdziłam ,ze zkup tej wanny był strzałem w dziesiątkę.Nie rozumiem ludzi ,którzy kupują sobie takie cudeńka i z ich nie korzystają.(mam takich znajomych ).

Powiadasz ,że "oklapnięcie 'minie?mam nadzieję ,że szybko ,bo juz mojego m zaczyna wnerwiać fakt zasłaniania się w łazience kartonami;)
Moniu a nie uważasz ,ze lepiej byłoby je trochę wyżej powiesić .Sugeruję się wysokością kinkietów(których jeszcze nie ma ) , czy one w obecnej sytuacji nie będą za wysoko? lustro kupiłam tu http://allegro.pl/item1173014818_owalne_lustro_w_pieknej_srebrnej_ra mie_105x70cm.html

monia i marek
08-08-2010, 12:53
Wszystko zależy od tego jakie bedą kinkiety - jesli skierowane w dół, to nic bym nie ruszała - jest idealnie, a jeśli w górę, to jest znacznie za wysoko.

Zolinka
08-08-2010, 12:54
Beatko OGROMNE GRATULACJE - niech się Wam cudownie mieszka !!!

pozdrawiam serdecznie

Karolina i Artur :)
08-08-2010, 18:36
Hej Beauty :)

Pięknie już tam masz, a z każdym nowo ustawionym drobiazgiem będzie bardziej domowo i "swojsko" :)

Mi też wydawało się ,że jak tylko się przeprowadzimy będę biegać, urządzać, dopieszczać.... ale jak tylko było w miarę wygodnie i wszystko zostało ogarnięte w salonie, kuchni i sypialni, totalnie oklapłam.... i niechciejsctwo się wkradło! ;)

ale....

ENERGIA WRACA ZE ZDWOJONĄ SIŁĄ!!! .... więc spokojnie!! :) :) :)

Pozdrawiam serdecznie i czekam na nową porcyjkę zdjęć!!! :)

aczuc
08-08-2010, 23:47
Witam i GRATULUJĘ
a przy tym wszystkim zazdroszczę, szczególnie możliwości finansowych ;-)

Juszczakówka
09-08-2010, 10:05
z tymi możliwościami finansowymi to bywa różnie....można kupować cacka za bardzo MAŁĄ kasę tylko nachodzić się trzeba :) np. ja ostanio kupiłam super kinkiety i lampę do kuchni (cały rok kuchnia świeciła żarówą) po 30 zł i jeszcze uhandlowałam 20 zł za kuchenną chcieli 50 ;) ( a rzecz miała miejsce w Czaczu) , lampy jak dla mnie są perełkami, no i nie trzeba mieć od razu wszystkiego, rozglądaj się w allegro, antykach , na strychach a nóż coś upolujesz..... popatrz jaki piękny stół upolował Beauty.....

dardurdka
09-08-2010, 11:21
Beatko, dzięki Bogu masz już neta i mogła napatrzeć moje zmęczone oczęta pięknymi widokami Twojego dworu!!!! Kuchnia nawet zastawiona po sufit wygląda imponująco ;-)

Beauty
12-08-2010, 22:53
Beatko OGROMNE GRATULACJE - niech się Wam cudownie mieszka !!!

pozdrawiam serdecznie

Dziękuje bardzo:)Mieszka się super,chociaż cał czas mam wrażenie jakbym była gdzieś na wakacjach:)

Beauty
12-08-2010, 23:00
Witam i GRATULUJĘ
a przy tym wszystkim zazdroszczę, szczególnie możliwości finansowych ;-)

Nie ma czego zazdrościć ,obawiam się ,ze w tej chwili na pewno masz większe możliwości ode mnie:):) Tak ,jak Juszczakówna pisze teraz należy sie skupić na wyłapywaniu okazji nawet jeżeli miałoby to trochę trwać .To , co miało w moim domu kosztować ,to już jest i teraz w mebelki i bibeloty będę zaopatrywać się na allegro i w sklepie na I:)

Beauty
12-08-2010, 23:02
Beatko, dzięki Bogu masz już neta i mogła napatrzeć moje zmęczone oczęta pięknymi widokami Twojego dworu!!!! Kuchnia nawet zastawiona po sufit wygląda imponująco ;-)
Dziekuje Ci iwonko i milo ,że zaglądasz ,chociaż chyba baaaaardzo rzadko.Mam nadzieję ,że u Ciebie wszystko w porządku i czujesz się dobrze ?

monia i marek
13-08-2010, 07:28
Beatko, jeśli już kupujesz, to oczywiście z drewna lipowego - broń Boże mdf!

dardurdka
13-08-2010, 08:00
Dziekuje Ci iwonko i milo ,że zaglądasz ,chociaż chyba baaaaardzo rzadko.Mam nadzieję ,że u Ciebie wszystko w porządku i czujesz się dobrze ?

Czuję się dobrze, choć coraz bardziej dokucza mi moja waga (już prawie 60kg!)... Wykańcza mnie raczej bałagan spowodowany remontem (już pisałam u siebie w komentarzach) odnawiamy 2 pokoje :( Co innego budować i wracać do spokojnego domku, a co innego mieszkać jak na budowie... Ale trzymam się ;-) Zresztą już bliżej końca :)

Juszczakówka
13-08-2010, 09:11
Idę się przywitać i może nawet pomogę.....piękne kratki wentylacyjne i inne różne rzeczy (oczywiście z żeliwa) można kupić w sklepie żeliwnym ZIELIŃSKI w Waraszawie...wiem wiem ;) mają sklep internerowy http://www.zielinski.waw.pl/ kupiłam tam owe kratki wybór bardzo duży.... polecam i b pozdrawiam.

Juszczakówka
13-08-2010, 09:25
Najpierw musiałam zobaczyć co oznacza słowo shutters ;) i teraz już wiem....a może z Castoramy......, wiem że troszeczkę tandetne, jednak zawsze można upiększyć, pomalować na właściwy kolor, dodać zdobienia ( jak na początek..... , a pieniądze będziesz zbierać na te właściwe) :)

konstancja30
13-08-2010, 21:44
pozdrawiam :) i trzymam kciuki za upiększanie :) ostatnio polubiłam l'eclerca ...za drewniane pudełeczka ...ja zamierzam przerobić ale i bez tego cudne :)

DarioAS
14-08-2010, 08:30
Beatko, gratuluję serdecznie :)
Przegapiłam tak ważny moment, a Ty już u siebie.
Szkoda tylko, że większości ostatnich zdjęć nie widzę w dzienniku, ale pewnie jest pięknie :D

Karolina i Artur :)
14-08-2010, 10:42
Hej Beauty :)

Co tam nowego u Ciebie... u Was ... ???

