PDA

Zobacz pełną wersję : wystąpiłem z wnioskiem o warunki - jak to działa:



yenot
03-11-2003, 13:04
do pośmiania :

Hi !
Wiedziałem, ze po zmianach prawa budowlanego, bedzie to droga przez mękę, ale to jest po prostu smieszne.
Na razie dostałem pismo z gminy (a własciwie DWA (!) osobne pisma) informujące mnie, gdzie trafi decyzja.
Tak na prawde nie jest to decyzja o warunkach tylko PROJEKT DECYZJI (!)
A projekt ten moja gmina wysłała celem uzgodnien do :
1. Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków
2. Starosty Powiatu Wrocławskiego
3. Regionalnego Zarządu Melioracji
4. Wojewody Dolnośląskiego
5. Zarządu Województwa Dolnośląskiego
6. Zarządu Powiatu Wrocławskiego

Szkoda za na tej liscie nie ma Kurii Biskupiej :))))
Czas oczekiwania - 2 miesiące - ciekaw jestem czy sie wyrobią ??
Wiem, ze sa zmiany, za wchodzimy do Unii itp, itd

ALE KOMU PRZESZKADZAŁO TO , ZE 4 LATA TEMU JAK WYSTĘPOWAŁEM Z TAKIM SAMYM WNIOSKIEM TRWAŁO TO 2 TYGODNIE I WSZYSTKO ZAŁĄTWIAŁAEM W GMINIE ???

(*&$&^#$(*!#&$)!#&$

Dobra, nic to nie da - wyżaliłem się :)
Idę na wódkę :)
Pozdr.

caleb
04-11-2003, 14:59
lajf ys brutal

myrmota
04-11-2003, 15:24
I full of zasadzkas

Wakmen
05-11-2003, 18:10
end kopas w dupas :wink:

Izak
05-11-2003, 18:52
Niezle. Czy to znaczy ze na Twoim terenie nie ma aktualnego planu zagospodarowania? Napracuja sie chlopaki i dziewczyny w gminie i okolicach.

1krokwbudowie
09-11-2003, 23:05
mam podobny problem. szlag mnie trafia ...pi...pi.pipipipi no może teraz cos napiszę - nerwy już odchodzą. Oczywiście panie w gminie uważają że to ja jestem dla nich a nie one dla mnie. na moje pytania odpowiadaja - to pan o tym nic nie wie??? a gdy tłumacze k......pipipipi że buduje mój PIERWSZY I MOŻE JEDYNY DOM to coś tam mruczą pod nosem, zero pomocy.

Wakmen
10-11-2003, 12:18
Urzędniczki w tych urzędach bardzo często są niewykwalifikowane i nie potrafią poprawnie interpretować prawa.
Przykład: gdy chciałem wystąpić ze zgłoszeniem rozpoczęcia prac budowlanych na pomieszczenie gospodarcze o powieżchni do 10 m2, pani zarządała odemnie planów tego pomieszczenia zatwierdzonych przez architekta. To nieprawda!!!! W okienku obok dowiedziałem się że wystarczy szkic zrobiony przeze mnie na komputerze lub odręcznie bez żadnych potwierdzeń przez architekta.
Moja rada: pytaj się różnych osób a najlepiej tych, które wydają pozwolenia a nie tylko przyjmują kwity.

magi
11-11-2003, 17:08
Na razie mam za sobą dopiero kupno ziemi. Na podział odpowiedź z agencji rolnictwa czekałam 5 m-cy. Po tym okresie stałam się posiadaczką ziemi. Zamierzam zacząć budowę na wiosnę ale z tego co tutaj czytam to nie wiedomo czy zdążę. :-?

magi
11-11-2003, 17:08
Na razie mam za sobą dopiero kupno ziemi. Na podział odpowiedź z agencji rolnictwa czekałam 5 m-cy. Po tym okresie stałam się posiadaczką ziemi. Zamierzam zacząć budowę na wiosnę ale z tego co tutaj czytam to nie wiedomo czy zdążę. :-?

Wakmen
13-11-2003, 09:13
Znając urzędników (tych naszych, typowych POLSKICH urzędników) może na późną wiosnę zdąrzysz :wink: .
Pozdrawiam wszystkich, którzy chodzą po urzędach i załatwiają sprawy pozwoleń.