Nie pytam jak się mieszka, bo to jasne....,że wspaniale ;) :)

Wrzuć kilka nowych zdjęć domku... tak by móc choć chwilkę oko pocieszyć ! :)

Pozdrawiam serdecznie, czekam na zdjęcia i życzę udanego weekendu! :) :) :)

Beauty
14-08-2010, 16:50
Hej dziewczyny! Pojawiam się i znikam,bo kompletnie brakuje mi czasu ,pomimo tego ,że jestem na urlopie.Już sama nie wiem ,czy nie lepiej mi było pracować?nadrabiamy teraz zaległości towarzyskie ,bo ostatnimi czasy trochę znajomych zaniedbywaliśmy.Jutro mamy zamiar trochę uciec w Bieszczady ,zaszyć się w jakieś głuszy,chociaż Młode nie bardzo zadowolone.Młody chce na łódki na Mazury ,młoda nad morze ( o ciepłych morzach nawet nie próbują wspomnieć znając nasze płótno w kieszeni).Jak tu to wszystko pogodzić ? w końcu dzisiaj wyniknęła mała kłótnia z tego powodu.


Moniuinnej opcji niż drewno nie ma .Niestety na obecna chwile muszę obejść się smakiem .Za drogi interes:bash:

juszczakówna dzięki za inf o sklepie .Faktycznie maja tam duży wybór.
Koni pudełeczka ,a jakże widziałam i uż nie mogę się doczekać cudeńka ,które wyczarujesz ,aczkolwiek one same w sobie są ładne.Dzisiaj była u mnie znajoma zafascynowana decu .Dałam jej trzy pudełka po czekoladkach .Może zmieni ich image.Nie wiem ,jak to jest z tymi wypukłościami,tego chyba nie da się zniwelować?

Aniu dzięki za odwiedziny i gratulacje.Mieszka się super ,chociaz cały czas jeszcze wydaje mi się jakbym była gdzieś na wakacjach:)

Karolinko my odkąd się przeprowadziliśmy to cały czas imprezujemy.Trochę brakuje mi już sił.Gdzie podziały się te lata,kiedy po całej zakrapianej nocy człowiek rześko pomknął do pracy?:)ale postanowiłam wyjechać ,to może trochę odsapnę?

Jeżeli chodzi o zdjęcia to na razie nie ma czego zamieszczać ,bo niczego niczego nie przybyło.Ale za to nu Was się cały czas coś dzieje .Piękny ogród już sie klaruje .:)Pozdrawiam serdecznie.Jak będe przejeżdżać przez Lublin ,to Ci pomacham chusteczką

Karolina i Artur :)
14-08-2010, 17:45
Karolinko my odkąd się przeprowadziliśmy to cały czas imprezujemy.Trochę brakuje mi już sił.Gdzie podziały się te lata,kiedy po całej zakrapianej nocy człowiek rześko pomknął do pracy?:)ale postanowiłam wyjechać ,to może trochę odsapnę?

Jeżeli chodzi o zdjęcia to na razie nie ma czego zamieszczać ,bo niczego niczego nie przybyło.Ale za to nu Was się cały czas coś dzieje .Piękny ogród już sie klaruje .:)Pozdrawiam serdecznie.Jak będe przejeżdżać przez Lublin ,to Ci pomacham chusteczką


No wieeesz Beauty ?!?!

Masz być w Lublinie i chusteczką jedynie chcesz pomachać ????

Wstyd!!! ;)

Jeżeli w pośpiechu i przejazdem, to zapraszam przynajmniej , na mały postój w beniu i cos zimnego!!! :):wiggle:

Beauty
14-08-2010, 23:06
Wiesz ,my to jesteśmy takie strusie pędziwiatry:) W Lublinie bedziemy w przelocie ,odwiedzimy siostrzenice mojego m i chyba pomkniemy dalej.Ale z nami to tak jest ,że zmiany planów sa na porządku dziennym.Już pojawił się obsuw ,mieliśmy wyruszyć jutro z rańca ,a wyruszymy pojutrze .za dużo mamy osób do odwiedzenia ,rodzinka w Sanoku ,koleżanka w Rzeszowie ,a jeszcze chcemy połazić po połoninach i poopalac się nad Soliną.Jak widzisz ,plany są ,a co z tego wyniknie ,to opowiem po powrocie.:)

Karolina i Artur :)
15-08-2010, 08:46
szkoda, szkoda.... ale może się jeszcze namyślicie :rolleyes:
Ja w każdym razie zapraszam serdecznie , na przynajmniej krótki postój w Beiu :) :)
Jeżeli sie namyślicie to podam Ci mój nr. telefonu i się zdzwonimy :)

monia i marek
15-08-2010, 10:45
Beatko - wypocznij i zapomnij o całej budowie, przeprowadzce i gościach ;) Należy Ci się, bo mieliście intensywny rok.

Beauty
15-08-2010, 10:55
szkoda, szkoda.... ale może się jeszcze namyślicie :rolleyes:
Ja w każdym razie zapraszam serdecznie , na przynajmniej krótki postój w Beiu :) :)
Jeżeli sie namyślicie to podam Ci mój nr. telefonu i się zdzwonimy :)
Dziękuję pięknie za zaproszenie ,przyjedziemy ,jak już będziecie we trójeczkę

Beauty
15-08-2010, 10:57
Beatko - wypocznij i zapomnij o całej budowie, przeprowadzce i gościach ;) Należy Ci się, bo mieliście intensywny rok.
Moniu ,masz rację ,musimy trochę odsapnąć.To na razie ,na pewno będzie mi Was brakować

monia i marek
15-08-2010, 12:13
nam Ciebie również :)

Karolina i Artur :)
15-08-2010, 15:50
Dziękuję pięknie za zaproszenie ,przyjedziemy ,jak już będziecie we trójeczkę

Oki Beauty :)
Nie ma sprawy ;)
Pozdrawiam i życzę udanego urlopu!!! :wiggle:

Arctica
15-08-2010, 17:05
Takiego socystego posta Ci wysmarowałam, pieron gdzieś czasnął i wcięło:mad::bash:

wenę szlag trafił...

myślałam, że tylko my niechcieja mamy, ale jak czytam, że Ty też to spokojna jezdem... i podobno power wraca:rolleyes:.... ciekawe kiedy;)... może bym szafę ułożyła:rolleyes:... i nie daj boże uprasowała:rolleyes:... eeee.... nie kce mi siem;)

Udanego wypoczynku życzę, a jak wróci, ten power to krzyknij... to i ja się przygotuję;)... do pracy:yes::lol2:

mariomili
15-08-2010, 20:18
Hi Beauty,

Widzę, ze mieszka się dobrze na nowym i oby tak zawsze było. A imprezki fajna sprawa, wiesz że żyjesz.

Pozdrawiam

P.S. Może jakieś nowe foteczki?

Dorfi
17-08-2010, 10:18
Baw się dobrze i wypoczywaj ile się da.

kala67
23-08-2010, 21:07
ja tez życze udanego i zasłużonego odpoczynku!!! :):):)

Juszczakówka
25-08-2010, 10:57
Witaj...widzę ,że Lwów Ci się podoba, ja właśnie w niedzielę wróciłam, byłam całe 4 dni. Oooo moja droga te drogi to teraz cycuś, żebyś widziała je 2 lata temu ... jak teraz zobaczyłam Lwów to byłam w szoku- postępami prac...,nie do opisania jest jak szybko idą. Teraz jak jedziesz z Medyki to jest droga do końca czyli miasta :rolleyes: , a przedtem to jechaliśmy po no... nie wiem jak napisać po klepisku? i jest światło jak się wjeżdża do miasta, a 2 lata temu wjeżdżałaś w ciemność tylko kilka lamp świeciło się.A może jechaliście przez Krościenko to pełen szacun bo drogi niet, dziury, jamy ,ale spoko da się przejechać ( tylko auta szkoda :eek: ) Jednym słowem jest duży PLUS i minus, pokazują się reklamy na kamienicach- nie cierpię tego...A Czarna Kamienica też ma swój urok i Muzeum Apteki (mój bzik zawodowy;) no co kocham swoją pracę:oops: )w mieście można się zakochać od pierwszego wejrzenia . Mamy znajomych od serca, którzy mieszkają we Lwowie, to możemy wracać często do tego urokliwego miasta !!!! Ja też się wybieram do Lwowa w pażdzierniku i nie tylko... i do Kamienia Podolskiego na terra heroica 2010 ,a nóż się zobaczymy. Pozdrawiam

Dorfi
25-08-2010, 19:35
Ceny kosmiczne. A jak to cudo za takie pieniądze wygląda?

Beauty
25-08-2010, 21:22
moniu,kalu ,mariomili,karolinko,arctico bardzo dziękuję.Już sie wypisywałam w dzienniku jak bardzo wypoczęłam na tym urlopie i to chyba głównie jest Wasza zasługa ,babeczki milutkie.Bardzo potrzebowałam takiego oddechu,bez tłoku ,pośpiechu i na łonie natury.Najważniejsze bylo dla mnie to ,że byliśmy razem całą rodzinką ,bo ostatnio przez te perypetie budowlane i gonitwą w związku z tym za kasą , miałam wyrzuty sumienia ,że zbyt mało czasu poświęcamy sobie.Cieszę się ,ze nie starałam się za wszelką cenę dopracowywać w pośpiechu szczegóły ,bo dobrze jest nabrać do tego dystansu,dać sobie czas ,gdyż teraz pojawiło się szereg nowych pomysłów,jakże odmiennych od poprzednich.
juszczakowna ,to y w tym Lwowie musiałyśmy sie o siebie otrzeć ,bo ja byłam tam w niedzielę.Jestem naprawdę tym miastem zachwycona .Śmiało można porównać to miasto do Wiednia ,czy Paryża.,jeżeli chodzi o architekturę ,ale zdecydowanie klimat bardziej mi odpowiada.Ja w pazdzierniku chcę sie wybrać do Truskawca,na tygodniowe odtrucie org.Niewykluczone ,ze zahaczę tez o Lwów ,bardzo bym chciała. A możesz mnie uświadomić co to takie ta terra heroica?Wynika z zainteresowań ,ze jesteś farmaceutą?Ta apteka jest cudowna...i te flakoniki....

Beauty
25-08-2010, 21:26
Ceny kosmiczne. A jak to cudo za takie pieniądze wygląda?
Sama zobacz Dorotko,czy ja wymagam jakis cudów? Co tu może aż tyle kosztować .No cóż ,poki co zostaje to najwyraźniej w sferze moich marzeń


http://www.jasnoshutters.pl/pages.php/inspiratie_fotos.html

zuz@nka
26-08-2010, 09:04
Witam ślicznie po urlopie :)

ale widząc fotki z wojarzy - zazdroszczę ;)

monia i marek
26-08-2010, 10:15
Beatko, ceny jak z kosmosu :(

Beauty
26-08-2010, 16:16
Witam ślicznie po urlopie :)

ale widząc fotki z wojarzy - zazdroszczę ;)

Witam i ja Zuzanko!!!:):)Urlop był udany ,ale zdecydowanie za krótki,co prawda mam jeszcze wolne do 3.09. ,ale wyjazdów już raczej nie będzie.Wielka szkoda ,bo ja strasznie lubię kursować.Podejrzałam co u Ciebie ,a Ty jak zwykle pędzisz z budową.Fajnie!!!

Beauty
26-08-2010, 16:17
Beatko, ceny jak z kosmosu :(
To są Moniu ceny nieosiągalne jak dla mnie.Nie wiem co robić ,bo zasłonić sie w tym kibelku czymś muszę

kala67
26-08-2010, 16:26
Sama zobacz Dorotko,czy ja wymagam jakis cudów? Co tu może aż tyle kosztować .No cóż ,poki co zostaje to najwyraźniej w sferze moich marzeń


http://www.jasnoshutters.pl/pages.php/inspiratie_fotos.html
pięknie to cudo wygląda na oknach!!!!!!!!!!!
.........ale pieknie też kosztuje:(

Beauty
26-08-2010, 16:33
Znalazlam jeszcze jedna firmę w łodzi.Wyslalam zapytanie i ciekawa jestem ,co odpowiedzą .W ogolę to mało jest firm mających w swej ofercie te żaluzje .Najgorsze jest to ,że w Uk maja je już za polowe tego ,co u nas ,nie wspomnę już o Stanach ,gdzie kupiło by się je za 1/3 cenyA niby Polska to taki Bidny kraj....

Anna Kotynska
27-08-2010, 18:53
Witaj Beatko,
Dzięki za wizytę w moim dzienniczku i jak zwykle motywujący komentarz :-) Fajnie, że już mieszkasz. Ja też myślę, że trzeba się będzie jak najszybciej wprowadzić do naszego, bo mamy na budowę wystarczająco daleko, żeby było to męczące. Co do polskiego poziomu cen, to już nie mam na to siły, rzeczywiście u nas to wszystko jest postawione na głowie i właściwie dotyczy większości dziedzin w życiu... a jeżeli masz zamiłowanie do pięknych i nietuzinkowych rzeczy, to już masz problem ... Co do Shuttersów spróbuj jeszcze tutaj: http://www.woodtechnic.pl, ale też nie spodziewałabym się nadzwyczajnie niskich cen, niestety.
powodzenia na końcówce

Beauty
28-08-2010, 21:23
Hej Aniu!

Wiesz ,w tych ostatnich momentach wykończeniówki każde słowo otuchy jest warte fortunę. Sama wiem ,jak ma się już dosyć tych wszechwiedzących ekip budowlanych,wytykających błędy poprzedników ,a w rezultacie efekt ich działań jest taki sam.Ja w tej chwili dałam sobie trochę oddechu i właściwie nie przeszkadza mi ,ze tyle jeszcze przed nami,że musimy to ..czy owo..jeszcze zrobić .Jest mi dobrze tak jak jest ,bez mebli ,ale też bez ekip, tych wszystkich ludzi ,którzy fachowcami się zwą.Życzę Ci przed wszystkim abyś jak najszybciej uporała się z tą wykończeniówką i zamieszkała w swoim wymarzonym ,pięknym domu .

A do tej firmy z żaluzjami tez wysłałam zapytanie,ale jeszcze nie uzyskałam odpowiedzi.Tak jak mówisz ,na pewno dużych różnic w wycenie nie będzie ,bo zbyt mało firm się jeszcze tym w Polsce zajmuje .

monia i marek
29-08-2010, 07:47
Jak tam ogrodzenie, Beatko? Możesz mi podać na p.w. dokładne wymiary słupów? Najlepiej na rysunku :wiggle:

googulek
29-08-2010, 08:06
beatko, a moze sprobuj u naszego forumowego dziobaka, cos mi sie kojarzy ze wspominal ze bedzie robil takie okiennice.

monia i marek
29-08-2010, 08:37
A Twój stolarz by takich nie wykonał? Myślę, że przy Jego zdolnosciach to powinno być nic wielkiego ;)

Beauty
29-08-2010, 17:19
Jak tam ogrodzenie, Beatko? Możesz mi podać na p.w. dokładne wymiary słupów? Najlepiej na rysunku :wiggle:

Moniu,ogrodzenie na razie leży i "kwiczy".Zaczniemy je wykańczać dopiero we wrześniu.m obmyśla koncepcyję zakończenia zarówno przęseł jak i słupów.Stwierdził ,ze po otynkowaniu zaszalujemy te zwieńczenia i wylejemy beton. Póki co jestem jeszcze na urlopie ,a wtedy niestety przypływów nie ma , wprost przeciwnie.Nie spieszy nam się już tak bardzo ,bo brama ma być z początkiem października.Wszystko dokladnie pomierzę i wyślę Ci jutro ,bo dzisiaj sprzątamy po wczorajszej imprezie,bardzo udanej zresztą.

Beauty
29-08-2010, 17:21
beatko, a moze sprobuj u naszego forumowego dziobaka, cos mi sie kojarzy ze wspominal ze bedzie robil takie okiennice.
O googulek się pojawił:):)Ciekawa jetsem co tam u Was słychać ,czy już jesteście po urlopie .Zaraz do ciebie popędzę.Faktycznie o dziobaku nie pomyslałam Ciekawe czy on jeszcze na fm zagląda?

Beauty
29-08-2010, 17:23
A Twój stolarz by takich nie wykonał? Myślę, że przy Jego zdolnosciach to powinno być nic wielkiego ;)
Moniu ,już pytałam ,a jakże ,ale tu chodzi o ten z specjalny mechanizm.Mówił ,że się tego nie podejmie;):(

googulek
29-08-2010, 18:52
O googulek się pojawił:):)Ciekawa jetsem co tam u Was słychać ,czy już jesteście po urlopie .Zaraz do ciebie popędzę.Faktycznie o dziobaku nie pomyslałam Ciekawe czy on jeszcze na fm zagląda?

zaglada napewno bo ja nawet kuchnie u niego zamowilam :) za kilka tygodni sie pochwale :) :)

Beauty
29-08-2010, 19:21
woow!Ciekawa jestem bardzo tej twojej kuchni ~ Cena Ci odpowiada?Ciekawa jestem jakie on ma ceny na pojedyncze meble?Muszę koniecznie się z nim skontaktować.

googulek
29-08-2010, 19:27
cena mi odpowiada jak najbardziej :) zamowilam kuchnie, szafke do lazienki i obudowe kominka. marze jeszcze o zabudowie holu i scian w drewnie przez niego :)

Beauty
29-08-2010, 19:36
juz do niego napisałam.Zobaczę co odpowie.A on byl u Ciebie na wymiarach?Jak to się odbywa?

googulek
29-08-2010, 19:42
najpierw sie z nim kontaktowalam przez fm, ale obiecywal przyjechac na miejsce i tak zrobil. Wszystko ustalilismy jak trzeba, reszta wyjdzie w praniu ale jestem spokojna i ufam ze bedzie pieknie. Dziobaczek nasz chyba z calym serduchem podchodzi do tego co robi. Dodam jeszcze tak na marginesie ze moj maz bardzo sceptycznie podchodzi do moich forumowo wirtualnych pomyslow. I tak tez bylo z kuchnia od dziobaka, ale jak sie spotkali na miejscu to mysle ze sie do niego od razu przekonal. dogadali sie szybciutko bo nasz dziobaczek to szczery chlopak, jest napewno fachowcem w swojej dziedzinie. Nie moge sie doczekac montazu :)

Beauty
29-08-2010, 20:03
Uciekam ,bo rozpalamy po raz pierwszy w kominku!!!! Wielka inauguracja!! trza to oblać!!

googulek
29-08-2010, 20:05
kurka to faktycznie wielka chwila !!! smigaj malutka :)

Beauty
31-08-2010, 09:31
Ostatnie dni są takie chłodne ,że posiadanie kominka to jest najcudowniejsza rzecz pod słońcem!!!Fajnie tak dupsko wygrzać ,bo ja raczej do zmarzluchów należę.Dzieki nawiewom na hol cieplo rozchodzi się praktycznie całym domu.Kolejna rze4cz ,która poczatkowo mi sie nie podobała ,to podwyższona podstawa .teraz zauważyłam jakie to jest przydatne .Służy za ławeczkę..

DarioAS
31-08-2010, 19:50
Tym bardziej mi się chce kominka, też jestem zmarzluch i to konkretny :D

Beauty
01-09-2010, 15:38
Jesień zawitała trochę za wcześnie ,mam nadzieję ,że na krótko ,bo ja jeszcze leżaków z tarasu nie pozbierałam:)Ale kominek to fajna rzecz,mozna tak siedziec i siedzieć i tak bezmyślnie gapić się na ogień....Aniu ,koniecznie go sobie zróbcie.

Trompe l'oeil
02-09-2010, 08:39
Cudnie wyszła ta szafa...pamiętam jaki miałaś dylemat - zabudować czy nie, wnękę. Zabudować to był dobry wybór. Kuchnia wygląda wspaniale! Aaaa. wanna... cuuuuudowny pomysł z obudową z drewna... niesamowite. Zawsze jak do Ciebie zaglądam to wracam do siebie przybita.:eek: Uwielbiam Wasz dworek i dziękuję, że dzielisz się z nami swoją prywatnością.
Pozdrawiam Iw.

Beauty
02-09-2010, 17:38
Fajnie ,że Ci się podoba .Każda pochwała to jest jak miód na mą duszę ,stłamszoną brakiem kasy,,, co nie pozwala mi rozwinąć skrzydeł:):)Teraz to cieszę się każdą duperelką ,każdym przestawionym w inne miejsce meblem:)Pozdrawiam serdecznie

monia i marek
02-09-2010, 18:31
Beatko, lampka nr 2 bardziej do mnie przemawia - to na wypadek głosowania, która się komu bardziej podoba, ale wybierz wg własnego gustu :)

Karolina i Artur :)
02-09-2010, 20:43
Hej Beauty :)

Nie przejmuj się brakiem kasy i nieco odchudzonym portwelikiem, to niestety przypadłość dużej większości inwestorów ;)

Trzeba spojrzeć na to z drugiej strony, jak duuużo udało się Wam zrobić! macie przepiękny dom, cudownie urządzony.... a reszta ...:rolleyes: przyjdzie szybciej niż myślisz ;) :) a to nawet lepiej, bo gdyby wszystko było gotowe pierwszego dnia, później mogłoby Ci się nudzić prawda ??? :rolleyes:;):)

Fajnie,że naładowałaś baterie, przydadzą sie w jesienne dni :cool:

Ja też uwielbiam nasz kominek, od 4 dni palimy w nim każdego wieczora i jest to zdecydowanie REWELACJA!!! :)

Pozdrawiam serdecznie!!!

kala67
03-09-2010, 18:25
....bardzo podoba mi się inspiracja łazienki, którą wstawiłaś u siebie w dzienniku........
też u siebie z chęcią widziałabym taką łazienke.......
i szukam jakiegos pomysłu:)

zuz@nka
03-09-2010, 18:40
Fajnie ,że Ci się podoba .Każda pochwała to jest jak miód na mą duszę ,stłamszoną brakiem kasy,,, co nie pozwala mi rozwinąć skrzydeł:):)Teraz to cieszę się każdą duperelką ,każdym przestawionym w inne miejsce meblem:)Pozdrawiam serdecznie

zrobiłaś tak WIELE i tak WAŻNE rzeczy w domu że skrzydła możesz mieć z DUMY - dowodem na uznanie są nasze posty i no cóż......zazdrość :)

Amtla
06-09-2010, 20:05
Witam powakacyjnie u Ciebie...

Widzę, że jednak zdecydowaliście się na murek graniczny ;) Pewnie i ja przy Waszym metrażu też bym to zrobiła, boobecne wscibstwo wszystkich dookoła zaczyna mi deskwierać....

Łazienka całościowo wyszła bardzo elegancko, a zbudowa wanny absolutnie z niczym negatywnym się nie kojarzy....

Pokój Zuzanny z tym nietypowym biurkiem jest bardzo ok..a co do pokoju syna, - to nowych fotek nie widzę:cool:

Czy teraz wchodzisz już do domku z czystymi butami, bo patrząc na dróżkę i podjazd odnosi się takie wrażenie :)

Ale Ci zazdroszczę...:eek::)

szafran77
06-09-2010, 21:27
Czy ktoś pomoże mi w zidentyfikowaniu tego drzewa?Czy te owoce są jadalne?

http://img832.imageshack.us/img832/4427/p1040905.jpg
http://img824.imageshack.us/img824/1495/p1040906w.jpg
Beatko pamiętam ogród mojej babci za którym była mała polanka. Wokół tej polanki rosły czeremchy wyglądały pięknie zawsze podjadałam owoce do dziś czuję ich smak. Czeremcha musi mieć dużo miejsca zwisające gałęzie wyglądają ślicznie.Uważam że jest bardzo ozdobna ale to rzecz gustu.... Dla jednego chwast dla drugiego nie...Do tego ma obłędnie pachnące białe kwiatostany. Przyciąga owady i ptaki..

Anna Kotynska
08-09-2010, 11:31
Beatko, witaj, ja strasznie zakręcona, więc tylko wpadłam po prośbie. Dawałaś mi już namiar na pana od kostki, ale gdzieś go zaniepodziałam, poproszę jeszcze raz na privka, dobrze? Muszę się z nim pilnie skontaktować. Pozdrawiam i zazdroszczę bardzo, że już mieszkasz. Ja też postaram się sprężać jak najszybciej,

pozdrawiam i z góry dziękuję.

monia i marek
08-09-2010, 12:11
co tam słychać?
robicie coś, czy przerwa?

Beauty
08-09-2010, 12:17
Dziewczyny wpadłam ,tylko na przerwę obiadowa i pędzę do pracy.pojawię się wieczorkiem ,to coś skrobnę.Urwanie gwizdka mam teraz z tym bieganiem z jednego domu do drugiego.Aniu odpowiem wieczorem ,bo telefon zostawiłam w pracy.Ciągle teraz o czymś zapominam ,ale myślę ,że pierwszy tydzień będzie najgorszy ,przyzwyczaję się.

Juszczakówka
08-09-2010, 21:31
Dobry wieczór jak tam kinkiety wybrane? mnie się bardziej podoba nr 1, ale i tak jaki wybierzesz będzie pięknie, a co z alternatywą do okna łazienkowego???? W pracy kolorowy zawrót głowy ja jeszcze cieszę się urlopem aż do poniedziałku, miałam plany porządkowe, ale jakoś mi się nie chce:-P:lol::no:

dardurdka
09-09-2010, 13:14
Hej, jak dla mnie oba komplety super ;-) a przy kominku to i ja marzę posiedzieć, pocieszam się że już może przyszłą jesienią :)
BUZIAKI ;-)

Beauty
09-09-2010, 17:53
Hej Beauty :)

Nie przejmuj się brakiem kasy i nieco odchudzonym portwelikiem, to niestety przypadłość dużej większości inwestorów ;)

Trzeba spojrzeć na to z drugiej strony, jak duuużo udało się Wam zrobić! macie przepiękny dom, cudownie urządzony.... a reszta ...:rolleyes: przyjdzie szybciej niż myślisz ;) :) a to nawet lepiej, bo gdyby wszystko było gotowe pierwszego dnia, później mogłoby Ci się nudzić prawda ??? :rolleyes:;):)

Fajnie,że naładowałaś baterie, przydadzą sie w jesienne dni :cool:

Ja też uwielbiam nasz kominek, od 4 dni palimy w nim każdego wieczora i jest to zdecydowanie REWELACJA!!! :)

Pozdrawiam serdecznie!!!

Mimo wszystko trochę jest to dla mnie nowa sytuacja .Jakoś zawsze byłam "przy kasie":):)no cóż ....ciężko jest ,ale h"światełko w tunelu "już się pojawiło ,bo wróciłam do pracy!!Abstrahując,i tak jeszcze raz przechodziłabym chętnie przez to wszystko,by "na luziku" usiąść sobie przy kominku z kieliszkiem wina w dłoni.To wynagradza wszelkie niedogodności budowlane.:)

Beauty
09-09-2010, 17:55
....bardzo podoba mi się inspiracja łazienki, którą wstawiłaś u siebie w dzienniku........
też u siebie z chęcią widziałabym taką łazienke.......
i szukam jakiegos pomysłu:)
Raczej na 100% te mebelki staną w łazience dzieci .Będa małe modyfikacje ,konsolka będzie ustrojona w kosze wiklinowe ,tylko jeszcze nie wiem jakiego koloru.?

Beauty
09-09-2010, 17:59
zrobiłaś tak WIELE i tak WAŻNE rzeczy w domu że skrzydła możesz mieć z DUMY - dowodem na uznanie są nasze posty i no cóż......zazdrość :)

Zu,myslałam dotąd ,że to tylko napój na R dodaje skrzydeł ,ale teraz wiem ,że jak tylko załapię doła to zgłaszam się do Ciebie:lol2:

Beauty
09-09-2010, 18:08
Witam powakacyjnie u Ciebie...

Widzę, że jednak zdecydowaliście się na murek graniczny ;) Pewnie i ja przy Waszym metrażu też bym to zrobiła, boobecne wscibstwo wszystkich dookoła zaczyna mi deskwierać....

Łazienka całościowo wyszła bardzo elegancko, a zbudowa wanny absolutnie z niczym negatywnym się nie kojarzy....

Pokój Zuzanny z tym nietypowym biurkiem jest bardzo ok..a co do pokoju syna, - to nowych fotek nie widzę:cool:

Czy teraz wchodzisz już do domku z czystymi butami, bo patrząc na dróżkę i podjazd odnosi się takie wrażenie :)

Ale Ci zazdroszczę...:eek::)

Powiem Ci ,że ten murek to był strzałem w dziesiątkę.Oprócz tego ,ze chroni przed wścibskimi głazami ziomków.którzy często zwalniają przy naszej posesji,to jeszcze wycisza (nieopodal mamy drogę) a i ładnie sie prezentuje.Tak ,można powiedzieć ,że jestem zadowolona z tego pomysłu.

Jezeli chodzi o łazienkę Amtlo ,to zastanawiam się jednak nad zmiana lustra na mniej ozdobneJeżeli udało by mi sie zdobyć nawiązujące do Zyrandoli kinkiety kryształowe ,to juz na pewno je zmienię .

I bardzo się cieszymy ,ze udało nam się zrobić kostkę .Nie wyobrażam sobie teraz brodzenia w tym błocie podczas takiej pogody jak ostatnio

Beauty
09-09-2010, 18:10
Beatko pamiętam ogród mojej babci za którym była mała polanka. Wokół tej polanki rosły czeremchy wyglądały pięknie zawsze podjadałam owoce do dziś czuję ich smak. Czeremcha musi mieć dużo miejsca zwisające gałęzie wyglądają ślicznie.Uważam że jest bardzo ozdobna ale to rzecz gustu.... Dla jednego chwast dla drugiego nie...Do tego ma obłędnie pachnące białe kwiatostany. Przyciąga owady i ptaki..
Szafranku ,czeremcha zostaje .To już postanowione.Ładną ma nazwę - nie dość ,że czeremcha to jeszcze amerykańska:lol2: Ładnie się prezentuje z tymi koralami

Beauty
09-09-2010, 18:17
co tam słychać?
robicie coś, czy przerwa?
Na razie z przyczyn technicznych ogłaszam krótką przerwę:) A tak naprawdę ,to coś tam robimy .Trochę porządkujemy działkę ,pojawił sie Pan ,by dokończyć podmurówkę(fuguje) musimy jeszcze połóążyc płytki przy wjeżdzie do garazu.M kupił takie granitowe płytki ,kolorystycznie zgrane z kostką.Czkamy na ekipe od tynkowania orodzenia i jednoczesnie na pogodę.Pan Tomek od kostki niestety przyjedzie dopiero pod koniec października,by położyć mi ją przed brama ,zrobić chodniczek łączący taras wejściowy z podjazdem i opaskę wokół domu.W międzyczasie ma dojechać brama,za która już w całości zapłaciliśmy trzy mies.temu.Coś się niby dzieje ,ale to kropla w morzu potrzeb......

Beauty
09-09-2010, 18:22
Dobry wieczór jak tam kinkiety wybrane? mnie się bardziej podoba nr 1, ale i tak jaki wybierzesz będzie pięknie, a co z alternatywą do okna łazienkowego???? W pracy kolorowy zawrót głowy ja jeszcze cieszę się urlopem aż do poniedziałku, miałam plany porządkowe, ale jakoś mi się nie chce:-P:lol::no:
mnie też jedynka chyba bardziej się podoba ,ale jeszcze będę szukać kinkietów nawiązujących do Żyrandoli .Wówczas zmienię lustro na mniej ozdobne.

Cały czas się zastanawiam ,co zrobić z tymi oknami.M mówi żeby powiesić zasłonki ,będzie jak w pokoju kąpielowym.Musiały by byc krótkie ,bo obudowa wanny przeszkadza.Druga wersja to ta ,która mi podałaś,lub tez takie samorozpierające się drązki we wnęce i jakis materiał,na razie..Lub tez czekac na przypływ gotówki i juz zrobic te shuttersy .Ale ostatnia wycena to 2,2tys .Masakra.Ale coraz bardziej ten karton w oknie mnie denerwuje

Beauty
09-09-2010, 18:23
Hej, jak dla mnie oba komplety super ;-) a przy kominku to i ja marzę posiedzieć, pocieszam się że już może przyszłą jesienią :)
BUZIAKI ;-)

Iwonko ,miło Cie widzieć .Gdzie Ty się podziewasz? w ogóle już Cie nie ma na forum? BRAKUJE CIĘ......

monia i marek
09-09-2010, 20:13
no to ja czekam na nowe fotki :) :)

Beauty
09-09-2010, 21:05
Moniko jeszcze na pewno trochę to potrwa zanim coś zamieszczę

konstancja30
09-09-2010, 21:24
starsi panowie dwaj na ławeczce przy partyjce szachów ...bezcenne:) ...urlopowe klimaty z Lwowa zarażają :) ...a gdzie regał :) ....podziwiam za alkidową ...trwalsza od akrylu ale zapach przyprawia o ból głowy ...dzielna jesteś :) ...wytrzyma wiele ale daj jej dobrze wyschnąć ...pozdrawiam :)

Beauty
09-09-2010, 21:26
Właśnie zauważyłam ,że ta cholera strasznie długo schnie... może jutro zrobię fotke regału ,jak go zdołam przytargać z poprzedniego domu.Malowałam go pod dachem wiaty ,zapaszku nie czułam..pewnie na szczęście

dardurdka
11-09-2010, 11:53
Jestem, jestem :)
A domek z podmurówką wygląda pięknie ;-) U nas na razie nic się nie dzieje, a ja strasznie tęsknię za takim budowlanym zgiełkiem :( I w dodatku Dario jutro znowu jedzie, a odkąd jestem w ciąży źle znoszę jego wjazdu, jakoś tak mi brak bezpieczeństwa...

Beauty
11-09-2010, 12:01
W tym amoku zamieściłam fotki w komentarzach:):)

Cieszę się Iwonko ,że czujesz się dobrze i ,że pojawiłaś się na fm.Smutno tu bez "Cię".Też bym bardzo chciała żeby zakończyć te wszystkie prace na zewnątrz i zająć sie meblowaniem ,ale to jeszcze potrwa.A z ociepleniem kiedy ruszacie?teraz ma być dobra pogoda

dardurdka
11-09-2010, 12:14
Szef ekipy chciał już w poniedziałek, no ale Darek wyjeżdża, więc może pod koniec tygodnia jak wróci... Ja bym wolała, żeby zaczęli jak najszybciej, żebym zdążyła oko nacieszyć że jakiś postęp jest! Później będę przez trochę uziemiona http://www.cosgan.de/images/midi/haushalt/g030.gif

Dorfi
11-09-2010, 12:36
Beauty pięknie ten Wasz domek się prezentuje. Posiedziałabym sobie na tym Waszym tarasie z kawusią i jakąś robótką w łapkach :)

Beauty
11-09-2010, 14:18
Szef ekipy chciał już w poniedziałek, no ale Darek wyjeżdża, więc może pod koniec tygodnia jak wróci... Ja bym wolała, żeby zaczęli jak najszybciej, żebym zdążyła oko nacieszyć że jakiś postęp jest! Później będę przez trochę uziemiona http://www.cosgan.de/images/midi/haushalt/g030.gif

Nacieszysz oko ,nacieszysz .przecież ocieplać chyba nie będą zbyt długo:) a później rzeczywiści będziesz miała kilkomiesięczne uziemienie ,ale jakże cudowne.:)Tez chętnie zrobiłabym sobie takiego malutkiego bobaska ,coby jeszcze nie pyskował:),bo dzisiaj moja dorastająca księżniczka dała rano taaaaaki popis ,ze hej .Słychać ją chyba było w całej okolicy...

Beauty
11-09-2010, 14:21
Beauty pięknie ten Wasz domek się prezentuje. Posiedziałabym sobie na tym Waszym tarasie z kawusią i jakąś robótką w łapkach :)
Dorotko w takim razie serdecznie zapraszam,posiedziałybyśmy razem,może wydziergałabyś mi przy okazji jakąś firaneczkę?:):)

Podglądałam u Ciebie podbitkę z desek pod balkonem i pomyślałam sobie ,że może by u mnie zrobić drewniany taras?Tez wyglądałby dobrze...

Gosiek33
11-09-2010, 14:41
Beauty, znowu mnie poraziło gdy zobaczyłam Twoje wspaniałości :)

Beauty
11-09-2010, 15:10
Beauty, znowu mnie poraziło gdy zobaczyłam Twoje wspaniałości :)
Gosiaczku jakie tam wspaniałości.Mąż juz dzisiaj stwierdził ,że lepiej jak jestem w pracy ,bo przynajmniej nie chodzę i po chałupie i błędów nie wytykam:):) A jak myślisz to lustro ,które zamieściłam w dzienniku lepiej się wpasuje do łazienki ?. A dla tego ozdobnego już mam upatrzone miejsce.Troszkę dla mnie za dużo ozdóbek było w tej łazience.

monia i marek
11-09-2010, 17:49
Beatko, lustro świetne :) Cegła zrobiła znakomite wykończenie - bardzo mi się podoba :) :)
Czy ja dobrze widzę, że już macie zrobioną białą elewację?

Arctica
11-09-2010, 19:06
No właśnie coś mi się nie zgadzało z tą elewacją:rolleyes:... ale myślałam, że przegapiłam:)

Gosiek33
11-09-2010, 19:11
Beauty lustro fantastyczne i bardzo pasuje do Sajdaka urządzanego przez Ciebie :)

Amtla
11-09-2010, 19:36
Ponieważ tamto lustro nie za bardzo mi pasiło w rzeczonej łazience - to napisałam...a to nowe mnie zachwyca...i też o tym piszę...:) :)
\
Cegiełka to nawet bardzo przypomina mi moją własną, więc też się zachwycam...

...i ciągle Ci zazdroszczę:cool:

Beauty
11-09-2010, 19:46
Dziewczyny , ta elewacja to jeszcze ostateczną nie jest chociaz tak wygląda ,że każdy się myli.Ten tynk cem.-wap.to jakiś taki bielutki jest:)
amtla trza było coś mówić,jak Ci się nie podobało.Mnie to lustro męczyło,ale już wyszłam na prostą i myślę ,że te kinkiety ,które wypatrzyłam będą teraz pasować.:)

Amtla
11-09-2010, 19:50
Ale ja mówiłam....że nie jest brzydkie, tylko że tam MI nie pasuje....pisałam znaczy się....

Beauty
11-09-2010, 22:54
Na przyszłość proszę bardziej konkretnie...Jak bym od razu załapała to tak długo może by mnie to nie męczyło:):lol2:

dardurdka
13-09-2010, 08:17
Nacieszysz oko ,nacieszysz .przecież ocieplać chyba nie będą zbyt długo:) a później rzeczywiści będziesz miała kilkomiesięczne uziemienie ,ale jakże cudowne.:)Tez chętnie zrobiłabym sobie takiego malutkiego bobaska ,coby jeszcze nie pyskował:),bo dzisiaj moja dorastająca księżniczka dała rano taaaaaki popis ,ze hej .Słychać ją chyba było w całej okolicy...

A ja myślałam, że to moja tylko tak rano próbuję nas ustawiać http://www.cosgan.de/images/midi/froehlich/d015.gif Teraz mi do śmiechu, ale wiem ile takie "pisklątko" potrafi napsuć nerwów ;-) Strasznie mi się nudzi w domu, chyba wybiorę się na działkę, może coś zaprojektuję (nowa koncepcja kuchni już od dawna mi świta, ale z lenistwa nie chciało mi się nic nabazgrać :( ) W przeciwnym razie chyba zwariuję, bo już nawet wszystkie skarpetki wyprasowałam http://www.cosgan.de/images/midi/konfus/a030.gif

Karolina i Artur :)
13-09-2010, 09:41
Cześć Beauty :)
Przybiegłam się przywitać!
Mi obydwa lustra się podobają ale drugie chyba rzeczywiscie będzie wyglądało jeszcze lepiej ...:rolleyes: :)
Domek już pięknie się prezentuje i wogóle nie odczuwa się braku elewacji! :)
W kolejnym domku też lepiej przemyślę kwestię mebli ;) Kiedy sie zamieszka zmienia sie punkt widzenia i wtedy decyzje bywają bardziej trafione :)
Pozdrawiam serdecznie!!!

CooleR`ek
14-09-2010, 08:53
Witaj Beauty,

Mam do Ciebie pytanie dotyczące oświetlenia Twojej łazienki, chodzi mi o żyrandol STROMSHOLM, bardzo mi się podoba i myślę, żeby go zamontować w sypialni, tylko tak się zastanawiam, czy to rozproszone światło nadaje się do czytania przy nim np. książki?

Jestem "cichą" fanką Twojego domku, gratuluje dobrego smaku:-)

Beauty
14-09-2010, 10:24
A ja myślałam, że to moja tylko tak rano próbuję nas ustawiać http://www.cosgan.de/images/midi/froehlich/d015.gif Teraz mi do śmiechu, ale wiem ile takie "pisklątko" potrafi napsuć nerwów ;-) Strasznie mi się nudzi w domu, chyba wybiorę się na działkę, może coś zaprojektuję (nowa koncepcja kuchni już od dawna mi świta, ale z lenistwa nie chciało mi się nic nabazgrać :( ) W przeciwnym razie chyba zwariuję, bo już nawet wszystkie skarpetki wyprasowałam http://www.cosgan.de/images/midi/konfus/a030.gif

Iwonko ,nasza dama wchodzi bardzo burzliwie w okres dość trudny ,szczególnie dla rodziców.Zawsze była pyskata ,ale teraz to juz przechodzi sama siebie.Dla mnie to jest tez sytuacja nowa ,ponieważ u syna przechodziło to nadzwyczaj łagodnie .On z kolei może się nawet ,mniej odzywał.Córka wszczyna awantury np.o to ,że powiesiłam jej wyprasowane ciuchy w garderobie na wieszakach innego koloru.Muszą być wszystkie białe.Gadania było na pół dnia.No nic, trzeba to jakoś przetrwać,zważywszy na to ,że ja tez należałam do buntowników.

A Ty bidulko faktycznie musisz się nudzić,biorąc pod uwagę Twój temperament!! Ale jeszcze trochę ,za chwilę to nie będziesz miała czasu "załadować".:):)

Beauty
14-09-2010, 10:28
Cześć Beauty :)
Przybiegłam się przywitać!
Mi obydwa lustra się podobają ale drugie chyba rzeczywiscie będzie wyglądało jeszcze lepiej ...:rolleyes: :)
Domek już pięknie się prezentuje i wogóle nie odczuwa się braku elewacji! :)
W kolejnym domku też lepiej przemyślę kwestię mebli ;) Kiedy sie zamieszka zmienia sie punkt widzenia i wtedy decyzje bywają bardziej trafione :)
Pozdrawiam serdecznie!!!

Jesteś młodziutka ,przed Tobą jeszcze wiele zmian...Ja ,biorąc pod uwagę wiek ,to raczej już się budować nie będę.Dlatego staram sie juz wykończyć wnętrza tak ,aby za wiele nie zmieniać,chociaz zdaję sobie sprawę ,ze osiągniecie zamierzonego efektu trochę jeszcze potrwa ,niestety..w sumie to juz jest moja czwarta poważna przeprowadzka.

Beauty
14-09-2010, 10:33
Witaj Beauty,

Mam do Ciebie pytanie dotyczące oświetlenia Twojej łazienki, chodzi mi o żyrandol STROMSHOLM, bardzo mi się podoba i myślę, żeby go zamontować w sypialni, tylko tak się zastanawiam, czy to rozproszone światło nadaje się do czytania przy nim np. książki?

Jestem "cichą" fanką Twojego domku, gratuluje dobrego smaku:-)

Witaj!Myślę ,że spokojnie się nadaje.te refleksy ,jakoś rozchodzą się tylko po ścianach i to chyba dzięki temu ,że największe kryształki są po bokach żyrandola i żarówki skierowane są również na boki. .Centralnie światło jest mniej rozproszone.Ale do czytania w sypialni na pewno będziesz miała jeszcze jakieś dodatkowe oświetlenie, więc nie będzie w ogóle problemu.A żyrandol w realu prezentują się naprawdę ładnie.Jeżeli uda Ci się gdzieś przypadkiem znależć kinkiety pasujące do niego to daj znać.A tak w ogóle dzięki za odwiedzinki

monia i marek
14-09-2010, 18:31
Beatko, wrzosy też późną jesienią daj do gruntu ;)

Amtla
14-09-2010, 19:42
Na przyszłość proszę bardziej konkretnie...Jak bym od razu załapała to tak długo może by mnie to nie męczyło:):lol2:

;):)::jawdrop::jawdrop:

Dawno ściełaś włosy ? Bo ja tydzień temu.

Beauty
15-09-2010, 07:41
Beatko, wrzosy też późną jesienią daj do gruntu ;)
Nie mogłam się im oprzeć .Na razie wstawiłam do donic w miejsce host.Te poszły do gruntu ,bo coś marniały w donicach.

Beauty
15-09-2010, 07:45
;):)::jawdrop::jawdrop:

Dawno ściełaś włosy ? Bo ja tydzień temu.
A cos mnie tak wiosną wzięło na odmiany..Nie żałuję wcale ,bo ja jestem za leniwa i nerwowa do robienia sobie fryzur. A taka któtka fryzurka wcale a wcale upierdliwa nie jest.A Ty ciachnęłaś drastycznie ,czy tylko podcięłaś?

Amtla
15-09-2010, 10:50
Kwestia definicji podcięcia...czyli generalnie z takiej długości jak miałaś kiedyś na fotkach w kuchni, na takie jakie masz obecnie.

....tylko ja codziennie rano budzę się z inną fryzurą ;)... i zastanawiam się, czy z tym walczyć czy zostawiać...na razie zostawiam - i nikt nic nie mówi:cool: